Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

 

Prime 95 30 min cpu 4.0ghz    1,4V  - max.temp. 67.5 Artic freezer 34 CO duo

  

Ovo je jako malo vjerojatno... Osim na 18C ambijentalne i s otvorenim kucistem....

15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ovo je nakon sat vremena. Otvoreno je kučište i ima dva venta s prednje strane.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Ovo je nakon sat vremena. Otvoreno je kučište i ima dva venta s prednje strane.

 

Znaci sa zatvorenim kucistem blizu 80C, to je realisticnije...

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Ovo je nakon sat vremena. Otvoreno je kučište i ima dva venta s prednje strane.

 

 Sta je ovo pod "System" na 98°c?

15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

To je VRM. Zbog toga sam spustio na 3.95 1.35V.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Wow, pa zar i s R5 2600 na vrata 100 celzija kuca ta ploča ??

S 3.9GHz @1.33V 1600 na B350 Tomahawk s ničime nikad nisam vidio tolke temp VRMa. 82 maximalno, i to s BOINCom na svih 12 threadova. Prime95 max cca 75. Daj mu malo airflowa, smiluj mu se 

Apoc
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Na kraju sam završio sa 3,95GHZ 1,32V s temp CPU 66,5 VRM 89, Prime95 sat vremena. Kućna temp 26.

U kojem programu mogu podesiti da vidim VRM U igri? Ne vidim tu opciju u afterburneru.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Sta ce ti vrm u igri? Ako je 89 pod prajmom sat vremena onda nemas brige kakva je vrm temp u igrama... Koju plocu imas, jesi siguran da ima senzor za vrm?
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Imam MSI B350 Mortar Artic. Čitao sam na MSI forumu da je VRM pod System u HWInfu kod te ploče.

Morao sam podići voltažu na 1.3375 jer sistem nije bio stabilan. Stavio sam hladnjak na stražnju stranu kučišta da ispuhuje zrak i sada su temp manje. Prime95 sat vremena. Sobna temp 25.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 21:53 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Što mislite o ovoj ponudi? Je li neki značajniji upgrade sa LC CC 120?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Ja se sve omišljam počastiti se uskoro sa novim CPU coolerom... eh sad, ići na NH-D15 ili na AiO Artic freezer II 280... znam da se tu lome koplja. Ili nešto treće? Šta mislite da je pametnije? Konfa je pod Moj PC

EDIT: u planu je lap i delid

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 17:05 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
miki_the_pirat kaže...

Ja se sve omišljam počastiti se uskoro sa novim CPU coolerom... eh sad, ići na NH-D15 ili na AiO Artic freezer II 280... znam da se tu lome koplja. Ili nešto treće? Šta mislite da je pametnije? Konfa je pod Moj PC

EDIT: u planu je lap i delid

Noctua zbog tisine, a artic zbog performansi i koliko toliko, ljepseg izgleda...Ali nije noctua toliko daleko u nekim optimalnijim situacijama tako da...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 17:54 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Što mislite o ovoj ponudi? Je li neki značajniji upgrade sa LC CC 120?

 Ako imas taj cpu u naslovu onda ne, da se radi o nekom K modelu i5 pa da ga kloknes onda da, ovako ti je i taj cc 120 i vise nego dovoljan ;)

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tomo53nja kaže...
miki_the_pirat kaže...

Ja se sve omišljam počastiti se uskoro sa novim CPU coolerom... eh sad, ići na NH-D15 ili na AiO Artic freezer II 280... znam da se tu lome koplja. Ili nešto treće? Šta mislite da je pametnije? Konfa je pod Moj PC

EDIT: u planu je lap i delid

Noctua zbog tisine, a artic zbog performansi i koliko toliko, ljepseg izgleda...Ali nije noctua toliko daleko u nekim optimalnijim situacijama tako da...

I Arctica mozes namjestit da je tih kao Noctua, uz bolje temperature naravno...

Al ni jedno ni drugo nema nikakvog smisla, zbog izvlacenja jos 100-200mhz iz starog quad-core Hase?

12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

I Arctica mozes namjestit da je tih kao Noctua, uz bolje temperature naravno...

Al ni jedno ni drugo nema nikakvog smisla, zbog izvlacenja jos 100-200mhz iz starog quad-core Hase?

Ma mozes, ali opet je tu taj zvuk pumpe koji ne mozes nikako maknut, toga kod noctue nema, ja taj zvuk nekad u skroz mirnoj sobi dok citam nesto cujem i taman onoliko koliko ga cujem mi iritira uho...

 

Za drugo se slazem, ali ako si hoce si kupiti za buducnost i koristenje na svakoj sljedecoj platformi zasto ne...Znas kakvi smo, zapnemo nesto i hocemo i hocemo, i onda si samo trazis dodatne razloge da to kupis, bez razloga da ne kupis...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

Što mislite o ovoj ponudi? Je li neki značajniji upgrade sa LC CC 120?

 Ako imas taj cpu u naslovu onda ne, da se radi o nekom K modelu i5 pa da ga kloknes onda da, ovako ti je i taj cc 120 i vise nego dovoljan ;)

 A nije K, al nije ni taj u opisu, moram promjenit. 8500 je sad u kompu. Ma nije stvar u performansama koliko mi je ljepši tamni cooler  Pa gledam da budu i performanse bolje, a ne samo optika... Vidim da i nije zapravo neko sniženje bilo na njemu, pa će bit ubuduće još prilika, hvala :)

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

Što mislite o ovoj ponudi? Je li neki značajniji upgrade sa LC CC 120?

 Ako imas taj cpu u naslovu onda ne, da se radi o nekom K modelu i5 pa da ga kloknes onda da, ovako ti je i taj cc 120 i vise nego dovoljan ;)

 A nije K, al nije ni taj u opisu, moram promjenit. 8500 je sad u kompu. Ma nije stvar u performansama koliko mi je ljepši tamni cooler  Pa gledam da budu i performanse bolje, a ne samo optika... Vidim da i nije zapravo neko sniženje bilo na njemu, pa će bit ubuduće još prilika, hvala :)

 Koji popust pa u Linksa je osjetno jeftiniji

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...

 

 Koji popust pa u Linksa je osjetno jeftiniji

 Bio je danas za 240kn, ja uzeo jednog i mislim da se nakon tog rasprodalo po toj cijeni...

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
daniel2809 kaže...
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

Što mislite o ovoj ponudi? Je li neki značajniji upgrade sa LC CC 120?

 Ako imas taj cpu u naslovu onda ne, da se radi o nekom K modelu i5 pa da ga kloknes onda da, ovako ti je i taj cc 120 i vise nego dovoljan ;)

 A nije K, al nije ni taj u opisu, moram promjenit. 8500 je sad u kompu. Ma nije stvar u performansama koliko mi je ljepši tamni cooler  Pa gledam da budu i performanse bolje, a ne samo optika... Vidim da i nije zapravo neko sniženje bilo na njemu, pa će bit ubuduće još prilika, hvala :)

 Koji popust pa u Linksa je osjetno jeftiniji

 Ma zato i kažem, pošto ih ima po 280-300 kuna nije sad bila neponovljiva prilika, pa neću kupovat impulzivno 

9 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
I Arctica mozes namjestit da je tih kao Noctua, uz bolje temperature naravno...

Al ni jedno ni drugo nema nikakvog smisla, zbog izvlacenja jos 100-200mhz iz starog quad-core Hase?

Ma Haso mi radi sasvim zadovoljavajuće za FHD gaming... a iskreno nije baš nešto da se i igram, al eto ponekad mi nešto padne na pamet pa odigram. Gledao sam malo po YT i7 4790k in 2019... sasvim neloše TBH. Izdurat će još koju godinu, dok klinci ne stasaju pa ću onda imat novi izgovor

 

Znas kakvi smo, zapnemo nesto i hocemo i hocemo, i onda si samo trazis dodatne razloge da to kupis, bez razloga da ne kupis...

 A ovaj dio komentara... pure gold

 

Malo mi žao pljunut 100€ za air cooler a nisam probao "vodeno". Znam da AIO nije baš pravo vodeno, al da se izujem za 300-400€ mi ne pada na pamet... još

Sve nekako navijam za AIO al me malo brine trajnost i mogućnost nekakvog kvara i posljedica.

5 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

evo na pragu industrijski oblik hladenja procesora da dodje na mainstream trziste, malo izgleda cudno ali ako obavlja posao koga briga

https://www.icegiantcooling.com/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
HCgamingCRO kaže...

evo na pragu industrijski oblik hladenja procesora da dodje na mainstream trziste, malo izgleda cudno ali ako obavlja posao koga briga

https://www.icegiantcooling.com/

 

 Ma to je glupost, da imaš zračni te veličine ili radijator za vodeno te veličine, bi rasturio ovo hlađenje. Ali svejedno, svaka čast na ideji i realizaciji!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jakovp kaže...

 Ma to je glupost, da imašzračni te veličine ili radijator za vodeno te veličine, bi rasturio ovo hlađenje. Ali svejedno, svaka čast na ideji i realizaciji!

 Je.. ali nemaš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ma to je glupost, da imašzračni te veličine ili radijator za vodeno te veličine, bi rasturio ovo hlađenje. Ali svejedno, svaka čast na ideji i realizaciji!

 Je.. ali nemaš.

 Pa da, postoji razlog zašto to nitko ne radi. A kao drugo, ako se ne dobije ništa s tom tehnologijom, onda su mogli samo napraviti jako veliki hladnjak sa heat-pipeovima, bilo bi tu negdje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jakovp kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ma to je glupost, da imašzračni te veličine ili radijator za vodeno te veličine, bi rasturio ovo hlađenje. Ali svejedno, svaka čast na ideji i realizaciji!

 Je.. ali nemaš.

 Pa da, postoji razlog zašto to nitko ne radi. A kao drugo, ako se ne dobije ništa s tom tehnologijom, onda su mogli samo napraviti jako veliki hladnjak sa heat-pipeovima, bilo bi tu negdje.

 Takav kakv je sada je samo prototype, debljina od 103 mm ce se srezati na 30mm i obecavaju jos zericu bolje performance, budemo vidjeli ko zna mozda je ovo stvarno zamjena za vodeno hladjenje(jer trenutno ka ubija) stom cijenom mozda se i progura na trziste i nadje svoje korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 20:00 (HCgamingCRO).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
HCgamingCRO kaže...
Jakovp kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ma to je glupost, da imašzračni te veličine ili radijator za vodeno te veličine, bi rasturio ovo hlađenje. Ali svejedno, svaka čast na ideji i realizaciji!

 Je.. ali nemaš.

 Pa da, postoji razlog zašto to nitko ne radi. A kao drugo, ako se ne dobije ništa s tom tehnologijom, onda su mogli samo napraviti jako veliki hladnjak sa heat-pipeovima, bilo bi tu negdje.

 Takav kakv je sada je samo prototype, debljina od 103 mm ce se srezati na 30mm i obecavaju jos zericu bolje performance, budemo vidjeli ko zna mozda je ovo stvarno zamjena za vodeno hladjenje(jer trenutno ka ubija) stom cijenom mozda se i progura na trziste i nadje svoje korisnike.

 

Znam, gledao sam video, ali mislim da će ih ipak malo zajebati zakoni termodinamike.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ima li ko na ryzenu 3600 arctic freezer 34 duo? Imam taj cooler i planu mi je 3600 pa me zanima da li je dovoljno dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Više forumaša ima tu kombinaciju i koliko sam čitao svi su zadovoljni.
8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

opasno me iritira zujanje steel wraita coolera koji je dosao sa ryzen 3600 pa cu ga mejnjat

 

e sad, ovaj artic freeze esport svi preporucuju, pa mi je to prvi izbor, ali kako klinac voli te rgb lampice, ima li netko za preporucit neki "svjetleci" a da je dobar poput freeza?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lc cc 120 rgb. Nije baš dobar kao freeze ali za 3600 je sasvim ok.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice