Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.737
|
čitano: 1.377.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Instar informatika ima na svojoj web stranicu jednu kategoriju sa gaming laptopima pa tamo pogledajte.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markonije kaže...

Pozz ekipa

 

Trebao bi malu pomoć oko laptopa. Nedavno sam kupio ASUS G771JW.

Unutra je: i7-4720HQ 2,6GHz (8 CPU)

         12GB RAM

         nVidia GTX 960M 4gb (DDR5)

         SSD 256gb i HDD 1tb

         Win 7- 64x

 

Što se tiče konfiguraciju nemam se kaj brinut oko posla ili igranja,pošto sam grafički dizajner, sa vremena na vrijeme volim zaigrat nešto, stoga prvo sam krenuo sa Steam-om , Heros and Generals , sve na high i super je ima oko 120fps-a... lag svakih 3 sec, reko dobro upalit ću vertical sync, ništa. Bila grafika smanjena ili povećana nema veze. Iskreno probao sam dosta stvari i ništa nije pomoglo. Mislio sam možda je laptop pokvaren ili nešto, budem ga odnio na dijagnozu pa ćemo vidjet u čemu je riječ, sve je super prošlo bez greške, stavljeni windowsi unutra, clean instal i NIŠTA.

Nakon toga sam mislio da je do njihovog servera, reko idem nešto drugo instalirat. Skinuo sam Star Wars Battlefront, sve na ultra kad ono isti problem. Znači ne mogu se riješit tog lag-a ko da mi svakih par sekudi nešto skida i ometa vezu, nema veze sa grafikom, jer bilo na low ili ultra isti vrag je , čak je na low gora stvar. Na kraju sam mislio da je do interneta, pozvao sam tehničara, on mi je pingao browser , reko da je sve ok ,izvaljao mi neke fore da nemam brige, iskreno neznam dali mu mogu vjerovat ili ne , pošto nemam pojma u vezi interneta i rutera te svih tih sranja. 

Ako bilo tko ima neki savjet ili riješenje ili bilo šta, molim Vas javite mi se jer više neznam kaj ću. (na servis nejdem još pošto sam se zakrvio sa prošlim laptopom u tom servisu i dobro me znaju tako da, ne još).

Ugl hvala na trudu, ko pomogne ima pivkana od mene .

 

Pozz

 Nisam shvatio o kakvom se to "lagu svakih 3 sekunde" radi, ali ako imaš "micro sttutering" ili trzanje svakih par sekundi bez obzira na grafičke postavke, možda ti je do hard diska.

To se meni dešavalo sa Battlefieldom 4 kad sam ga igrao na starom HDD-u koji je polako ali sigurno odlazio u vječna lovišta. Probaj staviti igru na SSD ili na drugi disk, pa isprobavaj.

Može biti i do RAM-a. Isto tako probaj upaliti Vsync u igrama pa vidi jel problem nestao.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 14:30 (DeniZg).
15 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa,

znaci planiram uzeti gaming laptop mada nisam zagrizeni gamer al imam zelju zaigrati najnovije igrice tipa GTA 5 da nadoknadim djetinjstvo :D .Cijelo vrijeme mi je u planu ovaj

 

 http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-rog-gl552jx-cn228d-intel-core-i7-4720hq-ram-8gb-1000gb-nvidia-geforce-gtx-950m-2gb-2-god-jamstvo/GL552JX-CN228D

 

trenutno ga nema ali doci ce kad tad,nije mi zurba,medjutim nasao sam na amazonu ovo

 

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00T7XRH2A/ref=mp_s_a_1_1?qid=1445028883&sr=8-1&pi=SX200_QL40&keywords=asus+gl552&dpPl=1&dpID=51FydyU2%2BZL&ref=plSrch

 

Znaci razlika je u 8 gb rama,i grafickoj kartici i cijeni naravno.Zanima me vase misljenje o ova dva komada,da li da idem preko amazona za 1000 $ ili da uzimam ovaj iz instara za 7400 kn,zelim bolje,cijena mi nije toliko bitna samo da ne ide preko ovih 7400,isto tako iskustva sa amazonom ako netko ima jer nisam nikad tamo narucivao,dok sam na ebayu domaci,i hoce li garancija vrijediti u domacim servisima ako ga narucim s amazona?

 

Hvala na pomoci,

Toni

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

US Amazon ne dostavlja u HR.

HR servisi ti (uglavnom) neće popravljati uređaj kupljen vani.

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozz,

 

Trebam pomoć glede kupovine 2 laptopa, placam gotovinom

 

Laptop 1 do 10k kuna: za gaming, uz dobar proc te grafu laptop mora imati ssd (barem 128gb), nebitno mi dal je monitor 156 ili 173 (gledao sam Asus ROG G551VW-CN011D pa ako se isti isplati uzeo bih ga-cijena 9300kn)

 

Laptop 2 do 5k kuna: treba mi vise manje za putovanja te za posao (office i slicni programi, nista graficki zahtjevno tako da je dovoljna intergrirana), dobar proc da ima te isto tako mora imati ssd (ovdje moze i 64gb na dalje), isto kao i za gaming laptop mi nebitno dal je 156 ili 173 (malo sam istrazivao te nisam nasao na nesto sto mi se svidja pa bih tu molio za vecu pomoc)

 

Unaprijed se zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Može li kakav gaming laptop bez ssd i 4 do 8 gb rama al s procesorom i grafičkom što sličnijim stolnim računalima, znači nešto šta bi bilo best buy pa ako triba i priko 10k.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Trebao bi mi gaming laptop do 12 000kn. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Najisplativija opcija je asus g751jt.

 

@fm15

Tebi je najisplativija opcija g751jl. Sljedeći isplativiji je ovaj kojeg sam gore preporučio kolegi, ali to je dosta skuplje.

 

Ovo su preporuke što se tiče hr, ako ste otvoreni za kupovinu izvan hr, javite.

 

Eventualno se može pogledati acer predator 15 i 17.

 

EDIT: Da napomenem da ovaj g751jl nema G-sync dok g751lt ima. Prednost ovog manjeg acer predatora je, pa u tome što koliko vidim je jedini u hr koji nudi ovako snažne grafičke u 15.6'' modelu. Ovi predatori koliko vidim imaju ddr4 ram (mislim da nema nekog utjecaja na gaming), ali nemaju g-sync. Zasada su skuplji od konkurencije (barem tamo gdje su dostupni).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 14:57 (AirLive).
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Tko voli neka izvoli 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Molio bih preporuku za gaming laptop do 5600-5800 kn gotovinom plaćam 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Znalac kaže...

Molio bih preporuku za gaming laptop do 5600-5800 kn gotovinom plaćam 

 Ako ti ne smeta.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx?page=136&jumpto=4862670&sort=asc&view=flat

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozz ugl zanima me laptop do oko 2500 € po mogućnosti 15 inch al i 17 je OK , da se može kupit preko UK Amazona ... Min 1 ssd grafa gtx 980 ili gtx 965 sli (aorus x5 ) i CPU i7 :) hvala unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozz ugl zanima me laptop do oko 2500 € po mogućnosti 15 inch al i 17 je OK , da se može kupit preko UK Amazona ... Min 1 ssd grafa gtx 980 ili gtx 965 sli (aorus x5 ) i CPU i7 :) hvala unaprijed :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Mogao si odmah napisati koliko je to funti, al ok. Znaci pricamo o max. 1900 GBP . Prvo pitanje je koliko prenosiv zelis laptop????

 

Onih sa 980M grafom jedva da ima 15.6". Od takvih, nasao sam ove:

 

http://www.mifcom.de/product/2404/gaming-notebook-xg5-s-core-i7---gtx-980m-ssd-g-sync-(15,6).html - 2 god jamstva, G-Sync

 

http://www.amazon.co.uk/Alienware-HID44-AUK2-i7-6820HK-2-7-4-1GHz-128GB/dp/B017B70WVQ/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1452427901&sr=8-3&keywords=15.6+980m - 1 god jamstvo, koji SSD?, ima hrpa kombinacija za kupiti, i7-6820HK je po difoltu 2.7 - 3.6 GHz, u toj verziji laptopa je vec naclockan na 4.1Ghz (to znaci samo za jednu jezgru, pretpostavljam za dvije 3.8-3.9Ghz, za 4 3.5-3.6Ghz, sto je sve puno za laptop i naravno idelano)

 

Sto se Aorusa tice, mislio si na ovaj?:

http://www.amazon.co.uk/Aorus-X5-CF1-15-6-Inch-GeForce-Microsoft/dp/B011BX9LYU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1452428480&sr=8-1&keywords=aorus+x5+sli - jamstvo?, ekran i G-Sync i 2880x1620, cak 2x256GB SSD; i7-5700HQ je zanimljiv jer je iznimka sto se tice pravila u turbo boostu, da takt pada za svaku iducu jezgru, ovdje imas slucaj da bi idealno trebao imati 4 jezgre sve na 3.5Ghz

 

Mozes gledati i ovako: http://www.mysn.de/aorus/aorus-x5-gaming-laptop, makar su obicno preskupi, al zna se nac koji laptop na hot deal. Fora je sto mos namjestit sto tocno zelis da ti ima laptop, kao i jamstvo. Neznam bas njemacki, ali mislim da mozes piknuti dozivotno jamstvo za +60 eura Postoji XMG stranica i za co.uk i za eu i za .de i neznam jos koji, a hot deals su drugaciji za svaku stranicu. Mislim da je dostava u HR 100 eura iz .eu ili .de, nisam siguran.

 

Za svaki laptop se treba cim vise informirati. Ja bih pazio na jamstvo i cim laksi samostalan pristup hardveru i ono sto je vrlo skupo, ako mozes uzeti laptop kojem mozes upgradeati grafu ili CPU (sumnjam da ijedan od ovih ima, ali nisam trazio), tj. kojem mozes mjenjati GPU jer svi H procesori su zalemljeni.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 13:37 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pogledaj Nexoc.de ima dobrih laptopa sa k procesorima i gtx980.Proguglaj nexoc store 

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Samo kod Nexoc valja paziti ima li laptop ili ne IPS. Wide View Angel ne znaci nuzno IPS, nego moze znaciti poboljsanu TN matricu. Za te novce IPS je obavezan.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
bak kaže...

Pogledaj Nexoc.de ima dobrih laptopa sa k procesorima i gtx980.Proguglaj nexoc store 

 Imaš link neki?

Vidim raspisali ste se na post od skoro mjesec dana. 

Inače, taj aorus mi nije dobar izbor, ide na što tanji i lakši laptop, a ne gleda se da na njemu možeš jaje ispeć. Bolje neki malo "mišičaviji" koji može obuzdat temperature, bilo 15.6'' ili 17.3''.

15 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima,

 

Molim mišljenje o Asus ROG G752VY-GC099T

Treba mi za 3d modeliranje i pokoju igru. Da li ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Bok ljudi!

Mislim si nabavit neki laptop za gaming ovo lito il na jesen pa san tija pitat ima li mozda koji cjenovno prihvatljiv laptop sta ima graficku bar gtx 965m i da je 17 incha ekran.

Da ne bude iznad 9k kuna, mozda ako neko zna cijene u njemackoj pa bi od tamo narucija ako se mozda vise isplati.

A kako citan doc ce 1080-1070 valjda i 1060 na laptope uskoro pa da li se to isplati sačekat, oće li performanse toliko skočiti za par miseci?

Inače bi uzea desktop pc al ako će nove grafe bit solidne, il ako ce 965-970m bit cjenovno prihvatljiv, i to bi mi bilo ok jer me ne zanima gamng iznad full hd-a.

Fala unaprid 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

 

Nisam te najbolje razumio.Ako ti mobilnost nije bitna onda bolje uzmi pc.Ali ako ti je bitna mobilnost uzmi laptop.Pascal grafe ce biti dosta jace(samo sto ce u laptopima biti nizi taktovi i manja memorija vjv.)Po meni bi trebao bolje pricekat jer ce cijene laptopa sa 9XX serijom past samo da se maknu sa polica.Laptopi sa pascal grafama ce biti na trzistu vjv. u Listopadu ove godine...

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Fala na odg, nesto san se zeznija sa ton recenicon, ma bitno mi je da iman odlican funkcionalan laptop za igrat a da se ne zeznen sa grafickom ili da ga ne uziman sad ako bi kroz par miseci mogli pojeftinit ili doc nova serija jaca I cjenovno jednaka
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Zanimao bi me gaming laptop do nekih 7k kuna. Gledao sam  ovaj Asus N551VW i5/8GB/1TB /15.6"FHD/GTX960M pa me zanima vase misljenje da li je dovoljno dobar i ako nije koji preporucujete ?:)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima

gledao sam gaming laptope 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-omen-15-ax003nm-y0b57ea-core-i7-6700hq-16gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-965m-15-6-ips-fhd-g-lan-bt-hdmi-usb-3-0-windows-10-64bit-crno-015010029 

i

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-v-nitro-vn7-792g-722k-nx-g6sex-001-core-i7-6700hq-blu-ray-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-960m-17-3-led-fhd-hdmi-usb-3-0-windows-10-crno-015050062

pa me zanima koji bi mi od ta dva preporučili ili postoji li neka bolja opcija za tu cijenu ili manju.

Unaprijed hvala.

P.S. Od igrica bih igrao Anno 2205 i 2070.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

moja ogromna zelja je zaobici HP

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
spider23 kaže...

moja ogromna zelja je zaobici HP

Onda neki Asus ROG.

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Ako ces uzimat laptop s gtx960 onda netrebas i7...imas i i5 6300hq i isto ce ti radit a pu o je jeftinije....grafa je usko grlo i mizerna je razlika u testovima izmedu ovih procesora... ja sam uzeo acer nitro 17 sa tim i5 i gtx960 za 5900 kn....i nisam se zaj***bo
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Gaming Laptopi

Imam Asus ROG također sa GTX960M (4GB verzija) na FHD rezi te zasad sve ide glatko.

i7-6700HQ, 17.3, 8GB RAM, SSD.....

 

Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

evo testa gdje se vidi da razlike nisu neke za razliku koju oni naplacuju, test je sa gtx 970m koja je dosta jaca od 960 i cak na njoj razlika nije neka... http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-dual-vs-quad-core-with-the-gtx-970m/

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice