AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.097
|
čitano: 5.255.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo ulijećem kao padobranac u temu al zna li se možda kada bi trebala izaći Ryzen 4000 serija i hoće li biti AM4 socket?

 

Vidio sam neki članak o laptopu sa 4000 series procesorom i 2060 pa me zanima.

 

Imam u PC Ryzen 2600 i MSI B450 Tomahawk pa bi upiknuo Ryzen 4600 kad izađe vjerojatno :)

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...

Malo ulijećem kao padobranac u temu al zna li se možda kada bi trebala izaći Ryzen 4000 serija i hoće li biti AM4 socket?

 

Vidio sam neki članak o laptopu sa 4000 series procesorom i 2060 pa me zanima.

 

Imam u PC Ryzen 2600 i MSI B450 Tomahawk pa bi upiknuo Ryzen 4600 kad izađe vjerojatno :)

Q4 ove godine, i ići će na AM4.

 

4xxx serija za laptope je Zen 2 arhitektura, isto kao i desktop 3xxx.  4xxx desptop će biti Zen 3 arhitektura.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 13:21 (Jakovp).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
omeyer kaže...

Malo ulijećem kao padobranac u temu al zna li se možda kada bi trebala izaći Ryzen 4000 serija i hoće li biti AM4 socket?

 

Vidio sam neki članak o laptopu sa 4000 series procesorom i 2060 pa me zanima.

 

Imam u PC Ryzen 2600 i MSI B450 Tomahawk pa bi upiknuo Ryzen 4600 kad izađe vjerojatno :)

 Laptopi sa 4000 serijom su vec izasli i pokazali se kao pun pogodak za opet jako dobru cijenu, no amd je sam rekao "Late 2020" za 4000 desktop.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 9:47 (fromcelltohell).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

red_bull pa neces valjda uzeti neko smece bez RGB-a???

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svoju glad i fetiš za rgb-om mislim malo utažit hladnjakom sa žaruljicama.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za sve koji se boje degradacije, imao sam CPU iz slike i degradacija se desila tek za godinu+ dana kad sam morao dic 24/7 napon za 0.03v za stabilnost.

Stock je 2.67GHz@1.125v, 24/7 na 4.7@1.45v uz ceste ovakve egzibicije. Jos sam mu i kurio IMC sa RAMom na 1.69-1.71v.

 

Naravno, Intel 32nm nije ni priblizno isti arch kao TSMC 7nm ali opet.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:53 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Nisam ovo ni vidio...

 

 Bit ce smijeha kad se ovo cude klokne i nastimaju latencije na ballistixu, bas se pitam kom ce tad konkurirat 

 Neznam sto da kazem osim da ovaj moj plavi shit ima bolje rezultate od tog amd-a na istom kloku. https://www.3dmark.com/spy/2137391

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 20:07 (dreadmoore).
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

8ax Bome si ga kurio.  Drugačiji proizvodni proces, druga arhitektura, veći tranzistori... Nikako nema smisla uspoređivat. Što se tiče automatike i PBO, tu nebi smjelo doć do degradacije, uopće. Fiksni napon pod opterećenjem je druga priča. Ima i tu na forumu nekih koji deru 1.45 V na zenu 2. Hrabri ljudi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 20:06 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

8ax Bome si ga kurio.  Drugačiji proizvodni proces, druga arhitektura, veći tranzistori... Nikako nema smisla uspoređivat. Što se tiče automatike i PBO, tu nebi smjelo doć do degradacije, uopće. Fiksni napon pod opterećenjem je druga priča. Ima i tu na forumu nekih koji deru 1.45 V na zenu 2. Hrabri ljudi. 

 Pa ak gejmaju i imaju bar neki cooler 150-200kn zasto ne, pa taj proc u svom zivotu nece vidjet 100% opterecenja a vjerovatno se nece na tom koristit 24/7.

 

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajme promako sam prije 10ak min r5 3600 za 900kn tu na forumu, lupo bi se sad cekicem po glavi 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

 

UPDEJT: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/g8udho/b450_aorus_elite_mobo_help_cant_get_to_bios_after/ - moglo bi me ovo zadesiti

 

Zanima me jel ima netko kombinaciju matične ploče "Gigabyte B450 Aorus Elite" i procesora "AMD Ryzen 5 3600"?

 

Gledam po Reddit-u, YouTube-u i ostalo - ljudi imaju problema, ali s B450M (ne aorus elite) i Ryzen 5 3600, odnosno BIOS updejt.

 

Pitam, zato što meni treba doći navedena kombinacija, pa sam sad u dilemi dal ću trebati uzeti/posuditi - ne znam od koga - generaciju niže ili dvije - pa s tim CPU-om updejtat BIOS na najnoviji.

Nakon toga zamijeniti, staviti 3600, pa vidjet dal će to tako raditi i biti stabilno.

 

Video #0 - nije ta ploča, ali problem identičan kao i s trećom pločom pod "video #1" i "video #2":

 

Video #1 - gdje je lik "zjahal" stvar s updejtom BIOS-a s F2 na F32, pa F40, pa odlemio BIOS i zamijenio na ploči itd:

 

Video #2 - gdje je lik objasnil što je pošlo po zlu, kako i zašto se dogodilo - njegova greška, ali greška i Gigabyte-a:

 

Od AMD-a izravno oko toga:
- https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-100

 

 

Oko BIOS updejta na službenoj stranici:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-dl-bios

 

Ovisno koji BIOS ću imati na matičnoj dok stigne.

 

Sumnjam da mogu zamoliti Links, HGSpot, Alpha-M - ako će biti stariji BIOS na matičnoj, da mi ustupe stariju generaciju procesora, da odradim BIOS updejt - ili nekga ga oni odrade???

Pa da mogu normalno koristiti to.

 

Također, nemam pojima da li mogu, opet ovisno o verziji BIOS-a, direktno ići na zadnju (F51) ili moram postepeno, tipa ako dođe s F2, moram na F5, pa F31 ... pa F40,.... pa konačno F51?

 

Odnosno, ako dođe s F40 ili novijim, mogu li direktno na F51?

 

AMD Ryzen 3600 je podržan od BIOS-a F40:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-cpu

 

Kako ispitati verziju BIOS-a već u prodavaonici? Naručeno u HGShop-u, ovaj tjedan bi trebalo doći.

 

RAM koji će biti je G.SKILL 2x16GB, DDR4-3200.

 

Možda ću samo updejtati na F51, jednostavno, a možda ću se morati zafrkavati s time ... nez :/

 

Možda bude sve ok ako ima naljepnicu "AMD Ryzen 3000 Desktop ready" kao na videu ovdje na 9 ili 10 sekundi:

 

 

Jer ako dođe s "amd ryzen 2000 desktop ready" naljepnicom kao u video ovdje - na 2:26 ili 2:27 - onda moram imat proc niže generacije pa updejt biosa na noviju, zamijenit na ryzen 3600 pa updejt na najnoviju:

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 0:50 (Fritexvz).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Jučer sam naručio asus tuf b450 pro atx za 859kn sa dostavom.. sad još ram. Dal netko ima one patriot viper 2x8 3200 u kombinaciji  ovom pločom? Mislim ok im je cijena a ne želim dat ni kunu više neg moram za ovu glupost od pca... Škrt sam ko židov sa Brača...

 

Kako kotira u odnosu na MSI B450 TOMAHAWK MAX što se tiče vrm.

Ima bolji audio pa mi ato zanimljiva.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
red_bull kaže...

Jučer sam naručio asus tuf b450 pro atx za 859kn sa dostavom.. sad još ram. Dal netko ima one patriot viper 2x8 3200 u kombinaciji  ovom pločom? Mislim ok im je cijena a ne želim dat ni kunu više neg moram za ovu glupost od pca... Škrt sam ko židov sa Brača...

 

Kako kotira u odnosu na MSI B450 TOMAHAWK MAX što se tiče vrm.

Ima bolji audio pa mi ato zanimljiva.

vrm je gotovo isti, temperature na asusici su čak i bolje

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

 

Kako kotira u odnosu na MSI B450 TOMAHAWK MAX što se tiče vrm.

Ima bolji audio pa mi ato zanimljiva.

odlicno, evo temp test s 3950x, vrti se na nekih 80 stupnjeva, dok se tomahawk max sa slabijim procesorom (3900x) vrti na oko 85 stupnjeva

jos kad uzmes u obzir bolji audio na tuf b450 pro, ne bi trebalo biti nikakvih dilema koju plocu uzeti

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 21:33 (ivanlotz).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanlotz kaže...
Silent horror1992 kaže...

 

Kako kotira u odnosu na MSI B450 TOMAHAWK MAX što se tiče vrm.

Ima bolji audio pa mi ato zanimljiva.

odlicno, evo temp test s 3950x, vrti se na nekih 80 stupnjeva, dok se tomahawk max sa slabijim procesorom (3900x) vrti na oko 85 stupnjeva

jos kad uzmes u obzir bolji audio na tuf b450 pro, ne bi trebalo biti nikakvih dilema koju plocu uzeti

 

Zašto ovo nisi objavio prije nego što sam kupio B450 Plus Gaming 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ploča mi dolazi tek drugi tjedan, pa ti nemogu ništa pametno reć u vezi vrm-a. A i kad stigne teško da budem znao više:)
Uzeo još i lc120 te aegis rame 3200.. Balistix sport nije bilo u zg. Kućište Zalman s3. Ništa skuplje od ovog nisam htio jer ne vidim smisao(bar za mene). trenutno imam staro teško "kvaitetno" kućište koje sam zakleo i prokleo milijun puta jer je glomazno teško i nepraktično...
(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sinoc sam malo picio COD i tek jutros se sjetio da mi je power plan u windowsima podesen na Power saver. Procesor mi je uvijek u ECO modu ali to mi u biti gotovo nikako ne utjece na performanse. Ali Power saver plan utjece znacajno na single-thread performanse. Npr CB20 single score mi pada sa 520 na cca 220 kad je Power saver plan aktivan. Sinoc igrao COD bez ikakvih problema sa framerate-om. Jos mi je bilo cudno sto mi procesor tijekom igranja nije presao 40 i par stupnjeva. Mislio sam da se monitoring nesto sjebao.

Jel moguce da je izvrsavanje igara napokon postalo takvo da vise preferira veci broj (sporijih) jezgri od manjeg broja brzih?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igras na min 144hz? vjerovatno ne pa zato nisi niti skuzio, cod se i na osrednjem Pc- vrti u prek 100 fpsa.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Sinoc sam malo picio COD i tek jutros se sjetio da mi je power plan u windowsima podesen na Power saver. Procesor mi je uvijek u ECO modu ali to mi u biti gotovo nikako ne utjece na performanse. Ali Power saver plan utjece znacajno na single-thread performanse. Npr CB20 single score mi pada sa 520 na cca 220 kad je Power saver plan aktivan. Sinoc igrao COD bez ikakvih problema sa framerate-om. Jos mi je bilo cudno sto mi procesor tijekom igranja nije presao 40 i par stupnjeva. Mislio sam da se monitoring nesto sjebao.

Jel moguce da je izvrsavanje igara napokon postalo takvo da vise preferira veci broj (sporijih) jezgri od manjeg broja brzih?

 Warzone ili obican mp ? Meni se i obican mp vrti na 144-170 fpsa 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Friday kaže...

Sinoc sam malo picio COD i tek jutros se sjetio da mi je power plan u windowsima podesen na Power saver. Procesor mi je uvijek u ECO modu ali to mi u biti gotovo nikako ne utjece na performanse. Ali Power saver plan utjece znacajno na single-thread performanse. Npr CB20 single score mi pada sa 520 na cca 220 kad je Power saver plan aktivan. Sinoc igrao COD bez ikakvih problema sa framerate-om. Jos mi je bilo cudno sto mi procesor tijekom igranja nije presao 40 i par stupnjeva. Mislio sam da se monitoring nesto sjebao.

Jel moguce da je izvrsavanje igara napokon postalo takvo da vise preferira veci broj (sporijih) jezgri od manjeg broja brzih?

 Warzone ili obican mp ? Meni se i obican mp vrti na 144-170 fpsa 

 

Warzone

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

 Nisam ovo ni vidio...

 

 Bit ce smijeha kad se ovo cude klokne i nastimaju latencije na ballistixu, bas se pitam kom ce tad konkurirat 

 Neznam sto da kazem osim da ovaj moj plavi shit ima bolje rezultate od tog amd-a na istom kloku. https://www.3dmark.com/spy/2137391

 

Lol, tvoj dan danas košta 2500kn, a ovaj na dan izlaska košta 100 eura

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fritexvz kaže...

Pozdrav,

 

UPDEJT: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/g8udho/b450_aorus_elite_mobo_help_cant_get_to_bios_after/ - moglo bi me ovo zadesiti

 

Zanima me jel ima netko kombinaciju matične ploče "Gigabyte B450 Aorus Elite" i procesora "AMD Ryzen 5 3600"?

 

Gledam po Reddit-u, YouTube-u i ostalo - ljudi imaju problema, ali s B450M (ne aorus elite) i Ryzen 5 3600, odnosno BIOS updejt.

 

Pitam, zato što meni treba doći navedena kombinacija, pa sam sad u dilemi dal ću trebati uzeti/posuditi - ne znam od koga - generaciju niže ili dvije - pa s tim CPU-om updejtat BIOS na najnoviji.

Nakon toga zamijeniti, staviti 3600, pa vidjet dal će to tako raditi i biti stabilno.

 

Video #0 - nije ta ploča, ali problem identičan kao i s trećom pločom pod "video #1" i "video #2":

 

Video #1 - gdje je lik "zjahal" stvar s updejtom BIOS-a s F2 na F32, pa F40, pa odlemio BIOS i zamijenio na ploči itd:

 

Video #2 - gdje je lik objasnil što je pošlo po zlu, kako i zašto se dogodilo - njegova greška, ali greška i Gigabyte-a:

 

Od AMD-a izravno oko toga:
- https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-100

 

 

Oko BIOS updejta na službenoj stranici:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-dl-bios

 

Ovisno koji BIOS ću imati na matičnoj dok stigne.

 

Sumnjam da mogu zamoliti Links, HGSpot, Alpha-M - ako će biti stariji BIOS na matičnoj, da mi ustupe stariju generaciju procesora, da odradim BIOS updejt - ili nekga ga oni odrade???

Pa da mogu normalno koristiti to.

 

Također, nemam pojima da li mogu, opet ovisno o verziji BIOS-a, direktno ići na zadnju (F51) ili moram postepeno, tipa ako dođe s F2, moram na F5, pa F31 ... pa F40,.... pa konačno F51?

 

Odnosno, ako dođe s F40 ili novijim, mogu li direktno na F51?

 

AMD Ryzen 3600 je podržan od BIOS-a F40:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-cpu

 

Kako ispitati verziju BIOS-a već u prodavaonici? Naručeno u HGShop-u, ovaj tjedan bi trebalo doći.

 

RAM koji će biti je G.SKILL 2x16GB, DDR4-3200.

 

Možda ću samo updejtati na F51, jednostavno, a možda ću se morati zafrkavati s time ... nez :/

 

Možda bude sve ok ako ima naljepnicu "AMD Ryzen 3000 Desktop ready" kao na videu ovdje na 9 ili 10 sekundi:

 

 

Jer ako dođe s "amd ryzen 2000 desktop ready" naljepnicom kao u video ovdje - na 2:26 ili 2:27 - onda moram imat proc niže generacije pa updejt biosa na noviju, zamijenit na ryzen 3600 pa updejt na najnoviju:

 

Hvala!

 

Ja sam uzeo tu ploču u Linksa i gore je bio F50

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fritexvz kaže...

Pozdrav,

 

UPDEJT: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/g8udho/b450_aorus_elite_mobo_help_cant_get_to_bios_after/ - moglo bi me ovo zadesiti

 

Zanima me jel ima netko kombinaciju matične ploče "Gigabyte B450 Aorus Elite" i procesora "AMD Ryzen 5 3600"?

 

Gledam po Reddit-u, YouTube-u i ostalo - ljudi imaju problema, ali s B450M (ne aorus elite) i Ryzen 5 3600, odnosno BIOS updejt.

 

Pitam, zato što meni treba doći navedena kombinacija, pa sam sad u dilemi dal ću trebati uzeti/posuditi - ne znam od koga - generaciju niže ili dvije - pa s tim CPU-om updejtat BIOS na najnoviji.

Nakon toga zamijeniti, staviti 3600, pa vidjet dal će to tako raditi i biti stabilno.

 

Video #0 - nije ta ploča, ali problem identičan kao i s trećom pločom pod "video #1" i "video #2":

 

Video #1 - gdje je lik "zjahal" stvar s updejtom BIOS-a s F2 na F32, pa F40, pa odlemio BIOS i zamijenio na ploči itd:

 

Video #2 - gdje je lik objasnil što je pošlo po zlu, kako i zašto se dogodilo - njegova greška, ali greška i Gigabyte-a:

 

Od AMD-a izravno oko toga:
- https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-100

 

 

Oko BIOS updejta na službenoj stranici:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-dl-bios

 

Ovisno koji BIOS ću imati na matičnoj dok stigne.

 

Sumnjam da mogu zamoliti Links, HGSpot, Alpha-M - ako će biti stariji BIOS na matičnoj, da mi ustupe stariju generaciju procesora, da odradim BIOS updejt - ili nekga ga oni odrade???

Pa da mogu normalno koristiti to.

 

Također, nemam pojima da li mogu, opet ovisno o verziji BIOS-a, direktno ići na zadnju (F51) ili moram postepeno, tipa ako dođe s F2, moram na F5, pa F31 ... pa F40,.... pa konačno F51?

 

Odnosno, ako dođe s F40 ili novijim, mogu li direktno na F51?

 

AMD Ryzen 3600 je podržan od BIOS-a F40:

- https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-cpu

 

Kako ispitati verziju BIOS-a već u prodavaonici? Naručeno u HGShop-u, ovaj tjedan bi trebalo doći.

 

RAM koji će biti je G.SKILL 2x16GB, DDR4-3200.

 

Možda ću samo updejtati na F51, jednostavno, a možda ću se morati zafrkavati s time ... nez :/

 

Možda bude sve ok ako ima naljepnicu "AMD Ryzen 3000 Desktop ready" kao na videu ovdje na 9 ili 10 sekundi:

 

 

Jer ako dođe s "amd ryzen 2000 desktop ready" naljepnicom kao u video ovdje - na 2:26 ili 2:27 - onda moram imat proc niže generacije pa updejt biosa na noviju, zamijenit na ryzen 3600 pa updejt na najnoviju:

 

Hvala!

 Ja preporucujem da otkazes tu plocu i uzmes nesto drugo. Nema problema ali je ploca zalosna za cijenu koju se prodaje.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

 Nisam ovo ni vidio...

 

 Bit ce smijeha kad se ovo cude klokne i nastimaju latencije na ballistixu, bas se pitam kom ce tad konkurirat 

 Neznam sto da kazem osim da ovaj moj plavi shit ima bolje rezultate od tog amd-a na istom kloku. https://www.3dmark.com/spy/2137391

 

Lol, tvoj dan danas košta 2500kn, a ovaj na dan izlaska košta 100 eura

 Sve stoji sto kazes i prije 5 godina kosta je toliko 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
 Ja preporucujem da otkazes tu plocu i uzmes nesto drugo. Nema problema ali je ploca zalosna za cijenu koju se prodaje.

 

Što fali ploči, meni crkla X370. a pošto mi se x570 ne sviđa za te novce, uzeo ovu i zasad je OK

 

kad smo već kod toga, Gigabyte X370 Gaming 5 sam uzeo prije 2.5 godina na engleskom Amazonu,

 

zna li neko da li je garancija 2 ili 3 godine, i dal je neko uspio izmusti nešto od Gigabyte-a, ili

 

da pišem kući propalo?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 16:14 (segregator).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
hahhaajaads kaže...
 Ja preporucujem da otkazes tu plocu i uzmes nesto drugo. Nema problema ali je ploca zalosna za cijenu koju se prodaje.

 

Što fali ploči, meni crkla X370. a pošto mi se x570 ne sviđa za te novce, uzeo ovu i zasad je OK

 

kad smo već kod toga, Gigabyte X370 Gaming 5 sam uzeo prije 2.5 godina na engleskom Amazonu,

 

zna li neko da li je garancija 2 ili 3 godine, i dal je neko uspio izmusti nešto od Gigabyte-a, ili

 

da pišem kući propalo?

Govorim za B450 Aorus ploce. 

 

Zalostan vrm, mislim da ima jedan od najgorih memmory supporta od svih normalnih ploca koje su "popularnije" (tipa neke memorije uopce nece radit kak treba na njoj i voli crkavat (da, mozda nece tebe zapast sa B450 Aorus, ali nekog sigurno hoce i bilo je vec dosta slucajeva).

 

Sad pogledaj cijene, Aorus M krece od 750kn, atx elite krece od 820kn, i aorus pro krece od 980kn (a ova aorus pro se najvise kupuje). Dok recimo za cijenu od 750kn, ja bi radije uzeo jednu asrock b450m pro4 (iako je onda oko 600kn), Gaming X, Gaming K4, Mortar Max, A-PRO Max. Kod ove od 980kn ima pak Tuf B450m Pro (koja je 850kn) ili ATX verzija Tuf Pro 1060kn (iako je bila oko 850-900) i Tomahawk MAX po cijeni od 900kn.

 

Garancija bi ti trebala bit 3 godine, jer ja osobno jos nisam vidio da maticne dolaze sa 2 godine garancije. Najbolje kontaktirat amazon, oni tebi novu posalju i ti njima staru ak je u garanciji i to je to...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gigabyte je uvijek bio 3 god e sad koju politiku danas imaju nemam pojma.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

biostar nema 36 ima 24 mjeseca a mislim da svi drugi imaju 36 za matične

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
A grafa?

 

Isao sada malo guglati i cini se da je dosta strojeva moguce bootati bez graficke. Naravno, nakon inicijalnog podesavanja sa koje ti treba grafa. Ali za nekakav headless sustav (firewall) - trebalo bi biti izvedivo.

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice