Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 442.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Dobar dan imam 2 pitanja. Hocu da uzmem termalnu pastu za laptop Dell isnpirion 5558.  Pa se predomisljam neznam koju da uzmem od ove dve koja je bolja: Noctua NT H1 ili THERMAL GRIZZLY AERONAUT 8g. Sta vi mislite koja bolje hladi od ove dve. Hvala velika.

Momir
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Momo2234 kaže...

Dobar dan imam 2 pitanja. Hocu da uzmem termalnu pastu za laptop Dell isnpirion 5558.  Pa se predomisljam neznam koju da uzmem od ove dve koja je bolja: Noctua NT H1 ili THERMAL GRIZZLY AERONAUT 8g. Sta vi mislite koja bolje hladi od ove dve. Hvala velika.

 Mislim da je čak NT H1 bolja od Aeronauta malo. Al na laptopu, koju god uzmeš od te dvi nema greške. Ili čak MX-4.

Valentin17 - Idi u .urac, ipak ću naručit, ili Conductonauta ili Liquid Ultra :D pa ću onda delid radit, sad ću samo stavit MasterGel Nano i usporedit s MX-4 :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 18:58 (LogicusMPS).
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...
Valentin17 - Idi u .urac, ipak ću naručit, ili Conductonauta ili Liquid Ultra :D pa ću onda delid radit, sad ću samo stavit MasterGel Nano i usporedit s MX-4 :)

E tu sam te čekao prijatelju, nećeš požaliti sigurno, samo jako budi oprezan kod nanošenja i razmazivanja.

Preporuka je Conductonaut jer ima duplo bolju termalnu provodljivost, http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/thermal-grizzly/243054.aspx.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Valentin17 kaže...
LogicusMPS kaže...
Valentin17 - Idi u .urac, ipak ću naručit, ili Conductonauta ili Liquid Ultra :D pa ću onda delid radit, sad ću samo stavit MasterGel Nano i usporedit s MX-4 :)

E tu sam te čekao prijatelju, nećeš požaliti sigurno, samo jako budi oprezan kod nanošenja i razmazivanja.

Preporuka je Conductonaut jer ima duplo bolju termalnu provodljivost, http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/thermal-grizzly/243054.aspx.

 Vidim da ga nema nigdi u nas naručit (Conductonaut), bia san danas u Linksa, nemaju ni Kryonaut, jedino Hydro bia, njega nisam tia uzimat.

Uzea bi Conductonaut za underIHS i Kryo za overIHS, pošto mi se ne da baš zajebavat s konduktivkom na otvorenom :D

Imaš kakav link za naručit paypalom? Da ne tražim puno?

14 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Momci, evo da javim rezultate, ko što sam reka jučer, nabavia CoolerMaster MasterGel Maker Nano. Nisan očekiva pad temperatura u odnosu na MX-4, pogotovo ne ovoliki. Za sad je samo zamijenjena pasta MX-4 sa ovom CoolerMaster, nije delidan procesor još, ipak sam to ostavia za kad dođu Conductonaut i Kryonaut.

Dakle, ovo je samo kratka usporedba Arctic Cooling MX-4 i CoolerMaster MasterGel Maker Nano. Razlike ćete vidjet na slikama pod linkovima, pošto se klasičnim uploadom gubi kvaliteta.

Hardver testa pod MojPC.

Postavke procesora - 1.28V, 4.6 GHz, hladnjak CoolerMaster Hyper D92.

 

Aida64 test MX-4. Slabije se vidi pošto sam jučer uploada ovu sliku, stoga, ko ne vidi - Core 0 - 81'C, Core 1 - 76'C, Core 2 - 74'C, Core 3 - 76'C.

 

Aida64 test CM Maker Nano. Core 0 - 76'C, Core 1 - 74'C, Core 2 - 71'C, Core 3 - 73'C.

 

Prime95 26.6 (non-AVX) test MX-4. Core 0 - 84'C, Core 1 - 76'C, Core 2 - 74'C, Core 3 - 77'C.

 

Prime95 26.6 (non-AVX) test CM Maker Nano. Core 0 - 77'C, Core 1 - 72'C, Core 2 - 68'C, Core 3 - 72'C.

 


Ovo u postu uz linkove testova navedene su MAX temperature što se može vidjet na samim slikama.

Dakle, razlike su iznenađujuće po meni. Oko 5 stupnjeva drop u odnosu na MX-4 sa zračnim hlađenjem.

Nastavak, kada dođu Thermal Grizzly-ji i obavi se delid.

EDIT - pasta stavljena i na Strix 1070 OC, pale temp 3 stupnja u full loadu :)

Evo koja slika!

LP

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 23:53 (LogicusMPS).
Moj PC  
6 0 hvala 5
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Pozdrav,
Trebao bih Vašu pomoć. Trebao bi promijeniti pastu na laptopu Asus K53S, pa me zanima neka preporuka koju pastu uzeti (Links, Mikronis)? Isto tako, da li mi je potreban i taj thermal pad koji se kolko sam shvatio nalazi na grafičkoj ili je dovoljna samo pasta? :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
sinka3 kaže...
Pozdrav,
Trebao bih Vašu pomoć. Trebao bi promijeniti pastu na laptopu Asus K53S, pa me zanima neka preporuka koju pastu uzeti (Links, Mikronis)? Isto tako, da li mi je potreban i taj thermal pad koji se kolko sam shvatio nalazi na grafičkoj ili je dovoljna samo pasta? :)

 Tamo gdje je bila termalna pasta stavi termalnu pastu a tamo gdje je termal pad opet stavi termal pad jer nije to tako stavljeno bez razloga.

 Ja koristim MX-4 pa ju i tebi preporučam a termal padove sam kupova u Linksu

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 22:00 (nicky.sl).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Dal postoji kakav način da mogu saznati gdje je pad, a gdje pasta? Radi se o Intel i7-2630QM i nVidia GT540M. Te kolko treba paste od prilike za jednu zamjenu i koje dimenzije pada?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 23:08 (sinka3).
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
sinka3 kaže...

Dal postoji kakav način da mogu saznati gdje je pad, a gdje pasta? Radi se o Intel i7-2630QM i nVidia GT540M. Te kolko treba paste od prilike za jednu zamjenu i koje dimenzije pada?

 E to ti ja ne znam, kad ga rastaviš vidićeš di je pad a di pasta.

Pastu stavljaš u jako tankom sloju ili mrvicu na sredinu proca (manje neg je zrno riže). Ja volim pastu razmazat mada mnogi tvrde da je bolje malo na sredinu proca pa će kao hladnjak sam razvuć po procu ali meni bolje rezultate daje razmazivanje.

Termal pad ako ima vidićeš koliko je debel pa prema njemu uzmi novi.

neda mi se
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

 na svom procesuru prominija pastu orginalnu od lc 95 sa MX4 i prolazija sam nekolko puta occt test i mislim da je razlika svega u nekolko stupnjeva 2-3 što i nije baš neki napredak al ajde bolje nego prije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 18:16 (Wayto XD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

usput ta pasta ipak dosta košta u hgspotu,mislim oko 60 kuna,al nisam ju kupija ja nego liku kojem sam montira nove dijelove pa onda mi je cijela pasta ostala..iako nije neki napredak kad je besplatno ipak je super 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Jel ima gdje kod nas nabaviti bakrenih pločica koja bi mi zamjenila termalni pad?
Treba mi dimenzija 10x10x1mm, ima na ebayu ali tko će dočekati par tjedana da stigne..

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 19:06 (Ico_Zg).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Ovako, imam problem sa overheatom svog laptopa. Radi se o Samsung NP530U4E-A01HS. Uglavnom, koristi Intel Core i3 3227U @ 1.90GHz.
Stoga koja bi bila najefikasnija i najefektivnija termalna pasta?
p.s. da nije previše skupo

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
aux-1 kaže...

Pozdrav!

Ovako, imam problem sa overheatom svog laptopa. Radi se o Samsung NP530U4E-A01HS. Uglavnom, koristi Intel Core i3 3227U @ 1.90GHz.
Stoga koja bi bila najefikasnija i najefektivnija termalna pasta?
p.s. da nije previše skupo

Hvala.

 Jesi ga otvorio pa znas da ide pasta ili?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

LP

Jel može netko preporučit neku dobru termalnu pastu. Volio bih da istu mogu koristit kasnije iz za grafičku(ako se za grafičku uopće mora mijenjati termalna pasta, neznam nista o tome )

Cijene bi trebale biti 20-30 kn ako se ne varam?

 

Procesor: AMD FX 8320 3.5 GHz

Cooler: CoolerMaster Hyper T4 (mislim da je kombinacija aluminija i bakra)

 

Grafička: Sapphire R9 270 2GB OC Boost (nisam mijenjao originalni cooler)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nix111 kaže...

LP

Jel može netko preporučit neku dobru termalnu pastu. Volio bih da istu mogu koristit kasnije iz za grafičku(ako se za grafičku uopće mora mijenjati termalna pasta, neznam nista o tome )

Cijene bi trebale biti 20-30 kn ako se ne varam?

 

Procesor: AMD FX 8320 3.5 GHz

Cooler: CoolerMaster Hyper T4 (mislim da je kombinacija aluminija i bakra)

 

Grafička: Sapphire R9 270 2GB OC Boost (nisam mijenjao originalni cooler)

 Preporučam ti MX-4 koja košta oko 60-ak kuna čini mi se. Pasta je vrhunska, jedna od najboljih i možeš ju koristiti i na grafičkoj kartici kojoj je također potrebno mijenjati pastu.

neda mi se
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nix111 kaže...

Jel može netko preporučit neku dobru termalnu pastu.

(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4.

ps. MX-4 je i dalje vrhunska termalna pasta, jedna od najboljih.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 16:42 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Pozdrav..imam problem sa ps3, kupio sam rabljeni playstation 3 modificiranu u 10. mj.radio je normalno sve do prije par tjedana, dok mi se od jednom ugasio u sred igre pokuso sam ga upalit ali pokrene ga i odma ga ugasi pocme mi crvena lampica svjetlit i cuje se bib bib mislio sam da je pasta koju sam zamjenio ali nista i dalje isto pa dali bi mi mozda mogli pomoc kako da ga popravim hvala
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori
Valja li šta ova Termalna pasta za CPU, 1,5g, Thermaltake TT TG-4?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
The_K kaže...

 je li ovo isto kao termalna pasta ili

Uzimaj, spada među najbolje odabire.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Upravo sam stavio cooler master mastergel maker nano pastu i mogu reci da sam pre zadovoljan . Idle temperatura 30 stupnjeva sa coolink corator DS hladnjakom ,a pod stres testom u cpu-z max 60 stupnjeva na 4.4 ghz vcore 1.150v i5 4690k .

Im BATMAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 21:35 (cika batmen).
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

bok ekipa!

 

mjenjao bih pastu na procesoru i grafickoj kartici (grafa je jos pod grancijiom pa ne znam da li da to radim onda ili ne?).

i da li pastu trebam kupit novu, ova stoji 2 godine?

 

hvala!

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
razor1988 kaže...

bok ekipa!

 

mjenjao bih pastu na procesoru i grafickoj kartici (grafa je jos pod grancijiom pa ne znam da li da to radim onda ili ne?).

i da li pastu trebam kupit novu, ova stoji 2 godine?

 

hvala!

 pa tko ti brani? na cpu svakako a na gpu ako nemas garancijske naljepnice na sarafima(tj uglavnom bude na jednom sarafu),

o kojoj je pasti rijec?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Stjepanj kaže...
razor1988 kaže...

 

 pa tko ti brani? na cpu svakako a na gpu ako nemas garancijske naljepnice na sarafima(tj uglavnom bude na jednom sarafu),

o kojoj je pasti rijec?

 ma neka za 30 ak kuna, xilence silver tim.

sve u svemu ona je na procu vec eto 2 godine i temperture su i dalje kao i prvog dana!

BF4 - dobra_sprava88
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
razor1988 kaže...

bok ekipa!

 

mjenjao bih pastu na procesoru i grafickoj kartici (grafa je jos pod grancijiom pa ne znam da li da to radim onda ili ne?).

i da li pastu trebam kupit novu, ova stoji 2 godine?

 

hvala!

Ako grafa na šarafima ima "warranty" naljepnicu onda ju ne diraj jer ako ju pokidaš ili skineš gubiš garanciju, a ako nema (Gigabyte model igrafa ih nemaju) možeš rasklapati i mjenjati pastu.

8 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Čisto sumnjam da ta 280ka ima garanciju

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lucidius kaže...

Čisto sumnjam da ta 280ka ima garanciju

 

Zasto nebi imala ako je on rekao da ima? Pa i moja R9 280x jos uvijek ima garanciju...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2017 5:55 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lucidius kaže...

Čisto sumnjam da ta 280ka ima garanciju

 a zbog cega ti sumnjas da imam garanciju??

BF4 - dobra_sprava88
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice