Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 454.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Baš bi mi lipo sila jedna kavica u Splitu ali nažalost nisan moga ja ić al san posla kolegu i reka mu šta će kupit pa ćemo vidit šta će bit (i hoće li išta bit)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Baš bi mi lipo sila jedna kavica u Splitu ali nažalost nisan moga ja ić al san posla kolegu i reka mu šta će kupit pa ćemo vidit šta će bit (i hoće li išta bit)

 
Bit će dana :)

 

nicky.sl kaže...

Stiga kolega iz Splita s mojom novom termovodljivom pastom.

Za vikend ću ju najvjerojatnije probat usporedit s MX-2 barem na nekom dulcu

 
Vidim da si uzea Kryonauta, al sam te potaka na to?? :D

11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Kad si reka da ima bolja od od one šta san ja linka odma san odlučija uzet tu bolju. Nećeš mi uteć, platićeš tu kavicu, platija bi ti nju i jutros da mi kolega nije uletija sa spikon da on mora u Split i tako san njega posla. Ima dana popićemo mi pićence.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Kad si reka da ima bolja od od one šta san ja linka odma san odlučija uzet tu bolju. Nećeš mi uteć, platićeš tu kavicu, platija bi ti nju i jutros da mi kolega nije uletija sa spikon da on mora u Split i tako san njega posla. Ima dana popićemo mi pićence.

 Uzet ću je i ja kad dokusurin ovu MX-4 :)

A jebemu miša, ja cili dan fraj!! Nema veze. Doletin ja možda skora do Šibenika, kod Bore Urema štelat ventile, ne da mi se više sam oko motora zajebavat :) Ili do Ražina do prijatelja! Javit ću se, javi se i ti ako dođeš :)

11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Javi se obavezno  

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Test odrađen na grafi i na cpu

 

Obe paste su svježe nanesene, najprije MX-2 pa poslije Kryonaut 

 

CPU: i7 2600k 4.4GHz testiran pomoću Prime95 (15 minuta)

GPU: R9 290 1030/1250MHz testiran s Unigine Heavenom (postavke iz teme)

 

Zaključak: ŽALI BOŽE NOVCA

Evo i slika pa prosudite i sami, ja kažem da se ne isplati davati tolike novce za gotovo nikakvu razliku

 

MX-2 MX-2
Kryonaut Kryonaut
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
15 0 hvala 14
14 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Test odrađen na grafi i na cpu

 

Obe paste su svježe nanesene, najprije MX-2 pa poslije Kryonaut 

 

CPU: i7 2600k 4.4GHz testiran pomoću Prime95 (15 minuta)

GPU: R9 290 1030/1250MHz testiran s Unigine Heavenom (postavke iz teme)

 

Zaključak: ŽALI BOŽE NOVCA

Evo i slika pa prosudite i sami, ja kažem da se ne isplati davati tolike novce za gotovo nikakvu razliku

 

Niskoe su temperature pa bi pri vecem OC-u razlika sa tog jednog stupnja dosla do 2C sta je vec konkretnija al opet minorna razlika. Nekome ko ulozi stotine € na custom vodeno je to dobra kupnja..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Test odrađen na grafi i na cpu

 

Obe paste su svježe nanesene, najprije MX-2 pa poslije Kryonaut 

 

CPU: i7 2600k 4.4GHz testiran pomoću Prime95 (15 minuta)

GPU: R9 290 1030/1250MHz testiran s Unigine Heavenom (postavke iz teme)

 

Zaključak: ŽALI BOŽE NOVCA

Evo i slika pa prosudite i sami, ja kažem da se ne isplati davati tolike novce za gotovo nikakvu razliku

 

 Hvala na testu kolega ! Uštedili ste mi 140 kuna.  Eto sad znamo na čemu smo.

Unlock the Power Within
11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Vidićemo kad dođe lito i kad u prostoriji bude 30c ali ovo što sam vidio ne opravdava cijenu.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
6 0 hvala 4
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

A Cooler Master MasterGel Maker?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

A Cooler Master MasterGel Maker?

 Nikad ju nisam imao pa neznam o njoj ništa.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

A Cooler Master MasterGel Maker?

 Jesi je proba, ona Nano je mene zanimala?

@Nicky.sl - Čudno skroz. Ja bi posta slike da imam s Hydronautom, isto sam u Primeu95 testira, na Small FTT, koji po meni bolje zagrijava, iako nije najbolji za testirat stabilnost. Razlika je bila u glavu 2 stupnja u odnosu na MX-4. Ža mi je šta nisan slika, nije mi palo napamet onda. Al 100% znam da je 2 stupnja razlike bilo, na E8600 @ 4.2 i 1.375 vCore.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 19:26 (LogicusMPS).
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

...evo ja penzić povirio na ovu temu i vidim raspravu slićnu onoj za kvalitetu zvučničkih kablova LOL.

Vidio sam negdje na NET-u test i tabelu provodljivosti termičkih pasta pa se najgora i najbolja (čitaj najskuplja)

nisu razlikovale nego u par stupnjeva pa čak im je i zubna pasta bila blizu :D

Osobno koristim neku staru 10-15 godina ima je još  u posudici , kupljena u čipoteci za tranzistore a iako je tvrđa na procesorima

ako se fino ravnomjerno namaže tanko nemam nikad problema.

ps: evo ovaj moj AMD 64x2 5000BE radi super sa njom iako je overklokan :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 20:06 (AF139).
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Pa i nije bas tako, ako sam ja dobio 7-8 stupnjeva na grafi sa antec formula, a oko 5-6 na procu u odnosu na neku cm obicnjaca pastu, onda to i nije mala razlika
Vjerojatno se ta razlika smanjuje izmedju dvaju vrhunskih pasti kao sto je i nicky skuzio, ali u odnosu na one losije razlike itekako ima
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

meni tih 5-6 stupnjeva ništa ne znači...

malo surfanja i evo kompletan test na puuuuno stranica a na zadnjoj je i zubna pasta :D :D

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-17.html

12 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Problem je sto je mx-4 vrhunska termalna pasta...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
12 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
AF139 kaže...

meni tih 5-6 stupnjeva ništa ne znači...

malo surfanja i evo kompletan test na puuuuno stranica a na zadnjoj je i zubna pasta :D :D

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-17.html

 jel ti kužiš da je to na temperaturama od 30-34 stupnja celzijusa (ili na toj vrijednosti)

na temperaturi proca od 60-70 stupnjeva je velika razlika od 8-9 stupnjeva kakvu u hladnjacima plaćaš daleko skuplje

 

 

11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

nisam ovdje omalovažavao nijednu pastu , samo kažem da je razlika mala da bi se bacale pare radi tih 2-3

stupnja, recimo ta MX-4 je od zadnje na listi razlika samo 2.6

....a veće razlike koje primjećujete u testiranju otpadaju samo na brzinu odvoda temp. sa hladnjaka - zrak a ne na cpu - hladnjak

 

ps: pitam se što mi djele minuse kad je meni moja bjela pasta sasvim dovoljna, sad imam 30'C a ljeti zna doći i do 55'C i ne smeta mi

14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
AF139 kaže...

nisam ovdje omalovažavao nijednu pastu , samo kažem da je razlika mala da bi se bacale pare radi tih 2-3

stupnja, recimo ta MX-4 je od zadnje na listi razlika samo 2.6

....a veće razlike koje primjećujete u testiranju otpadaju samo na brzinu odvoda temp. sa hladnjaka - zrak a ne na cpu - hladnjak

 

ps: pitam se što mi djele minuse kad je meni moja bjela pasta sasvim dovoljna, sad imam 30'C a ljeti zna doći i do 55'C i ne smeta mi

 Opet nisi skužia poantu. Pročitaj opet šta je picajzla gore napisa :)

11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

ama čovječe jel ti vidiš da su temperature na tom testu od 30 stupnjeva, gledaj u postotku koliko skida kvalitetna pasta

ljudima ocani procesori idu na preko 70 stupnjeva i razlika od 6, 7 ili 8 stupnjeva im je itekako bitna

 

ja sam šizio sa starom gtx550ti jer ima šugavi hladnjak da šugaviji nemere bit, grije se preko 85 stupnjeva i kad se malo prašine uhvati počne se gasiti komp

sad ne prelazi 75-76 stupnjeva, nit je toliko glasna, niti se grije prekomjerno i ne gasi se, a pastu sam uzeo prije dvije godine za 70-80 kuna i skoro je cijelu iskoristio za svoje procove, grafe i za frendove i njihove komponente

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Meni MX-4 drži ispod 50 stupnjeva proc na 4.5Ghz s trenutnim hlađenjem. Prijašnja neka silver ili neš(jbg imao trenutno samo to pri ruci) mi je bacala preko 50 stupnjeva.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 22:02 (skorvy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

...ipak mislim da za te temperature procesora kod picajzle nije kriva pasta već mali hladnjak tj. odvod temperature sa njega a neće bolja pasta gotovo ništa zamjetno pomoći (trenutno kad pipnem kućište i hladnjak neki Goldern Orb ne osjećam nikakvu razliku temperature a u sobi je 20'C).

11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

pusti moj hladnjak, nisam dao 400+ kuna za njega zato da ne valja

a i na njemu nisam ništa isprobavao, išla je original pasta i druga niti ne treba jer i na minimumu okretaja bez problema hladi moj proc

isprobavao sam na drugom procu i drugom hladnjaku pri zahtjevnijim temperaturama

 

no jedna noctua nh-d15 košta dvostruko više od jednog hyper evo 212, a skida "samo" 8 stupnjeva u odnosu na njega u zahtjevnoj situaciji i ljudi je s guštom uzimaju jer im cm očito nije dovoljan

pa ako mu još i pasta spusti 6-7 stupnjeva u takvoj situaciji to se itekako isplati - više nego s hypera na noctuu

 

lako je u tvom slučaju, imaš vjerojatno nezahtjevan proc i dobar hladnjak i tebi se možda ne isplati uzimati bolju pastu jer ti ionako nisu pretjerane temperature

ali čemu mjeriti svijet po svojim potrebama, mom djedu je njegov stari wartburg više nego dovoljan i što to znači da je sve više od toga bacanje novca

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

A što se objašnjavate s njim kad vidite da ne zna što je pasta za zube a što termovodljiva pasta a što pastiturna mast. Ja sam za tri stupnja cili dan polira cpu i hladnjak a on mi ode priča da 7-8c nije bitno, pljunija sam skoro tisućicu za h100i koji je skinuo još 5-6-8c ne sićan se više i posli svega san uspija natirat proc na 5.2 GHz i ja smatram da se ulaganje isplatilo jer GUŠTI SU GUŠTI A GUŠTI SE PLAČAJU. Ne želim čitat teorije od takvih likova.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
AF139 kaže...

...ipak mislim da za te temperature procesora kod picajzle nije kriva pasta već mali hladnjak tj. odvod temperature sa njega a neće bolja pasta gotovo ništa zamjetno pomoći (trenutno kad pipnem kućište i hladnjak neki Goldern Orb ne osjećam nikakvu razliku temperature a u sobi je 20'C).

Nije bit kod koga je kakav hladnjak, kakva pasta, nego šta služi kojoj svrsi i kako, postoje pravila, fizički i kemijski zakoni i tu staje svaka rasprava.

Ti pričaš o pipanju kućišta i time govoriš da veze nemaš o čemu pričaš. Ili trolaš ili stvarno pojma nemaš.

Da zaključimo ovo. Termalne paste ne čine enormne razlike u idleu, dakle, kad procesor nije opterećen, i to pogotovo kod tvorničkih taktova.

Termalna vodljivost, hladnjaci, disipacija topline, materijali, svaka nijansa je to bitnija što su temperature više i uvjeti ekstremniji.

U ekstremnim uvjetima dolazi do vidljivih razlika čak između pasti koje spadaju u sam vrh ponude, a kamoli lošijih, i 'PASTE za ZUBE' koju spominješ.

Tebi takve paste nisu potrebne jer po priloženom ni ne znaš overklokirati itd. da ne nabrajam. Al zato naučit slušat ljude šta ti objašnjavaju, inače nema smisla da diskutiraš.






Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 23:01 (LogicusMPS).
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Ja sam za tri stupnja cili dan polira cpu i hladnjak

hemebti bujnu maštu - skoro sam se krepao od smijeha jer te skoro uživo vidim kako guslaš cijeli dan

al jegiba, što ti kažeš - gušti su gušti i nemaš mira dok ne napraviš kako si naumio

ovo stavi za avatar, hehe ovo stavi za avatar, hehe
11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Dobra slija al neću hvala već mi je avatar rezultat tog bjesomučnog poliranja.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
...a taman sam mislio napisat da napravi downclock ako su mu tako visoke temp. :D   a pročitah ono "gušti su gušti" da umjesto boljih hladnjaka ili bržih procesora gušta kupit drugi ako ga natjera previše...
LogicusMPS kaže...

Nije bit kod koga je kakav hladnjak, kakva pasta, nego šta služi kojoj svrsi i kako, postoje pravila, fizički i kemijski zakoni i tu staje svaka rasprava.

- o termodinamici i logici znam sasvim dovoljno.

Ti pričaš o pipanju kućišta i time govoriš da veze nemaš o čemu pričaš. Ili trolaš ili stvarno pojma nemaš.

-to je samo bio prikaz koliko je važno odvođenje temp sa hladnjaka na zrak što neki ovdje zaboravljaju ili zanemaruju.

Da zaključimo ovo. Termalne paste ne čine enormne razlike u idleu, dakle, kad procesor nije opterećen, i to pogotovo kod tvorničkih taktova.

- to prihvaćam samo mi nije jasno zašto se dižu taktovi toliko visoko osim onog "gušti su gušti"

Termalna vodljivost, hladnjaci, disipacija topline, materijali, svaka nijansa je to bitnija što su temperature više i uvjeti ekstremniji.
U ekstremnim uvjetima dolazi do vidljivih razlika čak između pasti koje spadaju u sam vrh ponude, a kamoli lošijih, i 'PASTE za ZUBE' koju spominješ.

- sve to je ok , samo nisam ja taj koji je spomenio pastu za zube već oni koji objavljuju testove i rezultate o termalnim pastama :)

Tebi takve paste nisu potrebne jer po priloženom ni ne znaš overklokirati itd. da ne nabrajam. Al zato naučit slušat ljude šta ti objašnjavaju, inače nema smisla da diskutiraš.
- točno meni to netreba jer mi je za surfanje i poneki stream videa dovoljno i downclock preko preko ljeta,(ovaj sad overclock mi je samo da ram radi na svojih 800MHz).

Moje diskutiranje na temi je bilo samo da upozorim nove korisnike koji čitaju temu da se "gušti" većinom masno plaćaju.

 

Puno sreće ekipa u novoj sa što manje spaljenih procesora i grafulja...

ps: sve o poliranju površine cpu sam znao još prije 15-tak godina

 

 

11 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ja mislim da ti nisi ni bio rođen prije 15 godina a kamoli da si zna nešto o poliranju procesora (uostalom ne polira se procesor već njegov IHS) a gotovo sam siguran da si totalno falija temu jer ova i slične teme nisu sigurno za one koji downclockaju procesore i koji ne kuže zašto dižemo taktove svemu čemu možemo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 1 hvala 2
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Ja mislim da ti nisi ni bio rođen prije 15 godina a kamoli da si zna nešto o poliranju procesora (uostalom ne polira se procesor već njegov IHS) a gotovo sam siguran da si totalno falija temu jer ova i slične teme nisu sigurno za one koji downclockaju procesore i koji ne kuže zašto dižemo taktove svemu čemu možemo.

 sorry , mlađi si od mene preko 15 godina, a i sam sam overclock radio od 386-ica i K5 procesora pa sve do otprilike pojave AMD Athlon  XP procesora kad me je ta "dječja bolest" prošla :P

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice