Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 210.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

-nema reinstalla, nema upgradea različitog jezika (besmisleno ograničenje, može ako editiraš reg..). Clean install.

-možeš vratiti ako je dostava, to je datum kad nešto preuzmeš, službeno vidljivo .. i kažeš da je od početka, znači sam kasniš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Kontaktirao zel-cos, kažu da uređaj nije pokriven internacionalnim jamstvom i da ga oni ne mogu primiti. Jedino reklamacija na prodajnom mjestu, a to je Njemačka. Bravo Lenovo.

 

Update:

Dobio sam odgovor od trgovca, Alternate.de. Kažu da mogu poslati na njihovu adresu da vide oni u čemu je problem. Samo se bojim da će, kad ga pošalju nazad, opet sve biti isto. Čitao sam da takvi problemi s laptopima s AMD Ryzen procesorima uopće nisu rijetka pojava. Inzistirat ću na povratu novca jer nemam živaca za reklamacije , slanje nazad... Kako to inače ide, trgovac pokriva troškove transporta ili ja kao kupac?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 16:49 (Peruneph).
6 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

zanima me kao vi koji imate predatora odrzavate njegovu povrsinu mat,kad god da dodirnem ostane fleka,jel ima neko sredstvo za prebrisati takav materijal?

jucer sam ga malo ispolirala sa sredstvom za odrzavanje dvrenih povrsina al i dalje se hvata,cim dirnem prstom ostane masno...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Uzmi najfiniji brusni papir i pobrusi (najbolje pod vodom vodobrusnim) 

 

Šalim se, nema ti tu lijeka, eventualno neki premaz na koji se ništa ne prima, ili nekaj slično.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 11:12 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Moze li mi neko reci da li je 60w adapter dovoljan da pogoni i7 3720qm?
Hp Elitebook 2570p je u pitanju.
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Čini se da sam danas spalio bratov ASUS K550JX prilikom čišćenja.

PWR LED gori, Caps i ScrLk se upale i onda periodično zajedno blinkaju do daljnjeg, na ekranu nema ničeg, ventilator se vrti a pržilica se konstantno pokušava zavrtit.

 

Pošto će cifra od ovlaštenog servisa (za kojeg sam i ovako čuo da je smeće) vjerovatno bit 2500-4000kn (i7-4720HQ/GTX950M oboje zalemljeni) isplati li se radije

recimo odma odnijet u Analogbit gdje čitam da vrše BGA reball/reflow ako treba, ili (što ja smatram najvjerovatnijom opcijom jer lol cijena popravka laptopa opcenito) odjebat laptop u potpunosti i složit burazu neki rabljeni PC sa GTX1050 da može igrat LoL i GTA V bez throttlanja?

 

Chico12 Ja na 65W guram 2720QM sa integriranom grafikom ali sam cuo da mi mozda zato pada sa 3.0 na 2.6GHz prilikom duljeg multithreaded loada

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 23:58 (8ax).
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Trebam pomoć u vezi laptopa HP Compaq 6820s. 

Znači kad se upali pokazuje samo bijeli ekran, kad se priključi na monitor preko VGA izlaza normalno pokazuje sliku sve radi ok.

Imam isti takav još jedan HP Compaq 6820s i probao sam ekran sa ovoga što pokazuje bijelo spojiti na taj ispravni i sve radi super. Znači nije do ekrana.

Kad sam sa ispravnog ekran spojio na ovaj što daje bijeli ekran pojavile su se crne crte i slika ne valja.

E sad muči me što pokvareni laptop pokazuje normalno sliku na monitoru preko VGA izlaza jel to znači da je graf ispravna što bi moglo biti i jel se to isplati popravljati?

P.S. zaboravio sam reći da je prije isto pokazivao bijeli ekran i nakon što sam par puta prebacivao na monitor i nazad na ekran slika je bila ok vratila se. Međutim to je trajalo par dana i nakon toga više neće. To je bilo prije ove probe sa drugim ekranom.

Skužio sam da se laptop pregrijavao promjenio sam pastu, ali slika je i dalje bijela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Možda ti se samo konektor za ekran na matičnoj ne drži kak spada.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav, posto sam uzeo novi laptop i stari mi sad stoji sa strane al nisam ga se spreman rijesit jer i onako ne mogu dobit za njega bog zna sta a i prakticniji mi je za nosit posto je 15", zelio bi stavit neku polovnu graficku posto je trenutna slaba pa da posluzi jos kolko tolko.

Ovako na njemu se nalazi i7 2670QM, 6GB i ono sto bi mjenjao ATI 6750 512MB ( ovo sranje je samo zato sto mi je "majstor ko ciscenja zamjenio graficku i stavio ovo, skola), pa me sad zanima s cim bio eventualno mogao zamjenit i dal se isplati?

Nisam zna di tocno postavit ovo pitanje a da ne otvaram novu temu pa se nadam da sam pogodio ;) Hvala u naprijed

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Grafičke kartice na laptopima su u pravilu zalemljene za matičnu ploču i ne mogu se nadograditi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
darkborg kaže...
Grafičke kartice na laptopima su u pravilu zalemljene za matičnu ploču i ne mogu se nadograditi.

 Meni je na tom starom laptopu bila ATI 6770M 2GB da da bi nakon sto sam ga odnio na ciscenje frajer zamjnio graficku 6750M 512MB po tome pretpostavljam  da mogu drugu stavit?

Al nisam znalac zato sam i trazio misljenje tu.

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 22:20 (cak_Norris).
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Pa stvarno ne znam kakvu je on imao računicu u tome svemu. Uglavnom, možeš potražiti na internetu s kojim sve verzijama grafičkih kartica je taj tvoj laptop dolazio pa nabaviti jaču, u najgorem slučaju možeš ponovno uzeti 6770 na ebayu. Zatim se moliti da je kupljena grafa ispravna, pa onda platiti nekoga tko će ti to sve odraditi (lemljenje) , pa onda opet red molitve da je ovaj to napravio kako treba i da će laptop raditi.

Po meni neisplativo.
15 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Ocito je imao cim je to napravio, prodat ili sta vec, moja greska jer nisam isao provjeravat odma, hvala u svakom slucaju 

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

koji laptop je uopće u pitanju?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
XXX-Man kaže...

koji laptop je uopće u pitanju?

 HP Pavilion dv6

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
14 godina
moderator
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Na tom laptopu je grafika integrirana na matičnu ploču i ne mijenja se.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
14 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Već sam par puta prije postao ali evo palo mi opet na pamet da upitam vaše mišljenje.Znaci imam jedan problem sa laptopom pregrijava se mjenjao sam thermalnu pastu više puta možda nekih 3 puta dosad koliko ga dugo imam.Garancije nema model laptopa je asus f555ln i3 4030u i Gt  840m 2Gb sad da ga mijenjam i prodajem ne isplati se.Sto mi pada na pamet jel pametno pokušati mjesto paste staviti tekući metal.Ostalo mi je ga još  s tim da prije nanosa tekućeg izoliram, pinove  na grafičkoj i procesoru npr sa lakom ili nečim.Jer imam mišljenje da je asus po pitanju hlađenja dobro podbacio što se tiče ovih modela X555L serije, sve bi bilo uredu da nisu stavljali Nvidia  gpu.Onaj cooler što dodje u laptopu i heatsink je idealan za procesor i IGPU sve ostalo je previše.

 

Da napomenem sve bi bilo uredu da ima grafička mogućnost u Msi afterburneru da se odredi max temp, jer ovako ide bez limita do 90°C

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 13:20 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Sumnjam da ce tekuci metal nesto pomoci ,ali vrijedi probat.

16 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozz ljudi, može li mi tko preporučiti dobar laptop za obradu videa, budžet je 7500kn, SSD minimalno 250GB + HDD za pohranu.

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Bok

prijatelj je uzeo zeni asus ultrabook, nisam siguran model, znam da je 8gb ram, i7 8550u, 256gb ssd 1tb hdd, mx150, 14 incha, i laptop je aluminijski. Cim ga je otpakirao, primjetio je problem s wi fi signalom. Gdje mobitel ima pun signal, ovaj ima jednu crticu, nekada dvije. Je li to zbog aluminija ili da nosi na reklamaciju?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Pozdrav, trebam pomoc... moze li mi netko reci je li ovaj laptop cemu, s obzirom na to da ga trebam uglavnom za pisanje seminara i tu i tamo za skinuti i pogledati film, seriju, te standardno fejsbukaranje i citanje vijesti...?  https://www.chipoteka.hr/artikl/141485/notebook-asus-x541na-go423t-n33504gb128gbinthdwin10-bijeli-6129273460 

Imala sam hp, s integriranom grafickom i nakon dvije godine se pokidao a nisam ga koristila bas puno pa me sad strah da mi se isto ne ponovi.. ima li netko iskustva s ovim modelom? Unaprijed zahvaljujem...

14 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

znači ovako , poslao sam laptop (HP Envy 13) na servis zbog pinchanog kabla od display-a, to su riješili, no međutim, boja je sada blago žuta, kalibrirao sam ekran, namještao boje preko intel settingsa ali i dalje bijela nije bijela i neke boje nisu baš skroz kako treba, npr. siva. Pa me sada zanima jel postoji kakav software za kalibraciju ili da šaljem nazad u servis ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Briši

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 10:45 (marsovac zemaljski).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav, imam Lenovo legion y520 na kojem je otisla tipka, zapravo ona klackalica ispod tipke...

Zanima me dali se priznaje garancija za to? Ako ne, dali bi se ta klackalica mogla negdje nabavit?

Zvao sam jedan servis i kazu da bi se trebala cijela tipkovnica mijenjat, sto je apsurd zbog komadica plastike.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

jel moze pomoc kako aktivirati skrolanje na touchpadu na acer aspire 5. Guglam sve upute i youtube linkove ali nista ne pomaze

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Imam Acer Aspire A515. Kod mene se skrola sa 2 prsta istovremeno, gore, dolje...
10 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Jel netko možda zna gdje se mogu kupiti dijelovi za Asus laptope (čitaj plastike) ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Jel se isplati kupovati zamjenske baterije za prijenosnike, da li su sigurne kao i original tipa ne mogu pokvariti matičnu ili nešto slično
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
sage kaže...
Jel se isplati kupovati zamjenske baterije za prijenosnike, da li su sigurne kao i original tipa ne mogu pokvariti matičnu ili nešto slično

 Pa uglavnom su ok, nisu dobre kao originali, ali su pouzdane, naravno kupi u provjerenog prodavača.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Nixx7 kaže...

Pozdrav, imam Lenovo legion y520 na kojem je otisla tipka, zapravo ona klackalica ispod tipke...

Zanima me dali se priznaje garancija za to? Ako ne, dali bi se ta klackalica mogla negdje nabavit?

Zvao sam jedan servis i kazu da bi se trebala cijela tipkovnica mijenjat, sto je apsurd zbog komadica plastike.

Ne znam točno što ti je otišlo, ja sam tražio za stari Asus n76vz , zamjenska tipka tj. kit je cca 5$, cijela tastatura je bila u RH sa hrvatskim znakovima tipa 200kn - naravno radi se o kineskim tastaturama sa naljepnicama ili eventualno hrv znakovima, ali budući se radi o starom modelu i originali su ili ultra skupi ili nedobavljivi, puno izbora nema.

Treba vidjet što ti je točno otišlo, može li se zamijenit sa zamjenskom tipkom (tj kitom - imaš na webu za pojedine modele laptopa što i kako se može) i odakle ju naručit.

 

Ako treba mijenjat cijelu tastaturu, samo ovlašteni servis jer gubiš garanciju upustiš li se sam u to.

 

Budući je kvar "fizički", obično je odgovor da se garancija ne priznaje jer si sam potrgo, osim u slučaju da imaš "produljeno jamstvo" primjerice od Uniqa osiguranja, jer u uvjetima tog osiguranja pokriveni su i "slučajni lomovi", po meni za 400-500kn koliko traže na 5 godina se isplati za novije, skuplje laptope.

 

Lp

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice