Kvalitetan laptop

poruka: 21
|
čitano: 5.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
faks laptop

Ovako stvari stoje. U strci sam zadnjih dana i treba mi jedna preporuka jer nemam vremena za traženje po našim trgovinama. Treba mi što je moguće bolji laptop za do nekih 10-ak tisuča kuna. Ne bi ga koristio za igranje tako da je sama grafička u drugome planu, ali je ipak ne treba zanemariti u potpunosti, ponekad ču ipak zavrtiti štogod. Naglasak je na procesoru, memoriji, disku, ekranu (17 inča min), dobroj tipkovnici i kvalitetnoj konstrukciji. Student sam, ali ga ne mislim previše nosat tako da zaboravite na masu. Gledao sam malo laptope u prošlome broju Buga, ali i dalje bi mi trebao savjet. Ako ima štogod novije dodatne opreme ili malo "ekskluzivnije", npr. TV karticu, Blu Ray, Bluetooth adapter ili štogod drugo, to je veliki plus. Znaći, multimedijalni laptop. Eto, nadam se da nisu teški uvjeti. Pozdrav.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Možda ovaj :

Naziv 

Notebook ACER Aspire 8920G, (LX.AP50X.295) Intel Core 2 Duo T5750 (2.0GHz), 18.4" Full HD WXGA (1920 x 1080), RAM 4GB DDR2, HDD 320GB SATA, BluRay DVD+-RW DL, nVidia GeForce 9500M GS (512MB), modem, LAN, WLAN, Vista Home Premium

Opis

Zaslon: 18.4" Full HD (1920 x 1080) Procesor: Intel Core 2 Duo T5750 (2.0GHz) Radna memorija: 4GB DDR2 Čvrsti disk: 320GB SATA Optički uređaj: BluRay DVD+-RW DL Grafička kartica: nVidia GeForce 9500M GS (512MB) Povezivanje: modem, LAN, WLAN Ostalo: USB 2.0x4, HDMIx1, VGA, 5.1 sustav zvučnika on-board, ExpressCard slot, Bluetooth, Fingerprint reader OS: Vista Home Premium (LX.AP50X.295)

9.886,00 KN


ili verzija s manjim zaslonom, a brzim procesorom (po meni bolji izbor):


Naziv

Notebook ACER Aspire 6920G, Intel Core 2 Duo T8300 (2.4GHz), 16" FullHD WXGA (1920 x 1080), RAM 4GB DDR2, HDD 320GB SATA, BluRay, DVD+-RW DL, nVidia GeForce 9500M GS (512MB), modem, LAN, WLAN, Vista Home Premium (LX.AP40X.126)

Opis

Intel Core 2 Duo T8300 (2.4GHz) 16" FullHD (1920*1080) 4GB DDR2 RAM 320GB SATA BluRay, DVD+-RW DL nVidia GeForce 9500M GS (512MB) modem, LAN, WLAN Microsoft Windows Vista Home Premium

10.259,00 KN


Oba su iz HgSpota

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Je, stvarno su izvrsni laptopi, taman mi to treba. Ali, razmišljao sam i o Appleu. Može li se na njega lako instalirati XP i Vista? Kako je igrat na Appleu?

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

DELL Notebook Inspiron 1720 17'' WXGA+ (1440x900), Core™ 2 Duo T9300 2.5Ghz/6MB/800MHz, 3GB RAM, 250GB HDD, 8X DVD+/-RW, NVIDIA® GF 8600M GT 256MB, BT, Wi-Fi b/g, Web Cam, 6-cell battery, Vista Premium Eng., Croatian Keyb, blue

 

Evo pogledaj ovo cijena je 10k i neš sitno ali je bolji od ona dva Acera barem proc

Meaningless ideals will eventually crumble before reality 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetan laptop
Shok kaže...

DELL Notebook Inspiron 1720 17'' WXGA+ (1440x900), Core™ 2 Duo T9300 2.5Ghz/6MB/800MHz, 3GB RAM, 250GB HDD, 8X DVD+/-RW, NVIDIA® GF 8600M GT 256MB, BT, Wi-Fi b/g, Web Cam, 6-cell battery, Vista Premium Eng., Croatian Keyb, blue

 

Evo pogledaj ovo cijena je 10k i neš sitno ali je bolji od ona dva Acera barem proc

 Potpis! A i kučište i monitor su dosta bolji...
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetan laptop

Pogledaj MacBook Pro na akciji, ostalo ih je još par. Nemoš kvalitetnije od toga dobit. Može se lako instalirati i XP i Vista pomoću Boot Campa koji je dio OSXa. Igraš se u XPu ili Visti ili OSXu, grafička kartica je jako dobra.

http://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetan laptop
dgigibao kaže...

Pogledaj MacBook Pro na akciji, ostalo ih je još par. Nemoš kvalitetnije od toga dobit. Može se lako instalirati i XP i Vista pomoću Boot Campa koji je dio OSXa. Igraš se u XPu ili Visti ili OSXu, grafička kartica je jako dobra.

 Bratić mi ima taj laptop i oduševljen sam njime... Fakat je kvalitetna stvar. Uglavnom, ni s Dellom ni s Macom ne možeš fulati.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Čuješ oba su odlični lapovi ali mislim da je ipak taj MacBook Pro 5k kuna skuplji a čovjek je tražio do 10k kuna pa mislim da je to jedan veliki minus ali za taj lap sve najbolje kao i za ovaj dellov

Meaningless ideals will eventually crumble before reality 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvalitetan laptop

ak je bitna kvaliteta, Dell, HP i Lenovo te ne bi trebali razočarat...

nađe se i pokoji drugih marki, al ove su proslavljene po kvalitetnoj izradi i komponentama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Znaći, Acer izbjegavam ili? Ako je MacBook 15 k, onda ga mogu zaboraviti, limit mi je 10 k.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetan laptop
2029.MN4 kaže...

Znaći, Acer izbjegavam ili? Ako je MacBook 15 k, onda ga mogu zaboraviti, limit mi je 10 k.

 Ja bih ga izbjegavao. Ako misliš dati 5000kn, onda je ok, ali ako si već spreman dati tolku lovu, onda treba očekivati nešto bolje od toga.

Primjerice, ovaj ti je u tom cijenovnom rangu, a s njim dobiješ i iPod. Na igranje, nažalost, možeš zaboraviti. Ako si pak spreman dati 2000kn više, ovo nije loše, te se s tim možeš pristojno igrat.

Bilo kako bilo, uzmi ili Dell ili Mac, a budući da ti je Mac preskup za ono što nudi, Dell bi bio najpametniji izbor.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
Kvalitetan laptop

Moja preporuka ti je svakako jedan od Forcebook iz HGspota, frend ima jednog i prezadovoljan je njime.

 

 

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=034272

 

Ovo mi se čini kao jako dobra igračka, no jedini problem su 15,4"

 

 

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Tek sam sad u nedoumici. Prijatelj mi ima Acer, radio sam na njemu. Meni se čini jako dobar, lipo izgleda, dobro radi. Acer je malkice, kako bi se reklo - "mekši", tj. nema toliko čvrsto i kvalitetno kučište. Ha, Acer bi u auto industriji mogao biti Alfa Romeo - puno opreme, dobro radi (dok traje garancija), lipo izgleda i atraktivan je. S druge strane, Dell i Apple bi bili kao Audi i Rolce Roys. E, pa se ti sad misli...

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Gadne dileme, ali kako su govorili drevni egipćani : "Dobar je svaki laptop ako se znaš pravilno brinuti o njemu"Smijeh. ACERi su jako lijepo opremljeni, a ekranski prikaz je u prihvatljivim granicama. Nije ni ACER više neki teški šrot kao prije. Al opet DELL je DELL. Neznam stvarno, ja bih vjerovatnije uzeo ACER radi sirovih performansi, al opet............ DELL je tako cool.Cool Boli me glava od ovog, mogu mislit kako je tebi.

 

EDIT : Ma ja bih ipak DELL uzeo, kvaliteta je kvaliteta.Smijeh

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2008 2:47 (scorpion667).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetan laptop

Napisa sam da pogleda MBP na akciji

http://store.apple.hr/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/wa/stockPageByName?name=MacBook%20Pro%200908

12300KN

da se naći i jeftinije

 

http://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
16 godina
offline
Kvalitetan laptop

Izrada kučišta kod della i kvaliteta monitora su jako dobri. Uz dell dolazi i 3 godine garancije. Uzmi dell.

Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvalitetan laptop

Nazalost danas je po kvaliteti sve tu negdje ...

 

Radil s dosta thosiba i Dell-ova i nisu me odusevili, dapace osim na kibi koja dosta "tvrda" od acerove nisam videl ni razliku u kvaliteti ...

 

Tak da je Dell kvalitetniji j neznam bas da stoji.. danas je to nazalost sve isti klinac, ok dell i thosiba imaju dulju garanciju, za acera je nadoplata da se produlji garancija na 3 godine strasnih 500kn...

 

Jedini kaj sam videl da po kavaliteti kibe i kucista odstupaju si Lenovo(IBM) i Apple ... ali su zato i fest skuplji od ostale druzine...

 

Moj savjet ti je da si odaberes jedan od Acera, ok cjena, jako jako puno performansi.. radio s vise modela, dapace trenutno i vlasnik 2 komada i nikada problema, jako puno ljudi koje znam ima acere i nemaju problema ...

 

Ali opet danas uvijek mozes dobiti model koji "zeza" bio Acer,Thosiba,Dell,Lenovo ili Apple....

 

Samo bjezi ko sam vrag od Forcebooka i inih domacih barbone lapova....

Main Komp : Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S Laptop : Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

pricekaj malo jer ti dolaze novi R i T laptopi iz IBM/Lenova!

to su najbolji laptopis... pogotovo nova T500 serija! daj im mjesec, dva i vidjeti ces.... oled, blue-ray, ssd ili mehanicki disk, razne nativne rezolucije i razne graficke u najbolja i najkvalitetnija kucista i NAJJACU podrsku koja postoji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Jedini DELL koji je blizu MBPu po kvaliteti izrade je XPS M1530  al opet je to plastika nasuprot potpuno aluminijskom kućištu, užasan touchpad nasuprot multitouchu,...

http://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

Evo, taman mi je frend donio svoj MacBook i mogu vam reći da je kvaliteta uzdignuta do perverzne razine. To jednostavno može samo Apple napraviti. Kad sad usporedim Acer i Apple, dođe mi da se smijem jer se to uopće ne može usporediti! Stvarno izvrsno. Međutim, rekao bi da 50% cijene, kad kupujete Apple, ipak date na ime. Jer ako usporedim bilo koji drugi laptop iste cijene i Apple - dobijem ogromnu razliku u komponentama! Ovdje 4 GB, tu 2GB, ovdje 17", tu 15.4", u ovome 500 GB HDD dok u Appleu samo 200 GB! Gledam ja Mac Pro - kad ono tamo grafička - ATI HD 2600 Pro. Šta če mi to? Za igrati 3D Tetris?! Za 22 k, očekujem i bolje i više. Tako da, ma koliko mi se svidio MacBook i ma koliko on bio kvalitetan on meni ne pruža ono što meni treba. To je za ljude koji imaju jako puno love i žele se pokazati i istaknuti. Ja sam student i ne čini mi se mudro dati 10 k za nešto što lipo izgleda, a malo meda daje...

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetan laptop

I ti si sad svašta smiša, jel pričamo o laptopima ili desktopima?

Pa nemoraš kupovat bazičnu karticu? i Zar nisi u drugoj uvodnoj rečenici reka da te ne zanimaju igrice. A za sve ostalo će 8 jezgri na 2.8GHZa biti sasvim dovoljno.

Neznam odakle ti 50% kad Dellov XPS 1530 košta 2000Kn jeftinije od MBP u sličnoj konfi.

 

XPS 1530

 

• Intel Core 2 Duo procesor T8300
  • 2.4GHz 3MB L2 Cache 800MHz FSB

  • 15.4" WXGA+ Wide (1440 x 900)
  • 2GB 667MHz DDR2
  • 200GB SATA(7200rpm) tvrdi disk
  • 8xDVD±R/±RW DL pogon
  • 256MB nVidia GeForce 8600 GT
  • Integrirana kamera 2.0M pixela
  • 8-in-1 Combo Card reader
  • Bluetooth, IEEE1394, S-Video
  • Dell (802.11a/g/), Fingerprint
  • MS Windows Vista Business

 

10600Kn

 

MacBook Pro Good

 

15.4in TFT zaslon (1440x900)
2.4GHz Intel Core 2 Duo
2GB radne memorije 667MHz (DDR2 PC2-5300 SDRAM)
200GB 5400rpm
SuperDrive (DVD+_RW/CD-RW)
NVIDIA GeForce 8600M GT sa 256MB GDDR3 RAMa i dual-link DVI
Osvijetljena tipkovnica
Ugrađen iSight
Ugrađeni AirPort Extreme i BlueTooth 2.0+EDR
Dva USB 2.0, jedan FW800, jedan FW 400, i ExpressCard/34 utor
Ugrađeni stereo zvučnici, mikrofon, optički audio izlaz i ulaz
DVI to VGA adapter

OSX Leopard

 

12359KN

http://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice