Jako tih cpu cooler

poruka: 9
|
čitano: 2.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Jako tih cpu cooler

Treba mi cpu cooler koji je jako tih.Gledao sam na internetu razne testove coolera i puno njih preporučuje THERMALRIGHT Ultra 120- eXtreme kao tih hladnjak a problem je što na njega moram namontirati 120mm ventilator,a opet je upitno koliko će taj ventilator biti bučan.Također sam gledao koliko su glasni pojedini cooleri ali na različitim stranicama su različite informacije koje se razlikuju i do 20 decibela.Molim vas da mi preporučite hladnjak za koji iz prve ruke znate da je jako tih.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jako tih cpu cooler

pa kud češ tiše od 20 dB sa coolerom :)

možda Thermaltake Big Typhoon VX, on je 16 dB, ako se sjećam jednog reviewa.

frend mi ima Zalmana CNPS8700 NT, neznam koliko je točno glasan, ali ovako od uha definitivno ispod 20 dB.

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jako tih cpu cooler

asus silent square... koristim ga vec godinu dana, jako tih, super hladi, dobro izgleda.

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
Jako tih cpu cooler

Možda ti ova usporedba pomogne:

 

http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jako tih cpu cooler
master gojko kaže...

Treba mi cpu cooler koji je jako tih.

Trenutno imam dva Scytheova hladnjaka - Ninja mini i Katana2. Niti jedan se ne čuje pored napajanja (koja također nisu preglasna, iako su noname i mogla bi biti daleko tiša), tek kada otvorim računalo i gurnem uho tik do njih, čujem lagani jednoličan šum. Izabrao sam Scythe, jer sam pročitao da dolaze s kvalitetnim i tihim ventilatorima u paketu, a nije mi se dalo tražiti zasebne ventilatore.

Site koji ti mogu preporučiti kao refencu općenito vezano za tiha računala je SPCR, tamo ćeš naći testove ne samo hladnjaka i ventilatora, nego i još dosta drugih lijepih stvari.

koliko sam vidio, kod nas ti neke od ovih komponenti nudi Links, u manjoj mjeri ADM, a u većoj neki novi dućan u Samoboru - Hardveraj. Nemam pojma kako bilo tko od njih stoji sa dostupnošću komponenti koje nude, morati ćeš se raspitati.
Svoja dva Scythea sam uzeo u Linksu i kao što vjerojatno možeš pretpostaviti, vrlo sam zadovoljan.
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 0:20 (Veliki Brat).
16 godina
offline
RE: Jako tih cpu cooler

uzmeš Ultra 120- eXtreme  i staviš gore 120mm fan na 5v.to ti je dovoljno tiho.može čak i na 7v.

prije če ti druge komponente(npr. napajanje) biti glasnije

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jako tih cpu cooler

U potpisu imaš moju konfu, IFX-14 + 8500 koji neclockan radi na 63 stupnja pri punom opterećenju bez ventilatora. Točnije na IFX su ugrađeni 2x120 ali testa radi sam ih isključio i isprobao. Inače noćima cijelo računalo je 0db jer mu isključujem sve ventilatore, i temperature ne prelaze oko 45ak stupnjeva između kućišta, procesora i grafe, što je, makar po mojem mišljenju dobar rezultat za ljetne noći... Ako nemaš previše usku financijsku konstrukciju i možeš si ga dobaviti IFX-14 je odlično riješenje.

E8500 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 2GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Samsung 753LJ x2, Cosmos 1000, Sve OC
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jako tih cpu cooler
IFX je teže bacanje love.

Xigmatek RS1283/HDT1284 ili od skupljih TRUE120/Noctua NH-U12P.
15 godina
odjavljen
offline
Jako tih cpu cooler

Ja bih ti isto samo mogao preporucit termalright ultra 120 extreme, super hladi i kad stavis na njega neki 120mm vent hladit ce ti super a neces ga sigurno cut spram napajanja... a i zavisi ti opet kakav vent namontiras... do tebe i do tvog džepa je

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice