AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 31.031
|
čitano: 5.538.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo bubni UV i vozi.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

9700x ili 7800x3d?

nema puno gaminga nego normalno koristenje kompa ali prelazak na novu platformu s am4

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Preskupi su oba, trenutno intel nudi daleko više s obzirom koliko su spustili cijene, ako se igras na 720p pri 14" i 560hz onda se svakako isplati uzeti cpu od 450€👊
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ušao si u AMD FX fazu ("Intel je preskup, kod AMDa za 150€ dobiješ 8 jezgara za productivity, a gaming, pa valjda igraš igre, a ne benchmarke!")
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel trenutno definitivno bolja kupnja, 14600kf za 220 EUR + ploca za 200 EUR (B760-F Strix) nudi daleko najvise. Kod AMD je ekvivalentna ploca B650-F Strix 250 EUR, a x3D procesori koji jedini imaju smisla za gaming su ili masu preskupi ili out of stock.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

9700x ili 7800x3d?

nema puno gaminga nego normalno koristenje kompa ali prelazak na novu platformu s am4

 Onda definitivno 9700X ...

Taraba WoW
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

9700x ili 7800x3d?

nema puno gaminga nego normalno koristenje kompa ali prelazak na novu platformu s am4

 Pošto imaš radeon onda amd cpu šta uhvatiš da ti je jeftinije.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
"X3D jedini imaju smisla za gaming" - BS, modeli bez 3DV cachea u gamingu daju ekvivalentne performanse tom i5 kog predlažeš.

Dodatno, ploča koju si naveo apsolutno nije neophodna za izvlačenje maksimuma iz bilo kog AM5 procesora.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

igranje je na 4k oledu

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...
"X3D jedini imaju smisla za gaming" - BS, modeli bez 3DV cachea u gamingu daju ekvivalentne performanse tom i5 kog predlažeš.

Dodatno, ploča koju si naveo apsolutno nije neophodna za izvlačenje maksimuma iz bilo kog AM5 procesora.

 Je, ali 7600X kosta isto kao taj 14600k, 7700X kosta 70 eur vise, 9600X kosta 75 EUR vise... plus ekvivalentne maticne kostaju za AMD znacajno vise, B650 su gnjusno overpriced, pogotovo kod nas. Dakle racunica je jasna - kao netko tko je na AMD-u od 2020. Jedino zasto bi eventualno AMD imao smisla sad je ako planiras upgrade platforme kroz 3-4 god, ali kao netko tko kupi kompletnu konfu i ne dira ju iducih 5 god dok ne kupi skroz novu, Intel je trenutacno bolja kupnja. Cak bih rekao znacajno bolja. 

 

Inace, pricam o amazon.de trenutnim cijenama i dostupnosti. Kod nasih lihvara ne znam kakva je situacija niti me zanima, kad sam vidio da je razlika u cijeni (skuplje kod nas, ofc) po 100 eur po komponenti sam ih totalno otpisao.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 11:11 (Minneyar).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja isto 90% kupujem sa amazona, inace mi se notebooksbilliger cini kao vrijedan spomena ili mindfactory ostalo otpisi.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ispade da ljudi masovno kupuju AMD isključivo zbog prestiža više cene.

 

Ne znam gle upoređuješ (ok, vidim update, amazon.de), na Nabavi je 7700X 30€ skuplji, a 7700 30€ jeftiniji od 14600K. Zna se koji je pametna kupovina. 

 

EDIT: O čemu pričamo, kojih 70€ razlike?! Amazon.de gde kažeš da gledaš, 7700X 232€! link i screenshot

 

  

Ekvivalentna "ploča" je nedefinisan pojam. Ja sam svoju platio 130€ i daće lagano dovoljno struje za bilo koji AM5 CPU. Sa moje tačke gledišta, ekvivalentna Intel ploča je osnovna ploča koja će dati dovoljno struje za bilo koji Intel CPU. To ne nađeš za 130€.

 

Dodatno, ljudi ternutno zaziru od Intela zbog "majke mi procesori nam više neće crkavati". Pre neki dan je kolega naveo da mu je uvažena reklamacija za degradirani 13600K, tako da nisu samo i9-ke, pa ni i9-ke i i7-ice u pitanju. Beše fix bio najavljen za 8. mesec i zaista je tad i izašao. Osim što su tu i tamo ljudi i dalje beležili out of spec napone i što je pre par dana izašao novi, "sad stvarno konačni" update.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 11:24 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo je super ploca za 130e za cijeli lga 1700 lineup.

Giga gaming X isto nije losa ima i Wifi.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...

 

EDIT: O čemu pričamo, kojih 70€ razlike?! Amazon.de gde kažeš da gledaš, 7700X 232€! link i screenshot

 

  

Ekvivalentna "ploča" je nedefinisan pojam. Ja sam svoju platio 130€ i daće lagano dovoljno struje za bilo koji AM5 CPU. Sa moje tačke gledišta, ekvivalentna Intel ploča je osnovna ploča koja će dati dovoljno struje za bilo koji Intel CPU. To ne nađeš za 130€.

 

Dodatno, ljudi ternutno zaziru od Intela zbog "majke mi procesori nam više neće crkavati". Pre neki dan je kolega naveo da mu je uvažena reklamacija za degradirani 13600K, tako da nisu samo i9-ke, pa ni i9-ke i i7-ice u pitanju. Beše fix bio najavljen za 8. mesec i zaista je tad i izašao. Osim što su tu i tamo ljudi i dalje beležili out of spec napone i što je pre par dana izašao novi, "sad stvarno konačni" update.

E pa za HR kosta 7700X 290 EUR, isti taj tvoj link, evo i screenshotu prilogu. 

 

Ekvivalentna ploca je jasan pojam, ploca istih/ sto slicnijih featurea. Tebi je mozda dovoljno da se pali, nekima mozda nije. Sto se tice degradacije, vjerujem da je ovaj put zbilja popravljeno jer bi sve drugo bilo suludo i pomisliti, al isto tako uz neki normalni use case cisto sumnjam da je bila velika sansa da se dogodi nesto i5-ici, i bez svih fixova koji su dosli. 

 

I to "zaziranje" i Intel failovi u zadnje vrijeme su i razlog zasto su sada dobra kupnja jer su dobrano srezali cijene, dok AMD samo pumpa i postaje sve manje isplativ, pogotovo "najbolji" modeli na papiru koji su nedostupni i/ili idu masu iznad MSRP.

 

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

... Tebi je mozda dovoljno da se pali, nekima mozda nije. Sto se tice degradacije, vjerujem da je ovaj put zbilja popravljeno jer bi sve drugo bilo suludo i pomisliti, al isto tako uz neki normalni use case cisto sumnjam da je bila velika sansa da se dogodi nesto i5-ici, i bez svih fixova koji su dosli. 

 

I to "zaziranje" i Intel failovi u zadnje vrijeme su i razlog zasto su sada dobra kupnja jer su dobrano srezali cijene, dok AMD samo pumpa i postaje sve manje isplativ, pogotovo "najbolji" modeli na papiru koji su nedostupni i/ili idu masu iznad MSRP.

 Naprotiv, nije mi dovoljno da se pali. U tome i jeste problem, što na Intel strani za te pare dobiješ ploču koja se pali, a staviš li jači proc, pod dužim loadom se VRM pregreva i ploča throttla.

EDIT: Povlačim reč, ona ASRock ploča koju je kolega naveo je više nego korektna, i eto, to mi je ekvivalent ovoga što sam ja kupio, iz iste kuće: podrška za bilo koji CPU, mATX, 2.5GLAN, 2xM.2, USB-C... No primetimo da koštaju isto, a ne da je Intel 50€ jeftiniji.

 

Suludo bi bilo da izbace procesor koji će sam sebe, naponom koji zahteva od ploče, vremenom oštetiti, pa jesu. Još više je suludo da je 13. serija izašla, provela svoj "vek" na tržištu, te se pojavila 14, a da ništa nije učinjeno po tom pitanju, i svi drugi su bili krivi (shader compilation rušenja su bila poznat fenomen, ali je to bilo do igre, pa kad je postalo nepobitno da je nešto do hardwarea, onda je bilo do BIOSa i proizvođača ploča, pa nekoliko rundi krpljenja BIOSa kasnije se priznalo da je microcode). I sad je argument "sigurno je dobro, jer da nije, suludo bi bilo"?

 

Za i5 čisto sumnjaš, a eto, tu ti je kolega Cryogenic, pa ga pitaj šta je radio svome pa je postradao.

 

I da ispravim, zaziranje i failovi su razlog što su pojeftinili, da li su dobra kupovina je drugo pitanje. Najbolji AMD modeli su teško dostupni i idu za nešto više para upravo jer se percepcija toga šta je pouzdana i stabilna kupovina (ovog puta s razlogom) pomerila, kao i toga što se zna, ako se žele najbolje gaming performanse, koji CPU se kupuje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 12:04 (Ivan(4)).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...
Minneyar kaže...

... Tebi je mozda dovoljno da se pali, nekima mozda nije. Sto se tice degradacije, vjerujem da je ovaj put zbilja popravljeno jer bi sve drugo bilo suludo i pomisliti, al isto tako uz neki normalni use case cisto sumnjam da je bila velika sansa da se dogodi nesto i5-ici, i bez svih fixova koji su dosli. 

 

I to "zaziranje" i Intel failovi u zadnje vrijeme su i razlog zasto su sada dobra kupnja jer su dobrano srezali cijene, dok AMD samo pumpa i postaje sve manje isplativ, pogotovo "najbolji" modeli na papiru koji su nedostupni i/ili idu masu iznad MSRP.

 Naprotiv, nije mi dovoljno da se pali. U tome i jeste problem, što na Intel strani za te pare dobiješ ploču koja se pali, a staviš li jači proc, pod dužim loadom se VRM pregreva i ploča throttla.

EDIT: Povlačim reč, ona ASRock ploča koju je kolega naveo je više nego korektna, i eto, to mi je ekvivalent ovoga što sam ja kupio, iz iste kuće: podrška za bilo koji CPU, mATX, 2.5GLAN, 2xM.2, USB-C... No primetimo da koštaju isto, a ne da je Intel 50€ jeftiniji.

 

Suludo bi bilo da izbace procesor koji će sam sebe, naponom koji zahteva od ploče, vremenom oštetiti, pa jesu. Još više je suludo da je 13. serija izašla, provela svoj "vek" na tržištu, te se pojavila 14, a da ništa nije učinjeno po tom pitanju, i svi drugi su bili krivi (shader compilation rušenja su bila poznat fenomen, ali je to bilo do igre, pa kad je postalo nepobitno da je nešto do hardwarea, onda je bilo do BIOSa i proizvođača ploča, pa nekoliko rundi krpljenja BIOSa kasnije se priznalo da je microcode). I sad je argument "sigurno je dobro, jer da nije, suludo bi bilo"?

 

Za i5 čisto sumnjaš, a eto, tu ti je kolega Cryogenic, pa ga pitaj šta je radio svome pa je postradao.

 

I da ispravim, zaziranje i failovi su razlog što su pojeftinili, da li su dobra kupovina je drugo pitanje. Najbolji AMD modeli su teško dostupni i idu za nešto više para upravo jer se percepcija toga šta je pouzdana i stabilna kupovina (ovog puta s razlogom) pomerila, kao i toga što se zna, ako se žele najbolje gaming performanse, koji CPU se kupuje.

 NE KOSTAJU isto, ne znam otkud izvlacis, mozda neke cijene za Srbiju, ali nabava.net B650 PG Riptide je 40 eur skuplji od B760 PG Riptide. Iliti u postotku nekih 25-30% skuplje. Dakle kao sto rekoh, ekvivalentne ploce za AMD znatno skuplje nego za Intel. Za cijenu tog poprilicno dobrog Riptidea (130 EUR) kod AMD-a ne dobis nista, prvi bolji modeli su onako 170 EUR+. CINJENICE

 

Ako se zele najbolje gaming performanse, jedina opcija je X3D, koji je nedobavljiv i s napumpanim cijenama u ovom trenutku. Cak i stari AM4 X3D procesori. A Intel nije nista losiji od "redovnih" Ryzena, a kosta puno manje i sami procesor i maticna. Dakle imho, nakon ovog faila 9xxx Ryzena, opcija je ili X3D ili Intel - s tim da X3D nije opcija jer svi slicno razmisljaju pa su doveli do nestasice i overpricinga. Vidjet cemo dal ce se i kako ce se stvari mijenjati kad dodu novi X3D, al zasada je jednostavno tako.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 12:42 (Minneyar).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 NE KOSTAJU isto, ne znam otkud izvlacis, mozda neke cijene za Srbiju, ali nabava.net B650 PG Riptide je 40 eur skuplji od B760 PG Riptide. Iliti u postotku nekih 25-30% skuplje. Dakle kao sto rekoh, ekvivalentne ploce za AMD znatno skuplje nego za Intel. Za cijenu tog poprilicno dobrog Riptidea (130 EUR) kod AMD-a ne dobis nista, prvi bolji modeli su onako 170 EUR+. CINJENICE

 

Ako se zele najbolje gaming performanse, jedina opcija je X3D, koji je nedobavljiv i s napumpanim cijenama u ovom trenutku. Cak i stari AM4 X3D procesori. A Intel nije nista losiji od "redovnih" Ryzena, a kosta puno manje i sami procesor i maticna. Dakle imho, nakon ovog faila 9xxx Ryzena, opcija je ili X3D ili Intel - s tim da X3D nije opcija jer svi slicno razmisljaju pa su doveli do nestasice i overpricinga. Vidjet cemo dal ce se i kako ce se stvari mijenjati kad dodu novi X3D, al zasada je jednostavno tako.

 Kolega pita u temi amd između dva amd cpu-a koji će a ti mu preporučaš intela. Ako se uželi opet nešto jaće ubode za par god samo cpu to kod intela neče ići.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 12:49 (dery).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Am5 plocu do 140-150e imas MSI b650m gaming plus wifi

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbolje mu je ryzen7700x jednak je kao 9700x za 100eura manje. Na 4k šta god sve mu isto.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 NE KOSTAJU isto, ne znam otkud izvlacis, mozda neke cijene za Srbiju, ali nabava.net B650 PG Riptide je 40 eur skuplji od B760 PG Riptide. Iliti u postotku nekih 25-30% skuplje. Dakle kao sto rekoh, ekvivalentne ploce za AMD znatno skuplje nego za Intel. Za cijenu tog poprilicno dobrog Riptidea (130 EUR) kod AMD-a ne dobis nista, prvi bolji modeli su onako 170 EUR+. CINJENICE

 

 

 Kako nema, Asrock B650M hdv m2 je odlično rješenje za 120e 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo to, ali kolegi nije ekvivalentno ako se ne zove isto, oko za oko, Strix za Strix.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mene je moja kombinacija rabljenog 7600, iz trgovine nove mbo i novog ddr5 32gb cl28 5600 G.skill Trident Z izišla 100e+120e+92e 

 

Pa neka netko kaže da je am5 skup, možeđ jedino glupo kupit odnosno skupo platit ako ne znaš....kao i sve u životu na žalost 

Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

R5 7500F - 180€ + 20-30€ za neki aftermarket cooler

AsRock B650M-HDV/M.2 - 120€

2*16GB DDR5 6000MHz - 70€

 

I igraš se kao čovjek.

Nema visokih temperatura, visoke potrošnje, nestabilnosti sustava, BSOD, degradacija i još imaš živu platformu a ne da moraš mjenjat ploču sa svakim refreshom cpu serije ako želiš uzeti nešto novije 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan(4) kaže...

Upravo to, ali kolegi nije ekvivalentno ako se ne zove isto, oko za oko, Strix za Strix.

 

Wiz3m4n kaže...

Mene je moja kombinacija rabljenog 7600, iz trgovine nove mbo i novog ddr5 32gb cl28 5600 G.skill Trident Z izišla 100e+120e+92e 

 

Pa neka netko kaže da je am5 skup, možeđ jedino glupo kupit odnosno skupo platit ako ne znaš....kao i sve u životu na žalost 

 I opet je B760 -HDV Asrock 90 EUR a ne 120, dakle opet je 30% skuplja AMD verzija ploce. Naucite citat i koristit mozak, vec vam treci put na trecem primjeru govorim istu stvar. A vi usporedujete kruske i jabuke.

 

I da, AM5 je (pre)skup, bez obzira na tvoj mental stretching s rabljenim procesorima i low end maticnom. Ako zelis malo bolju maticnu, platit ces ju suhim zlatom kod AMD. Ako ti je jedini kriterij na maticnoj da se komp upali, onda super... al opet je i to kod Intela jeftinije

 

EDIT: B760M PG Riptide koji je masu bolji od "odlicne kupnje" B650-HDV, kosta cijelih 15 eur vise (135 EUR, i to u HR) za duplo faza, duplo RAM slotova, vise i boljeg svega. Al samo vi dalje copeajte, da cujem sad iduci mental stretch :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 16:01 (Minneyar).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Druškane nemaš pojima o tome kakva je to mbo, i šta pričaš. Ta mbo je inače jedna od boljih gledajuči naponsku regulaciju i drži ryzena 7900x u normali..... Asrock, Asus i dr. proizvođaći ne moraju imati isto dobre ili isto loše ploče u oba svijeta, tako da te tvoje teze 1 za 1 kako ti je već i kolega Ivan rekao možeš objesit mačku o rep....ne varaj i ne zavaravaj ovaj napačeni narod, sve je to ok i sve bu dobro Minasica....no stres, samo lagano.

 

 

bude i ploča i procesora no nas ne bu....

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolega AMD je kvaliteta i to košta, nije neispravan poput degradirajućeg Intela 13. i 14. serija sa malim jezgrama koje donose dodatni lag pri upotrebi. Sve je ovo dokumentirano na internetu.
Za gaming je super i 5700 X3D za 200 eura i asrock B550 za 100 eura...ispravna roba
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drug forumaš, imaš isto kao i ja krivi "Mental Streching" što god to značilo.....ne znam za te moderne izraze koje nam kolega gore navodi svako malo, ja sam priznajem malo priglup pa taj termin povezujem iz mlađih dana sa jednim dobrim resetiranjem u glavu, što je pomagalo kod ispravljanja krivih drina....no bojim se da moderni kolega ne misli na to

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mental Streching je stanje u kojem ti se um izobliči zbog degradiranog Intel procesora kojeg imaš doma u kanti i promatraš ga sa zebnjom i strahom da ne izbaci bijeli dim.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 I opet je B760 -HDV Asrock 90 EUR a ne 120, dakle opet je 30% skuplja AMD verzija ploce. Naucite citat i koristit mozak, vec vam treci put na trecem primjeru govorim istu stvar. A vi usporedujete kruske i jabuke.

 

 

Pa ti cijelo vrijeme mješaš kruške i jabuke kolega 

Kao prvo ta b760m-hdv/m.2 koju spominješ da je 90€ je D4 (DDR4) verzija ploča, D5 (DDR5) je skuplja.

Druga stvar B650M-HDV/M.2 i B760M-HDV/M.2 nisu ni slične ploče:

- b650m ima veći heatsink naspram b760m

- faze: 8+2+1 naspram 7+1+1

- pcie: b650m ima 2x PCIe 4.0 x16 i 1 PCIe 4.0 x1 dok b760m ima 1x PCIe 4.0 x16, 2x PCIe 3.0 x1

- m.2: b650m ima 1x Blazing M.2 (PCIe Gen5x4) i 1x Hyper M.2 (PCIe Gen4x4) dok b760m 1x Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4) i 1x Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4)

- usb: b650m ima 1x USB 3.2 Gen2 Front Type-C i 7x USB 3.2 Gen1 (2 Rear, 1 Rear Type-C, 4 Front) dok b760m ima 1x USB 3.2 Gen1 Type-C (Rear), 5x USB 3.2 Gen1 Type-A (3 Rear, 2 Front), 6x USB 2.0 (2 Rear, 4 Front)

- b650m ima BIOS Flashback dok b760m nema (što je zgodan dodatak u nekim situacijama pogotovo u budućnosti ako se kupi ova ploča uz neki noviji ryzen pa se može bios nadograditi bez potrebe za procesorom starije generacije).


Najjeftinija B760M-HDV/M.2 DDR5 koju sam našao na nabava.net je u ADM-u 104€, najjeftinija B650M-HDV/M.2 koju sam našao na nabava.net je 118€ na SuperNet webshopu, 14€ razlike za ipak kvalitetniju ploču koja je uz to i bolje opremljena meni nije velika razlika.
to što imaju isto ime ne znači da su identične ploče sa različitim socketima 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2024 16:29 (ibme74).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aha, hvala na pojašnjenju, znao sam da ima neki trik....zvuči sasvim logično kad bolje razmislim 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice