AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.079
|
čitano: 5.233.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

mislioc je 100% u pravu. Da je danas sve kako je, tj 1600 AF 900, 3600 1450 bez imalo razmišljanja buh uzeo 3600. To je toliko bolji procesor. Ako su ljudi baš toliko na knap, da, rekao bih mu uzmi 1600 AF, dobar je. Ako nisu, definitivno 3600. Isplati se tih 600kn. Kad sam ja kupovao, platio sam 750kn AF i 3600 je taman bio uvijek dostupan, taman su se normalizirale cijene 3xxx serije.

Tragedija je da je večini taj 1600AF za igre apsolutno dovoljan, mi tu raspravljamo dal 3600 bottlenecka u igrama, a neki od nas opako razmišljamo uzeti 5800X... za igre!

 

Mislim... taj sam... nimalo bolji od ikoga ko je uzeo išta o čemu raspravljamo da li se isplati ili ne. Iskreno čekao bih 5700X, mislim da se razlika ne isplati, ali moram predat ovaj komp dalje uskoro, već je panika... složit još jedan sa 3600 mi se ne da trenutno, iako je apsolutno savršen za igre, vuće me malo novoga. Srećom nema ni Big Navi ni RTX 3000 pa nije priša, al realno, da me netko može uvjerit da se išta jače od 3600 u igrama isplati - ne može. Sve jače su drk*ce i "ima se, može se" više nego potreba.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GdjeSuBikovi kaže...
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
ibme74 kaže...
mislioc kaže...
Zahvaljujem na linkovima baš se lijepo vidi razlika.
U pojedinim situacijama čak i 30+ fps-a više u average fps i max fps.
Taman za broj dva jača grafička.

 

Da, i to si našao 30 u jednoj igri gdje oba procesora daju preko 100fps-a, u drugim naslovima osjetno manja razlika + kad uzmeš u obzir 600kn manju cijenu (ne 400kn) sasvim opravdano, štoviše 1600 af se odlično drži za tu "siću" koju košta.

 

Što je prevagnulo u tvom slučaju u korist 3600 pa si se odlučio za njega?

Kada je ovaj AF tako dobar, a jeftin.

 

Već sam ti objasnio, odlična cijena i imam 144hz monitor + 1600 AF nije bio ni vani kada sam uzimao a druge alternative su bile r5 2600 za cca 150kn manje ili baciti apre na mrtvu Intel konfu sa zakljucanim i5 9400f/8400.

 Ma nije da on trolla po forumu, vec on to uistinu nije znao. A i zaboravio je da si mu vec objasnio. A ovo danas, zaboravit ce sutra. 

 

Veseli me činjenica da sam dobio novog followera. 

Samo čitaj i prati o čemu raspravljamo pa ćeš se i ti jednog dana moći uključiti u raspravu i napisati nešto vezano za temu. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naucio sam da je 2500k bolji od ryzena 1600. 

Kad sam to naucio, ukljucio sam se u raspravu.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GdjeSuBikovi kaže...

Naucio sam da je 2500k bolji od ryzena 1600. 

Kad sam to naucio, ukljucio sam se u raspravu.

 Ok nisi baš najbolje shvatio, riječ je bila o instructions per clock. Ali nema veze protumači kako hoćeš. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

Naucio sam da je 2500k bolji od ryzena 1600. 

Kad sam to naucio, ukljucio sam se u raspravu.

 Ok nisi baš najbolje shvatio, riječ je bila o instructions per clock. Ali nema veze protumači kako hoćeš. 

 

Festina lente
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
mislioc kaže...
GdjeSuBikovi kaže...

Naucio sam da je 2500k bolji od ryzena 1600. 

Kad sam to naucio, ukljucio sam se u raspravu.

 Ok nisi baš najbolje shvatio, riječ je bila o instructions per clock. Ali nema veze protumači kako hoćeš. 

 

 2500K treba kloknuti

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Realno koliko je star dobro se drži.
Ali ok nije tema. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U jbt pa ovaj kloknuti 2500k je na razini 8700k na 5.2ghz 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 2500K treba kloknuti

 

 

 Trebali su onda oc-ati i R2600 i optimizirati ram.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobra potvrda koliko je Intel bio inovativan kad se ovako stari procesori dobro drze s novima, a Intel je uredno napacivao svaku sljedecu generaciju i trazio nove maticne. Svi ti koju pljuju AMD zbog Zen 3, a posjeduju Intel procesore zapravo sami sebe jos vise pljuju.

 
5 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U bf3 high, R7 2700x stock -postavke ram 3000mhz 145fps, ram 3400mhz 160fps-a isto mjesto ista mapa nema igrača. Dobitak 10% pa računaj po ovoj tablici gdje sam bez oc.

 

Onda se jave otpadnici da zen+ nije za hi rr gaming. Da nema njih bilo bi dosadno neka ih.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:33 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Dobra potvrda koliko je Intel bio inovativan kad se ovako stari procesori dobro drze s novima, a Intel je uredno napacivao svaku sljedecu generaciju i trazio nove maticne. Svi ti koju pljuju AMD zbog Zen 3, a posjeduju Intel procesore zapravo sami sebe jos vise pljuju.

 Eto sad vidiš kakve su se mašine proizvodile davne 2011.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Riot kaže...

Dobra potvrda koliko je Intel bio inovativan kad se ovako stari procesori dobro drze s novima, a Intel je uredno napacivao svaku sljedecu generaciju i trazio nove maticne. Svi ti koju pljuju AMD zbog Zen 3, a posjeduju Intel procesore zapravo sami sebe jos vise pljuju.

 Eto sad vidiš kakve su se mašine proizvodile davne 2011.

 i u 2020 nema nista novo 9 godina isto gledamo sa oba tabora 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Riot kaže...

Dobra potvrda koliko je Intel bio inovativan kad se ovako stari procesori dobro drze s novima, a Intel je uredno napacivao svaku sljedecu generaciju i trazio nove maticne. Svi ti koju pljuju AMD zbog Zen 3, a posjeduju Intel procesore zapravo sami sebe jos vise pljuju.

 Eto sad vidiš kakve su se mašine proizvodile davne 2011.

 Znam, imao sam ih doma više nego neki ovdje godina. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
mislioc kaže...
Riot kaže...

Dobra potvrda koliko je Intel bio inovativan kad se ovako stari procesori dobro drze s novima, a Intel je uredno napacivao svaku sljedecu generaciju i trazio nove maticne. Svi ti koju pljuju AMD zbog Zen 3, a posjeduju Intel procesore zapravo sami sebe jos vise pljuju.

 Eto sad vidiš kakve su se mašine proizvodile davne 2011.

 Znam, imao sam ih doma više nego neki ovdje godina. 

 To si i ti bio na istovaru

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 To si i ti bio na istovaru

 Tako nekako da....

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...
forumaš kaže...

 2500K treba kloknuti

 

 

 Trebali su onda oc-ati i R2600 i optimizirati ram.

 Slažem se ali upravo je i5 2500k isto "limitiran" memorijom. Jel da može vozit jednake brzine bio bi jednako ubojit. Možda ne tolko kao recimo i72600k kojem bi 8 threadova pomoglo u nekim novijim igrama. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:49 (mislioc).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj i5 2500k dere ovog jadnog i5 6500 da to nije realno.Gledam neke testove u bfv gdje moj i5 6500 ne moze izgurat rx 580 na vise od 60% gpu usage.Dok klokani i5 2500k bez problema gura 1060 i rx 580.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upali hitmana 2016, marakesh misiju pa ces vidjet kako 2500k stuca na 5ghz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i ovo je zanimljivo

 

 

i3 900 kn i ima integriranu grafu zlu ne trebalo. intel je postao opasna budget opcija.

košta isto kao i 1600af

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Upali hitmana 2016, marakesh misiju pa ces vidjet kako 2500k stuca na 5ghz.

Mogli su mu dodati jos 2 jezgre pa bi time riješiti problem, no naravno da je Intelu draže sve više od 4 jezgre svrstati pod HEDT platformu pa masno naplaćivati.

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Slažem se ali upravo je i5 2500k isto "limitiran" memorijom. Jel da može vozit jednake brzine bio bi jednako ubojit. Možda ne tolko kao recimo i72600k kojem bi 8 threadova pomoglo u nekim novijim igrama. 

 Je, ali stvar je gurati platformu koliko može ''for free'', ono u čemu je gušt kod oc-a (tu spada i ram koji platforma koristi).

Ryzeni kriju neučikovitost kontrolera i ccx-a kroz hrpe keša, upravo ono gdje se gain može dobiti free, plus što se može izvući kojih 400 MHz iz tih jezgri.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zasto zlu ne trebalo ja svoju igpu non-stop koristim, vjeruj mi dobro dođe za neke stvari.Zao mi je sto amd ne gura svoju rx vegu vise.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zasto zlu ne trebalo ja svoju igpu non-stop koristim, vjeruj mi dobro dođe za neke stvari.Zao mi je sto amd ne gura svoju rx vegu vise.

 ma gejmeru je neupotrebljiva osim kada si u nekojoj trtanziciji između dvije grafe ili ako rikne grafa pa ju šalješ na reklamaciju, na to sam mislio.

ali da, neki programi su optimizirani pa koriste cpu+igpu. poslužila i menio jednom u tu svrhu za neki program kad sam kodirao svadbu sa dvd-a na mp4 na stik :D

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogli su mu dodati jos 2 jezgre 

 

Pa i dodali su, ta modifikacija se zove i5 8400 :)

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 ma gejmeru je neupotrebljiva osim kada si u nekojoj trtanziciji između dvije grafe ili ako rikne grafa pa ju šalješ na reklamaciju, na to sam mislio.

ali da, neki programi su optimizirani pa koriste cpu+igpu. poslužila i menio jednom u tu svrhu za neki program kad sam kodirao svadbu sa dvd-a na mp4 na stik :D

 kak je neupotrebljiva

kod mene je igpu uključena pored gtx 1070 i pogoni televizor, dok ja gejmam na gtx 1070 klinci gledaju crtiće preko igpu 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E sad hm, u današnjem odnosu CPU snaga R7 5800X je fakat neugodno znatno preskup proc.

 

prvi mjesec 2017

 

- AMD lansira ili predstavlja klasičan Desktop proc 8/16 R7 1800X, cijena 500$

 

- malo brža Intel 8/16 konkurencija "HEDT i7 6900K košta 1000$"

 

- najbrži klasičan Desktop proc 4/8 i7 7700K Intel prodaje po sitnih 340$

 

deseti mjesec 2020

 

- 8/16 R7 5800X, cijena 450$

 

- 12/24 R9 5900X, cijena 550$

 

- 16/32 R9 5950X, cijena 800$

 

- HEDT 24/44 Ryzen Threadriper 3960X, cijena 1300$

 

- hm recimo Intel konkurent 10/20 i9 10900K košta 530$

 

- Intel 8/16 i7 10700K je jeftiniji/380$ ali i slabiji od R7 5800X

 

Kad bi bilo lude pohlepe, R9 5950X bez frke bi mogli nabit na minimalno 1000$.Zen 3 12/24 verzija, kad nema konkurencije+pohlepa bez frke još minimalno 100-200$ više love.

 

Jel 300$ previše love za najbrži 6/12 Desktop proc R5 5600X?Ako AMD ima najbrži 6/12 proc, pa zakaj bi ga trebali prodavat po nižoj cijeni vs i5 10600K za 280$?

 

Dakle da žuto i zeleno je fakat preskupo, i cijene su van svake logike u odnosu na Intel konkurenciju.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 22:22 (rambox).
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rx vega bi puno bolja bila ako nista bar bi mogao igrati sve naslove bez problema a ovako samo wow classic i youtube sa igpu intel
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice