AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve ostalo radi OK. Memoriju sam probao u svakoj kombinaciji, s istim rezultatom. Friška instalacija windowsa. Matična je došla sa bios 3.90 verzijom, a Ryzen 3600 je podržan na istoj od biosa 3.30.

 

Stavim 1600AF, boota ko flak. Stavim 3600, zablesa. Prođe POST, prođe BIOS screen i sve moguće postavke, ali ne ide dalje od asrock loading screena koji dođe POSLIJE biosa.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa post je onda prošao pa očito nije cpu. Stavi neki Linux na USB i i bootaj live pa vidi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Instalirao sam danas friške windowse i mogu primjetiti promjenu u tempovima kaj se tiče procesora i grafičke. Nakon skoro dva sata igranja AC: Odyssey temperature nisu skoro opće prelazile 60C, max temperatura procesora je jedino bila 63C na par sekundi samo.

Jučer na "starim" windowsima temperature su bile svakakve samo ne ovak da velim niske za high-very high postavke. Čini mi se da sam nekaj gadno bil pokupil jer mi se čak i sleep mode pogubil te nije više funkcionirao. 

Procesor i cooler su također imali svoje muhe, rpm je svako malo skočio a procesor divljao.

Mislim da sam pokupil neki šugavi cryptojacker jer vjerujem da komponente nebi divljale tolko zbog nekog običnog virusa. 

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nakon ponavljanja svih koraka, identično prijašnjim pokušajima, novi sistem je oživio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Što ove matične b550 neće podržavat ryzene 2xxx? Ja bi najvjerojatnije kupio ploću pa kasnije procesor kad izađe al...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sačekaj malo dok dođe zen 3, pa mozes jeftinije uzet vjv i ploču i Zen 2 proc.

Što bi žurio s pločom dok su još friške i možda problematične?
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Friday 

Evo ti zanimljiv video o undervoltanju 3900X:

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ljudi sta mislite, imam konfu kojaa je navedena pod moj pc. Rami su mi trenutno na 3000, jel ima smisla jos malo probat dic brzinu tih rama ili eventualno uzet druge? ostavio sam ove koji su iz prijasnje konfe jer sam ih platio ko suho zlato...  sto se tice performansi itd zadovoljan sam, aliiii pretpostavljam da ima tu jos potencijala?

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 13:47 (VelvetOverlap).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...

ljudi sta mislite, imam konfu kojaa je navedena pod moj pc. Rami su mi trenutno na 3000, jel ima smisla jos malo probat dic brzinu tih rama ili eventualno uzet druge? ostavio sam ove koji su prijasnje konfe jer sam ih platio ko suho zlato...  sto se tice performansi itd zadovoljan sam, aliiii pretpostavljam da ima tu jos potencijala?

 Pa mozes probat kloknut, imas ryzen dram calculator i thairphoon burner da saznas koji die imas, ubacis sve podatke u dram calculator i on ti sve izracuna. Realno gledano, nema potrebe bacat love da bi isao sa 3000 CL15 na 3600 CL16.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 Što ove matične b550 neće podržavat ryzene 2xxx? Ja bi najvjerojatnije kupio ploću pa kasnije procesor kad izađe al...

 Zašto nebi podržavale?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
rokonja kaže...

 Što ove matične b550 neće podržavat ryzene 2xxx? Ja bi najvjerojatnije kupio ploću pa kasnije procesor kad izađe al...

 Zašto nebi podržavale?

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino je nezgodno, u slucaju neispravnosti ploce ili procesora,

ako dobijes noviju plocu ili procesor, pa si nisu kompatibilne komponente,

tad je bas banana-banana.

 

Al pretpostavljam da ima dovoljno 2xxx ryzena i B450/X470 ploca za zamjenu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
rokonja kaže...

 Što ove matične b550 neće podržavat ryzene 2xxx? Ja bi najvjerojatnije kupio ploću pa kasnije procesor kad izađe al...

 Zašto nebi podržavale?

 Opet pitanje, zašto x570 da, ali b550 ne?

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To sam već pitao jednom, ali nema odgovora.

Nitko ta pitanja ne postavlja.

570X ploču je bilo moguće napravit da podržava sve od serije 1000-4000 , dok zbog limita BIOSa na B450/470X, ali i B550 to nikako nije moguće.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.

Kupio bih novi laptop, ali se ne mogu odluciti izmedu Ryzena 3xxxU ili Intela.

Moze li netko tko ima Ryzen 3xxxU laptop da provjeri nekoliko stvari da mogu usporediti sa Intel laptopima.

Ne znam nikoga tko ima Ryzen laptop (desktop imaju) da mi isproba.

1. Za koliko sekundi se ucitaju Windowsi?

2. Kolika je brzina NVMe diska, pisanje/citanje (CrystalDiskInfo ili sl.)?

3. Brzinu ucitavanja i brzina diska Windowsa u virtualki (Virtualbox ili Vmware).

Besplatne Windowse za instalaciju u Virtualbox se moze ovdje skinuti legalno
https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/

Instalacija Virtualbox-a
https://www.how2shout.com/how-to/install-virtualbox-step-by-step-windows-10-7.html

Ucitavanje Windowsa iz skinute datoteke sa MS stranice
https://docs.oracle.com/cd/E26217_01/E26796/html/qs-import-vm.html

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 16:57 (wukela).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sestra ima hp sa r5 3500u , 8gb ram , vega 8.Kada dodem doma , odvrtim ti hdd/ssd test mislim da nije nvme , cb r20 i boot time.

Mislim da bi ti bilo pametnije sacekat 4600u ako mislis za virtualnu masinu ali ne mogu ti sa sigurnoscu reci jer nisan i tim vodama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
insomniac kaže...

Sve ostalo radi OK. Memoriju sam probao u svakoj kombinaciji, s istim rezultatom. Friška instalacija windowsa. Matična je došla sa bios 3.90 verzijom, a Ryzen 3600 je podržan na istoj od biosa 3.30.

 

Stavim 1600AF, boota ko flak. Stavim 3600, zablesa. Prođe POST, prođe BIOS screen i sve moguće postavke, ali ne ide dalje od asrock loading screena koji dođe POSLIJE biosa.

 Interesantna stvar mi se desila, pa evo ako neko bude ima sličnih problema.

 

Kad sam napravio novi clean install, sistem se digao. Instaliram lagano driver za GPU "ručno" ostale "lijeno" preko driver boostera, i još instaliram nekoliko ostalih programa. Restartam radi drivera, kad opet endless load circle prije windowsa.

 

Malo googlanja kasnije, s novim informacijama, naiđoh na reddit post identičnog problema sa ryzenom 3600 i 3600X. Ispada da je amd sata driver u pitanju.

 

Putem cmd-a u repair windows opciji sam ga izbrisao, poslije čega se sistem diže, i radi bez problema.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko ukroti rizena na zidu mu visi uokvireno -šaptać hardweru.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
insomniac kaže...
insomniac kaže...

Sve ostalo radi OK. Memoriju sam probao u svakoj kombinaciji, s istim rezultatom. Friška instalacija windowsa. Matična je došla sa bios 3.90 verzijom, a Ryzen 3600 je podržan na istoj od biosa 3.30.

 

Stavim 1600AF, boota ko flak. Stavim 3600, zablesa. Prođe POST, prođe BIOS screen i sve moguće postavke, ali ne ide dalje od asrock loading screena koji dođe POSLIJE biosa.

 Interesantna stvar mi se desila, pa evo ako neko bude ima sličnih problema.

 

Kad sam napravio novi clean install, sistem se digao. Instaliram lagano driver za GPU "ručno" ostale "lijeno" preko driver boostera, i još instaliram nekoliko ostalih programa. Restartam radi drivera, kad opet endless load circle prije windowsa.

 

Malo googlanja kasnije, s novim informacijama, naiđoh na reddit post identičnog problema sa ryzenom 3600 i 3600X. Ispada da je amd sata driver u pitanju.

 

Putem cmd-a u repair windows opciji sam ga izbrisao, poslije čega se sistem diže, i radi bez problema.

Jesi uopće instalirao chipset drivere (ploča ti je ona pod MOJ PC?)

Iskreno, nikad nisam nikakve driver booster i slične programe koristio jer im ne vjerujem pogotovo jer znam ljude kojima su takve stvari koje bi kakti trebale olakšati stvari na kraju samo znaju otežati i napraviti sranje, ne svima i uvijek ali znaju.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A ne, zbog takvih musica ti sjede izrastu, a ima ih 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
insomniac kaže...
insomniac kaže...

Sve ostalo radi OK. Memoriju sam probao u svakoj kombinaciji, s istim rezultatom. Friška instalacija windowsa. Matična je došla sa bios 3.90 verzijom, a Ryzen 3600 je podržan na istoj od biosa 3.30.

 

Stavim 1600AF, boota ko flak. Stavim 3600, zablesa. Prođe POST, prođe BIOS screen i sve moguće postavke, ali ne ide dalje od asrock loading screena koji dođe POSLIJE biosa.

 Interesantna stvar mi se desila, pa evo ako neko bude ima sličnih problema.

 

Kad sam napravio novi clean install, sistem se digao. Instaliram lagano driver za GPU "ručno" ostale "lijeno" preko driver boostera, i još instaliram nekoliko ostalih programa. Restartam radi drivera, kad opet endless load circle prije windowsa.

 

Malo googlanja kasnije, s novim informacijama, naiđoh na reddit post identičnog problema sa ryzenom 3600 i 3600X. Ispada da je amd sata driver u pitanju.

 

Putem cmd-a u repair windows opciji sam ga izbrisao, poslije čega se sistem diže, i radi bez problema.

Jesi uopće instalirao chipset drivere (ploča ti je ona pod MOJ PC?)

Iskreno, nikad nisam nikakve driver booster i slične programe koristio jer im ne vjerujem pogotovo jer znam ljude kojima su takve stvari koje bi kakti trebale olakšati stvari na kraju samo znaju otežati i napraviti sranje, ne svima i uvijek ali znaju.

 

Driver booster koristim katkad. Nisam nikad imao problema s njim do sad, jebiga, sve do jednom.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo probao sam odvrtit neke testove r5 3500u , radi se o ovom hp laptopu.

Na cpu-z benchamrku ispada kao i7 2600.

CB r20 1050 score sam uspio dobit sa prosjecnom brzinom od 2.1ghz , problem je sljedeci: Pokrenem test/benchmark cpu boosta do 3,1ghz zatim temp dolazi do 83C cpu se lagano downclocka na 2700mhz i temp od 79c , pa se jos downclocka na 1.9-2.1 ghz 90% vremena tako provede na 64C tako je hp to nastimao.Vjerujem da kad bi se pasta promjenila i stavilo nekakvo hladenje ispod da bi score bio nesto bolji.Inace 3500u mora napravit score oko 1400 cb r20 / i7 6700HQ=1600 cb r20 tu bi negdje morao biti i i7 3770.

Laptop ima 8gb rama (6gb koristi OS,2gb Vega 8) u BIOSu nema opcije da ja raspodjelim RAM kako hocu.SSD boota win 10 za 10-11 sek koliko sam vidio na stoperici.

EDIT:Moj savjet bolje uzmi novi 4600u jer ce imat vise jezgri i opcenito bolji cpu za bilo sto.

EDIT 2 : Sestra je zadovoljna , koristi ga vec 3 mjeseca daleko je brzi od N4000 za faks , office , surfanje i gledanje filmova.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 23:16 (MGloc).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen 2 refresh cinebench single core testovi

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ili odmah otić na 4800H sa 1660 ti? i bit miran. Makar je i to možda previše za bateriju, u smislu dugotrajnosti izmedu punjenja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Zen 2 refresh cinebench single core testovi

Koja bu cijena tho? 3600X od izlaska do danas nije pao ispod 1650kn: https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3600x kao ni vani ispod 200 eura: https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=3600x s par iznimaka.. Postoji vrlo vjerojatna sansa da razlika izmedju obicnog 3600 i 3600XT bude 50 eura ili 500kn sto bi dovelu u pitanje isplativost 3600XT. Makar, sve zavisi o tim jebenim latencijama i cijenama boljih memorija..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
R4zOR229 kaže...

Zen 2 refresh cinebench single core testovi

Koja bu cijena tho? 3600X od izlaska do danas nije pao ispod 1650kn: https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3600x kao ni vani ispod 200 eura: https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=3600x s par iznimaka.. Postoji vrlo vjerojatna sansa da razlika izmedju obicnog 3600 i 3600XT bude 50 eura ili 500kn sto bi dovelu u pitanje isplativost 3600XT. Makar, sve zavisi o tim jebenim latencijama i cijenama boljih memorija..

 Latencije ostaju iste, samo veći clock. Zen 4 nosi bolje latencije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima prica da ce refresh imati CCX dizajn kao 3300X, tako da moguce da ce bit i nize latencije :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice