Čišćenje ventilatora Dell n5010

poruka: 12
|
čitano: 7.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

Došao je dan kada je već potrebno malo očistiti ventilator. Na starom HPu sam samo sa usisivačem usisao otvor za ventilator i izvadio tako prašinu, međutim kod Della se samo tako nemre kvalitetno očistit.

 

Našao sam na službenim stranicama kako izvadit ventilator:

http://support.dell.com/support/edocs/systems/insN5010/en/sm/cpucool.htm#wp1084976

 

ali to mi se čini prezahtjevno, odnosno treba sve izvadit, od hard diska, CDa i tipkovnice da bi mogao izvadit i očistit ventilator.

 

Jel postoji kakav jednostavniji i brži način??

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje ventilatora Dell n5010

Recimo da nema. Ja sam Qompacov uspio rastaviti i očistiti, ali ga nisam mogao(znao) sastaviti {#}. Kada sam zvao servis i objasnio situaciju koju imam dobio sam ovo : {#}{#}{#}. Poslije mi je rekao :" U principu tako ne radimo. Sada ste platili 150kn samo za sklapanje, a istu sumu biste dali za kompletnu uslugu čiščenja lapa i spasili biste si barem 2sata života i živce". Bio je u pravu

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
15 godina
neaktivan
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

Imam Dell Inspiron N5110 koji je star 5 mjeseci i još je pod garancijom. Počeo se pregrijavat, pa me zanima smijem li proći usisivačem kroz otvor za ventilaciju? Otvorio bih ja njega, al tako gubim garanciju, zar ne ?

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

dali je 87c normalna temperatura procesora dok je upaljena igra i teamspeak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje ventilatora Dell n5010
anarky1988 kaže...

dali je 87c normalna temperatura procesora dok je upaljena igra i teamspeak?

Baš i nije....

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
13 godina
offline
Re: Čišćenje ventilatora Dell n5010
anarky1988 kaže...

dali je 87c normalna temperatura procesora dok je upaljena igra i teamspeak?

NE ! Ocisti hladnjak i promjeni termalnu pastu! Provjeri na koliko okretajati se vrti ventilator hladnjaka !

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

hvala na brzim odgovorima, sad update-ao bios na a15 temperatura na idle 50 :/ pod garancijom je pa da ga nosim na servis, da ih pitam , jer za ocistit ventilator je malo zeznuto koliko sam gledao, a da se ne otvori

 

edit** cimer ima isto n5010 samo malo slabiji a njemu se redovno gasio i pregrijavao.. dali to inaca ova serija ima problema sa hladjenjem ili?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 21:26 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

Kupis onaj komprimirani zrak koji ima kupiti u vecini malo boje opremljenih IT ducana.

Kroz otvore za usis i ispuh traka za hladjenje CPU u kratkim burstovima upuhati komprimirani zrak.

Pomaze u vecini slucajeva i istjera vecinu prasine sa hladnjaka i ventilatora.

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 21:31 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

hvala puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje ventilatora Dell n5010
Mauro kaže...

Kupis onaj komprimirani zrak koji ima kupiti u vecini malo boje opremljenih IT ducana.

Kroz otvore za usis i ispuh traka za hladjenje CPU u kratkim burstovima upuhati komprimirani zrak.

Pomaze u vecini slucajeva i istjera vecinu prasine sa hladnjaka i ventilatora.

Pomaže u večini ali moraš sagledati jednu stvar ti kad pušeš s tim zrakom izvana prema unutra onda ta prašina opet ostaje u laptopu i opet dođe na hladnjak stoo posto pa to je samo kratkoročno rješenje nažalost ako hočeš biti temeljit onda treba skinuti i sve lijepo očistiti

15 godina
offline
Re: Čišćenje ventilatora Dell n5010
dejo1234 kaže...
Mauro kaže...

Kupis onaj komprimirani zrak koji ima kupiti u vecini malo boje opremljenih IT ducana.

Kroz otvore za usis i ispuh traka za hladjenje CPU u kratkim burstovima upuhati komprimirani zrak.

Pomaze u vecini slucajeva i istjera vecinu prasine sa hladnjaka i ventilatora.

Pomaže u večini ali moraš sagledati jednu stvar ti kad pušeš s tim zrakom izvana prema unutra onda ta prašina opet ostaje u laptopu i opet dođe na hladnjak stoo posto pa to je samo kratkoročno rješenje nažalost ako hočeš biti temeljit onda treba skinuti i sve lijepo očistiti

Nesto ce ostati, ali vecina ipak izleti van. Dosta ovisi i o samoj konstrukciji laptopa.

Npr. ja kada to radim na svom otvorim i onaj naprijed ugrade bay gdje se dodaje memorija i diskovi.

U tom slucaju prasina koju komprimirani zrak tjera iz hladnjaka i ventilatora izlazi van kroz usisne/ispusne otvore + ogromna kolicina izleti van kroz otvoreni upgrade bay.

Nesto malo vjerovatno ostane, ali redovitim ispuhivanjem (ja svoj ispusem barem jednom mjesecno) vrijeme do trenutka kada je otvaranje za ciscenje nuzno se jako, jako produzuje.

 

Razmisljam cak i o kupnji pravog kompresora jer se komprimirani zrak u limenkama brzo trosi, a i pritisak ne moze dugo drzati.

If you're not paranoid, you're not paying attention
14 godina
offline
Čišćenje ventilatora Dell n5010

http://en.community.dell.com/search/searchresults.aspx?q=Inspiron%20N5010%20overheating&ctypes=forum&groups=73&sort=default&wps=5 

ugl ova serija izgleda ima problema sa hladjenjem, koliko sam citao nekima nakon i sto stave novu pastu iociste da se pregrijava :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice