Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

poruka: 58
|
čitano: 105.731
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!
Vijest preuzeta sa : http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/09/15/0148006.html?pos=n1

PS.
Mene živo zanima kak dotićno web dizajner uspije dić lovu kod nas sa PayPal-a ?
https://www.paypal.com/worldwide/
http://graffiti-jam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

Ako je čovjek dobar web dizajner, uz to programira web aplikacije ili štoveć ovo me ne čudi niti najmanje.

Malo iznad prosječni web dizajner samo sa radom na Joomli ili sličnim CMS-ima može zaraditi 4000+ kn mjesečno ako se potrudi naći posla.

 

Što se PayPala tiče, pa i ja primam novac na to, iz Hrvatske sam, ali nemam hrv. PayPal account.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!
E to je onda drugi par opanaka, ali čovjek kaže da kod nas na banci primi novce sa PayPal računa ?
http://graffiti-jam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

Koristi se paypal, moneybookers, devizni pa cak i western union :)

Nenormalno otezava freelancanje kad nemas "pravi" PayPal racun, na moneybookers ne mogu uplacivati amerikanci, uglavnom sve ima svoje minuse.

Ima li naznaka kad ce proraditi paypal za hr (mislim na full uslugu, ne ovo sto sad imamo)? Tek sa ulaskom u EU?

 

Welcome to the new decade: Java is a restricted platform, Google is evil, Apple is a monopoly and Microsoft are the underdogs.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Samo rijetki mogu imati takav posao i biti dobro placeni... odnosno samo talentirani....


A ovaj clanak ce napraviti puno stete.... Cisto jer ce nisko obrazovani ljudi sada traziti sve te sheme i vise od 80% njih ce nahebat zbog toga...

Ljudi su u pravilu glupi, i vecina ljudi nema ono nesto potrebno da budes dobar web dizajner...
In Control
15 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
EnlightenedPhoenix kaže...
Samo rijetki mogu imati takav posao i biti dobro placeni... odnosno samo talentirani....


A ovaj clanak ce napraviti puno stete.... Cisto jer ce nisko obrazovani ljudi sada traziti sve te sheme i vise od 80% njih ce nahebat zbog toga...

Ljudi su u pravilu glupi, i vecina ljudi nema ono nesto potrebno da budes dobar web dizajner...

Da, samo da bi web dizajn imao veze za inteligencijom čovjeka bila bi ti možda izjava na mjestu. Iako ne možeš reći da su ljudi u pravilu glupi. Možeš govoriti za mentalitet možda, ali ne za inteligenciju...

 

Taj članak će svi prihvatiti kao ono što i jeste, "trash" kojeg piše(kopira) net.hr...(pogledaj samo komentare ispod članka)

 

Većina njihovih članaka je izvučena iz konteksta, pa ih uopće nije vrijedno čitati.

 

Ah neda mi se uopće komentirati smeće sa net.hr-a

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

Da bi se posigao ovaj level treba puni i konstantno raditi.

Freelancanje je jakozaheban tezak posao - nemas radno vrijeme tj. stalno si u tome, potrebna je dobra samo kontrola upravo zbog toga sto ti nitko ne "puse" za vratom. Ima i svojih dobrih strana, daleko od toga da nema. Ponekad zavidim nekim prijateljima koji rade od 8-16h. Dodu doma i to je to, ne radi vise. Freelancanje je drukcije...

 

Welcome to the new decade: Java is a restricted platform, Google is evil, Apple is a monopoly and Microsoft are the underdogs.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
dado2202 kaže...

Da, samo da bi web dizajn imao veze za inteligencijom čovjeka bila bi ti možda izjava na mjestu. Iako ne možeš reći da su ljudi u pravilu glupi. Možeš govoriti za mentalitet možda, ali ne za inteligenciju...

 

Taj članak će svi prihvatiti kao ono što i jeste, "trash" kojeg piše(kopira) net.hr...(pogledaj samo komentare ispod članka)

 

Većina njihovih članaka je izvučena iz konteksta, pa ih uopće nije vrijedno čitati.

 

Ah neda mi se uopće komentirati smeće sa net.hr-a

  A ne nema... imao sam ja par zaposlenih u ovoj svojoj maloj povijesti koji su najureni ni mjesec dana nakon sto su poceli raditi (bas za taj posao) jer su bili... pa idioti... i ne... ovo nije uvreda nego tuzna istina...

 

A slazem se da je s net.hr osim crne kronike SVE TRASH... mi nemamo niti jednog postenog portala s vjestima u HRV...

 

Sto je zapravo tuzno i pokazuje stanje u zemlji...

In Control
15 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
EnlightenedPhoenix kaže...

  A ne nema... imao sam ja par zaposlenih u ovoj svojoj maloj povijesti koji su najureni ni mjesec dana nakon sto su poceli raditi (bas za taj posao) jer su bili... pa idioti... i ne... ovo nije uvreda nego tuzna istina...

 

A slazem se da je s net.hr osim crne kronike SVE TRASH... mi nemamo niti jednog postenog portala s vjestima u HRV...

 

Sto je zapravo tuzno i pokazuje stanje u zemlji...

Ovo je istina - nevjerojatno je tesko naci kvalitetnu (odgovornost prema poslu isticem) osobu u hr.

To su mi rekli svi sa kojima sam pricao, a i sam sam se uvjerio.

Welcome to the new decade: Java is a restricted platform, Google is evil, Apple is a monopoly and Microsoft are the underdogs.
15 godina
neaktivan
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

Lako je imati takvu plaću ako se ne plaćaju porezi i doprinosi. Našlo bi se tu posla i za poreznu inspekciju.

 

parizer kaže...

Ovo je istina - nevjerojatno je tesko naci kvalitetnu (odgovornost prema poslu isticem) osobu u hr.

To su mi rekli svi sa kojima sam pricao, a i sam sam se uvjerio.

I da radi za 5 kuna po satu bez isplaćene plaće po par mjeseci. Cool

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 11:45 (Tom69).
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Tom69 kaže...

Lako je imati takvu plaću ako se ne plaćaju porezi i doprinosi. Našlo bi se tu posla i za poreznu inspekciju.

  S porezima i doprinosima bi imao oko 8500 - 9000 kuna... zavisi u kojem je gradu...

In Control
15 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Tom69 kaže...

Lako je imati takvu plaću ako se ne plaćaju porezi i doprinosi. Našlo bi se tu posla i za poreznu inspekciju.

 

parizer kaže...

Ovo je istina - nevjerojatno je tesko naci kvalitetnu (odgovornost prema poslu isticem) osobu u hr.

To su mi rekli svi sa kojima sam pricao, a i sam sam se uvjerio.

I da radi za 5 kuna po satu bez isplaćene plaće po par mjeseci. Cool

 

 

 

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Kod nas postoje mnogo "design" firmi koje su stvarno jadne i to znaju svi koji su u tom poslu.

Uostalom takva je situacija i na svim drugim poljima kod nas. Hvala bogu internet je tu, kao i forumi pa mozes provjeriti u kakvu firmu se javljas.

A ako si kvalitetan, vjerojatno ce oni zvati tebe. 

Welcome to the new decade: Java is a restricted platform, Google is evil, Apple is a monopoly and Microsoft are the underdogs.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
parizer kaže...

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Ne, htio sa reći da onaj tko je spreman pošteno platiti nema problema s pronalaskom kvalitetnog i odgovornog radnika.

Očekivati kvalitetu i odgovornost za siću je nerealno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Tom69 kaže...
parizer kaže...

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Ne, htio sa reći da onaj tko je spreman pošteno platiti nema problema s pronalaskom kvalitetnog i odgovornog radnika.

Očekivati kvalitetu i odgovornost za siću je nerealno.

  Nije istina... ja isplacujem 6000 - 7500 tisuca uvijek petog u mjesecu, tocno se zna satnica (160 sati mjesecno) i opet treba se drvlje i kamenje proci dok nadjes kvalitetnog i dobrog radnika...

In Control
15 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Tom69 kaže...
parizer kaže...

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Ne, htio sa reći da onaj tko je spreman pošteno platiti nema problema s pronalaskom kvalitetnog i odgovornog radnika.

Očekivati kvalitetu i odgovornost za siću je nerealno.

Ako je to tvoje iskustvo onda ok. Ja se nisam referirao na highend programere vec na junior dev.

 

Welcome to the new decade: Java is a restricted platform, Google is evil, Apple is a monopoly and Microsoft are the underdogs.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
EnlightenedPhoenix kaže...
Tom69 kaže...
parizer kaže...

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Ne, htio sa reći da onaj tko je spreman pošteno platiti nema problema s pronalaskom kvalitetnog i odgovornog radnika.

Očekivati kvalitetu i odgovornost za siću je nerealno.

  Nije istina... ja isplacujem 6000 - 7500 tisuca uvijek petog u mjesecu, tocno se zna satnica (160 sati mjesecno) i opet treba se drvlje i kamenje proci dok nadjes kvalitetnog i dobrog radnika...

 

 

Pa zaposli onda neke ljude s ovog foruma !

 

 

http://graffiti-jam.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
woodgamesfx kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Tom69 kaže...
parizer kaže...

Od kuda znas? Zelis reci da svi kradu, varaju i sto sve ne? Ja ne bih stavljao sve u istu vrecu.

Ne, htio sa reći da onaj tko je spreman pošteno platiti nema problema s pronalaskom kvalitetnog i odgovornog radnika.

Očekivati kvalitetu i odgovornost za siću je nerealno.

  Nije istina... ja isplacujem 6000 - 7500 tisuca uvijek petog u mjesecu, tocno se zna satnica (160 sati mjesecno) i opet treba se drvlje i kamenje proci dok nadjes kvalitetnog i dobrog radnika...

 

 

Pa zaposli onda neke ljude s ovog foruma !

 

 

He he, mislim da ne bi izdrzali duze od dva dana.

14 godina
neaktivan
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!
Ja imam frenda koji je samouki web dizajner i čovjek fakat ima smisla za web dizajn, ali da nešto zaradi nula bodova.
http://graffiti-jam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
facewithascar kaže...
woodgamesfx kaže...

 

 

Pa zaposli onda neke ljude s ovog foruma !

 

 

He he, mislim da ne bi izdrzali duze od dva dana.

  Vec sam najavio jedan natjecaj za posao vamo na forumu... u jednoj temi... znas koji su odgovori... ali to je programiranje, to nije za mene... i ne jedan odgovor nego hrpa njih...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!
A je*i ga onda :)
http://graffiti-jam.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun

Na ovom forumu većim djelom nisu stručnjaci za IT, već wanna be stručnjaci, jako malo ih zna nešto više, ostali znaju reinstalirat windowse i misle da su "stručnjaci"

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 8:02 (Kečko).
16 godina
moderator
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Kečko kaže...

Na ovom forumu nisu stručnjaci za IT, već wanna be stručnjaci, jako malo ih zna nešto više, ostali znaju reinstalirat windowse i misle da su "stručnjaci"

Uvrijeđen sam zajedno s još barem 10 ljudi koji mi instantno padaju na pamet.

Domagoj
16 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Domagoj kaže...

Uvrijeđen sam zajedno s još barem 10 ljudi koji mi instantno padaju na pamet.

U srži nije ništa krivo rekao. Možda bi bilo ispravnije da je dodao riječ "većina".

Ali u globalu, nije u krivu.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
woodgamesfx kaže...
Ja imam frenda koji je samouki web dizajner i čovjek fakat ima smisla za web dizajn, ali da nešto zaradi nula bodova.

 Hmm,jel neće da naplati kada nešto uradi? (previše dobar :)

Ili jednostavno ne može da nađe posao ?

 

 

Ako već ima talenta i ako je ovo prvo,drmni ga malo,moglo bi nešto od njega biti Cool

Welcome to Srbija, gde murija ubija,gde nema pravde ni za lek i samo Bog je sudija!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Domagoj kaže...
Kečko kaže...

Na ovom forumu nisu stručnjaci za IT, već wanna be stručnjaci, jako malo ih zna nešto više, ostali znaju reinstalirat windowse i misle da su "stručnjaci"

Uvrijeđen sam zajedno s još barem 10 ljudi koji mi instantno padaju na pamet.

  Pogresno je formulirao rečenicu... fali mu VEĆINOM još i onda ce biti u pravu... Iako se slazem s Vama Domagoj... slažem se i s djelom njegove izjave...

 

EDIT: pretekao me danny...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 14:59 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
EnlightenedPhoenix kaže...

  A ne nema... imao sam ja par zaposlenih u ovoj svojoj maloj povijesti koji su najureni ni mjesec dana nakon sto su poceli raditi (bas za taj posao) jer su bili... pa idioti... i ne... ovo nije uvreda nego tuzna istina...

 

A slazem se da je s net.hr osim crne kronike SVE TRASH... mi nemamo niti jednog postenog portala s vjestima u HRV...

 

Sto je zapravo tuzno i pokazuje stanje u zemlji...

A samo da pitam, koja je razlika između idiota i osobe koju možda treba malo doškolovati?

 

Iskreno me zanima koja znanja mora web dizajner posjedovati (za rad kod tebe) : JSP, PHP, MySql, ASP.NET, JS, Jquery, Ruby on rails ... Iskreno mogu nabrajati tehnologije do jutra. S većinom tih tehnologija sam upoznat i baratam s njima i više nego dobro, ali nikad nisam napravio poštenu web stranicu (vizualno) iako je možda tehnički bila superiornija nego ostale.

 

Mislim da za dobrog web dizajnera čovjek mora imati osnovnog znanja o tehnologijama s kojima će se to ostvariti, a veliko znanje iz nekih vizualnih alata (PS npr.) da može to svoje vizualno znanje prikazati programeru koji to može pretočiti u web stranicu. Za mene je web dizajner osoba koja stvara "vizualno - funkcionalnu" stranu web stranice, dok je web programer osoba koja stvara "funkcionalno - tehničku" stranu web stranice. Mislim da većina programera može biti web programer (samo nauči tehnologije), dok svaki programer ne može biti baš web dizajner. Web dizajner teško može biti web programer (iskreno, ima premalo znanja, trebao bi previše toga naučiti).

 

Web programer može napraviti vizualno katastrofalnu stranicu, ali možda savršeno funkcionalnu, dok web dizajner može napraviti obrnuto. Savršenu vizualno, ali skoro neupotrebljivu. I tu su razlike kvalitetnih firmi u HR i onih koje nisu. Većina ih zapošljava web dizajnere (koji znaju "nacrtati" tu stranicu i napraviti neki osnovni HTML/JS/FLASH model stranice), ali nema potpore jednog web programera da to pretoči u kvalitetnu funkcionalnu stranicu

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 16:00 (dado2202).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
dado2202 kaže...

A samo da pitam, koja je razlika između idiota i osobe koju možda treba malo doškolovati?

 

Iskreno me zanima koja znanja mora web dizajner posjedovati (za rad kod tebe) : JSP, PHP, MySql, ASP.NET, JS, Jquery, Ruby on rails ... Iskreno mogu nabrajati tehnologije do jutra. S većinom tih tehnologija sam upoznat i baratam s njima i više nego dobro, ali nikad nisam napravio poštenu web stranicu (vizualno) iako je možda tehnički bila superiornija nego ostale.

 

Mislim da za dobrog web dizajnera čovjek mora imati osnovnog znanja o tehnologijama s kojima će se to ostvariti, a veliko znanje iz nekih vizualnih alata (PS npr.) da može to svoje vizualno znanje prikazati programeru koji to može pretočiti u web stranicu. Za mene je web dizajner osoba koja stvara "vizualno - funkcionalnu" stranu web stranice, dok je web programer osoba koja stvara "funkcionalno - tehničku" stranu web stranice. Mislim da većina programera može biti web programer (samo nauči tehnologije), dok svaki programer ne može biti baš web dizajner. Web dizajner teško može biti web programer (iskreno, ima premalo znanja, trebao bi previše toga naučiti).

 

Web programer može napraviti vizualno katastrofalnu stranicu, ali možda savršeno funkcionalnu, dok web dizajner može napraviti obrnuto. Savršenu vizualno, ali skoro neupotrebljivu. I tu su razlike kvalitetnih firmi u HR i onih koje nisu. Većina ih zapošljava web dizajnere (koji znaju "nacrtati" tu stranicu i napraviti neki osnovni HTML/JS/FLASH model stranice), ali nema potpore jednog web programera da to pretoči u kvalitetnu funkcionalnu stranicu

  ajde da ti polako sve odgovorim... ja sam se dosad susretao s idiotima koji nisu htjeli uciti, koje sam slao na seminare samo da bi oni uzivali u hotelima (a nisu jeftini)... to su idioti...

 

Nista previse PHP + mysql, JS i eventualno Javu za vecu placu (i dodatan rad na UI)... ali isto tako nije mi vazna samo tehnicka superiornost... nego i vizualni izrazaj... iako imamo 3 graficka dizajnera zaposlena, uvijek cjenim više web dizajnera koji nece za svaku sitnicu traziti njih (koji stvarno imaju posla preko glave) i koji ce napraviti nesto oku ugodno...

 

Inače slazem se s zadnjim... ali estetika je danas jednako vazna kao i funkcionalnost pošto će ovaj proizvod biti za širu primjenu, a ne samo za odredjene ljude...

In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
EnlightenedPhoenix kaže...

  Nije istina... ja isplacujem 6000 - 7500 tisuca uvijek petog u mjesecu, tocno se zna satnica (160 sati mjesecno) i opet treba se drvlje i kamenje proci dok nadjes kvalitetnog i dobrog radnika...

A on na crno zaradi 15000 i radi kolko i kad hoće. Pa ti vidi zašto nema kvalitetnih radnika. Bogataš

15 godina
neaktivan
offline
RE: Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kun
Tom69 kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

  Nije istina... ja isplacujem 6000 - 7500 tisuca uvijek petog u mjesecu, tocno se zna satnica (160 sati mjesecno) i opet treba se drvlje i kamenje proci dok nadjes kvalitetnog i dobrog radnika...

A on na crno zaradi 15000 i radi kolko i kad hoće. Pa ti vidi zašto nema kvalitetnih radnika. Bogataš

  I ima mirovinu kad ode... kolio ono... a da... 1200 kn... i nema zdravstvenoga...

 

 

In Control
16 godina
offline
Online posao od kuće za plaću od 16 tisuća kuna!

Evo da se i ja uključim u temu pošto i sam zarađujem putem net-a i računala.

Inače radim kao freelancer preko vWorker stranice i jako sam zadovoljan s zarađenim novcima i načinom na koji se tamo posluje.

Naravno novci koje ja zarađujem nisu ni približno cifri iz članka, no ja sam skroz zadovoljan s novcima koje zaradim jer uz solidnu zaradu uvijek naučim nešto novo i trudim se uvijek projekt odraditi što kvalitetnije mogu.

Normalno je da to nisu neki veliki projekti, ali opet zahtijevaju određena znanja iz raznih područja.

Moje područje je grafika (2D i 3D), nešto sitno flash-a (nekakve animirane reklamice, baneri i sl,...) Poslovi koje sam odradio i reakcije mojih kupaca na moj rad link.

Napominjem kako je pred mnom još dosta učenja i usavršavanja. Također uz posao freelancera radim kao honorarni radnik (video urednik) za jednu firmu u Hrvatskoj kroz iduću godinu dana te se nadam da će me zaposliti pošto sam im se ponudio za nekakve dodatne poslove.

Eh da novci koje zaradim ulažem u svoje znanje, trenutno završavam s tečajem za 3D dizajnera, a kasnije budem još i upisao za grafičkog i web dizajnera, jer volio bih proširiti svoj spektar znanja na HTML i CSS radi što lakšeg zaposlenja jednog dana.

No ono što je najboje od svega je to da imate priliku raditi s poslodavcima iz cijelog svijeta te samim time usavršavate znanje engleskog jezika.

 

Za sada imam stvarno jako dobro mišljenje što se tiče rada preko net-a i računala. Jer samim time stječete ogromno iskustvo,  em što si naučite organizirati vrijeme em što steknete radne navike i uz to još i zaradite, a da ne izlazite iz kuće. Jer danas svaka kuna je dobro došla pošto je u Hrvatskoj jako teško dobiti posao i to posao za koji ste sigurni da ćete biti plaćeni za odrađeno radno vrijeme, ali i za prekovremeno.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice