Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 690.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
xfire975 kaže...
Pozdrav, za i7 4790k, koja je bolji izbor, Asus Z97-A ili Msi Z97 gaming 5.

 gaming 5,iako ti je najbolja solucija maximus VII Hero,tu sam plocu ja imao s tim procesorom i odlicnom je radilo

12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

moze preporuka maticne za i5 6600k (znaci čipset 100,200) 1151?

stim da imam ddr4 rame koji rade na 3200 (naravno uz adekvatnu ploču).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Može preporuka best buy matične ploče s am4 socketom koji bi pasao mojoj konfiguraciji jer planiram nadograditi pc s ryzenom 7 1800x i rx 580. Koja je razlika između ovih skupljih i jeftinijih?

Je li valja ova Matična ploča ASUS PRIME B350M-K, socket AM4, DDR4, VGA, DVI mogu je uzet novu za 430kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 19:56 (The_K).
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
lange kaže...

moze preporuka maticne za i5 6600k (znaci čipset 100,200) 1151?

stim da imam ddr4 rame koji rade na 3200 (naravno uz adekvatnu ploču).

 Asus Z170A ... Jeftino je mozes naci , vise nego solidno opremljena ,  a ima  sve sto treba za  dobar OC 

Pisem iz osobnog iskustva :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 21:59 (error_666).
13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav svim forumašima!

 

Ako može prijedlog za novu matičnu, uvjet je samo da ima m.2 slot. Trenutno imam sljedeću konfu:

Zalman Z3
i5 6400
r9 380x g1 gaming
asrock h110m-dgs

 

Ne mora nužno biti budget matična opet, samo da ima m.2 i stanu već postojeće komponente.

 

Hvala.

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Peter Griffin kaže...

Pozdrav svim forumašima!

 

Ako može prijedlog za novu matičnu, uvjet je samo da ima m.2 slot. Trenutno imam sljedeću konfu:

Zalman Z3
i5 6400
r9 380x g1 gaming
asrock h110m-dgs

 

Ne mora nužno biti budget matična opet, samo da ima m.2 i stanu već postojeće komponente.

 

Hvala.

 zasto mjenkas maticnu?

15 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Trebam si uzet matičnu.

Na nju ide

- Ryzen 1600x + AMD Wraith Max

- Rx 480 8Gb

- 16GB 3000Mhz GSKill

 

Ovo mi je neki pick zasad: ASRock AB350 PRO4

Na njoj mi zasad sve izgleda ok. Jedino je minus što nemam 6 ulaza za zvuk iza nego 3. 6 bi mi bilo dobro da imam, jer spajam kućno kino na PC.

Imate kakvu preporuku neke druge matične ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:24 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
15 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Bacio sam i oko na tu 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Sta kazete na msi b450 tomahawk? Ona je 900kn i cini se vrlo dobra.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Ekipa, kako komentirate AsRock matične ploče? Pozitivne i negativne strane.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Nema se tu sta komentirati, statistika pokazuje najbolje:

rma rate

ASRock 1.45%

  • ASUS 1.90%
  • Gigabyte 1.92%
  • MSI 2.36%
  • Svaki proizvodac ima u ponudi od low do high end ploca, uglavnom negativna iskustva imaju samo oni koji pozure s kupnjom prije nego sto su pricekali koju recenziju i iskustva ostalih pa kad im se desi neko sranje onda placu da im taj proizvodac nevalja jer su eto bili nestrpljivi. Plocu je lako izabrati u moru losih ako se covjek malo potrudi oko kupnje tj informacija o doticnoj, najveci failure rate naravno imaju high-end ploce(cak i preko 10%) koje su nakrcane svime i svacime.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Ima li neko volje da pogleda ponudu links, svijet medija, hg shop , instar ... za odabir maticne ploce do 1100 kuna ... proc ce biti ryzen 2600

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič kroz matične ploče za početnike

MSI B450 Gaming Pro Carbon AC. Najbolja B450 ploča.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

 Znam , citao sam , al u navedenim poslovnicama je slab izbor

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Razlog zašto se ograničit na samo tih apr poslovnica ? Pola trgovina dostavlja robu za dan dva pred vrata. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pa zato što sam iz BiH i dolazim u Split po komponente, uz to uzmem i povrat PDV-a u poslovnici

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozz, trebao bi preporuku maticne za i7 6700, bez k  

Prijasnja je bila gigabyte z170 hd3p  pa nesto takvih dimenzija pristupacne cijene

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

U vise tema sam vec pisao pa cu jos i ovdje, za maticnu bih trebao neke savjete, ja sam malo pretrazivao na internetu, compare koristio i sl. i sad bih ovdje zamolio jos za zadnju potvrdu ako mi netko moze malo pomoci.

 

Asus PRIME X470-PRO

GIGABYTE Main Board Desktop X470 AORUS GAMING 5 WIFI 

MSI Main Board Desktop X470 GAMING M7 AC 

Asus STRIX X470-F GAMING

 

Sve 4 ploce su u rangu 200kn razlike, a djeluju kao najdugorocnije rjesenje. Uzeo bih za pocetak u novoj konfiguraciji Ryzen 5 2600, koji bih kasnije nadogradio sa novom serijom kad bude dostupna kod nas po normalnoj cijeni.

 

Osobno bih uzeo Gigabyteovu jer u compareu najvise mozda ima pluseva, nisu neki ekstremni, no vidio sam ih kod nje najvise.

Stavit cu i na glasanje za ove kojima se neda pisati pa onda da izaberem.

 

Zahvaljujem svima!

2 Asus PRIME X470-PRO
1 GIGABYTE X470 AORUS GAMING 5
2 MSI X470 GAMING M7 AC
1 Asus STRIX X470-F GAMING
Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
acmilan2 kaže...

U vise tema sam vec pisao pa cu jos i ovdje, za maticnu bih trebao neke savjete, ja sam malo pretrazivao na internetu, compare koristio i sl. i sad bih ovdje zamolio jos za zadnju potvrdu ako mi netko moze malo pomoci.

 

Asus PRIME X470-PRO

GIGABYTE Main Board Desktop X470 AORUS GAMING 5 WIFI 

MSI Main Board Desktop X470 GAMING M7 AC 

Asus STRIX X470-F GAMING

 

Sve 4 ploce su u rangu 200kn razlike, a djeluju kao najdugorocnije rjesenje. Uzeo bih za pocetak u novoj konfiguraciji Ryzen 5 2600, koji bih kasnije nadogradio sa novom serijom kad bude dostupna kod nas po normalnoj cijeni.

 

Osobno bih uzeo Gigabyteovu jer u compareu najvise mozda ima pluseva, nisu neki ekstremni, no vidio sam ih kod nje najvise.

Stavit cu i na glasanje za ove kojima se neda pisati pa onda da izaberem.

 

Zahvaljujem svima!

 Od svih tih najbolja je Strix.

 

Ima najbolji VRM, najbolji memory support i najbolji bios support. 

 

I sam sam bio u sličnoj dvojbi te sam se odlučio na nju.

 

Inače moja najtoplija preporuka je da uzmeš MSI tomahawk b450. Kada sam ja kupovao nisam ju uzeo isključivo jer nije imala voltage offset opciju no u zadnjem biosu pred nekih tjedan dana su dodali i tu opciju tako da je sada definitivno best buy pogotovo ako planiraš kao i ja prelaziti na novu generaciju kada izađe. Ako misliš mjenjati i ploču najmanje ćeš izgubiti. 

 

Ako misliš zadržati ploču i mjenjati samo procesor onda definitivno Strix jer je daleko najbolji izbor od svih high-mid range matičnih.

#YOLO
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Dobro, poslusat cu onda tvoj savjet.

Ne mislim mijenjati nista vise osim procesora narednih 5 godina, tako mi je barem plan, idem na konfu od 16k pa nek onda bude to kako treba, a s procesorom je sad zapravo bolje slabijim jer cu ga ionako mijenjati, a izmedju r5 2600 i r7 2700x nema pretjerane razlike, a u parama je 1000kn. (sto se gaminga tice)

Kovačić
11 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav!

Uskoro bih volio nadograditi pc pa mi treba vasa pomoc oko maticne i procesora, ciljam na i5 8400 i  i5 8600K ili imate bolji prijedlog.. za maticnu bi dao cca 850kn max a proc 2100kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 22:16 (Zec_94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič kroz matične ploče za početnike

da ne otvaram novu temu - imam problemčić s matičnom i trebam malu pomoć i mišljenje

 

radi se o dječjem kompu sa pentiumom g4560 i matičnom Asrock H110M-ITX/ac + dva sticka kingston rama

komp je inače bio u omalenom itx kućištu s 200w itx napajanjem, no zbog skorog kupovanja dodatne grafe i sadašnje ugradnje dodatnog hdd-a javila se potreba za većim kućištem

tu je nastao problem - kad sam sve prebacio u neko starije lc power kućište, na kojem sam zaboravio da ima problem sa zapinjanjem power buttona, gumb je naravno zaglavio i nakon što se komp počeo paliti i sustav se dizati (pojavio se logo asrock na ekranu), zbog zaglavljenog gumba se komp ugasio i sad više ne daje znakove života

 

pitanja: 

jel postoji mogućnost da je matična blokirana na neki način i da nije crkla, već je treba resetirati i kako?

 

ako je crkla, što pretpostavljam da jest (jer nema života na njoj na dva različita napajanja), koliko je vjerojatno da su proc i ram preživjeli (nemam baš mogućnosti to provjeriti jer nemam rezervnu ploču)?

 

jel se isplati uzeti drugu h110m ploču za 250 kuna (pitao u centro.hr, već dolazi s updejtanim biosom)?

 

 

sad kad gledam pitanja, sam sebi izgledam bedasto što to uopće pitam 

jel ima netko u zadru s pločom koja podržava g4560 čisto da isprobam jel rade rami i proc

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

makni power + i- dvije žice sa matične i upali putem kratkog spoja šarafcigerom ako već nisi ;)

11 godina
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Probao, matična niti da trzne, sto je najgore nema led lsmpice, a iz zvučnika nikakvi signali ne dolaze. Jednostavno se ugasila i gotovo.
Nema druge nego narucit novu i probati
13 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
picajzla0707 kaže...

Izvadi bateriju na 5 min., vrati natrag i probaj upaliti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
online
Vodič kroz matične ploče za početnike

možda ti je napajanje samo probaj drugo ako imaš

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
dejo74 kaže...

možda ti je napajanje samo probaj drugo ako imaš

 Piše da je probao već dva.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

tek sad sam vidio u zagradi je napisao moj bed

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice