Poliranje i7 4790K

poruka: 89
|
čitano: 14.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

Pozdrav svima!

 

Eto zanima me dali se isplati da ispoliram ovog i7 4790K

 

Nisam nista citao o doticnom no pretpostavljam da bi bilo beskorisno iz razloga sto mu je po defaultu prijenos topline na ihs los, ok nije kao kod prvog haswella ipak je to nesto bolje na ovom devilu!

No mozda bi to napravio cisto iz neke vlastite satisfakcije a i da o necemu pišemo na ovom forumu.

Eto pa da cujem vasa razmisljanja?!

 

edit:

Evo i međurezultat:

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/poliranje-i7-4790k/234710.aspx?page=1&jumpto=4900650&sort=asc&view=flat

 

takoder i zadnji finish!

 

hvala svima na savijetima!

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 23:04 (Stjepanj).
Moj PC  
11 2 hvala 0
9 godina
offline
Poliranje i7 4790K

nemre škodit do te mjere da ga unakaziš sa ručnom rašpom 

The Time is always righT
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 13:27 (ZGamer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Stjepanj kaže...
Eto zanima me dali se isplati da ispoliram ovog i7 4790K

Skini IHS, fino izmjeni pastu, IHS ispoliraj i sve fino vrati natrag.

Za svaku pomoć preporučujem kolegu nicky.sl.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
protjeran
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...
Eto zanima me dali se isplati da ispoliram ovog i7 4790K

Skini IHS, fino izmjeni pastu, IHS ispoliraj i sve fino vrati natrag.

Za svaku pomoć preporučujem kolegu nicky.sl.

 ma to bi ipak izbjegao!

dali je netko mozda sta citao o poliranju devils canyona?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Ja sam ispolirao i7 2600k ali on se prilično razlikuje od tvog procesora. Ne znam kakav ćeš rezultat dobiti ali ja sam dobio 9 celsius-a, Detaljnije vidi na linku: http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/cpu--cpu-cooler-lapping/111026.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 3
10 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 Jel preporučaš da otvorim 6700K i stavim MX-4? :)

Ili da sačekam lito xD

12 godina
protjeran
offline
Re: Poliranje i7 4790K
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 mozda tako i napravim jer sumnjam da cu ovo sad ista mijenjati do danjega! da ga i unakazim za 3g cu dobit bez problema 1000kn!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 16:14 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
LogicusMPS kaže...
nicky.sl kaže...

Kad si već odlučija ostat bez gare onda to napravi kako triba, ja bi skinija IHS i najprije njega malo sredija iznutra i stavija kvalitetnu pastu pa bi ga nazad zalipija. Tek tad bi iša na poliranje IHS-a i hladnjaka.

 Jel preporučaš da otvorim 6700K i stavim MX-4? :)

Ili da sačekam lito xD

 Ako ga nećeš držat stalno OCanog i ako nećeš testirat krajnje granice onda ne diraj ništa.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

kako da to napravim?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Stjepanj kaže...

kako da to napravim?

 

:)

12 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 16:36 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Stjepanj kaže...

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

 Onda pogledaj ovo -



@Nicky.Sl - autor onog gore 6700K videa je lik šta je sudjelova u izradi Thermal Grizzlyjevih pasti, i one koju si uzea :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poliranje i7 4790K
LogicusMPS kaže...
Stjepanj kaže...

koliko vidim paste ima mizerija i ultra je tanko ! mislim da je na devilu ipak nesto drugacije! u ovom videu je skylake u pitanju tako da me to ne zanima vec iskljucivo 4790k!

10°c nije lose no nije ni tako velika razlika kao s ivy i prvom generacijom haswella kad se delida...di su promjene od cak 30°c!

 Onda pogledaj ovo -



@Nicky.Sl - autor onog gore 6700K videa je lik šta je sudjelova u izradi Thermal Grizzlyjevih pasti, i one koju si uzea :D

Pa kad je več delid obavljen nema potrebe ponovno stavljati IHS...,Delid donosi osjetno smanjivanje temperature kao i nešto veči OC domet.Poliranjem samo možeš pobrisati one brojeve koji su možda bitni za potvrdu garancije dok 3-4c stupnja to nisu vrijedni spomena uradit.

14 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

Neces dobit nista bitno a ostat ces bez garancije koja bi ti ipak mogla zatrebat jednog dana s obzirom koliko "juice-a" volis dat procevima...

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Poliranje i7 4790K

Ma de samo se pravi važan s tim procesorom :P

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

s kojim papirom da pocnem i kojim da zavrsim??? zelim da bude kao zrcalo!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Ovim redosljedom 400 -> 600 -> 800 -> 1000-> 1500 -> 2000 i mozes nekom polir pastom na kraju za kovine ili krom ako hoces visoki sjaj. Bitno je kakve pokrete radis prilikom smiglanja i tu bi ti preporucio pokret osmice i uzmi neki stiropor tvrdji ili nesto slicno da mozes napravit leziste za proc da ga drzis fino dok ga vozas po papiru.

edit: Ako koristio neku pastu za poliranje stavi na krpu skroz malu kolicinu i lagano trljat...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 19:05 (Igormaric).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Poliranje i7 4790K

imam malu rucnu el. polirku, jel si mogu time olaksati? nakeljim te papire i udri?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Nemoj el.polirkom radije ručno mislim da nema potrebe da ideš sa 400 odma 600 možeš i obavezno radi to na staklu jer je ono vjerovatno najravnije što možeš naći a da se ne savija pod pritiskom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Koristiti isključivo vodeni brusni papir. Obavezno voditi računa o tome da se granule lako formiraju na brusnom papiru i da mogu napraviti duboke rezove u IHS-u pogotovo kad se poliranje bliži kraju.

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Obavezno na deblje staklo i nakon cca 2min laganog smiglanja rukom podignut i puhnut ostatke papira i metala,i nemoj prejako upirat zato sam ti i preporucio da napravis neki nosac od nekog stiropora ili kartona i uostalom manje je statickog elektriciteta i masnoce s ruku. Svakako poslikaj cijeli proces i javljaj nam se :D Sretno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Samo da napomenem nesmije ti ispod padat valjda si dobro zastitio dolje procesor. Bilo bi bolje da si ga otvorio i bolju pastu stavio nego ovo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Pa zato i pitam jel se isplati, nisam stigao zguglat nista...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Poliranje i7 4790K

Ma nemoj se džabe mučiti s tim. Glavni problem tog procesora je pasta koja ne valja ilitiga prijenos topline sa jezgre na IHS. Kada bi napravio delid onda bi to bilo vrijedno posla a ovako nope.

Unlock the Power Within
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Poliranje i7 4790K
A mislim da nebi imalo smisla jer kad pogledam nicky.sl je sandyju skinuo mislim 2c ako se ne varam, no moram priznati ispoliran cpu zgleda do jaja:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Poliranje i7 4790K
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 9:42 (nicky.sl).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Poliranje i7 4790K

Ja sam cak mislio oboje napraviti. Samo me strah a i imam neku garanciju koja je jos prisutna. Imam cak cak alat za poliranje metala, kao busilica sa 20 nastavaka.

Inace koja pasta je najbolja za dellid?A ima je tu u nas kupit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 11:39 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Poliranje i7 4790K
Luka123 kaže...

Ja sam cak mislio oboje napraviti. Samo me strah a i imam neku garanciju koja je jos prisutna. Imam cak cak alat za poliranje metala, kao busilica sa 20 nastavaka.

Inace koja pasta je najbolja za dellid?A ima je tu u nas kupit.

 Ostavi se brusilice i raznoraznih polirki jer ne radi se to s tim. Budeš li to koristio napravićeš još gore.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Poliranje i7 4790K

nezz zasto ako vam je prvi put idete odma riskirat sa proc od 2+ soma kuna..  ak te to zanima stjepko uzmi za cca 300tinjak kn neku kramu pa prvo nju izmrcvari da vidis kak to ide u globalu prije nego krenes brusit neciju mjesecnu placu 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice