(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

poruka: 17
|
čitano: 7.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Ajde kad sam već objavia post na 97 strana da i tu napišem da ljudi lakše nađu.

Momci, evo da javim rezultate, ko što sam reka jučer, nabavia CoolerMaster MasterGel Maker Nano. Nisan očekiva pad temperatura u odnosu na MX-4, pogotovo ne ovoliki. Za sad je samo zamijenjena pasta MX-4 sa ovom CoolerMaster, nije delidan procesor još, ipak sam to ostavia za kad dođu Conductonaut i Kryonaut.

Dakle, ovo je samo kratka usporedba Arctic Cooling MX-4 i CoolerMaster MasterGel Maker Nano. Razlike ćete vidjet na slikama pod linkovima, pošto se klasičnim uploadom gubi kvaliteta.

Hardver testa pod MojPC.

Postavke procesora - 1.28V, 4.6 GHz, hladnjak CoolerMaster Hyper D92.

 

Aida64 test MX-4. Slabije se vidi pošto sam jučer uploada ovu sliku, stoga, ko ne vidi - Core 0 - 81'C, Core 1 - 76'C, Core 2 - 74'C, Core 3 - 76'C.

 

Aida64 test CM Maker Nano. Core 0 - 76'C, Core 1 - 74'C, Core 2 - 71'C, Core 3 - 73'C.

 

Prime95 26.6 (non-AVX) test MX-4. Core 0 - 84'C, Core 1 - 76'C, Core 2 - 74'C, Core 3 - 77'C.

 

Prime95 26.6 (non-AVX) test CM Maker Nano. Core 0 - 77'C, Core 1 - 72'C, Core 2 - 68'C, Core 3 - 72'C.

 


Ovo u postu uz linkove testova navedene su MAX temperature što se može vidjet na samim slikama.

Dakle, razlike su iznenađujuće po meni. Oko 5 stupnjeva drop u odnosu na MX-4 sa zračnim hlađenjem.

Nastavak, kada dođu Thermal Grizzly-ji i obavi se delid.

EDIT - pasta stavljena i na Strix 1070 OC, pale temp 3 stupnja u full loadu :)

Evo koja slika!

LP

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 7:50 (LogicusMPS).
Moj PC  
7 0 hvala 10
12 godina
protjeran
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Hvala za info! Ak ti ostene ove metalne daj posalji malo u zg trebat ce mi za 6600k?!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Meni se cini da test i nije mjerodavan, buduci da su u pitanju 92mm ventovi, koliko sam vidio druge bencheve razlika je manja (kao sto ti je kod 1070 tj 3°C) ali sve u svemu, lijepo vidjeti da je dosla zamjena za mx-4

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Stjepanj kaže...
Hvala za info! Ak ti ostene ove metalne daj posalji malo u zg trebat ce mi za 6600k?!

Da je i7 razmislia bi, a ovako, kad te vidim da pišeš u i5 klubu... :D

Nije greda, samo kad dođe, nisam još naručia :)

chaselol kaže...

Meni se cini da test i nije mjerodavan, buduci da su u pitanju 92mm ventovi, koliko sam vidio druge bencheve razlika je manja (kao sto ti je kod 1070 tj 3°C) ali sve u svemu, lijepo vidjeti da je dosla zamjena za mx-4

 6 stupnjeva pod primeom95. Kod grafe su load temperature s ventovima na 65, oko 60 stupnjeva, dakle, za podosta manje nego kod proca, zato je i manja razlika, al znamo šta znači razlika od 3 stupnja, koja bi daljnjim porastom temperature i porasla, kod Pascala :)

Ako vidimo kakve je rezultate nicky.sl dobia sa Kryonautom od 140 kuna u odnosu na MX-2 mislim da je ovo poprilično dobra razlika. A ni MX-4 nije kaladont, već pasta koja je godinama pri vrhu, ne top, ali pri vrhu sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 9:34 (LogicusMPS).
14 godina
offline
(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Kad bi ti barem jedan lc cc 120 bio blizu da ga zamjenis, tu bi se razlika vidjela sigurno 

Izgleda apsolutni best buy danas, ako si neki tryhard hardcore bi isao na ovu 100% liquid metal (s kojom bas moras da pazis) i skinuo nekih recimo 5*C vise (best case scenario) a s ovom (kao sto je i u upustvu) mozes onom malom lopaticom da razmazes na sve strane i da ne brines 

Super, ove mx-4 mi polako nestaje sad znam koju uzeti (najbolje sto je ovako jeftina)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
chaselol kaže...

Kad bi ti barem jedan lc cc 120 bio blizu da ga zamjenis, tu bi se razlika vidjela sigurno 

Izgleda apsolutni best buy danas, ako si neki tryhard hardcore bi isao na ovu 100% liquid metal (s kojom bas moras da pazis) i skinuo nekih recimo 5*C vise (best case scenario) a s ovom (kao sto je i u upustvu) mozes onom malom lopaticom da razmazes na sve strane i da ne brines 

Super, ove mx-4 mi polako nestaje sad znam koju uzeti (najbolje sto je ovako jeftina)

 To sam i napravia, mislim da je od ove trenutno bolji jedino liquid metal, koji se doduše ne može ne uspoređivat s klasičnim non-conductive pastama.

Razmaza i jesam s lopaticom, drugačije ni ne ide jer cooler nema potpuno ravnu površinu radi profila između alu dijela hladnjaka i toplovodnih cijevi između tih alu dijelova. Nije ravan, tako da se zrno ne bi raširilo, doduše, ne raširi se ni inače kako triba.

Jest, ovo je stvarno vrh.

13 godina
offline
(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Bio u Linksu prošli tjedan, uzeo router i pitao usput onako iz znatiželje da li imaju ove CM Nano paste. Veli ima, rekoh ma daj onda jednu

Stigao doma, razmontirao hladnjak i očistio te razmazao ovu Nano s onim plastičnim stapićem koji dođe uz nju. Inače sam uvijek stavljao svaku pastu s tehnikom stavljanje veličine zrna riže i pa da hladnjak sam stisne.

U temi Temperature vaših PC grijalica sam početkom mjeseca stavio rezultate s Noctua NT-H1 koji su na ovoj prvoj slici.

Noctua NT-H1 Noctua NT-H1
Ovo su temperature s Nano, pad od 1-3 stupnja po jezgri. Nije puno ali je nešto.

Coolermaster Nano Coolermaster Nano
 

 

Moj PC  
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
vrinho kaže...

Bio u Linksu prošli tjedan, uzeo router i pitao usput onako iz znatiželje da li imaju ove CM Nano paste. Veli ima, rekoh ma daj onda jednu

Stigao doma, razmontirao hladnjak i očistio te razmazao ovu Nano s onim plastičnim stapićem koji dođe uz nju. Inače sam uvijek stavljao svaku pastu s tehnikom stavljanje veličine zrna riže i pa da hladnjak sam stisne.

U temi Temperature vaših PC grijalica sam početkom mjeseca stavio rezultate s Noctua NT-H1 koji su na ovoj prvoj slici. Ovo su temperature s Nano, pad od 1-3 stupnja po jezgri. Nije puno ali je nešto.

 

 

 Stvarno lijep rezultat u odnosu na Noctuu koja je daleko od loše :)

I temperature su lijepe, oko 60 i nešto, na višim se još poveća razlika, što je kod mene bio slučaj.

Sretni blagdani!

13 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
LogicusMPS kaže...

 

 Stvarno lijep rezultat u odnosu na Noctuu koja je daleko od loše :)

I temperature su lijepe, oko 60 i nešto, na višim se još poveća razlika, što je kod mene bio slučaj.

Sretni blagdani!

Da, veoma je dobra NT-H1. Imam i MX4 i MX2 doma i koliko sam uspio testirati sve s vremenom odnos između njih i NT-H1 je nekih 2 stupnja tako da bi dobio sigurno približne rezultate kao i ti da sam ih koristio.

Hvala, i tebi također!

9 godina
neaktivan
offline
(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Delidan sa njime, nikad vise CM.. iako sam fan CM .. :))) eventualno neka bolesno skupa pasta :))

 

Za normalan i uredan rad preporučujem :)

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Malo si pretjerao i sa pastom i silikonom. Jel imaš relid tool ili si koristio nešto drugo?

16 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Pa kud ispod heatsinka nano? tu se stavlja clu ili clp ili neka slicna pasta sa tekucim metalom, drugo po meni nema nekog smisla.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Ja dok ne probam i nešto ne zajebem ništa od mene, koliko god netko drugi vec proso skolu za mene.

Koristio sam za zaklapanje brtvu za glavu motora u pasti, koja se nakon 12 sati stisne i moze se normalno koristiti mislim do 350ºC
12 godina
protjeran
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
Nisam skuzio jel valja ili nevalja? 83°c pod kojim opterecenjem?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
(REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4

Također treba ostaviti mali dio na koji se ne nanosi ljepilo (kao što to i sam intel radi) zbog mogućnosti "disanja" - uslijed naglih i čestih promjena temp dolazi do ekspanzije plinova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: (REVIEW) - CM MasterGel Maker Nano vs MX-4
TheSkodilac kaže...

Delidan sa njime, nikad vise CM.. iako sam fan CM .. :))) eventualno neka bolesno skupa pasta :))

 

Za normalan i uredan rad preporučujem :)

 Čovik moj puno je to i paste i silikona, i nisi ostavia rupicu za protok zgrijanog zraka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 12:46 (LogicusMPS).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice