Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 320.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Marko :D kaže...
centaur4 kaže...

Hvala za link, no na moju žalost nije od pomoći.

 

 


Datoteku sam preuzeo no kada ju želim otvoriti/raspakirati WinRAR javlja da je arhiva oštećena. Pokušao sam više puta preuzimanje na isto i na drugo računalo ali svaki puta sa istim rezultatom :( Pisao sam i na CHUWI forumu u toj temi da se arhiva ne može raspakirati i za sada nisu ni odobrili komentar a kamoli odgovorili.

 

U međuvremenu sam instalirao Windows 11 (jer sam negdje proćitao da sami prepoznaju driver za zvuk) međutim ni to nije pomoglo.

 

Ugl. jedno loše iskustvo. Iako je laptop zaista lijep i fukcionalno sasvim ok džaba kada se osnovne stvari kao što su driveri ne mogu pronaći na njihowoj web stranici a korisnička podrška nikakva.

 

Vjerojatno mi je ovo prvi i posljednji CHUWI.

Preuzeo sam .rar datoteku s linka i uredno je raspakirao koristeći WinRAR. Evo, baš prenosim na svoj Google Drive, pa ti pošaljem link za preuzimanje kad prijenos završi.

 Bilo bi lijepo da kolega javi je li uspio srediti problem sa driverima i zvukom.

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne znam da li je riješio problem, ali javio mi je da je preuzeo drivere. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Marko :D kaže...

Ne znam da li je riješio problem, ali javio mi je da je preuzeo drivere. 

Pod "javi" sam mislio na njega ne na tebe, da ne bi bilo zabune. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Šta nema neki limit baterije? Moj Legion je već godinu dana na punjaču, limit na 60%,nakon toga se baterija odspoji. Wear level je ispod 10%.
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Teoretski bi se punjenje trebalo zaustavit na 100% kod novih laptopa kako ne bi došlo do oštećenja baterije, a neki proizvođači (kao tvoj Lenovo) imaju program koji regulira punjenje. Iako ne mora to biti od punjenja, možda je baterija defektna pa se napuhnula. Znalo se to događati i kod drugih proizvođača, pa i Applea.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
silvio3105 kaže...
Šta nema neki limit baterije? Moj Legion je već godinu dana na punjaču, limit na 60%,nakon toga se baterija odspoji. Wear level je ispod 10%.

Kako je Marko napisao vjerojatno imaš nekakav software na njemu koji to regulira. Kod gejmerskih laptopa je to uobičajeno jer se i sami po sebi dosta griju i držanje baterije stalno na 100% bi dodatno pogoršalo tu situaciju, zato imaju software koji regulira punjenje i pražnjenje. Većina klasičnih laptopa to nema već se zaustave na 100% inače bi došlo do samozapaljenja. 

Teoretski je tih 100% u stvarnosti nešto manje kod većine proizvođača, pa tako u OSu piše 100%, ali je realno baterija na oko 90%. Isto vrijedi i kod gašenja jer je baterija prazna, uvijek ostane 5-10% kapaciteta.

 

Problem je što držanje na 100% (ili realnih 90%) drži konstantno najveći napon u čelijama, temperatura je najviša i uz konstantno grijanje jer se baterija stalno dopunjava dolazi do skraćivanja životnog vijeka baterije. Toplina joj je najveći neprijatelj.

Teško je predvidjeti što sve utječe jer svaki korisnik ima svoje navike i običaje. Uz to uvijek postoji i mogućnost da je sama baterija lošije kvalitete.

Frend je nedavno ostavio napunjen laptop u autu na suncu, unutra 45 i više stupnjeva, sigurno takve stvari ne utječu pozitivno na bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 23:43 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Da. Recimo, ja imam običaj izvaditi bateriju iz laptopa ako će bit cijeli vrijeme na punjaču. Ali prije nego li je izvadim i pospremim negdje, ispraznim je do 50% i onda je tek izvadim. Baterija bez oštećenja može držati jako dugo ako je napola puna, ali ako je izvadiš na 100% ona je za godinu, dvije mrtva. 100% puna i 0% prazna baterija je najgore stanje jer najviše opterećuje ćelije, zbog toga najduže traje kada je negdje na sredini. Svaki novi uređaj koji kupite, a sadrži baterije doći će napunjen na oko 50% jer proizvođači znaju da će isti stajati na polici neko vrijeme prije nego dođe do kupca. Tako da ne, nije ono, Samsung je škrt pa nije htio potrošit struju na punjenje uređaja do kraja. Čista prevencija ubrzanog starenja baterije.😂

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 9:24 (Marko :D).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Pa znam, imam Lenovo Vantage s kojim se kontrolira FW koji brine o bateriji.
Jednom naštimao i tjt.
Čudi me da EU nije uvela da je to obavezno(limit napunjenosti). Korisna stvar za čuvanje baterije, pogotovo na mobu.
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne čudi me da mnogi laptopi to nemaju. Nemaju ni svi mobiteli ono optimizirano punjenje (usporavanje punjenja od 90% do 100%). To je Google trebao implementirati na razini Androida...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 10:00 (Marko :D).
16 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Koliko ste cekali na slanje sa Chuwi.com iz Spanjolske? Proslo je 7 dana od placanja i jos nisu poslali, status je payed i unfullfiled. Slao sam dva puta mail na support. Prvi put su odgovorili da im treba 2-3 business days, nisu poslali ni nakon tih dana. Slao sam opet ali vise nisu odgovorili. Prosao je 1 dan od zadnjeg maila koji sam poslao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

M;eni došao laptop GemiBook za cca 10 dana iz Španjolske (2019).

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
SinCr0 kaže...

Koliko ste cekali na slanje sa Chuwi.com iz Spanjolske? Proslo je 7 dana od placanja i jos nisu poslali, status je payed i unfullfiled. Slao sam dva puta mail na support. Prvi put su odgovorili da im treba 2-3 business days, nisu poslali ni nakon tih dana. Slao sam opet ali vise nisu odgovorili. Prosao je 1 dan od zadnjeg maila koji sam poslao.

Kolega čini mi se da malo paničariš bez potrebe, u 5 radnih dana poslao si 3-4-5 mailova? Pa misliš li da će pomoći ako ih svaki dan bombardiraš mailovima?

 

Lijepo ti piše na njihovoj stranici:

When you place an order at https://store.chuwi.com/, we need 1-2 business days to process the order.

The warehouse in the EU can deliver to customers in all EU countries. Delivery can be made in approximately 1-6 days.

 

Znači to je okvirno do 8 radnih dana do predaje kurirskoj službi, a ti si im u 5 radnih dana poslao nekoliko mailova.

 

Strpljen spašen, sve će biti ok.

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
SinCr0 kaže...

Koliko ste cekali na slanje sa Chuwi.com iz Spanjolske? Proslo je 7 dana od placanja i jos nisu poslali, status je payed i unfullfiled. Slao sam dva puta mail na support. Prvi put su odgovorili da im treba 2-3 business days, nisu poslali ni nakon tih dana. Slao sam opet ali vise nisu odgovorili. Prosao je 1 dan od zadnjeg maila koji sam poslao.

Kolega čini mi se da malo paničariš bez potrebe, u 5 radnih dana poslao si 3-4-5 mailova? Pa misliš li da će pomoći ako ih svaki dan bombardiraš mailovima?

 

Lijepo ti piše na njihovoj stranici:

When you place an order at https://store.chuwi.com/, we need 1-2 business days to process the order.

The warehouse in the EU can deliver to customers in all EU countries. Delivery can be made in approximately 1-6 days.

 

Znači to je okvirno do 8 radnih dana do predaje kurirskoj službi, a ti si im u 5 radnih dana poslao nekoliko mailova.

 

Strpljen spašen, sve će biti ok.

U 8 radnih dana nakon uplate poslao sam 2 maila. Oba su bila sa pitanjem je li laptop poslan s obzirom da je proslo vec x dana od uplate a naveli su da im treba samo 1-2 business day to process.

Nisu se javljali i tek nakon 10 dana od uplate javili su se da nemaju laptop na lageru i da mi ga mogu poslati iz Kine ili vratiti novce. Odabrao sam novce. Otkazali su narudzbu ali vjerojatno ce proci jos nekolio dana dok stigne lova.

 

Btw. Ovo sto si gore kopirao s njihove stranice znaci da ce dostava biti izvrsena u 1-6 dana, a ne da ce oni to predati dostavljacu u 1-6 dana.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
SinCr0 kaže...

U 8 radnih dana nakon uplate poslao sam 2 maila. Oba su bila sa pitanjem je li laptop poslan s obzirom da je proslo vec x dana od uplate a naveli su da im treba samo 1-2 business day to process.

Nisu se javljali i tek nakon 10 dana od uplate javili su se da nemaju laptop na lageru i da mi ga mogu poslati iz Kine ili vratiti novce. Odabrao sam novce. Otkazali su narudzbu ali vjerojatno ce proci jos nekolio dana dok stigne lova.

 

Btw. Ovo sto si gore kopirao s njihove stranice znaci da ce dostava biti izvrsena u 1-6 dana, a ne da ce oni to predati dostavljacu u 1-6 dana.

Kolega to su Kinezi, jesi li ikada kupovao nešto kod njih? Ovo za delivery ne vidim kako mogu u roku od 24h isporučiti laptop kupcu, to nije moguće ni da kupiš tu kod nas, tako da se vjerojatno radi o njihovom poznavanju EN jezika. 

Kad se kupuju low budget uređaji onda kupcu mora biti jasno da se negdje rezalo i štedjelo, a to je obično na ovakvim stvarima, podrška, prodaja... imaju minimalno osoblja kako bi smanjili troškove.

 

Pošalješ Appleu upit, dobiješ odgovor nakon dan-dva, pošalješ Chuwiju upit dobiješ odgovor nakon sedam do deset dana, to je tako, cijena jeftinog uređaja.

 

Kako si platio? Ako si platio karticom onda ćeš čekati i do 7 radnih dana na povrat uplate i to od trena kad oni pokrenu storno.

 

Ovi laptopi se prodaju kao ludi, a s obzirom na stanje na tržištu, kašnjenje svega i nedostatak materijala pretpostavio sam da bi moglo biti u pitanju da nemaju laptop na lageru u ES i da čekaju dostavu iz Kine. Zapadni trgovac bi te o tome obavijestio na vrijeme, ali njima je to još uvijek nepoznanica i jednostavno nemaju logistiku koja je u stanju to odraditi, a s druge strane da imaju uređaj ne bi koštao koliko košta.

 

Ne opravdavam ih, ali tako to nažalost s njima ide.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 21:08 (mzopg).
8 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

 

Bok, evo već par dana imam chuwi gemibook pro, kupio sam ga preko mall.hr , izašao me 2360kn. 

Ovako na prvu laptop je super za moje potrebe, ne mogu ga uspoređivati jer nemam iskustva ali mogu reć šta mi se sviđa šta malo manje :-)

ekran je super

osvjetljena tipkovnica 

zvuk je solidan

lagan

wifi hvata puno bolje 

nebi bilo loše da ima hdmi 

unutrašnja baterija (meni je to minus)

ako se sjetim još šta napišem.

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja danas u svoga ubacio jos jedan SSD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
lemonado kaže...

 

nebi bilo loše da ima hdmi 

unutrašnja baterija (meni je to minus)

ako se sjetim još šta napišem.

 Imaš full type-c USB. Pa uzmeš hub kako je kolega predložio ili ako ti treba samo HDMI imaš ovako nešto za 30-40kn:

https://www.aliexpress.com/item/1005003337944976.html

https://www.aliexpress.com/item/1005003394203995.html

Ovo su prva dva koja su mi iskočila na aliexpressu, ali ima ih još puno pa treba pogledati koji je najbolji za svoju cijenu.

 

Po pitanju baterije, ne sjećam se kad sam zadnji put imao laptop sa izmjenjivom baterijom, to jednostavno "ne postoji" u ovoj kompaktnoj kategoriji laptopa jer bi onda laptop automatski bio deblji, teži, glomazniji... međutim kod Chuwi laptopa je izmjena baterije iznimno jednostavna, samo se skine donji poklopac i baterija je odmah na vrhu, drži je 4-5 vijaka i zamijeni se u par minuta. Uz to je cijena baterije povoljna jer nema zasebno kućište, tako da je meni osobno ovo čak i bolja opcija. Trebaš vidjeti kako je to Apple riješio, treba rastaviti cijeli laptop da bi zamijenio bateriju, užas. 

 

Drago mi je da si zadovoljan sa ostatkom laptopa, za 2360kn je odlična prilika.

3 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

CHUWI GEMIBOOK PRO2 gdje pogledati sve specke na njihovoj stranici ga uopce nema?? zaniam me dali je moguca nadogradnja rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...

CHUWI GEMIBOOK PRO2 gdje pogledati sve specke na njihovoj stranici ga uopce nema?? zaniam me dali je moguca nadogradnja rama

Što će ti više od 12GB RAMa?  Mislim da na tom hardwareu nećeš imati nikakve koristi od više RAMa. Ovih 12GB je koliko sam pročitao dual channel.

 

Ovo bi trebao biti taj laptop (samo ovaj iz Pevexa ima drugi CPU i više RAMa), skrolaj dole za specke:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Nažalost nigdje ne piše je li RAM zalemljen ili nije, ali ne vidim ni da ima slobodan slot za RAM.

Može se dodati još jedan SATA SSD.

WiFi 6.

 

Evo našao sam video, mislim da je to ovaj model, samo je ovdje sa 16GB, ali vidi se kad ga otvori da je moguće jedino SSD mijenjati, RAM je očito zalemljen i postoje u prodaji kombinacije sa 8/12/16GB.

 

Ukoliko ga uzmeš i odlučiš instalirati ponovno Windowse sa USB sticka, obavezno prije napravi kopiju drivera sa instaliranih windowsa koji dolaze sa laptopom, jer nakon reinstalacije neke drivere neće pronaći. Čudno jer su u pitanju Intel driveri, ali eto. Isto tako budi spreman da ti touchpad neće raditi kod instalacije sa sticka dok ne instaliraš drivere pa imaj spreman USB miš ili ćeš se morati snaći sa ALTom i Tabom.

3 godine
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

CHUWI GEMIBOOK PRO2 gdje pogledati sve specke na njihovoj stranici ga uopce nema?? zaniam me dali je moguca nadogradnja rama

Što će ti više od 12GB RAMa?  Mislim da na tom hardwareu nećeš imati nikakve koristi od više RAMa. Ovih 12GB je koliko sam pročitao dual channel.

 

Ovo bi trebao biti taj laptop (samo ovaj iz Pevexa ima drugi CPU i više RAMa), skrolaj dole za specke:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Nažalost nigdje ne piše je li RAM zalemljen ili nije, ali ne vidim ni da ima slobodan slot za RAM.

Može se dodati još jedan SATA SSD.

WiFi 6.

 

Evo našao sam video, mislim da je to ovaj model, samo je ovdje sa 16GB, ali vidi se kad ga otvori da je moguće jedino SSD mijenjati, RAM je očito zalemljen i postoje u prodaji kombinacije sa 8/12/16GB.

 

Ukoliko ga uzmeš i odlučiš instalirati ponovno Windowse sa USB sticka, obavezno prije napravi kopiju drivera sa instaliranih windowsa koji dolaze sa laptopom, jer nakon reinstalacije neke drivere neće pronaći. Čudno jer su u pitanju Intel driveri, ali eto. Isto tako budi spreman da ti touchpad neće raditi kod instalacije sa sticka dok ne instaliraš drivere pa imaj spreman USB miš ili ćeš se morati snaći sa ALTom i Tabom.

 Tx, ženi treba za posao nije joj dovoljno ni 32gb

Samo nije mi jasno kak 12gb? za J4125 pise max 8gb?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 21:45 (Boris grozni).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

CHUWI GEMIBOOK PRO2 gdje pogledati sve specke na njihovoj stranici ga uopce nema?? zaniam me dali je moguca nadogradnja rama

Što će ti više od 12GB RAMa?  Mislim da na tom hardwareu nećeš imati nikakve koristi od više RAMa. Ovih 12GB je koliko sam pročitao dual channel.

 

Ovo bi trebao biti taj laptop (samo ovaj iz Pevexa ima drugi CPU i više RAMa), skrolaj dole za specke:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Nažalost nigdje ne piše je li RAM zalemljen ili nije, ali ne vidim ni da ima slobodan slot za RAM.

Može se dodati još jedan SATA SSD.

WiFi 6.

 

Evo našao sam video, mislim da je to ovaj model, samo je ovdje sa 16GB, ali vidi se kad ga otvori da je moguće jedino SSD mijenjati, RAM je očito zalemljen i postoje u prodaji kombinacije sa 8/12/16GB.

 

Ukoliko ga uzmeš i odlučiš instalirati ponovno Windowse sa USB sticka, obavezno prije napravi kopiju drivera sa instaliranih windowsa koji dolaze sa laptopom, jer nakon reinstalacije neke drivere neće pronaći. Čudno jer su u pitanju Intel driveri, ali eto. Isto tako budi spreman da ti touchpad neće raditi kod instalacije sa sticka dok ne instaliraš drivere pa imaj spreman USB miš ili ćeš se morati snaći sa ALTom i Tabom.

 Tx, ženi treba za posao nije joj dovoljno ni 32gb

Samo nije mi jasno kak 12gb? za J4125 pise max 8gb?

Kaže ekipa na internetu da ti procesori rade bez problema sa max 32GB. Ima dosta testova i sve radi bez problema. Vidim da se prodaju laptopi i mini pc-i sa tim procesorom sa 12GB i 16GB, tako da očito nema problema.

 

https://community.intel.com/t5/Processors/Intel-Celeron-J4125-Max-Memory-is-32GB-not-8GB/m-p/1222690

https://poyu.co.uk/2020/06/09/qnap-qgd-1600p-upgrade-intel-gemini-lake-j4115-can-recognise-32gb-of-ram/

https://www.amazon.com/16GB-256GB-Intel-Celeron-J4125/dp/B09ZXS62NW

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

-ne miješati mogućnosti chipseta-cpu-biosa.. i fizička ograničenja kao zalemljen (solidared) ram koji eliminira mogućnost zamjene (većim) modulom.. kao i sam support recimo ažuriranje biosa (ako je potrebno, ponekad, navedeno u kronologiji izmjena biosa kao i cpua..) pa ne mora podržavati sve module-kapacitete-gustoće (single-double sided i gustoća čipova, 4-8-više na jednoj-obje strane modula..).

-poneka ograničenja nisu stvar mogućnosti chipseta ili cpua a poneka ograničenja recimo cpua su često stvar politike-interesa proizvođača kao intel koji ograniči memkontroler-adrese recimo atoma-celerona na recimo 2-4gb kako ne bi mogao biti miniserver tj koristiti recimo 64gb.. mada sam cpu podržava, tj to je stvar koji intel odredi neovisno o seriji-generaciji kao širinu adresnog prostora npr xeon s 48bit.. (nema veze s 32-64 bit cpu i osom.. dok praktički ne posotji 64bitni adresni kontroler je takvu količinu rama je za sad nemoguće ugraditi-dodati na bilo koje računalo ... juzersko dok je recimo mac ili server s max 1,5TB rama trenutna granica).

 

-ova količina 12gb znači da je vjerojanto na ploči zalemljeno 4gb i dodano 8gb modul .. (teže da je obrnuto ali moguće..).

-kao i to da je vjerojatno 8gb modul max koji je podržan, tj raspon je ovisan i o zalemljenom, jer se oba modula moraju adresirati.. mada za ddr4 nema razloga da ne podržava recimo 16gb module, no ovisi o gustoći i ograničenjima koja izvedba računala nametne kao zalemljen dio i podrška biosa koji mora prepoznati-dozvoliti ram da bi bio upotrebljiv.. ako tog nema tad npr 16gb može biti prepoznat kao 50% tj 8gb i sl. ili uopće ne radi-ne boota..

-kao što je već rečeno, ta klasa note-net-booka nije nešto za gaming ili workstation-desktop replacement i ograničenje na 12gb za 99% korisnika nije bitno-važno-potrebno.. tj dovoljno im je 4-8gb za taskove koje takva računala obično rade, office-surfanje i sl. + zato 90% laptopa ima max dva sodimm utora mada naravno može biti i 4 .. tj cpu-chipset na desktopu su isti, čisto fizičko ograničenje + smisao kao i potrošnja sturje, jer laptop s više rama troši više-brže kao i to da svaki konektor ima cijenu u proizvodnji i time bi par dolara poskupjelo bez realne potrebe.. laptop nije desktop, čisto fizički-logički, kao i masa + potrošnja. Pogotovo kad je kao kod chuwija primarni mamac za kupnju niža cijena u odnosu na popularne brandove kao hp-lenovo-asus i sl. .. a sad (unazad par godina) svi u početnoj klasi imaju zalemljen ram i takvo ograničenje u mogućim kombinacijama kapaciteta jer je to jeftinije i jer je kumulativno iz druge-treće-pete ruke s porezom to razlika od do 100$ za nešto što 99% ne treba..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Mislim da je ovdje zalemljeno svih 12GB 

 

Uz sve što si napisao, još nešto što se često desi kad se gleda teh. specifikacija, ona je napisana u vrijeme izlaska određene komponente i često se ti podaci naknadno više ne ažuriraju, zato ovdje vjerojatno kod Intela stoji max. 8GB, jer jednostavno kasnije nisu testirali sa većim RAM modulima. Taj proc je star oko tri godine.

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Došel je Čuwi, no kako je vec netko rekao laptopi su bili otvarani ili korišteni, moj primjerak je samo otvoren i ispackan prstima, Pevex
Za nepovjerovati!

 
 
 takoder i jedno fino udubljene znaci da se bacao i sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 16:39 (Boris grozni).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...

Došel je Čuwi, no kako je vec netko rekao laptopi su bili otvarani ili korišteni, moj primjerak je samo otvoren i ispackan prstima, Pevex
Za nepovjerovati!   takoder i jedno fino udubljene znaci da se bacao i sl.

 Lako moguće da je packe dobio u procesu laserskog graviranja hr znakova na tipkovnicu. ALi su nakon toga odradili loš posao čišćenja. Ili nisu nosili rukavice.

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kod mene je folija preko kartonske kutije bila pokidana, ali sve drugo je izgledalo tip top.

Jedino što se Windowsi nisu mogli aktivirati pa mi je support u roku 48h poslao novi key.

Sve u svemu ugodno sam iznenađen samim uređajem.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...
Boris grozni kaže...

Došel je Čuwi, no kako je vec netko rekao laptopi su bili otvarani ili korišteni, moj primjerak je samo otvoren i ispackan prstima, Pevex
Za nepovjerovati!   takoder i jedno fino udubljene znaci da se bacao i sl.

 Lako moguće da je packe dobio u procesu laserskog graviranja hr znakova na tipkovnicu. ALi su nakon toga odradili loš posao čišćenja. Ili nisu nosili rukavice.

 Ma bilo je sve otvoreno od kutije, nailona itd..No proces postavke windowsa sam morao napraviti tak da je vjerovatno sam otvoren mozda da se vidi jel kaj osteceno, mozda zbog ono udubljenja, ko ce ga znati!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Boris grozni kaže...

Došel je Čuwi, no kako je vec netko rekao laptopi su bili otvarani ili korišteni, moj primjerak je samo otvoren i ispackan prstima, Pevex
Za nepovjerovati!   takoder i jedno fino udubljene znaci da se bacao i sl.

Sramota za jednu trgovinu. Ovo je vjerojatno netko papao burek dok je provjeravao laptop, pa ga je iz nekog razloga vratio u trgovinu, a ovi biseri nisu bili u stanju prekontrolirati u kojem je stanju vraćen.

 

Ja bi im na tvom mjestu poslao slike, na neku "višu instancu", voditelj, uprava... čisto neka vide u kojem stanju isporučuju NOVE uređaje. Ako šutimo onda će i dalje raditi isto.

 

miki1981 kaže...
Boris grozni kaže...

Došel je Čuwi, no kako je vec netko rekao laptopi su bili otvarani ili korišteni, moj primjerak je samo otvoren i ispackan prstima, Pevex
Za nepovjerovati!   takoder i jedno fino udubljene znaci da se bacao i sl.

 Lako moguće da je packe dobio u procesu laserskog graviranja hr znakova na tipkovnicu. ALi su nakon toga odradili loš posao čišćenja. Ili nisu nosili rukavice.

 To je i meni palo na pamet, ali ne vjerujem da bi baš bili toliko neprofesionalni, ovo će prije biti da je neki naš sugrađanin vratio. Svakakvih nas ima, meni bi bilo neugodno u takvom stanju vratiti uređaj, ali eto, nekome je to sasvim normalna stvar. I onda se kupci bune kad im trgovci zaračunaju dodatnu naknadu za vraćanje uređaja u lošem stanju. Nije ovo nekakva strahota, ali je u najmanju ruku nepristojno.

 

Na kraju je to greška trgovine jer su oni trebali reagirati kod primanja uređaja.

 

Hexfire kaže...
Kod mene je folija preko kartonske kutije bila pokidana, ali sve drugo je izgledalo tip top.

Jedino što se Windowsi nisu mogli aktivirati pa mi je support u roku 48h poslao novi key.

Sve u svemu ugodno sam iznenađen samim uređajem.

Folija uvijek bude pokidana jer laptop ide na graviranje naših znakova. Drago mi je da si zadovoljan, laptop je stvarno za te novce odličan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice