AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Buildzoid ima saznanja da je vantilator na čipsetu kod X570 matičnih ploča od sada nužnost... nije zajebancija..

 

"needs active cooling"...

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa već je čipset bio relativno vruć na x3/470 pločama bez obzira na postavke, nije teško povjerovat da sad treba aktivno hlađenje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da ce hardware entuzijastu kao sto je on trebati aktivno hladjenje. Ko je gledao vise od 2 videja na njegovom kanalu zna da za skoro svaku maticnu veli da treba aktivno hladjenje VRMa itd. Opet nagadjanja i spekulacije samo jer je Biostar izbacio neku plocu s ventom da se izdvoje jer ih inace nitko ni ne gleda.

 

Chipset i sve ce biti naravno toplije na 12/24 ili kojem vec high-end Zen2. Cisto sumnjam da ce bit problema s obicnim consumer Zen2 Ryzenima. Nebi bilo nikakvog smisla da je za njih nuzan ventilator na chipsetu, a imaju podrsku na B350 i B450 plocama.


_mark0_69
 Ne kuzim, topliji od Intela ili? Neki link ili nesto da potkrijepis?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto bi chipset bio topliji s 12/24 procesorom?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Naravno da ce hardware entuzijastu kao sto je on trebati aktivno hladjenje. Ko je gledao vise od 2 videja na njegovom kanalu zna da za skoro svaku maticnu veli da treba aktivno hladjenje VRMa itd. Opet nagadjanja i spekulacije samo jer je Biostar izbacio neku plocu s ventom da se izdvoje jer ih inace nitko ni ne gleda.

 

Chipset i sve ce biti naravno toplije na 12/24 ili kojem vec high-end Zen2. Cisto sumnjam da ce bit problema s obicnim consumer Zen2 Ryzenima. Nebi bilo nikakvog smisla da je za njih nuzan ventilator na chipsetu, a imaju podrsku na B350 i B450 plocama.


_mark0_69
 Ne kuzim, topliji od Intela ili? Neki link ili nesto da potkrijepis?

 Ljudi moji, ne pratite vijesti i onda pišete gluposti po forumu.

 

X570 će biti topliji čipset sa 15W TDP-om, i ventilatori nisu samo za estetiku:

 

https://appuals.com/amd-to-design-their-own-silicon-for-their-chipsets-epyc-being-migrated-to-x570-more/

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 13:05 (Jakovp).
8 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo je samo pitanje vremena kad će na povrsinu isplivati ...

 
0 3 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kaj je to isplivalo?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Problemi sa pregrijavanjem.

 
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oke, ae ovako. Ima li neki razlog zasto bi prosjecan kupac uzeo X570 s toplijim chipsetom pored B350, X370, B450, X470 (s dovoljno kvalitetnim VRMom)?? Pretpostavka je da prosjecnom kupcu ne treba PCIE4.

8 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To uopće nije bitno, poanta je da se stvar pregrijava.

 
0 9 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po cemu si zaključio da se radi o pregrijavanju?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno da će trebat dodatno hlađenje, ipak su to mrcine od procesora sve mahom preko 5.0ghz-a, jezgri na izvoz.

 
1 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...

Problemi sa pregrijavanjem.

 

Glavas_ZG kaže...

To uopće nije bitno, poanta je da se stvar pregrijava.

 

Tebi se očito mozak pregrijao... Nema nikakvih problema s pregrijavanjem nego jednostavno ima veći TDP, jel to tako teško pojmiti ili?

 

The_Fichek kaže...

Oke, ae ovako. Ima li neki razlog zasto bi prosjecan kupac uzeo X570 s toplijim chipsetom pored B350, X370, B450, X470 (s dovoljno kvalitetnim VRMom)?? Pretpostavka je da prosjecnom kupcu ne treba PCIE4.

 

Kao što si rekao, zasada mi se čini da je jedina razlika PCIE4 i više staza, ali možda bude još koje iznenađenje. No mislim da će trošiti više struje samo ako koristiš te ekstra stazice, sumnjam da će se u normalnoj upotrebi toliko grijati.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Blebecete bezveze a nitko da bi postao temperature cipseta, bilo idle ili loadyebem ti forum i takve forumase, koristi od vas "0"lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 13:14 (Stjepanj).
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

Blebecete bezveze a nitko da bi postao temperature cipseta, bilo idle ili loadyebem ti forum i takve forumase, koristi od vas "0"lp

 

Evo ako ti išta znači...

 

 

 

Iako to nema nikakve veze sa onim što slijedi, tako da ti je pitanje totalno promašeno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

...yebem...

4 venta, 3 ispuh, 1 usis, msi b450 gaming pro carbon ac, R5 2600 stock, DeepCool Castle 240 RGB, Phanteks enthoo pro

 

idle idle
 
aida stress aida stress
 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 14:32 (Louis Pluto).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Naravno da ce hardware entuzijastu kao sto je on trebati aktivno hladjenje. Ko je gledao vise od 2 videja na njegovom kanalu zna da za skoro svaku maticnu veli da treba aktivno hladjenje VRMa itd. Opet nagadjanja i spekulacije samo jer je Biostar izbacio neku plocu s ventom da se izdvoje jer ih inace nitko ni ne gleda.

 

Chipset i sve ce biti naravno toplije na 12/24 ili kojem vec high-end Zen2. Cisto sumnjam da ce bit problema s obicnim consumer Zen2 Ryzenima. Nebi bilo nikakvog smisla da je za njih nuzan ventilator na chipsetu, a imaju podrsku na B350 i B450 plocama.


_mark0_69
 Ne kuzim, topliji od Intela ili? Neki link ili nesto da potkrijepis?

 a sta ako lupis novi ryzen na neku losiju b450 plocu,to znaci da ce se chipset pregrijati ili sta? ja mislim da je to za pcie ex 4.0 jel nevjerujem da ce b550 ploce imati ventilator jel ce imati i manje pcie linija..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

¯\_(ツ)_/¯

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

eto i MSI cak..jos jedan vise vent sto nosi prasinu , al barem izgleda da imamo dva prava x16 slota

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Po cemu si zaključio da se radi o pregrijavanju?

 Po ničemu, samo bocka AMD korisnike, svako malo naiđe da digne temperaturu rasprave .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

eto i MSI cak..jos jedan vise vent sto nosi prasinu , al barem izgleda da imamo dva prava x16 slota

 dosta nepraktican dizajn, odnosi toplinu na GPU 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za AMD Ryzen Threadripper, chipset X399 smatram da je kompleksniji od chpseta X3..4..5xx. pa koliko sam primjetio nemaju  ventilator za isto mjesto. osim sto CPU-u treba vodeno hladenje za optimalno hladenje.

Sta ce biti sa serijom Threadripperom 3th generacije. ?  Novi chipset X399 s ventom? Ne vjerujem bas..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

bas je i meni to upalo u oko, dodatno ce zagrijavati najtopliju komponentu u kucistu, sto nije problem ako imas nVIDIA graficku, ali ako imas AMD sta ce one sad radin na 90 stupnjeva 

 

koliko vidim ovo je in house AMD chipset, nije Asmedia kao X300 i X400, cini mi se

 

osim PCI 4.0, ako ides klokat sve jezgre, jel im jos nesto sto X500 nudi?

 

inace zato kupovati kad ce CPU raditi i na X300 i X400 koji nemaju ove gluposti kao ventilatore

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
Stjepanj kaže...

...yebem...

4 venta, 3 ispuh, 1 usis, msi b450 gaming pro carbon ac, R5 2600 stock, DeepCool Castle 240 RGB, Phanteks enthoo pro

 

 

 Evo moj. R5 1600 3.7GHz sa stock coolerom na Gigabyte AB350M Gaming 3. MS Winston kuciste sa 2 usisa sprijeda, 1 ispuh straha i jedan ispuh odozgora.

 

Edit: forum se brika i stavio mi je sliku u tvoj gronji post  Uglavnom ak nebude skuzili evo tu jos jednom slika. https://prnt.sc/nq8liv

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 17:26 (hahhaajaads).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Za AMD Ryzen Threadripper, chipset X399 smatram da je kompleksniji od chpseta X3..4..5xx. pa koliko sam primjetio nemaju  ventilator za isto mjesto. osim sto CPU-u treba vodeno hladenje za optimalno hladenje.

Sta ce biti sa serijom Threadripperom 3th generacije. ?  Novi chipset X399 s ventom? Ne vjerujem bas..

 

X399 nije nista "kompleksniji" od X370/X470.

 

sva 3 imaju samo8x PCIe 2.0 staze (za LAN/WLAN/SSD/...), podrzavaju hrpu USB-a i par SATA portova... glorificirani southbridge-vi 

 

"kompleksnost" X399 platforme dolazi iz samog Threadriper PCU-a i njegovih 60x PCIe 3.0 staza 

 

 

X570 bi trebo imat 16x PCIe 4.0 staza + hrpu USB-a i SATA portova... samim time ce se vise grijat i "zahtjevat" aktivno hladjenje.

 

isto tako postoje nekakve sugestije da nece bit "novog" X399 chipseta nego ce X570 ic i na Threadriper ploce.

 

Timo kaže...

koliko vidim ovo je in house AMD chipset, nije Asmedia kao X300 i X400, cini mi se

 

osim PCI 4.0, ako ides klokat sve jezgre, jel im jos nesto sto X500 nudi?

 

inace zato kupovati kad ce CPU raditi i na X300 i X400 koji nemaju ove gluposti kao ventilatore

 "osim" PCIe 4.0 X570 ne bi trebo donjet nista novog... s tim da ce X570 ploce vjerovatno dolazit sa "nabrijanim" VRM-om... kao future proof i te seme 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 17:41 (nathan.fake).
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni se cini da se svi tu dolaze rugat jer im je dosadno, cipset tdp sa 10w na 15w i ovi odma e grijat če graficku na 90 e pregrijava se e ovo e ono pa jeste dobro 5W razlike grijat ce k... .

zašto ventilator? vjerovatno zato šta amd ne želi više riskirat s proizvođačima matičnih, nešto ko i šta su napravili s brutalnom vrm specifikacijom od prvog ryzena, da im nebi podvalili 10w pasivne hladnjake šta imaju na lageru i sutra napravili problem i usrali im prodaju radi 20 centi uštede. pohvalno za amd

Moj PC  
19 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lik sere a pojma nema o nicem ko i i3 boy....

Ajmo dalje.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nathan.fake kaže...

 

Timo kaže...

koliko vidim ovo je in house AMD chipset, nije Asmedia kao X300 i X400, cini mi se

 

osim PCI 4.0, ako ides klokat sve jezgre, jel im jos nesto sto X500 nudi?

 

inace zato kupovati kad ce CPU raditi i na X300 i X400 koji nemaju ove gluposti kao ventilatore

 "osim" PCIe 4.0 X570 ne bi trebo donjet nista novog... s tim da ce X570 ploce vjerovatno dolazit sa "nabrijanim" VRM-om... kao future proof i te seme 

 da, nisam ni ja nista nasao posebno kod X570 serije. vjerovatno ce opet biti neka bolja kontrola frekvencija XFR 3.0 ili slicno

 

ali kada ionako radis OC sam na svim jezgrama, to nije bitno

 

zato i ne vidim neku svrhu zamjene ploce ko ima X370 ili X470, za ove X570 pogoto s tom dodatnom bukom toga venta

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

eto i MSI cak..jos jedan vise vent sto nosi prasinu , al barem izgleda da imamo dva prava x16 slota

mora se drkat s plastikom preko vrm radijatora (carbon)... to me više ispizđuje nego vent koji radi svoj posao

 

edit: i još se na plastiku natovari led sranje, radi boljeg zagrijavanja valjda...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 21:19 (Louis Pluto).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po mom mišljenju taj vent baš lijepo izgleda. 

To da će grijat grafu je notorna glupost. 

***********
Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice