AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izgleda da tog 5900X nema trenutno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tinolino kaže...
no, di se nakraju može prvo kupiti
AMD Ryzen 9 5900X

zna li itko, hvala

 https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/76490/

 

Možda ovdje, dostavljaju u HR.

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po ovom tvom ispada da sve preko Ryzen 3 1200 ne smije ići na MSI B450 Tomahawk 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebote i ovde grabež nastao kao i za novim gpu, cijena nebitna, šta se događa.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Po ovom tvom ispada da sve preko Ryzen 3 1200 ne smije ići na MSI B450 Tomahawk 

 U jbt pa nemoj to, malko klokas tog 1200 i imas pozar u kuci/stanu...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bas nevjerojatno sto radi hype i marketing, sad ce ljudi stajati u redu da daju jednake pare kolko je godinama kostao i7 unlockani po kojem su svi pljuvali jer je kao preskup - a i dan danas je vrlo konkurentan za gaming.

 

A da ne spominjemo da bar 70% prvih kupaca nema ni pol % potrebe za upgradeom :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Nista posebno , taj ryzen 5xxx je overhype-an za ono sto se pricalo 15% ipc improvement , 10% visi klok itd na kraju jedva sisa 10gen Knitela za 10fpsa.Sada kad intel izbaci 11gen biti ce izjednaceni ili opet intel bolji.

Konkurencija je dobra za nas kupce i barem ce sada ovi sa 1 i 2 gen ryzena moci preci na 3gen po kikiriki cijeni i opet dobro.

 MislišRocket lake S, ili ukratko taj 8/16 proc žderat če znatno viče struje od ovog Intel 10/20 proca.To če bit debakl na kvadrat, i kupcima zelenog trebat če dodjelit nagradu za promašaj godine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=319&jumpto=6228840&sort=asc&view=flat

 

Eto kak izgleda napredak, potrošnja struje stock R5 5600X znatno brži ali eto troši manje vs stock R5 3600X.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=734&jumpto=6216899&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
645,50 Eura traze slovenci. a navedena cijena je 550 dolara. haha. cekat cu ipon ili neku dr trgovinu da nabavi...
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Jebote i ovde grabež nastao kao i za novim gpu, cijena nebitna, šta se događa.

 Bit će da je ljubav prema brendu presudna. Ustvari dosta im je biti uloženo/dobiveno best buy opcija, sada idu i taj korak dalje da postanu premium. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 12:53 (mislioc).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cijena nikad nije bila upitna nego brand, uloženo/dobiveno.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odgovor misliocu:Neizlječiva je to bolest koja napreduje sve više izgleda. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:02 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok je ovaca može mid range procesor koštat i 5000 kuna, svejedno će se kupovat. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
tinolino kaže...
645,50 Eura traze slovenci. a navedena cijena je 550 dolara. haha. cekat cu ipon ili neku dr trgovinu da nabavi...

Mora se očito na svim temama pisat više puta. Cijena u SAD je cijena BEZ njihovog poreza. Zamisli da ti u RH svuda piše cijena i onda +PDV.

Mi cijene već formiramo sa PDV, ameri ne. Relativno su specifični po tome, i sami moraju ramzišljati o svom porezu. Dakle svaki amerikanac koji uđe u trgovinu, platit će 550$+njihov porez, ovisno o lokaciji na kojoj živi.

 

Dakle preračunaj tu cijenu u kune i dodaj 25% - cca

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

 Zato sto jos nisu izasli u prodaju. Ovo je sve preorder.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sorry znam da nije baš vezano za temu ali znam da sam negdje snimio da je 3600 brži u CS GO ali na generaciju 9th. Gen 10th nisam gledao iskreno, ali bio sam uvjeren da je 3600 brži od Intela u CS GO na low:
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Meni na toj ploći koju pljuješ radi 3600 , a imao sam i drugi profil za OC gdje su svi bili na 4575 bez dizanja napona. Sa dizanjem napona bih vjerojatno imao samo stabilnu situaciju na njima.

 

Slažem se u jednom - nisam dizao napon, pa možda ovdje ne pričamo o "OC" kak vi volite, ali za ploču od 750kn i CPU od cca 1300-1400kn (iako se mogao ugrabiti na akciji za 900!!!!!! to neću spominjat jer ih je bilo malo po toj cijeni) , mislim da u Intel svijetu nemoš dobit ni kutiju sa coolerom, kamo li MBO + CPU kombo.

 

Tako da... u Ryzen svijetu NE MORAŠ ići na preskupu ploču, a ako ideš na default postavke 100-120€ i više ne moraš ni gledat. Eventualno ako fali stazica ili m.2 pa do 1500kn.

 

EDIT: U ostalom, trabunjaš, samo mislio sam da mi se neće dat tražit, al vidim da inzisziraš na glupostima:

 

klik

 

Eto ti VRM po pločama - B450 Tomahawk MAX može OC-at i najbolji CPU serije 3000, odnosno 3950X, uz preporuku dobrog hlađenja kućišta. Ne kažem da je to briljantna ideja, ALI možeš. 3900X i 3800X/3700X bez razmišljanja!!!!

Pricam o overclocku ne o defaultu, stock nitko nije ni spominjao nego OC.  U mom videu koji je profesionalan ti covjek snima i plocu i ima termalnu kameru i usput snima monitoring tako da znas apsolutno sve, a ne ti meni keljis slike i gluposti koje si mogao sam napravit i zaljepit. Daj konkretne stvari nismo deca ne 

 

I kazem i dalje, sve to moze raditi klokano na ploci di vrm ide preko 100c, poanta je da radi ali kako i dokle to je vec drugo.

 

EDIT:

 

Inace, intel radi bez problema na ploci ispod 1300kn, mozes ocat dokle hoces i imas premium chipset, tako da neznam o kojim preskupim cijenama pricas kad se isto tako krecu cijene za ploce kod ryzena slicnih vrm mogucnosti i opremljenosti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:26 (ActionReaction).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

 Zato sto jos nisu izasli u prodaju. Ovo je sve preorder.

Danas izlaze pa je cudno da i drugi shopovi nisu stavili na svoje stranice ponudu.

Dali ih ima za prednarudzbu u Hr vec?

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-5950x-ryzen-9-5900x-ryzen-7-5800x-ryzen-5-5600x-zen-3-ryzen-5000-desktop-cpus-available-today-heres-where-to-buy-them/

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
tinolino kaže...
645,50 Eura traze slovenci. a navedena cijena je 550 dolara. haha. cekat cu ipon ili neku dr trgovinu da nabavi...

Mora se očito na svim temama pisat više puta. Cijena u SAD je cijena BEZ njihovog poreza. Zamisli da ti u RH svuda piše cijena i onda +PDV.

Mi cijene već formiramo sa PDV, ameri ne. Relativno su specifični po tome, i sami moraju ramzišljati o svom porezu. Dakle svaki amerikanac koji uđe u trgovinu, platit će 550$+njihov porez, ovisno o lokaciji na kojoj živi.

 

Dakle preračunaj tu cijenu u kune i dodaj 25% - cca

 Da, samo sto je u US manji porez :) 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...

 Ali ti pricas da je nesto dovoljno a vidis i sam da se zen 3 osjetno vise gije od zen 2 linije, znaci trebat ces i bolju plocu sa jacim vrmom citaj skuplju. A te plocice od 600-700kn nisu ni trenutnu seriju mogle ohladiti kako treba kod overklokanja. Recimo pogledaj b450 tomahawk MAX koja vazi ovdje pod preporukama za super plocu za klokanje i sve namjene 

 premotaj na 18:06 nesto hebe kod kopiranja videa u vremenu na koje hocu(kuha se na 99c) tako da pusti pricu. A ako se netko javi sa pricom da je ovdje 16 jezgreni proc u testu, jednako se grije kod overkloka kao i 6 jezgreni. Male razlike u nkim scenama.

zato postoji tuf b450 pro gaming, na kojoj uz kvalitetniji zvuk i dodatni m.2 slot, dobijes i bolje VRMove/hladenje

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

 Zato sto jos nisu izasli u prodaju. Ovo je sve preorder.

Danas izlaze pa je cudno da i drugi shopovi nisu stavili na svoje stranice ponudu.

Dali ih ima za prednarudzbu u Hr vec?

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-5950x-ryzen-9-5900x-ryzen-7-5800x-ryzen-5-5600x-zen-3-ryzen-5000-desktop-cpus-available-today-heres-where-to-buy-them/

To valjda kak se komu hoce... Tipa kod nekih su se dale prednarucit (Links?) dok vecina vjerovatno cekaju vrijeme izlaska.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

 Čini se da nisam pretjerano preplatio u ADM-u gdje je cca 900 eura, a dobijem odma

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:28 (Zeus_CM).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...

zato postoji tuf b450 pro gaming, na kojoj uz kvalitetniji zvuk i dodatni m.2 slot, dobijes i bolje VRMove/hladenje

A sta ovdje vidimo tocno, da je proc na  3,8ghz i 1.1v a vrm na 70c? 

Bolje da to nisi ni pokazivao 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Mislim da ćemo danas dobiti 'novog' Intela, tj. Intel 2.0 (AMD)...U gamingu su tu negdje, ali AMD nudi više jezgri kome je bitno, većini nije. 2600kn za 5600X je smiješno, fakat si mogao uzeti 8700K za 2800kn po izlasku i peglati godinama za te pare, pošto će valjda biti unutra 5% jedan od drugog.

 

Jedini plus kaj će se možda na Njuškalu pojaviti Zen 2 (makar je novi R5 3600 za 1500kn OK), iako nama na 1440p ova razlika Zen 2 vs Zen 3 vs Intel nije toliko bitna.

 pa uzmi si 8700K sad je sigurno još jeftiniji i peglaj još godinama, 😂😂

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 6 dana mi dolazi 5900x kod dobavljača, yey :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zeus_CM kaže...
MEGATAMA kaže...

Zasto samo jedan shop u Njemackoj ima nove Ryzene...nekakva ekskluzivnost ili?

Ovaj najaci je 820 eura

 

https://bit.ly/3mRQA8x

 Čini se da nisam pretjerano preplatio u ADM-u gdje je cca 900 eura, a dobijem odma

 Pa nisi preplatio za trenutno najjači cpu za desktop ako pogledaš da jedan 3950X starta od 6000kn+ u nekom normalnom dućanu možda i nešto više. I najbolje drži cijenu jer jednostavno nema konkurencije, a da ne pričam da se pokenja i po nekim Threadripperima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:42 (mislioc).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ActionReaction kaže...

A sta ovdje vidimo tocno, da je proc na  3,8ghz i 1.1v a vrm na 70c? 

Bolje da to nisi ni pokazivao 

lmao jesi ti uopce pogledao video kojeg si linkao? sto pise kad na 16:02 kad radi fishy cat? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo bi bila onako neka prava mjera za vrhunski VRM čak nije niti pretjerano skupa:
httzps://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+B550+Extreme4

Tu ide 5950X sa max overclockom bez imalo problema. Samo 300kn razlike u odnosu na Tomahawk na neko razdoblje od tri četiri godine ništa, a bolja osjetno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:50 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...

lmao jesi ti uopce pogledao video kojeg si linkao? sto pise kad na 16:02 kad radi fishy cat? 

 Ajde da cujem sta kaze pa cemo se zajedno smijati (znam sta je rekao ali hocu da mi ti to napises jer sam uvjeren da si shvatio krivo). Inace ja sam rekao da se video gleda od 18:06

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice