AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

 

Cekamo saljive dosjetke uvijek "orginalnog" mislioca i onda nadopuna posta od njegovog neumornog sidekicka dreadmoora 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
boxer kaže...

 

Cekamo saljive dosjetke uvijek "orginalnog" mislioca i onda nadopuna posta od njegovog neumornog sidekicka dreadmoora 

 Od kad si dobio konkurenciju u slaganju konfiguracija u vidu Lea Sponze jednostavno ti se uvukla nervoza. Bit će da je rapidno pala prodaja u onom dućanu.

Vezano za ovaj rezultat 5600X na B550 Tomahawk solidno za LN2. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:31 (mislioc).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

 Pa za ove nove su rekli 4000mhz sweet spot. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ivicask kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

 Pa za ove nove su rekli 4000mhz sweet spot. 

 Preso sam sve svoje dobavljace i shopove koji nisu neki muljatori sa jamstvom i dostavama iz vana, i nisam naso baš ništa, 2x16gb gledam.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najjeftinije kod nas su ti cl19 ali 2x8gb za 800-900kn. 2x16gb kreću od 3000kn. Ali slažem se s tobom kad je već takav procesor u pitanju onda bi bio red to uparit sa 2x16gb.
Očito ti PC nije samo za gaming?
Ako baš nije nešto jako bitno da ti treba jezgri uzmi 5600X i 2x8gb 4000mhz i on je brži od recimo 3700X 8/16.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:47 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Najjeftinije kod nas su ti cl19 ali 2x8gb za 800-900kn. 2x16gb kreću od 3000kn. Ali slažem se s tobom kad je već takav procesor u pitanju onda bi bio red to uparit sa 2x16gb.
Očito ti PC nije samo za gaming?

 Svega i svačega, malo virtualizacije, sad mi je 16gb na knap a isto tako hoću da mi traje godinama ko što mi je trajao trenutno 3770k.

 

A uzimam preko firme pa me ispada jeftinije... 

 

Al HR je katastrofa ništa nema dostupno. Čak su i ploče Asus b550 nestale koju sam gledo.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:48 (ivicask).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
mislioc kaže...
ivicask kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

 Pa za ove nove su rekli 4000mhz sweet spot. 

 Preso sam sve svoje dobavljace i shopove koji nisu neki muljatori sa jamstvom i dostavama iz vana, i nisam naso baš ništa, 2x16gb gledam.

 Uzmi si 2x16 Ballistix 3600 CL16, cca 1440kn, po internetu e-die memorija tak da neces imat problema sa dizanjem na 4000mhz, eventualno ces morat dic latencije trunku na CL17, jer koliko sam gledao najvise su natjerali taj ram na 3800 i stock CL16.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ivicask kaže...
mislioc kaže...
ivicask kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

 Pa za ove nove su rekli 4000mhz sweet spot. 

 Preso sam sve svoje dobavljace i shopove koji nisu neki muljatori sa jamstvom i dostavama iz vana, i nisam naso baš ništa, 2x16gb gledam.

 Uzmi si 2x16 Ballistix 3600 CL16, cca 1440kn, po internetu e-die memorija tak da neces imat problema sa dizanjem na 4000mhz, eventualno ces morat dic latencije trunku na CL17, jer koliko sam gledao najvise su natjerali taj ram na 3800 i stock CL16.

 https://www.links.hr/hr/memorija-pc-28800-32-gb-g-skill-trident-z-royal-f4-3600c16d-32gtrsc-ddr4-3600mhz-kit-2x16gb-051200347

 

Šta sa ovom? Makar RGB mi ne bitan 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda bolje b-die https://www.nabava.net/search.php?q=2x16gb+3200+mhz+ddr4+c14 pa to probat dobrano nasvirat. I taj Trident je B-die vjv. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:56 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Onda bolje b-die https://www.nabava.net/search.php?q=2x16gb+3200+mhz+ddr4+c14 pa to probat dobrano nasvirat. I taj Trident je B-die vjv. 

 Popis shopova je problem.. Neki niti ne izdaju račune kako spada nemogu to preko firme provuci.. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Onda bolje b-die https://www.nabava.net/search.php?q=2x16gb+3200+mhz+ddr4+c14 pa to probat dobrano nasvirat. I taj Trident je B-die vjv. 

Vjerojatno nije B-die čim je CL16-19-19...

 

Ja bi ili B-die za 1850kn pa ga ručno nasvirat, ili E-die za 1230kn koji bi se također trebao dati lako nasvirat uz razliku što tRFC ne ide nisko kao kod B-diea al u praksi praktički nebitno..

ansha: Pomelo te
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
hahhaajaads kaže...
ivicask kaže...
mislioc kaže...
ivicask kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 I ja isto uzimam 5900x, nego koji ram planiraš uzeti? 

 Pa za ove nove su rekli 4000mhz sweet spot. 

 Preso sam sve svoje dobavljace i shopove koji nisu neki muljatori sa jamstvom i dostavama iz vana, i nisam naso baš ništa, 2x16gb gledam.

 Uzmi si 2x16 Ballistix 3600 CL16, cca 1440kn, po internetu e-die memorija tak da neces imat problema sa dizanjem na 4000mhz, eventualno ces morat dic latencije trunku na CL17, jer koliko sam gledao najvise su natjerali taj ram na 3800 i stock CL16.

 https://www.links.hr/hr/memorija-pc-28800-32-gb-g-skill-trident-z-royal-f4-3600c16d-32gtrsc-ddr4-3600mhz-kit-2x16gb-051200347

 

Šta sa ovom? Makar RGB mi ne bitan 

Ovdje placas RGB najvise. Doslovno losiji od ballistix 3600 cl16, taj tridentz ima losije druge latencije, ne kloka se kao ballistix i skuplji je. Eto kaby ti je predlozio jos i bolji deal za 1230kn (meni nije izbacivalo tolko na nabavi) tak da ti je to najbolja opcija.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma kaj će štedit sa e-die kad uzima 5900X na kojem će moć i susjedu posudit par jezgri. Ivica i to kad pucaš na high end onda stari i X570 da bude sve kak spada.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:12 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ma kaj će štedit sa e-die kad uzima 5900X na kojem će moć i susjedu posudit par jezgri.

 Uoravo to, nije mi problem dat preko 2 soma, al nedam opet ono cijenu još jednog proca za ram..

 

Al poanta nema  nigdje ništa u nekom "normalnom" shopu.Ili mi promaklo.

 

A neću x570 jel više troše i imaju chipset fan, niti mi trebaju svi ti pcie lejnovi, B serija radi sve savršeno šta mi treba, jedan utor za gen4 ssd I za grafičku, netreba mi više sa te strane. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:16 (ivicask).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ma kaj će štedit sa e-die kad uzima 5900X na kojem će moć i susjedu posudit par jezgri.

 Dual Rank E-dieovi čak nešto lakše potežu veće taktove od DR B-diea, doduše za 4000MHz su oba sasvim sigurna..

ivicask kaže...

 Uoravo to, nije mi problem dat preko 2 soma, al nedam opet ono cijenu još jednog proca za ram..

Al poanta nema  nigdje ništa u nekom "normalnom" shopu.Ili mi promaklo.

A koji su to normalni shopovi? Ako misliš links onda recimo E-die za 1330kn.. 

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Fanboy poput mene? Pa nisam ja pisao kako jadno se 3000 serija OCa na LN2... prelistaj malo temu unazad godinu dana. Možda se ne sjećaš ili nisi čitao, uvjeren sam da će se dotični sami prepoznat.

 Jel tebi jasno da kod nas taj ln2 je nedostupan, i ako je dostupan skup je kao sv. petra kajgana.Ja neznam koga na forumu uopće treba zanimati taj ln2, mozda stjepanja on svakako zna samo visoke napone nabijati.Mene a ko i vecinu zanima koliko moze u granicam normale i sigurnim naponima ici na vodenom ili nekom dobrom zarcnom cooleru.Evo  kolega mirezt1976 ga je uspio dotjerati 3600 na 4,5ghz sa ekwb.Eto zivo me zanima,kako kod tebe i na koliko radi 24/7.Serija 3xxx nije neki kloker  i neznam sto ti to smeta ako netko kaze da su losi klokeri,  za razliku od konkurencije a to što se tiće tog kloknja to brzo odlazi u povjest.Recimo sto je bio fx 8320 3.5ghz mogao si komotno izvuci iz njega još 1000-1500mhz ili 2600K koji je isto tako bio dobar kloker.Danas je se sve svelo na 200-300mhz i to je to.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...
mislioc kaže...

Onda bolje b-die https://www.nabava.net/search.php?q=2x16gb+3200+mhz+ddr4+c14 pa to probat dobrano nasvirat. I taj Trident je B-die vjv. 

 Popis shopova je problem.. Neki niti ne izdaju račune kako spada nemogu to preko firme provuci.. 

 zasto je ADM problem

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
mislioc kaže...
Ma kaj će štedit sa e-die kad uzima 5900X na kojem će moć i susjedu posudit par jezgri.

 Dual Rank E-dieovi čak nešto lakše potežu veće taktove od DR B-diea, doduše za 4000MHz su oba sasvim sigurna..

ivicask kaže...

 Uoravo to, nije mi problem dat preko 2 soma, al nedam opet ono cijenu još jednog proca za ram..

Al poanta nema  nigdje ništa u nekom "normalnom" shopu.Ili mi promaklo.

A koji su to normalni shopovi? Ako misliš links onda recimo E-die za 1330kn.. 

 Shop koji mi može normalno isporuciti račun preko firme, gdje nemam problema sa jamstvom gdje moram zvat šta ja znam mađarsku.. Imali smo i previše već problema sa takvima, da ne ulazim u detalje.. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa mislim da od Linksa, Protisa i ADMa nijedan drugi ne radi R-1 i jamstvo kako spada. Oni i imaju najvise prometa

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:25 (Mitch).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ADM servis i Links povrat ...Najgore iskustvo u mom životu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...

Pa mislim da od Linksa, Protisa i ADMa nijedan drugi ne radi R-1 i jamstvo kako spada. Oni i imaju najvise prometa

 Pa da :/

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
ADM servis i Links povrat ...Najgore iskustvo u mom životu.

 Sa links nismo nikad imali problem, a o adm kakve oni muljaze znali raditi nesmijem ni pisati... 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

 Shop koji mi može normalno isporuciti račun preko firme, gdje nemam problema sa jamstvom gdje moram zvat šta ja znam mađarsku.. Imali smo i previše već problema sa takvima, da ne ulazim u detalje.. 

Pa po tom pitanju samo izbjegavat ipon, mall.hr, extreme digital, možda uzi shop i to je valjda to. 

ansha: Pomelo te
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Rhodin kaže...

Fanboy poput mene? Pa nisam ja pisao kako jadno se 3000 serija OCa na LN2... prelistaj malo temu unazad godinu dana. Možda se ne sjećaš ili nisi čitao, uvjeren sam da će se dotični sami prepoznat.

 Jel tebi jasno da kod nas taj ln2 je nedostupan, i ako je dostupan skup je kao sv. petra kajgana.Ja neznam koga na forumu uopće treba zanimati taj ln2, mozda stjepanja on svakako zna samo visoke napone nabijati.Mene a ko i vecinu zanima koliko moze u granicam normale i sigurnim naponima ici na vodenom ili nekom dobrom zarcnom cooleru.Evo  kolega mirezt1976 ga je uspio dotjerati 3600 na 4,5ghz sa ekwb.Eto zivo me zanima,kako kod tebe i na koliko radi 24/7.Serija 3xxx nije neki kloker  i neznam sto ti to smeta ako netko kaze da su losi klokeri,  za razliku od konkurencije a to što se tiće tog kloknja to brzo odlazi u povjest.Recimo sto je bio fx 8320 3.5ghz mogao si komotno izvuci iz njega još 1000-1500mhz ili 2600K koji je isto tako bio dobar kloker.Danas je se sve svelo na 200-300mhz i to je to.

LN2 OC nije ni skup ni nedostižan, jer se ne koristi u računalu, već u labu za dosezanje maksimuma i world reckord OC.

Dakle žestoko krivo shvaćaš materiju... nema tu 7.7GHz na 10900k 24/7 već dovoljno dugo da se odvrti benchmark i validira rezultat, otili sekunde/minute

 

Kad je dolazila serija 3000 onda se komentiralo kako na LN2 ili tekućem dušiku ide jedva preko 5GHz i kako to znaći da su katastrofa chipovi, ismijavali taj 5GHz san za Ryzene (otuda i priča o 5GHz za seriju 5000) i sve skupa.

 

Inače, moj 3600 je undervoltan  na 1.175V a dajem ti po CCx u screenshotu. Imaš dosta u ovoj temi o mom CPU - zato me i čudi o kakvom fanboyizmu i za koju stranu pišemo?

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
dreadmoore kaže...
Rhodin kaže...

Fanboy poput mene? Pa nisam ja pisao kako jadno se 3000 serija OCa na LN2... prelistaj malo temu unazad godinu dana. Možda se ne sjećaš ili nisi čitao, uvjeren sam da će se dotični sami prepoznat.

 Jel tebi jasno da kod nas taj ln2 je nedostupan, i ako je dostupan skup je kao sv. petra kajgana.Ja neznam koga na forumu uopće treba zanimati taj ln2, mozda stjepanja on svakako zna samo visoke napone nabijati.Mene a ko i vecinu zanima koliko moze u granicam normale i sigurnim naponima ici na vodenom ili nekom dobrom zarcnom cooleru.Evo  kolega mirezt1976 ga je uspio dotjerati 3600 na 4,5ghz sa ekwb.Eto zivo me zanima,kako kod tebe i na koliko radi 24/7.Serija 3xxx nije neki kloker  i neznam sto ti to smeta ako netko kaze da su losi klokeri,  za razliku od konkurencije a to što se tiće tog kloknja to brzo odlazi u povjest.Recimo sto je bio fx 8320 3.5ghz mogao si komotno izvuci iz njega još 1000-1500mhz ili 2600K koji je isto tako bio dobar kloker.Danas je se sve svelo na 200-300mhz i to je to.

LN2 OC nije ni skup ni nedostižan, jer se ne koristi u računalu, već u labu za dosezanje maksimuma i world reckord OC.

Dakle žestoko krivo shvaćaš materiju... nema tu 7.7GHz na 10900k 24/7 već dovoljno dugo da se odvrti benchmark i validira rezultat, otili sekunde/minute

 

Kad je dolazila serija 3000 onda se komentiralo kako na LN2 ili tekućem dušiku ide jedva preko 5GHz i kako to znaći da su katastrofa chipovi, ismijavali taj 5GHz san za Ryzene (otuda i priča o 5GHz za seriju 5000) i sve skupa.

 

Inače, moj 3600 je undervoltan  na 1.175V a dajem ti po CCx u screenshotu. Imaš dosta u ovoj temi o mom CPU - zato me i čudi o kakvom fanboyizmu i za koju stranu pišemo?

 

 

Pa ček sad imas procesor koji undervoltan i radi na 4.3ghz sto je odlicno, daj mu soka pa vidi koliko maks moze ici.Mozda bi ti njemu i dao soka ali sta te zeza visoke temperature jel tako, nema jos kulera koji ga moze 24/7 hladiti a da je tišina u prostoriji.Zato ti treba ln2 i labartoriji da bi ga mogo hladiti sma kazeš da je lako dostupan a i jeftin je pravo nema sta.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj se dobije s tim kad se procesor overkloka na 6ghz? Kakve relevantne performanse? Ne trolam nego fakat ne znam pa pitam. Ne bih htio nikoga uvrijediti, ali overklokanje mi djeluje kao zanimacija srednjoškolaca kojima roditelji ne žele kupiti bolji komp pa se trude izvući maksimum iz trenutnog. Barem je to kod mene bio slučaj. Nema mi previše smisla overklokat novi procesor koji nije BN u niti jednoj igri. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da se možeš pohvaliti na forumu i prijateljima koji su području IT.I dobiješ par frejmova vise u igri.Zaključak znači ova ako jedan procesor iz serije dosegne 6-7ghz na ln2, automatski znači da su svi dobri overklokeri iz te serije.Bilo bi potrebno da imaš taj procesor, ako ga nemaš onda si troll na forumu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 22:07 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Danas je undervolt pojam za overklok.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 22:06 (mislioc).
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pavlovs_dog kaže...

Kaj se dobije s tim kad se procesor overkloka na 6ghz? Kakve relevantne performanse? Ne trolam nego fakat ne znam pa pitam. Ne bih htio nikoga uvrijediti, ali overklokanje mi djeluje kao zanimacija srednjoškolaca kojima roditelji ne žele kupiti bolji komp pa se trude izvući maksimum iz trenutnog. Barem je to kod mene bio slučaj. Nema mi previše smisla overklokat novi procesor koji nije BN u niti jednoj igri. 

 Bench i nista drugo. Znaci valjda 80% ljudi kojeg ne zanima nit racunala nit klokanje, eventualno ako procita kak dobit bolji fps onda vide kod ryzena pbo (ili sad CTR) i kod intela automatski 5ghz profil (koji i radi i ne radi, ovisno o primjerku).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice