Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 210.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Ista stvar s frendovim HP omenom. Ne kužim što postižu sa time. Ja sam pokušao svakave nastavke, nema šanse. Jedino izbusit šaraf ili oni posebni nastavci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Još najbolja stvar je što svugdje piše da je RAM memorija zalemljen i ne može se promijeniti (službena HP stranica, korisnička podrška, HP Hrvatska), jedino upute za servis kažu da se može zamijeniti i to je točno.

Ima li tko iskustva sa Kingston HyperX Impact DDR4/8GB/2400MHz/CL14 na Ryzen 3700u?
Piše da je optimizirana za Intel.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
protjeran
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Uzmi gumicu i skini serafice, a drugi put koristi kvalitetan alat i odrovarajuci alat, pa se to nece desiti:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Poštovani, imam ovaj laptop: https://support.hp.com/sg-en/document/c04373687 (HP Pavilion 17-f050sm).

 

Mogu li na njemu dodati SSD 500gb umjesto HDD? Kome ga u Zagrebu mogu odnijeti da mi to napravi?

 

Puno hvala.

 

PS: Dodatno, što mislite o ovom laptopu? laptop-hp-pavilion-x360-i5-1035g1-8gb-512gb-ssd-inteluhd-14-fhd-win-10

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
SSD klasični je iste veličine kao HDD za laptope tako da točno sjeda u mjesto.

Kako je model dosta stariji i nije pod garancijom to može napraviti svaki servis laptopa i gotovo je u 1 dan ako nije gužva.

Nisam iz ZG pa nemam preporuku ali vidi sam kiji servis ima dobre recenzije
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Nisam siguran da li taj tvoj HP Pavilion 17-f050sm ima sata III interface jer pise samo sata vjv. ima.Mozes ugradit 2,5' ssd unutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Stari mi ima Lenovo E440 koji isto ima Haswell CPU i3 4200m.

Imao je SATA priključak, SSD je omogućio da laptop radi bolje nego kad je bio novi.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 23:12 (Bur33k).
12 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav, neznan baš kako bi ovo objasnija, nadan se da će te me razumiti.
Iman Dell E5440 laptop, kupljen davno (5 godina), i od nedavno mi se počeja "smrzavati", ali u smislu da mi je pointer od miša još uvik responzivan i mogu kliknuti na start i ostale ikone, ali se ništa ne događa. Nemogu ga ugasiti, nemogu ga restartat, nemogu ući u foldere i aplikacije. Ako mi je film ili muzika upaljena, ostat će upaljena aplikacija, ali se muzika više neće reproducirati, dok s filmon, samo se slika zamrzne ali zvuk nastavi.

Jedino što mogu napraviti je držati power tipku da ga "force" ugasin i onda ponovno upalin.

Priko Speecy aplikacije, idle cpu temperatura mi je između 45-50 stupnjeva, dok ako upalin neku igru ide priko 60.

Termalna pasta nije minjana uopće, pa neznan jel do tog može biti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

imam i ja laptop "davno" kupljen. 2011 ako se ne varam. ali i dalje radi za svoje godine poprilicno dobro.

 

Probaj ga pocistiti, HW i SW. Sad su BF akcije pa si stavi i SSD.

 

Mozda i imas neki virus koji ti zauzme sve resurse. Mozda je samo zatrpan glupostima.

 

 

12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Tnx.

Jesi minja termalnu pastu na svom?

 

SSD iman, prominija san ga lani. Njega je bilo jednostavno staviti.

 

Koristin malwaybytes i tu i tamo neki antivirus, skeniran ga bar jednom misečno tako da nema virusa. Bar nije ništa detektirano. A i nije zatrpan. Ja san takav da bilo što što ne koristin duže vrimena, brišem, jedino što mi zauzima dosta mista su slike od svih izleta i putovanja.

Koristija san i CPU-Z i napravija onaj stress CPU test, ali neznan što to zapravo znači. Krenulo bi s 825 i onda polako padalo.

7 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Ma, jednostavno reinstaliraj windowse i to je to.

Naravno, prvo backupaj sve s diskova i formatiraj particiju di su windowsi na čisto pa instaliraj.

 

Kruha i igala...
13 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Razaniash kaže...

Tnx.

Jesi minja termalnu pastu na svom?

 

SSD iman, prominija san ga lani. Njega je bilo jednostavno staviti.

 

Koristin malwaybytes i tu i tamo neki antivirus, skeniran ga bar jednom misečno tako da nema virusa. Bar nije ništa detektirano. A i nije zatrpan. Ja san takav da bilo što što ne koristin duže vrimena, brišem, jedino što mi zauzima dosta mista su slike od svih izleta i putovanja.

Koristija san i CPU-Z i napravija onaj stress CPU test, ali neznan što to zapravo znači. Krenulo bi s 825 i onda polako padalo.

 to nisam nikad promijenio. ponekad osjetim da se grije, kod dužeg rada. 

 

sta si napravio s HDDom?

 

ja osjetim zastoj ako pokrenem nesto sto je na hddu. jer ako je inaktivan on se smiri i cim pokrenem nesto sto je na njemu imam zastoj od sekundu-dvije.

 

av ne koristim. 

 

probaj upaliti task manager da vidis jel ti se upali nesto i zauzme sav procesor. mozda ti se bas av pali u cudno vrijeme i skenira sve. ili nesto drugo.

3 godine
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina
Treba mi pomoc oko lenovo laptopa. Racunalo funkcionira isprsvno samo cd driver ne zeli prepoznati ni jedan cd. Pokusala sam vratiti verziji cd drivera na prethodnu, no ta opcija nije aktivna. Isto tako su iskljucene sve windows azuriranja,a u postavkama pise da cd driver radi ispravno.
Imate li mozda koji savjet kako da osposobim cd driver?

Hvala,
LP

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Dm1110 kaže...
Treba mi pomoc oko lenovo laptopa. Racunalo funkcionira isprsvno samo cd driver ne zeli prepoznati ni jedan cd. Pokusala sam vratiti verziji cd drivera na prethodnu, no ta opcija nije aktivna. Isto tako su iskljucene sve windows azuriranja,a u postavkama pise da cd driver radi ispravno.
Imate li mozda koji savjet kako da osposobim cd driver?

Hvala,
LP

 Vjerovatno ti je leća lasera zamazana.

Najbolje je otvoriti cd čitač i očistiti vatenim štapićem i alkoholom, ako imaš alat (mali križni šarafciger i vjerovatno torx), i ako se lako vadi iz laptopa (a vjerovatno da).

A ako nemaš alat možeš kupiti neki cd za čišćenje leće, ponekad i to pomgne, premda nikad ne očisti dobro kao alkohol.

 

Kruha i igala...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Probat cu,hvala🙂

3 godine
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Iako mi je cudno zasto  ne da vratit na prethodnu verziju cd drivera?

7 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Taj driver ti ionak nema veze,  generički je od windowsa, lako moguće da ti je zapravo instaliralo isti, ali u driveru nikad nije problem, to je univerzalno za svaki optički čitač.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Gleda sam i ja i kako mi se temperatura vrti oko 60 stupnjeva, nije do paste jer nije kritična temperatura.

 

Vani je. Samo mi je SSD, boot uo, otaranje aplikacija mi nije problem, to odma otvara.

 

Možda, međutim, danas kad mi se todogodilo, samo san ugasija ekran i upalija, i "odmrzlo" se, tako da sad neznan što je. Vidit ću ako mi se opet dogdi, opet samo ugasiti i upaliti ekran, pa ako je do tog, onda je s monitoron nešto pretpostavljan.

 

Fala.

14 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav,

 

imam laptop

 

Dell Latitude 5590 i5-8250U/FHD/8GB/SSD256GB/

 

te bih volio kupiti veći SSD od 1tb međutim nisam siguran koji model se može ugraditi? Koliko sam razumio on ima m2 SSD 2280 format

 

unaprijed zahvaljujem na pomoći

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Prošli tjedan sam kupio laptop(Legion 5), jučer sam primjetio da ima mrtvi piksel. Jedva primjetno, ali definitivno iritantno jednom kad se primjeti. Naravno, garancija mi za ovo ne vrijedi jer postoji minimalan broj piksela da bi mi besplatno zamijenili display. Jedna opcija mi je vraćanje laptopa, što bi htio izbjeći jer navedeni laptop sada više nije na popustu, morao bih čekati rješenje i povrat novaca cca tjedan dana(i moglo bi se dogoditi da mi na kraju odbiju vratiti pare pa bi tu opet bilo natezanja i čekanja...) i morao bih prebacivati sve podatke i ponovno instalirati hrpu aplikacija i pluginova koje koristim...druga opcija mi je da nadoplatim za zamjenu displaya, ali pretpostavljam da će me to poprilično koštati. Treća opcija mi je da živim s tom prokletom crnom točkicom. Šta da radim???

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Grizzlywolf kaže...

Prošli tjedan sam kupio laptop(Legion 5), jučer sam primjetio da ima mrtvi piksel. Jedva primjetno, ali definitivno iritantno jednom kad se primjeti. Naravno, garancija mi za ovo ne vrijedi jer postoji minimalan broj piksela da bi mi besplatno zamijenili display. Jedna opcija mi je vraćanje laptopa, što bi htio izbjeći jer navedeni laptop sada više nije na popustu, morao bih čekati rješenje i povrat novaca cca tjedan dana(i moglo bi se dogoditi da mi na kraju odbiju vratiti pare pa bi tu opet bilo natezanja i čekanja...) i morao bih prebacivati sve podatke i ponovno instalirati hrpu aplikacija i pluginova koje koristim...druga opcija mi je da nadoplatim za zamjenu displaya, ali pretpostavljam da će me to poprilično koštati. Treća opcija mi je da živim s tom prokletom crnom točkicom. Šta da radim???

 Jesi li probao ići na zamjenu pod jamstvom?

Prije nekih 8 godina sam naručio Inspiron od Dell-a online. Tada sam još živio u Italiji. Odmah pri paljenju sam primjetio jedan mrtvi pixel i zvao korisničku službu. Poslali su mi doma tehničara sa istim modelom koji je ustanovio nedostatak. Pustio mi je novi ispravni a stari je pokupio.

7 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
MatijaZG kaže...
Grizzlywolf kaže...

Prošli tjedan sam kupio laptop(Legion 5), jučer sam primjetio da ima mrtvi piksel. Jedva primjetno, ali definitivno iritantno jednom kad se primjeti. Naravno, garancija mi za ovo ne vrijedi jer postoji minimalan broj piksela da bi mi besplatno zamijenili display. Jedna opcija mi je vraćanje laptopa, što bi htio izbjeći jer navedeni laptop sada više nije na popustu, morao bih čekati rješenje i povrat novaca cca tjedan dana(i moglo bi se dogoditi da mi na kraju odbiju vratiti pare pa bi tu opet bilo natezanja i čekanja...) i morao bih prebacivati sve podatke i ponovno instalirati hrpu aplikacija i pluginova koje koristim...druga opcija mi je da nadoplatim za zamjenu displaya, ali pretpostavljam da će me to poprilično koštati. Treća opcija mi je da živim s tom prokletom crnom točkicom. Šta da radim???

 Jesi li probao ići na zamjenu pod jamstvom?

Prije nekih 8 godina sam naručio Inspiron od Dell-a online. Tada sam još živio u Italiji. Odmah pri paljenju sam primjetio jedan mrtvi pixel i zvao korisničku službu. Poslali su mi doma tehničara sa istim modelom koji je ustanovio nedostatak. Pustio mi je novi ispravni a stari je pokupio.

 Zvao sam ovlašteni servis i rekli su mi da ne bude išlo pod garanciju ak je samo jedan piksel u pitanju....Misliš da mi se isplati ipak probati odnijeti u servis?

10 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Grizzlywolf kaže...

 Zvao sam ovlašteni servis i rekli su mi da ne bude išlo pod garanciju ak je samo jedan piksel u pitanju....Misliš da mi se isplati ipak probati odnijeti u servis?

 Ne znam stvarno bi li prošao pod jamstvo tu kod nas. Znam samo da je Legion 5 skup model i ja ne bih prihvatio činjenicu da imam mrtvi pixel na laptopu od soma eura. Čak bih vjerojatno tražio povrat novaca ako ne stigneš provjeriti bi li prošao kroz jamstvo.

10 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Pozdrav. Imam HP Pavillion laptop kupljen prije 4 godine, garancija je istekla. Problem s njim mi je da mi je otisa lijevi hinge tj. onaj lijevo dio preko kojeg je povezan ekran i "kuciste". Ne mogu ga sklopit vise jer plastika pocme pucat i konstantno ga drzim otvorenog. Moze li se ovo popraviti i ako moze, imate li preporuku gdje bi, i za koju cijenu, to mogao napraviti u Splitu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozz ekipa.

 

Imam sljedeci problem sa lap Acer Aspire 3 A315-54k-55v1.

Kupljen je u 8.mjesecu i ima garanciju.

 

Sam od sebe se ugasio i nece vise da podigne sustav.

Kratko nakon pritiska gumba za paljenje pojavi se logo,ali i odmah pocrni,nakon toga ne reagira ni na jednu tipku.

 

Ako cu kod paljenja brzo stisnuti tipku F2 trazi mi neki pasword.

 

Moje pitanje je sljedece,da li je ovo slucaj za servis,gubim li pravo na garanciju ako sam pokusam kroz Bios.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Ako ima garanciju nemas sta razmisljati i prckati...

salji dalje

10 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav ekipa, laptop po imenu hp pavilion gaming 15 stradao je u padu, na svu sreću živ je i sve radi osim jednog malog problema koji zna biti dosta iritantan. Naime, nakon korištenja laptopa cca 40 min ekran se samo ugasi, znači sve ostalo radi samo se ekran zacrni i nema spasa. Obično sam problem riješavao tako da ga zaklopim i otklopim nakon čega je sve radilo normalno, želim nadodati kako se nekad zna promijeniti u bezbojnu sliku umjesto da se zacrni. U međuvremenu sam nabavio monitor na kojem sve normalno radi znači zaključio sam da nije problem u grafi tako da vjerojatno je do nekog connectora ili nešto slično evo ako je itko imao sličan problem, iako sumnjam, bilo bi mi drago da podijeli svoje iskustvo. Hvala ekipi unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

moguce da je flat kabel.

 

14 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

znaci imam dell vostro 3580 , intel i5 8th gen , radeon 520 graficka i imam 2 fpsa na call of duty 2 , takodjer 10ak fpsa imam na igri among us .. u cemu je problem? ili je stvarno smece laptop..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Iako Radeon 520 nije ništa posebno ipak bi ti trebala omogućiti bolje performanse.

Napravi reinstal GPU drivera.
Je li moguće da ti laptop radi na Intel integriranoj grafici i uopće ne pali rx520?
SSD koliko si mi života uštedio...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice