AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.925
|
čitano: 5.490.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda prebace na consumer procesore, zivi bili pa vidjeli.

 

Radi novog dizajna kod Zen2 s odvojenim I/O dijelom na chipu, moguce da ce Zen3 postojati u obliku s podrzanom DDR4 memorijom za AM4 ploce i Zen3 s podrzanom DDR5 memorijom za novi chipset ili cak oboje, ali to bi onda bilo skuplje.

 

Btw. Asus CH6 je regularno na 120 eura u Computeruniverse i to je sad najniza cijena u Njemackoj za tu plocu: https://www.computeruniverse.net/de/asus-crosshair-vi-hero, dostava 17 eura DHL-om, znaci ~1000kn sve skup.

 

Edit: Digli cijenu za 6 eura iducu minutu, ali i dalje ~1050kn je dobra cijena sve skup. Valjda imaju neki algoritam koji poveca cijenu kad se poveca broj pregleda po danu za artikl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 14:27 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Neki ovdje be like... 

 17% baterije, tko se to igra životom? hah

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sa 17 % ja izguram bez beda pol dana.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jack Sparrow kaže...
ibme74 kaže...

Neki ovdje be like... 

 17% baterije, tko se to igra životom? hah

 

Patrick_cro kaže...
Sa 17 % ja izguram bez beda pol dana.

 Show! Koji mob, pardon, ovaj Ryzen imate!? 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

bez komentara.

Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mozda prebace na consumer procesore, zivi bili pa vidjeli.

 

Radi novog dizajna kod Zen2 s odvojenim I/O dijelom na chipu, moguce da ce Zen3 postojati u obliku s podrzanom DDR4 memorijom za AM4 ploce i Zen3 s podrzanom DDR5 memorijom za novi chipset ili cak oboje, ali to bi onda bilo skuplje.

 

Btw. Asus CH6 je regularno na 120 eura u Computeruniverse i to je sad najniza cijena u Njemackoj za tu plocu: https://www.computeruniverse.net/de/asus-crosshair-vi-hero, dostava 17 eura DHL-om, znaci ~1000kn sve skup.

 

Edit: Digli cijenu za 6 eura iducu minutu, ali i dalje ~1050kn je dobra cijena sve skup. Valjda imaju neki algoritam koji poveca cijenu kad se poveca broj pregleda po danu za artikl.

Onda nijedna x570 ploča sa 12 ,14 pravih faza nema ama baš nikakvog smisla kao i slabije x570 ploče koje imaju doublere na 6 faza (12). Ako 4th gen bude radio sa ddr5 memorijom ,upucat cu se. Jer to je jedan od razloga zašto sam uzeo x570 ,da mogu uzeti iduće godine high end 4gen procesor i biti konačno miran iducih 4-5 godina

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 17:04 (MasterOdisasteR).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema mirnoce za vecinu ljudi koji su 5+ godina na forumu kolko sam skuzio :) Miran bus jedino, ako ne citas novosti i uzivas u tome kaj si kupio.. Uglavnom, dizajn je takav da mogu napraviti da 4th gen radi i sa DDR4 i sa DDR5, ali kako ce to izvest, hoce biti 2 razlicita Zen3 ili jedan koji podrzava obje memorije ili samo onaj koji podrzava DDR5 cemo vidjet.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Onda nijedna x570 ploča sa 12 ,14 pravih faza nema ama baš nikakvog smisla kao i slabije x570 ploče koje imaju doublere na 6 faza (12). Ako 4th gen bude radio sa ddr5 memorijom ,upucat cu se. Jer to je jedan od razloga zašto sam uzeo x570 ,da mogu uzeti iduće godine high end 4gen procesor i biti konačno miran iducih 4-5 godina

 Sad bar znas kak je drugoj strani svakih godinu dana... 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, prodaju procesore pod garancijom stare godinu dana za 30% cijene od launcha.

Moj PC  
2 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, plate Intel 50% više u startu , naravno da se teže rastati.

 

Lolčina da se rugaš po tom pitanju, jer bar imaju izbor dal žele zadržat matičnu i ne izgubit išta osim proca.

 

 

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 17:28 (metallic).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 500kn i to je otislo vjerojatno u roku pol sata kako je stavljen oglas, a stavljen je u 3:03. Nema 2600 ispod 1000kn nigdje.. Lako ja 1600 kasnije stavim u dnevni boravak, ako mi zafali snage u sto cisto sumnjam. Lijepo je imat 3600, ali nisam bas okorjeli gamer niti power user da mi bas treba. Jedino gdje popizdim kad igra zasteka je Dota2, ali to je uglavnom do interneta ili grafe (gtx 1060 se bolje ponasala u doti, iako testovi vele da je 580 8gb bolja).

 

Inace, nije mi jasno ovo picajzlanje s Digital Foundry da frame rate ne pada ispod 60fps, smanjis postavku ili 2 koje siluju CPU i/ili grafu i bok. Njemu je kao pao dozivljaj igranja jer mu je na dijelic sekunde u nekoj animaciji unutar igre pao framerate ispod 60fps, lol.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 20:22 (The_Fichek).
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Digital Foundry je Intel fanboy! 1700X nije gaming procesor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 20:36 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam detaljno pratio temu, no vidim da se amd napada jer za proc koji si platio ne možeš dobiti neku visoku cifru.

Pa ne vidim tu ništa loše, amd je snizio jako cijene, to je odlično za nove kupce, a vi sa 1. i 2. generacijom da vam je važan bio gaming u startu bi ste intel uzeli a ako vam nije bitan onda samo nadogradite sa r3/r5 linije na r7 1./2. generacije
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
Pa ne vidim tu ništa loše, amd je snizio jako cijene, to je odlično za nove kupce, a vi sa 1. i 2. generacijom da vam je važan bio gaming u startu bi ste intel uzeli a ako vam nije bitan onda samo nadogradite sa r3/r5 linije na r7 1./2. generacije

 

I s tim naprave praktički ništa, štoviše r5 1600/1600x je brži od 1700/1700x ako se gleda stock vs stock, jedino sto dobijaš 2 jezgre i 4 thread koja će zjapit neiskorišteni u gamingu

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Krivo si shvatio, da im je bio važan gaming onda bi u startu uzeli intel, ako im treba za produktivnost, onda neće uzeti zen2 nego se prebaciti na r7 1. generacije i eto, smanjen gubitak - umjesto 1000kn za bolje, dati ćeš 200-300kn

Ne kužim što se žuga oko niskih cijena
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 21:07 (petarjukic).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
Krivo si shvatio, da im je bio važan gaming onda bi u startu uzeli intel

 Je, nemozes se igrati na ryzenu, pogotovo ne na 1 i 2 generaciji, to fuj za igre....

Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da nije ali optimizuacija je nekada koma, hebiga. Čak i XBOX sa svojim smiješno lošim Jaguarom 1.75 ghza ima nekada bolje performanse od Ryzena 8/16 i GTX 2080 ti.

 

 

 

Moj PC  
1 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To govorim za one koji rade upragde pa žugaju oko prodajnih cijena rabljenih procesora.

Kad smo već kod toga, ja ne znam ni za jedan primjer žuganja oko toga, to su izmislili ovi naši gurui i to kao argument koriste
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod amd-a je to paradox....

 

Cijene rabljenih ryzena su nikakve, prakticki idu u bescjenje... no, rijetko ih tko prodaje.

 

Cijene rabljenih intela su visoke, i svih ih prodaju. Vrijedi i za ploce.

 

Ne pricam o brzini, optimizaciji, tko sto preferira, ili tko sto misli da je bolje, no cinjenica je ovo gore.

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
To govorim za one koji rade upragde pa žugaju oko prodajnih cijena rabljenih procesora.

Kad smo već kod toga, ja ne znam ni za jedan primjer žuganja oko toga, to su izmislili ovi naši gurui i to kao argument koriste

Znaci nije bitno sta Ryzen kojeg si prije 2 godine platio 3k kn sad vrijedi jedva 1000kn dok se intel koji je tolko kostao proda bez problema za vise nego duplo vise?

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Kod amd-a je to paradox....

 

Cijene rabljenih ryzena su nikakve, prakticki idu u bescjenje... no, rijetko ih tko prodaje.

 

Cijene rabljenih intela su visoke, i svih ih prodaju. Vrijedi i za ploce.

 

Ne pricam o brzini, optimizaciji, tko sto preferira, ili tko sto misli da je bolje, no cinjenica je ovo gore.

 

 

Ja sam se par puta zagrijavao da nadogradim svoj i5 sa i7 6700/7700 al cim vidim cijene ohladim se, ono kupim novi r5 1600/2600 + b450a-pro za faking rabljeni 4c/8t CPU 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo malene radosti sa intelovim kontrolerom za thundrboald3(preko usb-c porta na straznjem I/O)- jos je zanimljivo kako koristi intelov 1151v2 nacin montiranja.

  cijena 265 eurica u MF-u.

https://www.asrock.com/mb/AMD/X570%20Phantom%20Gaming-ITXTB3/index.asp

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 22:38 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

 

Ja sam se par puta zagrijavao da nadogradim svoj i5 sa i7 6700/7700 al cim vidim cijene ohladim se, ono kupim novi r5 1600/2600 + b450a-pro za faking rabljeni 4c/8t CPU 

 Jebiga mentalitet intelasa, oni se hvale sto su im cijene visoke a za puno manje love uzmes proc koji je na najnovijoj platformi, vise jezgri/threadova i jos isti kao njihov... Meni je bila namjera poslije i5 4440 ic na i5 7400, tad mu je cijena bila ~1500kn i hvala dragom Bogu sto je nesto  iskrsnulo i komponente su sacekale  Jedva cekam da R5 3600 padne na 1200-1300kn... Zamisli, platis tako malo za proc koji je ekvivalent i7 8700k i jos ostanes na istoj maticnoj 

 

Edit: isto tako onaj tko je kupovao neki r7 1700 za gaming normalno da je bio neinformiran i trcao pred rudo, onaj tko ga je kupovao za posao, on ga je i otplatio u roku od par tjedana...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 22:29 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

Edit: isto tako onaj tko je kupovao neki r7 1700 za gaming normalno da je bio neinformiran i trcao pred rudo, onaj tko ga je kupovao za posao, on ga je i otplatio u roku od par tjedana...

 zašto misliš da je tako? pa moj 1700x zakuca 1070ti uvijek u 99%.

 

nemaju svi 2080ti pa da imaju problem zakucat grafu u 100%. u prosjeku svi imamo dovoljno jake procesore za gurat ove naše grafičke. štoviše većina bi profitirala od kupnje bolje grafe nego procesora, sigurno 95% forumaša, jer neznam možda netko igra esports igre pa ajde.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
hahhaajaads kaže...

 

Edit: isto tako onaj tko je kupovao neki r7 1700 za gaming normalno da je bio neinformiran i trcao pred rudo, onaj tko ga je kupovao za posao, on ga je i otplatio u roku od par tjedana...

 zašto misliš da je tako? pa moj 1700x zakuca 1070ti uvijek u 99%.

 

nemaju svi 2080ti pa da imaju problem zakucat grafu u 100%. u prosjeku svi imamo dovoljno jake procesore za gurat ove naše grafičke. štoviše većina bi profitirala od kupnje bolje grafe nego procesora, sigurno 95% forumaša, jer neznam možda netko igra esports igre pa ajde.

 Nisam mislio na zakucavanje grafe nego na sam fps izmedju 1700x i 1600x. Jer i 1600x moze zakucat 1070ti bez problema...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
Nisam detaljno pratio temu, no vidim da se amd napada jer za proc koji si platio ne možeš dobiti neku visoku cifru.

Slabo vidis i pises napamet i onda 3 puta napises jedno te isto drugacije napisano da isprovociras ili? Znaci nitko ziv u zadnjih 10 stranica nije žugao za cijene rabljenih Ryzena. Ja sam konstatirao za kolko para je islo par ponuda na forumu i toe to. Naravno da je lijepo vidit dobar, a polovni proc po dobroj/niskoj cijeni. Ovo da Intel drzi visu prodajnu polovnu cijenu je istina, ali nezz tko normalan to kupuje.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije mi u planu nikoga provocirati, nisam se dobro izrazio, drugi napadaju amd zato što se ne mogu utopiti dalje za neku dobru cijenu, izgubi se prodajom, na tu shemu su govorili npr xxx da se ne može dobiti 30% prodajne cijene, mislioc i tako dalje, neću napamet lupati da se ne uvrijedi netko
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajoj da, zaboravio sam na to.. Ma to se XXX malo zahebava, nema se potrebe uvrijedit. Cijene su takve kakve jesu, štaš.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
petarjukic kaže...
To govorim za one koji rade upragde pa žugaju oko prodajnih cijena rabljenih procesora.

Kad smo već kod toga, ja ne znam ni za jedan primjer žuganja oko toga, to su izmislili ovi naši gurui i to kao argument koriste

Znaci nije bitno sta Ryzen kojeg si prije 2 godine platio 3k kn sad vrijedi jedva 1000kn dok se intel koji je tolko kostao proda bez problema za vise nego duplo vise?

 

 

Preskočio tvoj post slučajno.

 

Pa to u vezi intela je zato što su ljudi jednostavno glupi, ne znam što bih drugo na to rekao, jednostavna stvar, uzmi primjer nogomet, neki vole real a mrze barcu i obrnuto. Ljudi nešto jednostavno vole iako nemaju razloga ni za jedno ni za broj drugo. Ne razmišljaju racionalno.

 

Da se vratim na amd, za one koji rade upragde sa slabijih procesora to je odlično, za par stotina kuna ide jači proc, to govorim za prve 2 generacije. Oni koji su uzimali ryzen nisu imali gaming u prvom planu, ne vidim smisla nadoplaćivati po 2k kn za 20% više performansi, jednostavno neće nadograditi i eto

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice