AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.446
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobro jutro ekipa, imam pitanje jer sam blizu kupovine, kod mindfactory su napokon dobili R3 3100 i 3300X, razlika u cijeni oko 20 €, ali R5 3600 je otprilike isto toliko skuplji od 3300X...namjeravam iskoristiti većinu komponenti iz trenutnog računala, monitor mi je 22", znači 1080p, bez namjere da kupujem veći... Pitanje glasi koji je po vašem mišljenju najoptimalniji za mene (nisam overclocker, igram igre tipa Division i Deus Ex), te sa kojim ramom i matičnom?? Imam 300€ na raspolaganju. Unaprijed zahvaljujem👍✌️
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da sam na tvome mjestu , ne bi davao sada puno para na cpu uzeo bi 3100 ili 2600 za oko 110e , ram imas za 80-90e 2x8gb cl15 3000, 3200 cl 16 , najvise bi dao za neku dobru plocu koja ce podrzavat ryzen 4xxx i kasnije ubacis 4600 ili 4700.

edit: ili uzmi r5 3600 sada za 180e i ram za 80 to ispada 260e ali onda si na knap za plocu mozda neku b350/450 ali sumnjam da ce imat nekakav upgrade path u buducnosti iako bi te r5 3600 trebao gurat sljedecih 5-6 godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 11:47 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Dobro jutro ekipa, imam pitanje jer sam blizu kupovine, kod mindfactory su napokon dobili R3 3100 i 3300X, razlika u cijeni oko 20 €, ali R5 3600 je otprilike isto toliko skuplji od 3300X...namjeravam iskoristiti većinu komponenti iz trenutnog računala, monitor mi je 22", znači 1080p, bez namjere da kupujem veći... Pitanje glasi koji je po vašem mišljenju najoptimalniji za mene (nisam overclocker, igram igre tipa Division i Deus Ex), te sa kojim ramom i matičnom?? Imam 300€ na raspolaganju. Unaprijed zahvaljujem👍✌️

 Jel monitor 60hz ili ? Ako je tak svejedno sta uzmes jer ce ti i jedan mali R3 1200 davat iznad 60 fpsa. Naravno, bilo bi bolje kad bi isao na vise jezgri i threadova jer nit ovaj 4/8 iako ima veci cache nece dugo prezivjet, tako da odma ciljaj ili 3600 ili cak 2600.

 

 Posto si rekao 300€, za nesto sitno vise mozes uzet R5 3600 + B450M Pro4-F + 2x8 Crucial Ballistix Sport 3000 CL15.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Its not funny anymore...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, imam monitor od 60Hz, hvala na savjetima
😊
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Da, imam monitor od 60Hz, hvala na savjetima
😊

 Evo ti najbolji savjet, kupi si pošten monitor, a onda ostalo

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jos kad dodu XT verzije 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Dobro jutro ekipa, imam pitanje jer sam blizu kupovine, kod mindfactory su napokon dobili R3 3100 i 3300X, razlika u cijeni oko 20 €, ali R5 3600 je otprilike isto toliko skuplji od 3300X...namjeravam iskoristiti većinu komponenti iz trenutnog računala, monitor mi je 22", znači 1080p, bez namjere da kupujem veći... Pitanje glasi koji je po vašem mišljenju najoptimalniji za mene (nisam overclocker, igram igre tipa Division i Deus Ex), te sa kojim ramom i matičnom?? Imam 300€ na raspolaganju. Unaprijed zahvaljujem👍✌️

Pa ovo je po meni veoma bitan dio tvoje izjave i ako u dogledno vrijeme ostajes pri ovoj tvrdnji onda ti je sasvim svejedno ako ces se samo igrati na tom kompu. 

 

ALI obzirom da cemo pretpostaviti da ne mijenjas CPU svake godine i da planiras koristiti taj build barem dvije do tri godine onda bi se kao logican izbor ipak nametao 3600 jer software je napokon postao sve gladniji jezgri i polako pocinje iskoristavati mogucnosti hardware-a i definitivno ce ti taj 3300X prije postati usko grlo nego 3600 i mislim da ces sa 3600 i za 3 do 4 godine uz zamjenu grafe imati bolje performanse nego sa 3300X.

 

Evo ti par screenshotova zauzeca 8c/16t procesora prilikom igranja pri 1440p rezoluciji. Tu je doduse grafa vaznija ali ja uz ovo igranje mogu uraditi jos dosta stvari i da ne zakucam CPU na max, a sa 3300X bi najvjerovatnije uz samo igranje CPU bio vec na nekih 70%+ zauzeca.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 21:27 (Dr. Vicko).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam "kabinet" za računalo, žena poklonila za rođendan prije par godina. Unutarnje dimenzije zbog jedne police su takve da stane monitor 22".... Hvala na savjetu 🙂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Imam "kabinet" za računalo, žena poklonila za rođendan prije par godina. Unutarnje dimenzije zbog jedne police su takve da stane monitor 22".... Hvala na savjetu 🙂

 U joj... 22"... to je... strašno, iskreno!

Da, shvaćam... ali 27" vs 22"... joj... to je skoro 50% veće :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Imam "kabinet" za računalo, žena poklonila za rođendan prije par godina. Unutarnje dimenzije zbog jedne police su takve da stane monitor 22".... Hvala na savjetu 🙂

  Da,da,da... uffff uvijek može gore, pa i baš je dobro i ovako... Bemti miša a ti skoro da tablet koristiš, kad ti to poklonila 2000-te? Ma vrati joj to i reci da ti sad malo i da nabavljaš bolji cpu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Imam "kabinet" za računalo, žena poklonila za rođendan prije par godina. Unutarnje dimenzije zbog jedne police su takve da stane monitor 22".... Hvala na savjetu 🙂

 

Pa modificiraj tako da stane. Uostalom danas monitori imaju manje bezele tako da bi ti sigurno stao barem neki ok 24" 144 hz IPS monitor, ima dobrih modela.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Jos kad dodu XT verzije 

 

Kao što rekoh ranije, jedino je taj Intel proc kolko tolko držal vodu, ali ipak sam bio preoptimističan fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/procurile-cijene-comet-lake-procesora-europsk/274225.aspx?page=0&jumpto=6090016&sort=asc&view=flat

 

 

 

Intel budaletine, i jeftine matične ploče sa memorijom samo do 2666mhz.

 

Eto kaj nudi moja AM4 matična za 500kn, podrška za 3600mhz memoriju+efikasno hlađenje naponskog djela itd.Bez frke sjedne i Ryzen 3000 8/16 proc, i matična se ne bude niti oznojila.Inače reda radi informacija, to je jedina(ne znaš bi se smijal ili plakal)jeftina B450 matična koja ima onaj "prokleti HDMI 2.0=4K/60hz monitor ili TV nek se nađe".

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Gigabyte-B450M-S2H-AMD-B450-So-AM4-Dual-Channel-DDR-mATX-Retail_1286839.html

 

https://www.amazon.co.uk/Gigabyte-B450M-S2H-Socket-S-ATA/dp/B07KX428VH

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče friških XT modela, ok ako kupuješ novo nema frke.Ali inače realno okvirno nebitno, ili gledaj samo da če R5 3600 bit još jeftiniji=to je za kupce najbitnije.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 1:21 (rambox).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta je je, B450M S2H je ploča na koju se bez problema stavi 3700X, RAM na 3733MHz bez razmišljanja jel T-topology ili Daisy, M.2 NVMe i eto strojček a na čemu, na ploči koja je bila 450kn kad sam ja uzimao.. jedini minus što nema baš opcija u biosu, al da se opet solidno poštelat. I zanimljivo, VRM hladnjakić isti kao što je išao na recimo Z77X UD3H i još neke starije gige. 

 

btw. nove XT verzije će baš bit taman da zapapre intelu, parsto MHz veći takt i još zanimljivije - FCLK će ići do 2000MHz, dakle novi sweet spot će biti RAM na 4000MHz..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Zen 2 refresh cinebench single core testovi

 

3900XT - 544.90 EUR

 

3800XT - 435.00 EUR

 

3600XT - 217.00 EUR

 

Cijena s porezom.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bila je nedavno neka Patriot Viper 4000Mhz mema na mindfactoryu za 99 eura na akciji, mozda je trebalo ugrabit, ali ko se mogao nadati ovakvom scenariju. 3600XT mi se cini da nece biti best buy u HR, ako padnu cijene 3600 i ako ce se za svakih 100Mhz trebat nadoplatit 100kn. Vani bi prica mogla bit drugacija, hm hm. Zivi bili pa vidjeli.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako netko nije popratio jucer MSIev live. Govorili su o cijenama MSI B550 ploca u Europi, uglavnom nece bit "normalne", bar za izlazak. Jedan B550 Tomahawk ce kostat 200€, a najlosiji model (pitanje kolko losiji) ce bti cca 130€, ima i onih koji idu prek 220€ ali opet kakva je poanta da B550 ploce budu u startu skuplje od X570 ploca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nabiju cijenu B550 ploča da bi lakše rasprodali x570 ploče

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

isto su najavili da non-max ploce isto dobivaju podrsku naustrb nekih GUI elemenata u BIOSu i podrske za neke manje bitne starije procesore

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebes 5xx ploce, stavis XT Ryzen na stariju plocu i bok. Kad izadje Ryzen 4000 vec ce bit govora o inovacijama 5000 serije, tako da nema bas nekog smisla kupovati te ploce nadajuci se nekom svemogucem upgradeu. Nikad nisi miran tako, mozes uvijek cekat upgrade. Tko kupuje radi featura sve 5. Za entuzijaste ce bit "bez povratka" BIOS update i to je to.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kao što sam i mislio, bit će paprene cijene...
Šta bi bilo bolje, X470 strix f ili b450 strix e ( cijena tu negdje)?
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 13:58 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Kao što sam i mislio, bit će paprene cijene...
Šta bi bilo bolje, X470 strix f ili b450 strix e ( cijena tu negdje)?

Te ploce bi mogle vec biti cijenom blizu B550, tako da nema smisla po meni. Znaci ili jeftinija B450 ili B550.

 

Btw. MAX B450 bi vrlo lako moguce trebale podrzavati sve serije s povratkom BIOSa. Znaci bespovratan BIOS (koji ce podrzavati 4000 seriju i nece biti moguc flashback) bi trebao vrijediti za vecinu ploca s 16MB BIOSom sto su prakticki sve ploce, osim MAX serije MSI-a.

 

Zakljucno B450 MAX ili B550 je way to go po meni, tako si nekako najsigurniji. Ako ti treba bolji zvuk kupis zaseban DAC..

 

*Ako te briga za BIOS manevriranje (backwards path ustvari) i zelis ono sto je sad relativno najbolje, B450 Asus TUF Pro je dobar value s boljim zvukom (ALC 1220) od MSI MAX, ali nema 32MB BIOS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 14:10 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Starija verzija bios-a se nece moci vratiti sluzbenim putem kako useri ne bi masovno brickali ploce, ali sigurno ce se moci vratiti preko afudos-a/afuefix64.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mogu ih dobiti za otp 175 e, ... Ma nisam pametan više. Prvi put mislim ići na AMD i čitava frka sa chipsetima, podrškama itd.
Msi mi nije opcija zbog nedostatka spdif porta na pločama koje bi eventualno bile izbor.
Hvala za ovu tuf, zanimljiva je, ali i dalje za svaki slučaj me zanima koja je bolji izbor od x470 f i b450 strix e (navodno b450 e ima bolje vrm i hlađenje istih)?
Što se b550 tiče, ne mogu ih čekat,nema njih bar još mjesec i pol u prodaji, a i ionako sam predugo bez kompa, već sam počeo pucat :D




Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 14:38 (error_666).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ovo bude istina https://wccftech.com/amd-ryzen-4000-zen-3-vermeer-desktop-cpus-tsmc-5nm-process-node-rumor/

onda 4000 seriju nečemo vidjeti do Q1 2021.

BF3:fluffy_inside
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim zašto bi cijenovno pozicionirali B550 ploče u razini ili skuplje od 570X!? Nije li to suludo? Hoće li rast cijena 570X pločama?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ne kužim zašto bi cijenovno pozicionirali B550 ploče u razini ili skuplje od 570X!? Nije li to suludo? Hoće li rast cijena 570X pločama?

totalno offtopic al ovo 570X me bode u oci vec tjednima :D
ko sto nije 550B nego B550, tako je X570 a ne 570X

 

nastavimo dalje ontopic 🤓

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nece, X570 ploce su po meni flop - osim sto su sluzile za denstracije "sile" nad Intelom sa PCI-e Gen4,

nemaju nista sto ih izdize nad X470 i B450 plocama - cak ove OEM ploce sto se vec dugo prodaju u HP-u,

DELL-u, Lenovo-u itd, imaju B550A chipset, koji je rebrandani B450 chipset sa otkljucanom PCI-e Gen4 sabirnicom,

kao sto je to bilo i napocetku sa B450 plocama, dok AMD nije zakljucao sa novim updateom AGESA-e.

X570 usput imaju i malu zujalicu koju ce kad tad trebati mijenjati - dakle dugorocno gledano, nije pitanje

hoce li biti problema, nego kad ce se problem desiti.

 

B550 su vjerovatno 99% istovjetne B450 chipset plocama, eventualno sitne optimizacije, i omogucen PCI-e Gen4.

Pasivno hladnjene, nece biti problema - vec sada na papiru izgledaju kompletnije kao proizvod od X570.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
mogu ih dobiti za otp 175 e, ... Ma nisam pametan više. Prvi put mislim ići na AMD i čitava frka sa chipsetima, podrškama itd.
Msi mi nije opcija zbog nedostatka spdif porta na pločama koje bi eventualno bile izbor.
Hvala za ovu tuf, zanimljiva je, ali i dalje za svaki slučaj me zanima koja je bolji izbor od x470 f i b450 strix e (navodno b450 e ima bolje vrm i hlađenje istih)?
Što se b550 tiče, ne mogu ih čekat,nema njih bar još mjesec i pol u prodaji, a i ionako sam predugo bez kompa, već sam počeo pucat :D

Ja bih na X470 isao jer vidim da ima 256 Mbit BIOS, sto bi trebalo biti 32MB dok je normala 128Mbit, tj. 16MB. Nazalost za B450-E ne pise nista o kapacitetu BIOS-a. X470 podrzava SLI, ali to vjerojatno i sam znas. X470 ima 2 kondenzatora vise za zvuk xD, ne znam stvarno. Sretno pa mozes javit dojmove kad stigne ploca. Btw. sta ces spajat na spdif, ak se smije znat?

 

EDIT: ispravio MB i Mbits..

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 15:30 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
Rhodin kaže...

Ne kužim zašto bi cijenovno pozicionirali B550 ploče u razini ili skuplje od 570X!? Nije li to suludo? Hoće li rast cijena 570X pločama?

totalno offtopic al ovo 570X me bode u oci vec tjednima :D
ko sto nije 550B nego B550, tako je X570 a ne 570X

 

nastavimo dalje ontopic 🤓

You are right my friend, it's X570 :)

Moj bad, ali nije prvi put da krivo zapamtim i onda grešku ponovim 100 puta. Da si me ranije ispravio, ranije bih to mijenjao - nije vrijeđanje kad nekoga ispraviš, dapače, ispadne vremenom manje glup :P

 

Al da... i dalje mi cijena ostaje problem ako bude po najavama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 15:30 (Rhodin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice