AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

picajzla0707

Tom grafu fale 1% fps brojevi da bi bio relevantan.. Ovako prosjek ne znači puno. To se najbolje vidi u real time usporednim gameplay videjima, barem meni.

 Bas, good luck sa 0.1% i 1% na 4 jezgrenom procu..

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravite avg fps jer zna bit toliko misleading da je to za ne povjerovat. Da se ponovim iz jedne druge teme, primjer SoTR, na 2:07, u gužvi 9100f pada na 60fps dok 1600AF održava oko 85fps, a ako gledate avg fps 9100f ispada za 10fps brži. U odiseji je stvar još gora jer je fps još niži. A ovdje još pričamo o kaffi na 4GHz koji je za cca 25% brži od lockanih haswella.

 

CPU vs cijena vs <fps do kojeg pada u "gužvi">

9100f   - 650kn   - 60fps SoTR  - 52fps Odiseja

1600AF - 750kn   - 85fps SoTR  - 71fps Odiseja

9900k  - 4200kn - 110fps SoTR  - 89fps Odiseja

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Bas, good luck sa 0.1% i 1% na 4 jezgrenom procu..

 igra je radila bez većih problema, opet - na 1080p/60hz

jasno da je 4core danas nikakav izbor pored 6/12 rajzena za šaku kuna, no meni radi sasvim dobro za igre koje igram i monitor na kojem igram, dakle sp i 40-60fps

 

uostalom, metro nije igra koja puno ovisi o moar cores koliko o grafici i već 4core je sasvim ok za 1080p/60hz - link

 

Interestingly, Intel's CPUs manage to outperform AMD's Ryzen processors pretty much across the range of testing. Clearly having more cores and threads isn't a priority for Metro Exodus. Even the lowly Core i3-8100 beats the Ryzen 7 2700X at 1080p low by 10 percent, and the overclocked i7-8700K is as much as 40 percent faster

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vijesti o Ryzen 4000, datum izlaska i početne cijene u US

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

vec je poznato da ce 4800H(S) biti zvjerkan od APU-a procesorska snaga jaca i od 9700k a grafulja integrirana na razini rx580/gtx1060. jedva cekam da izadju ovi novi laptopi 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 15:53 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel jos ove godine planira refresh , tako da ce vjv. ryzen 4xxx serija doci rame uz rame Intelu ako ne budu cak i bolji.Veliki problem amd gpua su driveri.Pad cijena ne ocekujem.Amd ne podrzava voltage curve u msi afterburneru, throttle stop ne podrzava ryzen i ukoliko ryzen master ne bude podrzavao mobilnu seriju vrlo vjerovatno i ne bude sve tako super, osim ako biosu ne naprave dodatne opcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Amd ne podrzava voltage curve u msi afterburneru

 

OverdriveNTool i vozi, meni osbno i bolji software za OC od MSI Afterburnera

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ibme netko je imao dobr razlog da ti stisne td , bilo bi dobro da se izjasni ? 

A ja na to dodajem dali ce taj softver biti podrzan na mobilnoj varijanti npr 5500m

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 21:03 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kak se updatea PBO algoritam? BIOS/microcode update ili update Ryzen Mastera?

Trenutno mi 3600X boosta na 4.1-4.3GHz ovisno o aplikaciji, jel ima tu ikakvog mjesta za poboljsanje? Konkretno bar da drzi 4.25 jer buraz ima 3600 koji je na 4.075-4.225 vecinu vremena.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 4:08 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...
Kak se updatea PBO algoritam? BIOS/microcode update ili update Ryzen Mastera?

Trenutno mi 3600X boosta na 4.1-4.3GHz ovisno o aplikaciji, jel ima tu ikakvog mjesta za poboljsanje? Konkretno bar da drzi 4.25 jer buraz ima 3600 koji je na 4.075-4.225 vecinu vremena.

 Kako mislis updateati PBO? mozes ga namjestiti putem ryzen mastera ili direkt preko biosa.

PBO ovisi o ploci, hladjenju i samom cipu naravno. isto kao kod OC-a neki primjerci su bolji od drugih.

PBO+XFR(auto OC) je to sto mislis?!

Ali neznam oces sta primjetiti sa tih 100-200 mhz ako i mozes izvuci.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj ryzen iz konfiguracije je na stock bostao na max 3,9ghz uz voltazu 1,45V , zatim sam stavio najnoviji bios tad je voltza isla na 1,6v ali avg.Gigabyte mi nudi jos opciju 3,8ghz all core oc na 1,1v , ja sam sam namjestio all core boost u ryzrn masteru na 4000mhz uz 1,275v dalo bi se i vise/bolje poriktat ali mi se ne da zezat i ovo je dovoljno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda po ovome da će ryzen neometano nastavit jahat. Konkurencija je sa cijenama DOA. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 19:00 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bas malo.gledam svoj bios....

Nigdje tih opcija....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Kak su zanimljivi, znaci tolko svaljuju krivnju na AMD i onda kazu da su fixali problem sto opet znaci da je bio problem sa Asusom a ne AMDom...

 

Edit: kriva tema, nesta mi se zbrkalo 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 22:42 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Izgleda po ovome da će ryzen neometano nastavit jahat. Konkurencija je sa cijenama DOA. 

Od svih tih jedino i5-10400f ima nekakve šanse, sve ostalo precijenjeno. Ako su navedene cijene točne onda možemo očekivati 10400f kod nas za cca 1350kn što nije preloše za 6 jezgri s HT-om na 4GHz. (praktički i7-8700k ali s nešto nižim taktom)

Međutim problem su cijene matičnih ali i upitan upgrade path dok na postojeće AM4 ploče će ići i Zen 3 od kojeg se puno očekuje..

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

poz ekipa , nemam intel temu pa se javljam ovdje, uzeo bi i9 9900kf proc.

Posto ne dolazi sa hladnjakom koristio bi klasicni univerzalni intelov hladnjak, da li ce to utjecat na njegov rad na njegovoj base frenkvenciji, jer ne planiram overklokat...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ProTeinZ kaže...

poz ekipa , nemam intel temu pa se javljam ovdje, uzeo bi i9 9900kf proc.

Posto ne dolazi sa hladnjakom koristio bi klasicni univerzalni intelov hladnjak, da li ce to utjecat na njegov rad na njegovoj base frenkvenciji, jer ne planiram overklokat...

 

 Nipošto taj hladnjak, zaboravi, nema razgovora i objašnjavanja. Minimalno 120mm tower.

 

Ovo ti je tema za intel:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ProTeinZ kaže...

poz ekipa , nemam intel temu pa se javljam ovdje, uzeo bi i9 9900kf proc.

Posto ne dolazi sa hladnjakom koristio bi klasicni univerzalni intelov hladnjak, da li ce to utjecat na njegov rad na njegovoj base frenkvenciji, jer ne planiram overklokat...

 

 Misliš koristiti one klasične Intelove stock hladnjake? Bojim se da to nije dobra kombinacija sa 9900KF i da se isti neće pomicati daleko od stock frekvencija.

Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
da , taj klasicni, ako ne planiram klokat opet nije dobar klasicni?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intelovi stock cooleri su smece, glasni su i temp su visoke, pljuni jos cca 200kn i uzmi barem Arctic Freezer 34

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ProTeinZ kaže...

poz ekipa , nemam intel temu pa se javljam ovdje, uzeo bi i9 9900kf proc.

Posto ne dolazi sa hladnjakom koristio bi klasicni univerzalni intelov hladnjak, da li ce to utjecat na njegov rad na njegovoj base frenkvenciji, jer ne planiram overklokat...

 

Ako das preko 4k kn za procesor, kako je onda problem dat 200kn za cooler? 

Sa Intelovim "univerzalnim" coolerom ces imat 100°C u roku keks od trenutka kad opteretis cpu...

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ProTeinZ kaže...
da , taj klasicni, ako ne planiram klokat opet nije dobar klasicni?

Pod većim opterećenjem će ti sigurno ići preko 90C i throttlati, tako da jedino ako ga ograničiš na 4GHz i, bubam sad, 1V, će možda raditi bez nekih suludih temp..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bit ce na 84C

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moze neka preporuka onda dobrog collera a da nije glomazni, bojim se da ne stane u kuciste (coolermaster cm690 II)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 22:53 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ProTeinZ kaže...

moze neka preporuka onda dobrog collera a da nije glomazni, bojim se da ne stane u kuciste (coolermaster cm690 II)

 CM690II podržava coolere do 177mm kaj znaci da stane doslovno svaki cooler na trzistu. Ja preporucam Scythe, Ninja 5/Fuma 2/Mugen 5.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam jedan problem koji mi se do sad javio 2x.

 

znaci imam R5 3600 i desi se da se odjednom sve pocne vući, u task manageru procesor nejde vise od 1.5ghz. u power options imam postavljeno na ryzen balanced profil, i kad stavim na neki drugi pa nazad na balanced sve opet radi dobro.

 

jel imao netko taj problem i ima li rješenja ? nisam siguran da li je to bug drivera, da li power profila ili samih windowsa..

 

postoji neka preporuka kako podesiti taj profil ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...

imam jedan problem koji mi se do sad javio 2x.

Jel na ploči zadnji BIOS i jesu instalirani zadnji driveri za čipset ploče?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Igor666 kaže...

imam jedan problem koji mi se do sad javio 2x.

Jel na ploči zadnji BIOS i jesu instalirani zadnji driveri za čipset ploče?

 da, sve aktualno, ukljucen PBO. mozda je i neki bug u biosu..cudna stvar..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...
Valentin17 kaže...
Igor666 kaže...

imam jedan problem koji mi se do sad javio 2x.

Jel na ploči zadnji BIOS i jesu instalirani zadnji driveri za čipset ploče?

 da, sve aktualno, ukljucen PBO. mozda je i neki bug u biosu..cudna stvar..

Taj proc bi i na 1.5Ghz trebao trgati sve.

Vjerojatno te Win10 update zaje8ao kao i mene, probaj roll back pa javi.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam imao slican problem prije par dana kad sam na novu itx plocu isao instalirati Server 2019. Procesor je radio iskljucivo na default taktu bez ikakvog boosta.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/766e3d6c-1fd7-48cf-b549-3e4ed4672468/server-2016-with-desktop-turbo-boost-not-working-after-cpu-replace?forum=ws2016

 

Znam da nije identican slucaj ali mozda moze pomaknuti stvari u dobrom smjeru

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice