Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 565.028
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Evo mail sto sam dobio jucer

 

 

I hope you had a great weekend enjoying the sunshine! The market is as busy as it's ever been with new roles being called in every single day at the moment. There are plenty of options for all. Are you considering anything at the moment? 

I'm dropping over a snapshot of the recent highlights.. but I've much more than this on my desk so feel free to reach out if you're looking but the below aren't of interest. 

Dublin Central - Mid and Senior C# .Net Developers (Full Stack pref but the back end would be considered). Ideally, exposure to modern tech such as cloud-based systems/microservices would be beneficial. Up to 75k + benefits

Dublin/Remote - 3x Mid and Senior Level C# .Net SQL Winforms Developers required for a growing FoodTech client. Remote if based in Ireland. Up to 65k + benefits 

Dublin Central - Mid and Senior Level Full Stack roles available with a governing body. Must have 3 or more years with Full Stack C# . Net Web-based Development, up to 60k + benefits

Midlands/Remote - Looking for Mid and Senior Developers and also a Principal Engineer. Ideally, you will have experience with .Net Core, AWS and Angular but we will consider similar/relevant experience. Salary negotiable plus good benefits

Galway area - must be able to travel here even a few days a week and be based in Ireland. Looking for strong 3x Senior C# .Net Developers and a Lead Developer. Must be strong with backend C# .Net development for web-based applications and some exposure to a cloud technology (ideally Azure but others considered), front end experience a bonus. Up to 65k + benefits  

East Ireland/Remote -
 5x Mid/Senior C# .Net Developers required for an exciting ramp up project with a rapidly growing tech client. Up to 70k + benefits 
 
South East Ireland/Remote
 - Senior Unity3D Developer required for growing and very exciting Software House in Ireland. Must have 5+ years with Unity3D and C# - up to 70k + benefits  

South East Ireland/Remote - Mid or Senior C# .Net Developer with full-stack experiences, modern technologies, flexible when it comes to learning new languages/technologies. Salary up to circa 70k+ benefits

Might any of the above be of interest to you? If not, perhaps we can discuss something else off my desk. 

Keen to hear back with your thoughts on this, if you've made any changes to your CV over the past while it would be good to get a copy of it! 

 

 

 

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Systems Development Engineer - Job ID: 1467089 | Amazon.jobs, Dublin, pare idu i do duplo od ovog sto je Friday stavio. ako je ko zainteresiran, slobodno mi se javi privatno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 12:37 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Friday kaže...

Evo mail sto sam dobio jucer

....

 Imal' šta od remotea za to?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pero Dinamit kaže...
Friday kaže...

Evo mail sto sam dobio jucer

....

 Imal' šta od remotea za to?

 

Ma nacelno svi nude remote ali mislim da nista nije iz HR

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Znači nema ruku, nema čokolade. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Remote kao zaposlenik u njihovoj firmi nije moguće jer irski zakon to ne dopušta(moraš u irskoj boraviti 6 mjeseci plus jedan dan da bi bilo moguće da primaš nekakvu plaću u "irskoj").. Jedino sa HR firmom ali ako ne kršiš zakon o radu. Odnosno treba ti još barem jedna firma kojoj ćeš fakturirati svoje usluge.

16 godina
odjavljen
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Relativno jednostavno rjesenje je contracting. Otvoris PLC u Irskoj i nekakav obrt ili sta vec u HR i onda taj tvoj obrt ovdje radi za PLC u irskoj. A firma za koju zapravo radis to sve placa PLC-u koji je Irska firma

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Nisam baš skužio ovo "još barem jedna firma", sori. 

 

Recimo da sam u HR i ne mičem se. Nađem klijenta u Irskoj i želim raditi iz HR. Radit ću za klijenta 8h dnevno i tako koju godinu, koliko već traje suradnja.

Otvorim doo u HR, budem vlasnik i jedini zaposleni. Svaki mjesec fakturiram klijentu 160 sati, sebi isplatim nekakvu plaću od toga.

 

Jel to ok/legalno?

 

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
sHOCKRE kaže...

Systems Development Engineer - Job ID: 1467089 | Amazon.jobs, Dublin, pare idu i do duplo od ovog sto je Friday stavio. ako je ko zainteresiran, slobodno mi se javi privatno.

alo, jesi ti u DUB14 kojim slucajem? 😄

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Koja je alternativa otvaranju firme u Irskoj? Govorim o slucaju ako firma za koju radis nije u Irskoj, nego van EUa

gdje bi bilo najbolje otvoriti firmu u tom slucaju?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
nixass kaže...
sHOCKRE kaže...

Systems Development Engineer - Job ID: 1467089 | Amazon.jobs, Dublin, pare idu i do duplo od ovog sto je Friday stavio. ako je ko zainteresiran, slobodno mi se javi privatno.

alo, jesi ti u DUB14 kojim slucajem? 😄

 jes. makar nakon ovih godinu dana rada od doma mislim da me nece vise vidjet tamo na stalnoj bazi.

kaj se tice otvaranja firme u HR i contractanja za IE firmu, nema razloga imat firmu i u HR i u IE radi toga. DOO u HR je dovoljan, "poslodavac" u IE moze isplatit na to bez problema. razlika je sto si onda contractor, a ne full time employee. contractori nemaju benefite i nemaju "sigurnost", znaci mogu ti rec da te ne trebaju vise kad god oce.

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
sHOCKRE kaže...
nixass kaže...
sHOCKRE kaže...

Systems Development Engineer - Job ID: 1467089 | Amazon.jobs, Dublin, pare idu i do duplo od ovog sto je Friday stavio. ako je ko zainteresiran, slobodno mi se javi privatno.

alo, jesi ti u DUB14 kojim slucajem? 😄

 jes. makar nakon ovih godinu dana rada od doma mislim da me nece vise vidjet tamo na stalnoj bazi.

ja mislim da ce vecina tako postupit, nesto su se preko mailova pokretale rasprave da ovo bude permanentno stanje, bas me zanima kaj ce firma reci.

evo meni osim sefa povremeno (zbog mira) nitko nejde u office, vele da su obje zgrade potpuno prazne, mozda se moze 5-10 ljudi po katu vidjet.

ovdje kod mene u minhenu su zgrade isto poluprazne.. moze se naletit na IT support i neke sluzbe koje su nuzne, ostali su svi doma, mada svabe generalno imaju i vise virtual location zaposlenika, nadam se da ce i meni to sjest uskoro.

cak je i google otkazao lease u jednoj od zgrada u izgradnji u dublinu, mogao bi se trend prosirit i na ostale.

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 11:02 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
nixass kaže...

ja mislim da ce vecina tako postupit, nesto su se preko mailova pokretale rasprave da ovo bude permanentno stanje, bas me zanima kaj ce firma reci.

evo meni osim sefa povremeno (zbog mira) nitko nejde u office, vele da su obje zgrade potpuno prazne, mozda se moze 5-10 ljudi po katu vidjet.

ovdje kod mene u minhenu su zgrade isto poluprazne.. moze se naletit na IT support i neke sluzbe koje su nuzne, ostali su svi doma, mada svabe generalno imaju i vise virtual location zaposlenika, nadam se da ce i meni to sjest uskoro.

cak je i google otkazao lease u jednoj od zgrada u izgradnji u dublinu, mogao bi se trend prosirit i na ostale.

 

 

Nama uopce nije dozvoljeno ici u ured. Htio sam otici tamo pokupiti neke svoje stvari i ne daju mi. Apsolutno nitko ne smije u zgradu osim maintenance ljudi. Evo vec skoro 13 i pol mjeseci nisam zakoracio u ured. A kako stvari stoje - do kraja ove godine niti necemo

Freak Show Inc.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

nije li slucaj da contractori imaju ugovore na po 6 ili 12 mjeseci, pa se tek po isteku ugovora vidi da li ce ti ga produziti ili ne?

Može li biti gore (ponuda IT poslova)

odustao sam od rada za stalno.

 

 

Otvaram paušalni obrt i radim kao contractor. Imam neke kontakte i pred sklapanjem sam ugovora, hoće li biti Ameri, Irci, Slovenci ili Danci tek ćemo vidjeti, znam da s Hrvatima nisam imao sreće i nisu oduševljeni kad im kažeš da hoćeš sve kao stalni rad ali isplata kao paušal (to bi im i bilo jeftinije, jer bi kao snažni senior tražio bruto2 mid levela). Razumijem dio o "prikrivenom radnom odnosu", ali i to bih mogao relativno lako rješiti, ili izdavanjem još ponekog računa drugoj firmi, ili otvaranjem obrta u Rumunjskoj. Ali ne, ne žele. OK briga me, druge firme van hrvatske žele.

Moj PC  
3 0 hvala 0
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
PunchyTinkerton kaže...

Nisam baš skužio ovo "još barem jedna firma", sori. 

 

Recimo da sam u HR i ne mičem se. Nađem klijenta u Irskoj i želim raditi iz HR. Radit ću za klijenta 8h dnevno i tako koju godinu, koliko već traje suradnja.

Otvorim doo u HR, budem vlasnik i jedini zaposleni. Svaki mjesec fakturiram klijentu 160 sati, sebi isplatim nekakvu plaću od toga.

 

Jel to ok/legalno?

 

 

Otvoris pausalni obrt, mjesecno davanje drzavi je cca 1350kn + porez na dobit na kraju godine (ovisno o prihodima, do 6000kn). Obrtnicka komora ne placa se 2 godine zbog covidd krize. Ukoliko ti godisnji prihodi ne prelaze 300,000kn tada u racun ne ukljucujes PDV.

To je legalno i tako rade.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Sanchez_1 kaže...

nije li slucaj da contractori imaju ugovore na po 6 ili 12 mjeseci, pa se tek po isteku ugovora vidi da li ce ti ga produziti ili ne?

 

Znam ljude koji su po 7 godina radili na istom mjestu. Uvijek ti kazu 6 mjeseci jer to i je poanta contractinga - da imaju slobodu. Ali u 99% slucajeva ce to biti barem godina ili dvije. A o produzenju ce ti reci barem 2 mjeseca PRIJE isteka ugovora. Jer ni oni ne zele da ti trazis nesto ako im jos trebas. A i ako im ne trebas project manager ce ti iskreno reci kako stvari stoje. Ne brini oko toga

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Jedno hipotetsko pitanje imam za vas iskusne. Zapošljavate programera početnika i s jedne strane imate prosječnog mladog (25 godina) diplomanta s fera ili tvza bez nekog posebnog iskustva van faksa. S druge strane imate inženjera (30 godina) druge tehničke znanosti koji ima 5 godina radnog iskustva u svojoj struci koja nema neke veze s programiranjem, ali je on u slobodno vrijeme naučio solidno programirati. Ajmo reći da im je razina znanja programiranja jednaka. Uzimate li mlađu osobu s diplomom ili mrvicu starijeg inženjera koji već ima nekog iskustva rada s ljudima, rada pod stresom, radne etike i sl., ali bez diplome?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 10:01 (Keops).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Keops kaže...

Jedno hipotetsko pitanje imam za vas iskusne. Zapošljavate programera početnika i s jedne strane imate prosječnog mladog (25 godina) diplomanta s fera ili tvza bez nekog posebnog iskustva van faksa. S druge strane imate inženjera (30 godina) druge tehničke znanosti koji ima 5 godina radnog iskustva u svojoj struci koja nema neke veze s programiranjem, ali je on u slobodno vrijeme naučio solidno programirati. Ajmo reći da im je razina znanja programiranja jednaka. Uzimate li mlađu osobu s diplomom ili mrvicu starijeg inženjera koji već ima nekog iskustva rada s ljudima, rada pod stresom, radne etike i sl., ali bez diplome?

dobiju ponudu 4k početna plaća, pa ako su zainteresirani, može i oba

10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Keops kaže...

Jedno hipotetsko pitanje imam za vas iskusne. Zapošljavate programera početnika i s jedne strane imate prosječnog mladog (25 godina) diplomanta s fera ili tvza bez nekog posebnog iskustva van faksa. S druge strane imate inženjera (30 godina) druge tehničke znanosti koji ima 5 godina radnog iskustva u svojoj struci koja nema neke veze s programiranjem, ali je on u slobodno vrijeme naučio solidno programirati. Ajmo reći da im je razina znanja programiranja jednaka. Uzimate li mlađu osobu s diplomom ili mrvicu starijeg inženjera koji već ima nekog iskustva rada s ljudima, rada pod stresom, radne etike i sl., ali bez diplome?

 Tu sad odabireš onog koji ti više odgovara za firmu, tim itd. Godine ne bi trebale igrati neku ulogu.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Jel ima uopće više poslova za nekakve intern/junior javascript(react) devove ? Uskoro punim 28 i već lagano mislim da je postalo kasno za promjenu karijere, odradio sam jednu 6mj praksu/posao (95% html/css zato sam i odustao, plus problemi s plaćanjem) no to očito nije dovoljno, jer se sad večinom traže mid/seniori, u najboljem slučaju prakse ali za studente ili da uletim u neku izrabljivačku firmu gdje se ne plaćaju prekovremeni i gdje se rade i nedjelje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 23:54 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

@loky4i4

 

Da, denitivno je kasno. Ne, samo za IT. Već moraš u tim godinama završiti vojsku, imati ženu, kuću/stan + vikendicu, nešto u rangu novog golfa, nekoliko komada djece, dva-tri braka iza sebe i tako to.

 

Mani se toga, star samo, ovo ono, bla, bla,...primi se posla i radi na svojim skillovima.

Ljudi su svoj prvi posao u IT, našli u srednjim tridesetima i kasnije. Sve ovisi o tebi.

 

Nađi svoju nišu i deri po tome, nemoj skakati sa tehnologije na tehnologiju. Fokusiraj se na sebi i jedino sebe.

Ostavi se nepotrebno razmišljanja.

 

Sve je na tebi i sve je nemoguće dok se ne ostvari.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
5 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
loky4i4 kaže...

Jel ima uopće više poslova za nekakve intern/junior javascript(react) devove ? Uskoro punim 28 i već lagano mislim da je postalo kasno za promjenu karijere, odradio sam jednu 6mj praksu/posao (95% html/css zato sam i odustao, plus problemi s plaćanjem) no to očito nije dovoljno, jer se sad večinom traže mid/seniori, u najboljem slučaju prakse ali za studente ili da uletim u neku izrabljivačku firmu gdje se ne plaćaju prekovremeni i gdje se rade i nedjelje. 

 Gotovo je to... Baci se na baustelu u dojcland... Vozas vamo-tamo malter, pivo, podrigusa i gdje ces bolje... Zivis u kontejneru sa 5 Bugara i 3 Rumunja. Ne znas tko vise prdi, a kome vise smrde carape...

Jos uvijek ti izgleda tih 6 mjeseci prakse html/css- kao nesto puno ?!?! Doduse, ako se zapne za 6 mjeseci se solo moze jako puno nauciti, pa cak i da prodjes kao neki mid. Nitko ti nije kriv sto nisi radio dodatno na sebi u slobodno vrijeme da pokazes sto znas. Ali moram priznati da si me nasmijao s onime da imas 28 godina i odradio si 6 mjeseci prakse i da je postalo kasno za promjenu karijere. Koja crna karijera od 6 mjeseci prakse ?

5 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
loky4i4 kaže...

Jel ima uopće više poslova za nekakve intern/junior javascript(react) devove ? Uskoro punim 28 i već lagano mislim da je postalo kasno za promjenu karijere, odradio sam jednu 6mj praksu/posao (95% html/css zato sam i odustao, plus problemi s plaćanjem) no to očito nije dovoljno, jer se sad večinom traže mid/seniori, u najboljem slučaju prakse ali za studente ili da uletim u neku izrabljivačku firmu gdje se ne plaćaju prekovremeni i gdje se rade i nedjelje. 

 Ima posla koliko hoces. Nisam upucen u tvoju zivotnu pricu, ali imas Linkedin, osnovu za trazenje posla? Jesi clan FB grupa developeri? Hrvatske firme stalno traze juniore: placa je 6-9k neto, ali dobro za stjecanje iskustva. HTML/CSS nije dovoljno, uci react, node i imat ces posla, to su skillovi koji ce ti sluzit jos godinama

 

A ovo za "prestar s 28 za nesto novo" necu ni komentirat   imam mentalnu vjezbu za tebe: zamisli da imas 35. Dal bi ti bilo zao sto si "poceo" s 28 i sad imas 7 godina iskustva? Il bi radije poceo kao junior tad, s 35 

14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
SamoPitam3 kaže...

  Koja crna karijera od 6 mjeseci prakse ?

 Radim oko 6 i pol godina kao cnc operater, pa sam na to ciljao kao promjenu karijere, 6mj prakse je što imam iskustva u itu :) plus što sam se samostalno učio ne znam ni sam koliko, godinu i pol, dvije.

encoding u "svim" sam grupama na fbu i ne vidim baš tu hrpu posla, kao što sam napisao ima ga ali za ove sa 2-3g iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 10:33 (loky4i4).
14 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Slobodno se javiš na oglase koji traže više iskustva nego što imaš, svi u oglase stavljaju "best case scenario". 

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ima li netko iskustva sa praksom u CROZu?

Kako izgleda razgovor i tehnička pitanja?

Dobio sam poziv na intervju i ovo mi je prvi razgovor za praksu, ne znam šta da očekujem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Postam za frenda, tako da me ne kontaktirate preko privatnih poruka vec saljite upite na mail

Strana tvrtka trazi dosta pozicija. Trenutno remote pozicije, kasnije kad se otvori ured (u tijeku) u HR (vjerojatno ZG) ce ovisit o stanju s pandemijom. Prvih 10 pozicija ide na moj-posao od 25.6 jer se one prve traze, ali svakako, ako ima i za druge zaintersiranih neka se jave.

1. Business Analyst
2. Customer Service Representative
3. Mid-level Full Stack Php developer
4. System Architect / Systems Admin
5. Project Manager
6. Sr. Full Stack Php developer
7. Sr. Dev Ops Engineer
8. Product Owner
9. Sr. QA Automation Tester
10. UI/UX Engineer

11. Graphic Designer
12. Sr. Front-end developer
13. HR Manager
14. Office Manager
15. COO
16. Executive Assistant
17. Sr. Staff Accountant
18. Mid-level front end developer


19. Content Reviewer Manager
20. Content Reviewer
21. CSR Manager

Place ovise o iskustvu i znanju ali navodno jako dobre. Engleski je MUST obzirom da ce svi proizvodi biti orijentirani za englesko govorno podrucje te je nadzor tamo. Upite saljite na paragontechdev@gmail.com, tamo je frend koji vodi preliminarnu selekciju i za sva pitanja koja vas dodatno interesiraju.

 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Sve super, ali kada vidim @gmail za posao, sve me prođe volja.

Iako ovo sto si postao nista ne znaci kada se ne vide uvjeti, stack, sto se trazi... kao i da nisi nista napisao da se mene pita.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pero Dinamit kaže...
Sve super, ali kada vidim @gmail za posao, sve me prođe volja.

Iako ovo sto si postao nista ne znaci kada se ne vide uvjeti, stack, sto se trazi... kao i da nisi nista napisao da se mene pita.

 Imas mail pa pitaj ako te interesira. Ne salju se zivotopisi tamo, vec pitanja, lik to vodi pa hoce filtrirati glupe upite, tamo dobijes sluzbeni mail na koji ces slati zivotopis koji svakako nije gmail niti ce te moj frend intervjuirati. Puni opis posla za svaku od pozicija bi zauzeo jedno 12 stranica sve skupa. Kad bude na moj-posao cu linkati takodjer, tamo ce bit sve detaljno objasnjeno, a eto ako nekog sada zanima vec moze se tamo raspitati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice