Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.316
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...
EricCartman kaže...
Matthew26 kaže...

https://www.lenovostore.hr/Proizvod/lenovo-yoga-slim-7-pro-amd-ryzen-7-5800h-3-20ghz-16gb-1tb-ssd-w10h-14-ips-2-8k-amd-radeon-rx-vega-8-p-n-82ms004gsc/25106

A ovaj u odnosu na onaj moj Asus Oled Zenbook od neki dan?  Kakve su specke? Koliko taj ima NTSC-a? Di to piše?

 Koliko vidim ide Zenbook OLED 16GB (I7) po oko 9500kn. link . Nije FLIP.

 

Ja sam si nekako zapikirao toga, nikako sa 8GB, ali bih bio ok i sa I5 procom, a kako mi se ne žuri, čekam Alder Lake i DDR5, možda bude jeftinijih 16GB modela. Pas mater tim zalemljenim 8GB, pa i malo skuplji mobiteli imaju danas preko 8GB RAM-a.

 

Samo bih volio kad bi izdali 14" OLED-a sa 16:10.

 

Nadam se da će mi ispuniti želju idućom generacijom... tko zna, trendovi idu prema OLED-u i 16:10 ili 3:2 omjeru.

 

 

 Zenbook ima bolji OLED ekran od yoge, ali je manjih dimezija 13,3 incha i full hd rezolucije naspram 1880p rezolucije od yoge koja ima IPS i snažniji procesor ali opet više troši bateriju

 Da biraš za sebe između ta dva odabrao bi....?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Matthew26 kaže...
Francesco007 kaže...
EricCartman kaže...
Matthew26 kaže...

https://www.lenovostore.hr/Proizvod/lenovo-yoga-slim-7-pro-amd-ryzen-7-5800h-3-20ghz-16gb-1tb-ssd-w10h-14-ips-2-8k-amd-radeon-rx-vega-8-p-n-82ms004gsc/25106

A ovaj u odnosu na onaj moj Asus Oled Zenbook od neki dan?  Kakve su specke? Koliko taj ima NTSC-a? Di to piše?

 Koliko vidim ide Zenbook OLED 16GB (I7) po oko 9500kn. link . Nije FLIP.

 

Ja sam si nekako zapikirao toga, nikako sa 8GB, ali bih bio ok i sa I5 procom, a kako mi se ne žuri, čekam Alder Lake i DDR5, možda bude jeftinijih 16GB modela. Pas mater tim zalemljenim 8GB, pa i malo skuplji mobiteli imaju danas preko 8GB RAM-a.

 

Samo bih volio kad bi izdali 14" OLED-a sa 16:10.

 

Nadam se da će mi ispuniti želju idućom generacijom... tko zna, trendovi idu prema OLED-u i 16:10 ili 3:2 omjeru.

 

 

 Zenbook ima bolji OLED ekran od yoge, ali je manjih dimezija 13,3 incha i full hd rezolucije naspram 1880p rezolucije od yoge koja ima IPS i snažniji procesor ali opet više troši bateriju

 Da biraš za sebe između ta dva odabrao bi....?

 Uzeo bih zenbook jer ima OLED, ali OLED ima veliku manu a to je burn in

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne znam jesam u pravoj temi, ali ovako, trebao bi ruksak za 15,6 laptop, ne treba bit ogroman pošto će se koristit samo za relaciju kuća-faks. Nešto da je što jeftinije ali opet da mi se ne strga laptop ako ga malo jače odložim(tako mi je otišao prošli laptop, ispao mi ruksak s visine od 20cm i cijeli se skršio). I ima li smisla uzimat dodatno neku navlaku?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

 Solidan izbor ako se ne igraš na laptopu, ali po meni je 8gb rama i 256 gb memorije malo za laptop koji košta preko 8 tisuća kuna, da ima 16gb rama i 512gb ssda bio bi tip top 

Imam Mac Mini, iste specifikacije, samo mi je GPU 8 core umjesto 7 core, kao taj Air.

 

 

Ako trazis takav tip ultrabooka, neces naci niti bolji niti jeftiniji sa takvim performansama. 

 

Bolji je od bilo cega na trzistu sto se tice posla, osim ako rendas u Unreal, V-ray, Octane i slicno. Za to pricekaj jesen kada ce doci novi M1 SoC-evi sa 16, 32 ili vise jezgri.

 

Takoder u firmi smo svi dobili Mac Mini, Air notebooke ili iMac desktope, koji su zamjenili Ryzen, Threadrriper i Xenon desktop racunala sa 128GB memorije ili vise i vecina tih novih Mac racunala su sa 8GB rama. dok su dva sa 16GB na kojima se nesto i renda. 

 

Bavimo se video i audio produkcijom, DTP i grafickim dizajnom i nesto malo znanstvenim simulacijama Mathematica, PowerFlow, Matlab i slicno.

 

Zvuk u Audacity, WavePad ili Auditions takoder mozes ga nafilati sa cime god hoces, koliko god kanala i izvora hoces, gdje se Threadrriper i Ryzen ruse sa 128GB rama, ovi malci jedu sve bez ikakvih problema.

 

Niti jedan projekt u premier pro, gdje koristimo RAW Canon R5 4k formate nije nikada niti zakasljucao zbog nedostatka rama.

 

A sto se tice igranja, niti jedan ultrabook sa integrusom ne moze niti prismrditi M1 racunalima, WoW, Fortnite, Dota sve radi ko beba na 4k. Racunaj da ti je M1 graficka negdje u rangu RX480/570 grafa, ovo govorim za 8 core GPU, 7 core verzija je naravno nesto slabija

 

sretno s kupnjom sto god odlucis

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
3dfx kaže...
Francesco007 kaže...

 Solidan izbor ako se ne igraš na laptopu, ali po meni je 8gb rama i 256 gb memorije malo za laptop koji košta preko 8 tisuća kuna, da ima 16gb rama i 512gb ssda bio bi tip top 

Imam Mac Mini, iste specifikacije, samo mi je GPU 8 core umjesto 7 core, kao taj Air.

 

 

Ako trazis takav tip ultrabooka, neces naci niti bolji niti jeftiniji sa takvim performansama. 

 

Bolji je od bilo cega na trzistu sto se tice posla, osim ako rendas u Unreal, V-ray, Octane i slicno. Za to pricekaj jesen kada ce doci novi M1 SoC-evi sa 16, 32 ili vise jezgri.

 

Takoder u firmi smo svi dobili Mac Mini, Air notebooke ili iMac desktope, koji su zamjenili Ryzen, Threadrriper i Xenon desktop racunala sa 128GB memorije ili vise i vecina tih novih Mac racunala su sa 8GB rama. dok su dva sa 16GB na kojima se nesto i renda. 

 

Bavimo se video i audio produkcijom, DTP i grafickim dizajnom i nesto malo znanstvenim simulacijama Mathematica, PowerFlow, Matlab i slicno.

 

Zvuk u Audacity, WavePad ili Auditions takoder mozes ga nafilati sa cime god hoces, koliko god kanala i izvora hoces, gdje se Threadrriper i Ryzen ruse sa 128GB rama, ovi malci jedu sve bez ikakvih problema.

 

Niti jedan projekt u premier pro, gdje koristimo RAW Canon R5 4k formate nije nikada niti zakasljucao zbog nedostatka rama.

 

A sto se tice igranja, niti jedan ultrabook sa integrusom ne moze niti prismrditi M1 racunalima, WoW, Fortnite, Dota sve radi ko beba na 4k. Racunaj da ti je M1 graficka negdje u rangu RX480/570 grafa, ovo govorim za 8 core GPU, 7 core verzija je naravno nesto slabija

 

sretno s kupnjom sto god odlucis

Upravo to, 8GB na Windows mašini != 8GB na Macu, a posebno kad su u pitanju nove M1 mašine. Ne znam zašto se ljudi uopće previše misle, Mac nikada nije bio dostupniji i bolji, Air sa 8GB i M1 za 7500kn je jako dobra prilika.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Evo uzo sam MacBook Pro 13 inča 8 gb rama 😀 prvi put s macOS, premda imam iskustva s iOS. prvi dojmovi: vrlo dobar!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
Evo uzo sam MacBook Pro 13 inča 8 gb rama 😀 prvi put s macOS, premda imam iskustva s iOS. prvi dojmovi: vrlo dobar!

 Koja je cijena tog laptopa?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oko 11200 kuna je mbo pro 13" osnovna konfiguracija. Barem je toliko u HR. Može se kupiti iz DE za oko 9500.
Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Platio sam ga 10.999 kn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, pomagajte u potrazi i skratite mi muke. Dakle kupujem laptop do cca 10000 kn. Potreban mi je za obradu fotografije i videa u prvom redu. Primarna je ekran i prikaz boja, dakle to vuće sve ostalo. Osim toga trebao bi izdržati makar sljedećih pet godina.Bilo bi dobro i veći ekran 17,mada je i 15 u redu.
Hvala...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U Lenovo storeu u Areni Zg su dobili IdeaPad 5 Pro Ryzen 7 16GB ali samo 512GB SSD za 6.981kn keš. Da ima 1TB ozbiljno bi uzeo za razmatranje ak Legion ima problema sa baterijom i zagrijavanjem.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Piere kaže...
Pozdrav, pomagajte u potrazi i skratite mi muke. Dakle kupujem laptop do cca 10000 kn. Potreban mi je za obradu fotografije i videa u prvom redu. Primarna je ekran i prikaz boja, dakle to vuće sve ostalo. Osim toga trebao bi izdržati makar sljedećih pet godina.Bilo bi dobro i veći ekran 17,mada je i 15 u redu.
Hvala...

 Ja sam uzeo Legion 5 Pro sa Ryzen 5800h i RTX 3060 baš za video editing i fotografiju, sa svim zadovoljan osim s činjenicom da nije baš "laptop" jer za bilokakav ozbiljniji posao mora biti zaštekan u struju jer mu inače performanse dosta pate. Da je postoji opcija Macbooka 16" sa M1 čipom do 14tkn bi ga uzeo ali mi se čini da će ova nova serija biti prije oko 18tkn tako da s obzirom na tvoj budžet mislim da nemaš bolji izbor bez nekih drugih kompromisa.. sretno ^^

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na sugestiji, o tome i razmišljam samo se dvoumim između Ryzen 5 ili 7.Jedan dođe u linksu 9000,a drugi 11000.Da li opravdava razliku u cijeni.... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 10:51 (Piere).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Piere kaže...

Hvala na sugestiji, o tome i razmišljam samo se dvoumim između Ryzen 5 ili 7.Jedan dođe u linksu 9000,a drugi 11000.Da li opravdava razliku u cijeni.... 

 https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-Pro-16ACH6H%2C-82JQ0024SC%2C-16%22-WQXGA-IPS-165Hz%2C-AMD-Ryzen-7-5800H%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3060%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000400558

Uzmi na Visu ili nađi žrtvu koja ima Visu i imaš ga za ravnih 10 tisuća

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
simsis kaže...

U Lenovo storeu u Areni Zg su dobili IdeaPad 5 Pro Ryzen 7 16GB ali samo 512GB SSD za 6.981kn keš. Da ima 1TB ozbiljno bi uzeo za razmatranje ak Legion ima problema sa baterijom i zagrijavanjem.. 

 

Ja ću si uzeti najeftiniji 82L50080SC kada se pojavi u svim dućanima i sa većim popustom. I kada ga isprobam u Linksu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 14:36 (josip12).
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, pomagajte!!

Studentica sam tehničke struke pa mi treba laptop za programe tipa autocad itd... Do 5000 kn max, znam da nije neka cifra za te potrebe, ali da izguram još malo faksa.

Šta uopće da gledam, šta je najbitnije?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-hw8ex-003-ryzen-5-4500u-20gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600575

Mogu li pitati za ovaj laptop, gledam malo cijene i puno je niža, nego drugi sa manje gb radne memorije, u čemu je fora?

Hvala puno svima unaprijed!! 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za autocad? Ugl. nemoj taj, poanta je kupiti onda i nešto dobro za do 5000kn, procijeniti što ti sada treba, a da ima bar nešto što će biti korisno i u budućnosti, jer ako kupiš sad laptop (a hoćeš), on će se koristiti i za 3 i za 6 godina (ti ili netko drugi) pa je bolje malo bolje pogledati opcije. Budem pogledao malo pa u editu stavim prijedloge.

Ima laptopova s 5500u ryzenom pod tom cijenom, to je značajno bolji izbor za autocad. Pošaljem linkove.

 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19994&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima bolji procesor, bolji ekran, dovoljno rama, jeftiniji je, isti wifi, mrvu bolja grafika, mogućnost dodavanja hdd/ssd-a. Baterija dobra, izrada dobra, na aspireu pišu da mu mana "budget osjećaj" u korištenju, ovaj lenovo se i tu drži bolje. 

E da mi je sad znati zašto sam dobio thumbs down, stvarno ima iskompleksiranih likova ovdje, umjesto da ponudi curi i drugo mišljenje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 0:45 (Matej221).
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

D. jutro. :-)

 

Imam ovu stolnu PC konfiguraciju --

 

- CPU Ryzen 5 2400G
- MBO Asrock A320M Pro4
- RAM 8GB (1x8) DDR4 Crucial
- SSD 250GB Samsung SATA

- SSD 150GB no-name
- PSU Ko-link 600W

 

I sad, imam potrebu da umjesto te kante na stolu koristim laptop. Laptop ću 80 % vremena koristit na stolu , ali nekad ću i morati da ga nosim sa sobom na posao.

 

 

Zanima me koji laptop i u kom cijenovnom rangu mi preporučate da bude bar 10 - 20% bolji od ovog PCa kojeg sad koristim što se tiče performansi. Koristim za surfanje u više tabova u Chromu, 1080p ili 4K video na YouTube, OCR-ane dokumente u Sumatripdf, Adobe acrobat, više instanci Worda i Excella istovremeno. . . Znači onako ozbiljan multi tasking, ali ne igrice. Da li mi možete nešto preporučiti?

 

HVALA!!!

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Buđet je 10000 kn. Trazim tanji, laksi, (aluminijski / ne plastika) laptop… sto boljih performansi. Moze i 14 inch
Mac airbook ispada zbog ios sustava osim ako postoji opcija da se u njega instalira Corel draw al na crno.
Ako tko ima ideju molim vas napisite.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

 Taj nije dobar jer ima loš ekran sa samo 220 nitsa svjetline, uzmi ili macbook air ili lenovo ovaj lenovo ako se zelis i gejmati: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-82b500bdsc-156-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/0001185289/product/

 

Po cijeni su tu negdje, a ekran po kvaliteti je tu negdje, ako ti je bitna baterija i prenosivost uzmi macbook, a ako ti je bitna sirova snaga i ako ne nosis laptop tako cesto uzmi legion

 

Zašto odabrat taj legion s 8gb rama od skoro 8000 kn kad ima OVAJ za 6000 kn s istim specifikacijama? Čak mi je tipkovnica puno bolja nego kod večine prijenosnika

 

EDIT, YT edition: Legion ima bolje termalne performance i veću batteriju. Neznam kakav je build quality legiona u odnosu na IdeaPad Gaming 3. 

Crypto nova poljoprivreda
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 2:04 (NeroX).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
glikoprotein kaže...

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

 Ti je macbook pro ? Koliko incha? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rayban1 kaže...

Buđet je 10000 kn. Trazim tanji, laksi, (aluminijski / ne plastika) laptop… sto boljih performansi. Moze i 14 inch
Mac airbook ispada zbog ios sustava osim ako postoji opcija da se u njega instalira Corel draw al na crno.
Ako tko ima ideju molim vas napisite.

 Macbook Air ima MacOS ne iOS, a na njega možeš instalirati što želiš kao i na PC, pa i na crno.

 

glikoprotein kaže...

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

 Odlično, mislim da si dobro odlučio. Touchpad na Macu je izvrstan. Kakvi su zvučnici? Kod mene na Macbook Pro su odlični, ali baš me zanima kakvi su na Air verziji.

 

Rayban1 kaže...
glikoprotein kaže...

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

 Ti je macbook pro ? Koliko incha? 

 Ako se ne varam kolega je kupio 13" Macbook Air sa M1 čipom.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma zvucnici su vrh, bolji od tv-a novog 😆, mali ali snazni. Ako kupujete laptop do 7.5k kn ovaj macbook je laptop za vas. A i na yt su recenzije odlicne. Velicina ekrana mi je potpuno nebitna kad je ovako dobar i jasan ekran
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Treba mi mala pomoć oko odabira laptopa.
Ekran 15", namjena je faks, seminari, office gluposti i tu i tamo neki game, ništa prezahtjevno tipa League of Legends.

Original windows mi nije potreban.

Buđet mi je 4 500kn ali kartica na rate.

 

Što mislite o ovome:
https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-km513ia-wb511-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-no-odd-no-os-2-god-promo/4121281/product/

ili ovome:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-15-k513ea-wb511-156-fhd-ips-intel-core-i5-1135g7-up-to-42ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-no-odd-dos-2-god-promo/4226046/product/

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 23:56 (jurkanri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebala bi mi preporuka oko kupnje laptopa za školarca. Laptop će se koristiti za svakodnevni rad i povremeno rad na AutoCAD-u.

Slabo se razumijem u konfiguracije tako da mi je svaki savjet dobrodošao. Gledam laptope od 16GB rama i našla sam neko od dole navedenih pa ako može kratka recenzija istih.

Svakako bih voljela da ima već ugrađene windowse.

Cijene do cca 6500kn, a i manje bi bilo poželjno.

Unaprijed hvala 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...orba-015400353

 

https://www.hgshop.hr/huawei-mateboo...roizvod/298644

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-vi...roizvod/298724

 

Ovaj su mi preporučili:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunal.../p/EK000399886

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dina25 kaže...

Pozdrav!

Trebala bi mi preporuka oko kupnje laptopa za školarca. Laptop će se koristiti za svakodnevni rad i povremeno rad na AutoCAD-u.

Slabo se razumijem u konfiguracije tako da mi je svaki savjet dobrodošao. Gledam laptope od 16GB rama i našla sam neko od dole navedenih pa ako može kratka recenzija istih.

Svakako bih voljela da ima već ugrađene windowse.

Cijene do cca 6500kn, a i manje bi bilo poželjno.

Unaprijed hvala 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...orba-015400353

 

https://www.hgshop.hr/huawei-mateboo...roizvod/298644

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-vi...roizvod/298724

 

Ovaj su mi preporučili:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunal.../p/EK000399886

 Iz nekoga razloga gornja 3 linka mi ne rade...

 

Ekupi laptop je super za te novce, dobijes jos 10% tako da ispada 3870 kn, za te novce ne postoji bolje na trzistu trenutno

 

E sad, koliko je to dobro za autoCAD, ne znam jer ga ne koristim. Ako za njega treba diskretna grafika, onda bih ciljao na iste performanse, samo s grafickom recimo 1650, sto se da naci za cca 6 000kn

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
encoding kaže...

Ekupi laptop je super za te novce, dobijes jos 10% tako da ispada 3870 kn, za te novce ne postoji bolje na trzistu trenutno

 mda, ako si u zagrebačkoj banci, ako ne, onda ništa od popusta

eventualno poslat svim kontaktima poruku s upitom tko ima zaba karticu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice