AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.097.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bude tko odradio neki bench sa ovim CTRom i bez toga ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ajmo bench da vidimo jel ima još Golden Sample primjeraka.
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Jel bude tko odradio neki bench sa ovim CTRom i bez toga ? 

 

Koji bench hoces? Ja plairam baciti u nekoj igri bench kada dodem s posla da vidim razliku u praksi stock vs oc sa tim toolom... 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel bude tko odradio neki bench sa ovim CTRom i bez toga ? 

 

Koji bench hoces? Ja plairam baciti u nekoj igri bench kada dodem s posla da vidim razliku u praksi stock vs oc sa tim toolom... 

 Imas Rainbow six siege ? Ako mozes testiraj sve postavke na low (osim tekstura na high/ultra) i 1080p, bas me zanima razlika 

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam ju ali nisam siguran da ju imam skinutu, koliko je velika ako znas?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oko 60gb.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

imam ju ali nisam siguran da ju imam skinutu, koliko je velika ako znas?

 Ma ak je nemas onda napravi bench u bilo kojoj igri koju imas 
 

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fascinantno je što štancaju 1600 AF za ljude na manjem budgetu. Iako sad gledam cijene, to čudo je ponegdje otišlo preko 1100kn na rate. Gotovina oko 1000. Pored suludo boljih performansi R5 3600, nebih to kupio za cca 500 kn razlike. "Rant" je jer dolazi nova serija za 3 tjedna. Moguće da i 3600 dođe na te cifre...
Edit: sad vidio, ima po 900 za gotovinu, to je već bolje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 16:21 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Fascinantno je što štancaju 1600 AF za ljude na manjem budgetu. Iako sad gledam cijene, to čudo je ponegdje otišlo preko 1100kn na rate. Gotovina oko 1000. Pored suludo boljih performansi R5 3600, nebih to kupio za cca 500 kn razlike...

 Pa 900kn je AF, cak i u Futuri, to ti mozda gledas obican 1600 koji je preko 1000kn.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledao sam ibme preporuke konfiguracija i odjednom je bio 1600 AF 1110kn. Na rate. To valjda u koroni kad je bilo zatišje u proizvodnji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 16:28 (cvaja997).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad 12 jezgri možemo nabaviti za  oko 3k kn zahvaljujući AMD-u, a ne tako davno smo 4 jezgre plaćali kao premium zahvaljujući dragom Intelu. Taman se sve potrefilo s konzolama koje će koristiti 8 jakih jezgri i postaviti standarde pa je super sve ovo došlo od AMD-a jer za vrlo male novce možemo nabaviti 8 jezgri i ostatak novca potrošiti na jači gpu. Izlaskom Zen 3 će cijene trenutnih procesora drastično pasti, a onda još i black friday tako da će svi imati priliku i mogućnosti za nadogradnju, i izbor između vrlo jeftinih, a odličnih Zen 2 procesora, i kao flagship ponude Zen 3. Praktički će AMD sam sebi biti konkurencija i birat ćemo između njihovih proizvoda kao da se radi o 2 različite kompanije.

 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Bome hype lvl max, nakon katastrofalnog (epskih razmjera) launcha Ampere kartica, Zen 3 će fino isprati gorak okus u ustima.

14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

još kad bi Navi rasturio po dobrim cijenama bilo bi idealno. definitivno imaju dobru priliku sobzirom na loš Samsung 10nm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Po broju dretvi ostaje isto ili?
Ove bi mogle gonjat nove Zen3
https://videocardz.com/press-release/asus-refreshes-amd-b450-motherboard-series
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:27 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čim Asus izbacuje osvježene b450 za zen2 bojim se da je zen3 flop. Odnosno neisplativ pored Ryzen 3000 serije procesora.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:39 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Čim Asus izbacuje osvježene b450 za zen2 bojim se da je zen3 flop. Odnosno neisplativ pored Ryzen 3000 serije procesora.

 Bude li jači u gamingu bit će skuplji od intela vjerujem. Bez obzira ako i bude skuplji nastavit će jednako prodaju, moguće pojačat jer će se intelovci prebacit na amd.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:45 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Čim Asus izbacuje osvježene b450 za zen2 bojim se da je zen3 flop. Odnosno neisplativ pored Ryzen 3000 serije procesora.

I glavna vijest je da su dodali bios flashback, tj. ono sta je tomahawk (tj. msi) nudio jos od pocetka, i sad ce asus dodat jos 50€ jer su ipak najbolji i imaju sve fičere

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
mislioc kaže...
Čim Asus izbacuje osvježene b450 za zen2 bojim se da je zen3 flop. Odnosno neisplativ pored Ryzen 3000 serije procesora.

 Bude li jači u gamingu bit će skuplji od intela vjerujem. Bez obzira ako i bude skuplji nastavit će jednako prodaju, moguće pojačat jer će se intelovci prebacit na amd.

 Ljudi kupuju intel kraj puni isplativijeg AMD-a , ako AMD postaje skuplji, samo će izgubiti kupce, ne vjerujem da bi se to ikad desilo.

Threadripper maltene nema konkurenciju na Intel strani, osim ekstremno skupih server platformi, pa nisu divlji cijenom. Mogli su sugim zlatom naplačivati 64/128 cpu

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Ljudi kupuju intel kraj puni isplativijeg AMD-a , ako AMD postaje skuplji, samo će izgubiti kupce, ne vjerujem da bi se to ikad desilo.

Threadripper maltene nema konkurenciju na Intel strani, osim ekstremno skupih server platformi, pa nisu divlji cijenom. Mogli su sugim zlatom naplačivati 64/128 cpu

Upravo to, Zen 3 će vjerojatno biti malo skuplji nego što je to bio Zen 2 u trenutku izlaska, no ni blizu ekstremnih cijena kakve je Intel držao. AMD polako ali sigurno uzima tržište i neće si dopustiti da ekstremno visokim cijenama to uspore. A i nisu bitne samo cijene procesora nego i platforme općenito, tj s AMD-om možeš uzeti jeftinu matičnu ploču i kombinirat je sa skupljim procesorom, i neće ti ograničiti frekvenciju memorije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 19:02 (Riot).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
https://www.google.com/amp/s/www.techradar.com/amp/news/amd-ryzen-5800x-and-5900x-cpus-could-be-on-sale-and-gunning-for-intel-on-october-20
Odmah udaraju sa najjačim modelima,pa tek onda ovi slabiji modeli nešto kasnije.
Ali kolko vidim svi redom X nema ovih bez X.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5800x je 8 jezgreni? Zanima me jako 1 CCX sa 8 jezgri i kako će to radit preko IF. IMC bude isti ili bolji nego na 3xxx? Toliko pitanja, jedva čekam pogledat prve reviewe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pretpostavljam da će i kontroler migrirati na 7 nm+ pošto imaju većinu 7nm kolača za sebe jer je Apple prešao na 5 nm, a migriranjem kontrolera s 12 nm GloFlo procesa na 7nm TSMC će im donijeti puno slobodnog prostora, dodatno smanjenje potrošnje i znatno brži infinity fabric.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 20:43 (Riot).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

5800x je 8 jezgreni? Zanima me jako 1 CCX sa 8 jezgri i kako će to radit preko IF. IMC bude isti ili bolji nego na 3xxx? Toliko pitanja, jedva čekam pogledat prve reviewe.

Koliko shvaćam, upravo zato što je 1 CCD bio podijeljen na 2 CCX i to je imao SVAKI CPU, imao si uvijek latenciju. Mijenja se u seriji 5000 slijedeće:

 

"With the Zen 3 based Ryzen 5000 and Milan processors, AMD aims to discard the concept of two CCXs in a CCD. Instead, we’ll be getting an 8-core CCD with access to the entire 32MB of cache on the die."

 

Dakle 8 jezgreni R5 5800X bi trebao biti cool, ne znam kako je riješen problem kad imaš 2 CCD na 5900X, 5950X i sličnim. Tu i dalje, po mom shvaćanju, postoji latencija za podatke koji preko IF moraju ići na jezgre u susjednom CCD, ali koliko vidim po onim benchevima leakanim, to se ne osjeti. Dakle možemo zaključit da je problem ili uklonjen, ili znatno smanjen.

 

U nekom trenu uključit će se rambox , on ovakva pitanja odgovara iz glave kad ga u 3 u noći digneš.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Koliko shvaćam, upravo zato što je 1 CCD bio podijeljen na 2 CCX i to je imao SVAKI CPU, imao si uvijek latenciju. Mijenja se u seriji 5000 slijedeće:

 

"With the Zen 3 based Ryzen 5000 and Milan processors, AMD aims to discard the concept of two CCXs in a CCD. Instead, we’ll be getting an 8-core CCD with access to the entire 32MB of cache on the die."

 

Dakle 8 jezgreni R5 5800X bi trebao biti cool, ne znam kako je riješen problem kad imaš 2 CCD na 5900X, 5950X i sličnim. Tu i dalje, po mom shvaćanju, postoji latencija za podatke koji preko IF moraju ići na jezgre u susjednom CCD, ali koliko vidim po onim benchevima leakanim, to se ne osjeti. Dakle možemo zaključit da je problem ili uklonjen, ili znatno smanjen.

 

U nekom trenu uključit će se rambox , on ovakva pitanja odgovara iz glave kad ga u 3 u noći digneš.

 Ista stvar kao i 3800x i 3900x, 3900x ima 2 ccd-a, no i znatno više cache-a pa se ne osjeti ta dodatna latencija, dapače čak su i bolje performanse u igrama kad im izjednačiš takt zbog više cache-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 20:51 (Riot).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Pretpostavljam da će i kontroler migrirati na 7 nm+ pošto imaju većinu 7nm kolača za sebe jer je Apple prešao na 5 nm, a migriranjem kontrolera s 12 nm GloFlo procesa na 7nm TSMC će im donijeti puno slobodnog prostora, dodatno smanjenje potrošnje i znatno brži infinity fabric.

 Hoce da, ali ne ovom serijom... Tamo iduca serija koja ce biti na 5NM- tu cemo imati I/O die od 7NM. Onda se otvara prostor za opet vecim core count-om, vjv cemo dobiti 128/256 TR/epyc cudovista

Koliko vidim 5000 serija je napumpana- sto je razlog da ce tek kasnije doci "no x" cipovi pa ce amd uz blaki porast potrosnje razbiti intel totalno.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sto mislite hoce li biti mozda 5600 8/16 da ce povecati broj jezgri na odnos 1,2 i 3 generacije.A cijena da bude oko 229$- 249$ msrp
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 7:22 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vjerujem, imat če sigurno škarta od 5800x chipa gdje će moć zaključat 2-4 jezgre i prodavati kao 5600 i/ili 5400
Više si razmišljam kako će napraviti 5700 recimo jer bu taj relativno blizu 3800xt po performansama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 7:35 (Rhodin).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...

imam ju ali nisam siguran da ju imam skinutu, koliko je velika ako znas?

 Ma ak je nemas onda napravi bench u bilo kojoj igri koju imas 
 

 

Hej ho, jučer tek oko 10 navečer stigao sjesti za komp doma, odem na Epic kad ono imam skinut rainbow six siege, reko super idem udarit bencheve da vidim stock vs oc kad ono šipak, pošto igru nikada nisam ni igrao čeka me update od 26GB, mislio sam da sam zabunom pokrenuo Warzone 

Ugl bacim test dns kad dodem kuci s posla 

12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo pokrenuo i ja CTR i ocekivano imam vjerojatno najgori primjerak na svijetu :P

 

preporuceni OC value = 4150 MHz @ 1.275V

preporuceni undervolt = 3950 MHz @1.175V


Tak da nis od toga, najisplativije mi je ostaviti na stock sa PBO ukljucenim , onda bar pojedine jezgre boostaju skoro do deklarirane boost frekvencije.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice