Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

U mene je bila Win10 verzija iz 2019 mislim heheh, znaci update je trajao pola dana

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

U mene je bila Win10 verzija iz 2019 mislim heheh, znaci update je trajao pola dana

Ne sjećam se da je meni iti jedan update trajao dugo, e sad ja imam običaj kad mi stigne laptop ubaciti USB stick sa zadnjom verzijom windowsa i instalirati od nule i to mi je koliko se sjećam trajalo slično kao i na PC-u sa NvME diskom i 8 jezgrenim CPU-om. Znači kratko. 

Možda su ti windowsi upali u nekakav loop, zna se i to desiti pa vrte satima u krug, nešto instaliraju, pa maknu jer nije kompatibillno i tako u krug... to mi se desilo na jednom Dell PC-u i trajalo je satima.

Moguće i da je problem kad se radi nadogradnja sa te stare verzije windowsa, tko će ga znati, u svakom slučaju ako instaliraš sa sticka to će ti biti gotovo jako brzo.

7 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

+1 

Neki dan kolegi na poslu updatealo, i7, 32 GB ram, m.2, srećom da nije gasio pc usred smjene (premda je i sam svjestan toga).

Drugo jutro dolazi na posao, bilo na 97%, i još do pola smjene vrtilo.

Inače se prije to nije događalo, ali zadnja dva updatea užas, na svim računalima se vuku ko krepani.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
user2206 kaže...

Kratki dojmovi - sve radi srećom, laptop je bio odlično zapakiran, nema nikakvih oštećenja kao kod kolege. Kutija nije bila otvarana. Ekran, tipkovnica, dizajn, sve brutalno za ovako malo novaca. Prejak magnet prilikom otvaranja jest mali nedostatak, al o tom je sve već rečeno. E sad procesor, sasvim je ok za lagano surfanje bez 40 tabova istovremeno otvorenih ali brate mili pola dana je instalirao novu verziju Windowsa. Rado bih dao par stotina kuna za neki jači. Za 2400kn ovo je 10/10 za mene.

 Evo punukan pozitivnim dojmovima o tom laptopu, naručio i ja, bude klincu za školu (još sam razmatrao neki mini PC, ali ipak je ovdje cijena povoljnija),  valjda će biti brže od trenunog 10" netbooka na Atomu .

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
fer-de-lance kaže...

+1 

Neki dan kolegi na poslu updatealo, i7, 32 GB ram, m.2, srećom da nije gasio pc usred smjene (premda je i sam svjestan toga).

Drugo jutro dolazi na posao, bilo na 97%, i još do pola smjene vrtilo.

Inače se prije to nije događalo, ali zadnja dva updatea užas, na svim računalima se vuku ko krepani.

 

 -problem je nekako 'neobjašnjiv'.. tj što je duže preskakan-odgađan update to je ovo izraženije.. a kad prođe, normalno radi. Može biti problem linija, opterećenosti diska + slobodnog mjesta (tempovi + down-image koj se lokalno priprema).. previše sitnica uz okidanje recimo defraga-chkdska-antivirusa.. itd. Prije tjedan s jednim računalom koje je stajalo sa strane ista stvar.. pola dana (od podne do cca 20h..) s tim da je i samo paljenje bilo problem jer je već od tko zna kad u tom upgrade-stanju.. nakon tog se pali za 10-15sec, kao nov. Pustio da odradi baš da vidim jer je sporedno-višak računalo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Jel taj Chuwi iz mall-a dolazi sa Cro tipkovnicom?

I jel vam smeta glass ekran?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Jučer sam preuzeo Gemibook Pro. Umjesto J4115 ima J4125 procesor i to je valjda do. Ekran je fenomenalan, držim ga na 50% i to mi je taman. 

 

Problem su zvučnici. Na 100% se čuje kao moj mobitel na 20%. Pogledao sam po svim postavkama i svugdje je pojačano na 100%. Nije tiho već je pretiho. Na Lapbook Pro nisam stigao isprobat zvučnike pa nemam neku usporedbu ali mislim da niti jedan laptop ne bi smio bit ovako tih. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Repko kaže...
Jel taj Chuwi iz mall-a dolazi sa Cro tipkovnicom?

I jel vam smeta glass ekran?

 Dolazi, barem ovaj moj iz mall-a ima šđčćž, a i kolege su već pisale u temi da je i njima stigao sa šđčćž. Graviranje je odlično napravljeno, tako da naša slova izgledaju kao da su tvornički i osvjetljenje normalno prolazi kroz njih.

 

Glass / glossy ekran meni ne da ne smeta nego mi smeta kad nije glossy. Toliko dugo već radim na Macbooku i Dell računalima sa glossyem da mi kad sjednem za matt display sve izgleda ajme meni. 

Boje su daleko dinamičnije i življe. Mana je donekle refleksija, ali brzo se oko navikne kako fokusirati sadržaj i onda to više uopće ne smeta.

Ukratko da mi netko nudi matt ili glossy odabrao bi bez razmišljanja glossy.

 

gocc01 kaže...

Jučer sam preuzeo Gemibook Pro. Umjesto J4115 ima J4125 procesor i to je valjda do. Ekran je fenomenalan, držim ga na 50% i to mi je taman. 

 

Problem su zvučnici. Na 100% se čuje kao moj mobitel na 20%. Pogledao sam po svim postavkama i svugdje je pojačano na 100%. Nije tiho već je pretiho. Na Lapbook Pro nisam stigao isprobat zvučnike pa nemam neku usporedbu ali mislim da niti jedan laptop ne bi smio bit ovako tih. 

Taj 3:2 2k vrhunski IPS display mora biti odličan, ja još uvijek nagovaram ženu da se prebaci sa Lapbook Pro na njega, ali ovaj joj je izgleda prirastao srcu. 

 

Zvučnici na Lapbook Pro su više nego pristojni, nisu nekakva top klasa, ali daleko su od škarta, na najjačem ne rasturaju, čuju se sasvim solidno i što je meni još bitnije zvuk nema distorzija niti ima vibracija od strane kućišta ili komponenata unutar laptopa tako da je dojam još nijansu bolji zbog toga.

 

Jesi li instalirao Windowse sam od nule ili koristiš te koji su bili instalirani na računalu? Provjeri u device manageru jesu li svi driveri ok. Odi na https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html skini taj Driver & Support Assistant pa ga instaliraj i pokreni, on će pogledati imaš li sve najnovije drivere za intel komponente, vjerojatno će nadograditi Grafičku i Wifi, ali možda nađe i još nešto korisno. Ne znam sad napamet koja je zvučna unutra, ali vjerojatno realtek.

 

Zatim nadogradi windowse na zadnju verziju, skini sve što se može preko windows updatea ili ako imaš volje instaliraj ih od nule uz pomoć MCTa i USB sticka.

 

Ima dosta korisnika koji imaju ovaj problem i koliko vidim po internetu nije vezano uz tip laptopa, tako da je vjerojatno u pitanju nekakva kombinacija drivera, čipa za zvuk i verzije windowsa 10. Čak sam i tu na forumu već par puta vidio ovo isto pitanje u laptop temi.

 

Čisto iz znatiželje, kad spojiš slušalice direktno u laptop je li ti i onda jačina zvuka slaba?

 

Možeš i ovo probati:

https://www.thewindowsclub.com/disable-or-enable-loudness-equalization-in-windows-10

 

Javi rezultat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 20:19 (mzopg).
13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Jel moguće da LapBook Pro ima toliko lošu wi-fi antenu? Mobitel (i to sad već star Redmi Note 5) hvata standardnih 25-30Mbps, dok se LapBook na istom mjestu vrti na 1-2Mbps.

 

Ruter je na katu ispod, ali montiran uz sam strop, doslovno. Znači ima 4 metra horizontalne linije + 1 metar vertikalne linije do rutera, i pri tome se muči sa HD videom sa YT-a, a i surfanje je općenito malo 'usporeno'. 6600Kbps stream ne možeš gledati ni kad se ta 4 metra horizontalne linije smanje na 2...Kad sam doslovno pokraj rutera (30cm) tad dobijem 20Mbps, što je opet malo s obzirom na to da sam 'na ruteru'.

 

Jesu svi takvi ili samo moj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
A negdje su morali ušparati...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Jel moguće da LapBook Pro ima toliko lošu wi-fi antenu? Mobitel (i to sad već star Redmi Note 5) hvata standardnih 25-30Mbps, dok se LapBook na istom mjestu vrti na 1-2Mbps.

 

Ruter je na katu ispod, ali montiran uz sam strop, doslovno. Znači ima 4 metra horizontalne linije + 1 metar vertikalne linije do rutera, i pri tome se muči sa HD videom sa YT-a, a i surfanje je općenito malo 'usporeno'. 6600Kbps stream ne možeš gledati ni kad se ta 4 metra horizontalne linije smanje na 2...Kad sam doslovno pokraj rutera (30cm) tad dobijem 20Mbps, što je opet malo s obzirom na to da sam 'na ruteru'.

 

Jesu svi takvi ili samo moj?

Unutra je ako se ne varam Intel Dual Band AC 3165.

Prema speckama max. wifi brzina mu je oko 54MB/s.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/89450/intel-dual-band-wireless-ac-3165.html

 

Za početak probaj staviti zadnje drivere, najlakše je sve nadograditi preko INTEL DSA

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

 

Zatim pogledaj da li ti se spaja na 5 ili 2.4GHz, pa se probaj s tim igrati. Vidi i da ti router nije limitiran samo na 5 ili 2.4, to se obično može mijenjati u postavkama routera.

https://www.tenforums.com/tutorials/151786-how-change-preferred-band-wireless-network-adapter-windows.html

 

U biti prvo probaj izmjeriti brzinu kad se spojiš na mob, upali hotspot, spoji se s laptopom, pa pogledaj je li isto tako loše stanje.

 

Javim svoje mjerenje večeras kad se žena vrati doma jer je laptop kod nje, ali sigurno nije tako loše stanje, kako sam već pisao signal mu je slabiji od ovoga na Macbook Pro, ali ne toliko slabiji.

Inače ja sa Macbookom jedva lovim router na donjem katu, a i kad ga uhvatim brzina je uglavnom jako nestabilna i varira od dobre do nikakve, tako da nemoj previše očekivati od wifija iz drugog stana. Kad si 30cm od routera ili 2-3m bez pregrada brzina bi trebala biti dobra.

Koja ti je brzina interneta?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
picajzla0707 kaže...
A negdje su morali ušparati...

Unutra je Intel chip, tako da nije nekakav škart, ali je u pitanju stari model. Unatoč tome max. brzina mu je oko 54MB/s što je sasvim dovoljno za normalan rad i većini korisnika dovoljno.

Veći problem je metalno kućište koje donekle blokira signal.

Svejedno kod mene internet normalno radi, izmjerim kasnije stanje u kući.

Mjerio sam davnije na par mjesta i bilo je više nego pristojno.

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

Unutra je ako se ne varam Intel Dual Band AC 3165.

Prema speckama max. wifi brzina mu je oko 54MB/s.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/89450/intel-dual-band-wireless-ac-3165.html

 

Za početak probaj staviti zadnje drivere, najlakše je sve nadograditi preko INTEL DSA

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

 

Zatim pogledaj da li ti se spaja na 5 ili 2.4GHz, pa se probaj s tim igrati. Vidi i da ti router nije limitiran samo na 5 ili 2.4, to se obično može mijenjati u postavkama routera.

https://www.tenforums.com/tutorials/151786-how-change-preferred-band-wireless-network-adapter-windows.html

 

U biti prvo probaj izmjeriti brzinu kad se spojiš na mob, upali hotspot, spoji se s laptopom, pa pogledaj je li isto tako loše stanje.

 

Javim svoje mjerenje večeras kad se žena vrati doma jer je laptop kod nje, ali sigurno nije tako loše stanje, kako sam već pisao signal mu je slabiji od ovoga na Macbook Pro, ali ne toliko slabiji.

Inače ja sa Macbookom jedva lovim router na donjem katu, a i kad ga uhvatim brzina je uglavnom jako nestabilna i varira od dobre do nikakve, tako da nemoj previše očekivati od wifija iz drugog stana. Kad si 30cm od routera ili 2-3m bez pregrada brzina bi trebala biti dobra.

Koja ti je brzina interneta?

Unutra je Intel Dual Band AC 9461, max brzina 433 Mbps.

 

Driveri su ažurirani.

 

Ruter ne nudi 5 Ghz ako se ne varam, radi se od ZTE ZXDSL 931VII modelu.

 

Kad se spojim na hotspot od mobitela, kad su jedan kraj drugog vrti se 15 Mbps, kad odnesem mobitel u drugu prostoriju tad padne na 2 Mbps.

 

Dobim 20 Mbps kad sam doslovno na 30 cm od rutera bez ikakvih prepreka između...Brzina priključka je 30 Mbps.

 

 

Pitam čisto da vidim dal je opet greška u laptopu ili je jednostavno tako, ako je tako onda je uređaj sa ovakvim mrežnim performansama u mojem kućanstvu jednostavno neupotrebljiv. Sad možete reći 'negdje se mora ušparati', ali mobiteli koji su daleko stariji i jeftiniji, sa dalekom manjim antenama hvataju signal bez problema, meni je to smiješno. Na ostalo nemam nikakve primjedbe, ali mislim da je za jedan ovakav office/work from home laptop konektivnost pri samom vrhu nužnih stvari. Čitao sam da ljudi vele da signal nije bog zna kaj, ali mislio sam dobro, malo padne brzina (nije problem), možda nema toliki range (nema veze s njim ću samo po kući, iako s mobitelom mogu po čitavom dvorištu).

 

Ovako usput, za onaj prvi koji sam vratio dogovorio sam se za povrat sredstava sa Mallom...I naručio još jedan uz njihove riječi: "to se nije nikad dogodilo, jednom u nikad...ne, vama MORA stići nov tvornički zapakiran uređaj kako dobivamo od dobavljača". Da bi na kraju došao sa opet otvorenim omotom i otvaranom ambalažom.

Ovaj put sam i snimao 'unboxing'...Kakva firma, majko mila. Ali ovaj put je ekran OK (doduše ima znatni BLB), nema ogrebotina, i nešto bolje ali i dalje očajne mrežne performanse.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Unutra je Intel Dual Band AC 9461, max brzina 433 Mbps.

 

Driveri su ažurirani.

 

Ruter ne nudi 5 Ghz ako se ne varam, radi se od ZTE ZXDSL 931VII modelu.

 

Kad se spojim na hotspot od mobitela, kad su jedan kraj drugog vrti se 15 Mbps, kad odnesem mobitel u drugu prostoriju tad padne na 2 Mbps.

 

Dobim 20 Mbps kad sam doslovno na 30 cm od rutera bez ikakvih prepreka između...Brzina priključka je 30 Mbps.

 

 

Pitam čisto da vidim dal je opet greška u laptopu ili je jednostavno tako, ako je tako onda je uređaj sa ovakvim mrežnim performansama u mojem kućanstvu jednostavno neupotrebljiv. Sad možete reći 'negdje se mora ušparati', ali mobiteli koji su daleko stariji i jeftiniji, sa dalekom manjim antenama hvataju signal bez problema, meni je to smiješno. Na ostalo nemam nikakve primjedbe, ali mislim da je za jedan ovakav office/work from home laptop konektivnost pri samom vrhu nužnih stvari. Čitao sam da ljudi vele da signal nije bog zna kaj, ali mislio sam dobro, malo padne brzina (nije problem), možda nema toliki range (nema veze s njim ću samo po kući, iako s mobitelom mogu po čitavom dvorištu).

 

Ovako usput, za onaj prvi koji sam vratio dogovorio sam se za povrat sredstava sa Mallom...I naručio još jedan uz njihove riječi: "to se nije nikad dogodilo, jednom u nikad...ne, vama MORA stići nov tvornički zapakiran uređaj kako dobivamo od dobavljača". Da bi na kraju došao sa opet otvorenim omotom i otvaranom ambalažom.

Ovaj put sam i snimao 'unboxing'...Kakva firma, majko mila. Ali ovaj put je ekran OK (doduše ima znatni BLB), nema ogrebotina, i nešto bolje ali i dalje očajne mrežne performanse.

 

Još bolje, to je noviji čip, očito sam gledao za stari model, a laptop nemam trenutno kod sebe.

 

Kod mene nije tako, niti približno. Evo našao sam staro testiranje koje sam radio davnije, napravim danas i novo, ali vidim da žena šeće po kući s njim i normalno radi, tek kad ode dvije prostorije dalje od routera onda joj se signal gubi, ali tamo mi ni drugi uređaji ne love tako da to nije ništa čudno. I mobitel mi dvije prostorije od routera gubi signal.

 

BLBa isto nema, poslikam ako treba, u biti mislim da sam već stavljao slike.

 

Meni se čini da su oni odlučili podvaliti drugim kupcima vraćene uređaje.

 

Mjerenja, 50Mbps - 1m od routera u istoj prostoriji bez prepreka, 26Mbps - 5m od routera sjedim u vrtu prepreka jedan zid sa velikim prozorom, 8Mbps - 15m od routera još dalje u vrtu prepreka ista kao i na 5m.

Internet mi je tada bio 120Mbps.

Router je stari bez ikakvih antena.

Sad mi je tu novi router sa boljim antenama pa me zanimaju rezultati.

 

EDIT: pobrkao sve jedinice za mjerenje 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 16:39 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne znam, ali naspram drugih uređaja ovo je katastrofa...

 

Zaboravio sam uz BLB ovaj i 'pišti', coile whine valjda jel?

 

Nisam ni siguran zašto su otvarani tj. dal su uopće vraćani, jer kod oba je folija bila otvorena na isti način, onako fino samo jedan kraj odrezan uz kutiju (ja te stvari obično potrgam i gužvam). I folija gore ostavljena na kutiji, koje su šanse da su se baš oba uređaja otvorila na točno isti način.

 

Nego, idemo preporuke za laptop, 3000kn, office, multimedija, surfanje...

 

Neznam više dal su ovi iz malla sjebani, ali mislim da LapBook jednostavno ima lošu antenu, jer opet koje su šanse da oba primjerka imaju isti problem. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Ne znam, ali naspram drugih uređaja ovo je katastrofa...

 

Zaboravio sam uz BLB ovaj i 'pišti', coile whine valjda jel?

 

Nisam ni siguran zašto su otvarani tj. dal su uopće vraćani, jer kod oba je folija bila otvorena na isti način, onako fino samo jedan kraj odrezan uz kutiju (ja te stvari obično potrgam i gužvam). I folija gore ostavljena na kutiji, koje su šanse da su se baš oba uređaja otvorila na točno isti način.

 

Nego, idemo preporuke za laptop, 3000kn, office, multimedija, surfanje...

 

Neznam više dal su ovi iz malla sjebani, ali mislim da LapBook jednostavno ima lošu antenu, jer opet koje su šanse da oba primjerka imaju isti problem. 

Coil whine is samog laptopa? Ili iz punjača? Možda čuješ zujanje kad je baterija na 100% i spojen je na punjač?

 

Otvaraju ih možda ovi što rade graviranje naših znakova.

 

Ako ti WiFi ne radi kako treba reklamiraj ili ga vrati, barem bi ja tako napravio. Imaš i opciju kupiti micro USB WiFi karticu pa si riješio problem, ali ne vidim zašto bi to radio kad si kupio novi uređaj koji bi trebao ispravno raditi. Evo imam tu jedan uređaj koji sam upravo po treći put vratio jer meni jednostavno ne radi, mada je puno korisnika super zadovoljno s istim tim proizvodom. Svaki put mi pošalju potpuno novi, ali meni opet ne radi kako treba.

 

Napravio sam mjerenja sa mojim modelom i nepoštenu usporedbu sa Macbookom Pro koji je ipak gotovo 6x skuplji uređaj, a obavio sam i mjerenje sa dva mobitela.

Kao što se vidi prema mjerenjima Macbook nema konkurencije, dok su mobitel i lapbook Pro jako blizu, ono što im je svima zajedničko je da tamo gdje ne lovi jedan ne lovi niti jedan, bez obzira bio to Lapbook Pro ili Macbook Pro.

 

 

Prostorija gdje je router, manje više su mi isti rezultati sjedio na routeru ili sam 2-3m od njega (Macbook Pro - Lapbook Pro - Mobitel)

  
  
 

 

Prostorija do prostorije sa routerom, oko 5m od routera

  
  
 

 

Treća prostorija u nizu, oko 10m od routera

  
  
 

 

Četvrta prostorija, oko 15m od routera, ovdje počinju problemi, Macbook je na granici, Lapbook Pro ima signal, ali nema prometa, mobitel promet ide na kapaljku (slike su samo Macbook Pro i mobitel)

  
 

 

Peta prostorija, oko 17m od routera, ali sa zidom više, Macbook na kapaljku, Lapbook i mobitel ništa

 

Testovi nisu rađeni u idealnim uvjetima, ali je svaki ponovljen 4-5 puta kako bi dobio nekakav prosjek, odstupanja kod svih znaju biti i do 20% po mjerenju, ali na to vjerojatno utječe i hrpa druge opreme koja je u mreži i koristi router.

 

Pad brzine je osjetan, ali unatoč tome na nekakvih 10m od routera i tri prostorije dalje imam solidnih 50Mbps na Labpook Pro, što je sasvim ok za surfanje i gledanje filmova.

 

Sad se samo molim da mi neće bug forum pobrkati slike koje slažem već 10 minuta.  

 

EDIT: zaboravio sam napomenuti da sam dok nisam provukao optiku koristio isto router na donjem katu 20Mbps bakar, a na gornji sam morao staviti WiFi extender jer mi niti jedan uređaj nije hvatao router, oni koji bi i uhvatili signal to bi radilo ajme meni, a sa WiFi extenderom je pristojno radilo, imao bi 50-70% brzine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 20:58 (mzopg).
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Nene, baš iz samog laptopa, cijelo vrijeme kad je uključen bez obzira na % baterije ili dal je ili nije na punjaču.

 

Šaljem ga natrag bez razmišljanja.

 

Tražim nešto drugo.

 

Kakvi su ostali Chewi uređaji (po pitanju wifi antene, LapBook jedini ima slabiji prijem?)?  Možda izvana uzmem...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Nene, baš iz samog laptopa, cijelo vrijeme kad je uključen bez obzira na % baterije ili dal je ili nije na punjaču.

 

Šaljem ga natrag bez razmišljanja.

 

Tražim nešto drugo.

 

Kakvi su ostali Chewi uređaji (po pitanju wifi antene, LapBook jedini ima slabiji prijem?)?  Možda izvana uzmem...

Ma to je nekakav loš primjerak. Očito ih ima u nešto većem postotku, ali to je opet razumljivo jer vidjeti ćeš i sam da za 2400kn jednostavno nemaju konkurencije, pa i za 3000kn je teško naći nešto bolje. Može se naći jače i brže, ali to obično dolazi u zastarjelom plastičnom kućištu, glomazno, teško i sa lošim displayom.

 

Osobno s niti jednim modelom koji mi je prošao kroz ruke nisam imao problema sa WiFiem, kako sam napisao vidi se da slabije hvata od drugih uređaja s kojim sam ih uspoređivao, ali je meni to i dalje bilo sasvim dovoljno dobro. Evo sad draga leži na kauču nekakvih 15m od mene i routera i gleda netflix u fHDu bez problema.

 

Ima tu još dosta kolega koji su uzeli Lapbook Pro, a i ove novije modele Corebook, Gemibook pa neka stave svoja speedtest mjerenja. 

 

Ako ćeš iz vani uzimati moj savjet je Gemibook Pro ima verzija sa 12GB RAM-a i 256GB SSD-om za oko 2900kn sa dostavom. Mada s obzirom na dosadašnje tvoje iskustvo sa Chuwijem možda ti je pametnije uzeti nekakav Lenovo ili Asus tu kod nas. Ili će biti treća sreća? 

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne znam, tražim trenutno...Strah me opet Chuwia (Corebook X) jer taj wifi signal me muči, 2 od 2 su bila neupotrebljiva kod mene...Moram pitati kaj su sve bacali u 'deku' kad su betonirali da svi uređaji normalno hvataju signal, samo Lapbook ne, ili je do samog LapBooka. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Ne znam, tražim trenutno...Strah me opet Chuwia (Corebook X) jer taj wifi signal me muči, 2 od 2 su bila neupotrebljiva kod mene...Moram pitati kaj su sve bacali u 'deku' kad su betonirali da svi uređaji normalno hvataju signal, samo Lapbook ne, ili je do samog LapBooka. 

Zaboravio sam napisati da je kod mene ipak Intel AC 3165. Trebao bi biti lošiji od tog tvog, a ispada obrnuto.

 

Nije do deke, problem je očito u tvom primjerku Lapbooka. Drugi uređaji ti vjerojatno imaju plastično kućište, a mobitel ima posebno izdvojene antene u sklopu okvira.

 

Što si ne ubaciš na taj kat jedan mikrotik wifi router? Ili barem malo bolji extender? To ti je 100-150kn investicija, a ipak ćeš bolje pokriti taj kat sa wifi signalom. Mada bi idealno bilo povući kabel sa donjeg routera na gornji router, onda si miran.

 

Koliko ti uopće drugi uređaji uhvate brzine na katu?

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pa jednostavno nema potrebe, aposlutno svi uređaji rade kroz cijelu kuću pa i dvorište.

 

Evo sad sam izmjerio na brzinu s mobitelom, 28Mbps na katu, a 24Mbps na katu još iznad, znači 2 levela iznad rutera. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Promster kaže...

Pa jednostavno nema potrebe, aposlutno svi uređaji rade kroz cijelu kuću pa i dvorište.

 

Evo sad sam izmjerio na brzinu s mobitelom, 28Mbps na katu, a 24Mbps na katu još iznad, znači 2 levela iznad rutera. 

Svaka čast ako je tako, imam taj isti router na donjem katu i meni ga uređaji na katu iznad jedva hvataju i ako ulove signal brzina je jako nestabilna, bez extendera jako slabo radi. To je router bez vanjskih antena, tako da ako ga tebi mobitel lovi na dva kata iznad i gubiš svega 6Mbps, odnosno 20% brzine to je pravo malo čudo.

 

Prošao sam hrpu ovakvih instalacija i vjeruj mi da si valjda jedan od deset tisuća kojem ovaj ili sličan router bez dodatnih antena baca signal dva kata iznad sa tako malim gubicima. Imaš li ti uopće deku između katova? 

11 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Bogme i meni bez wifi extendera na strateškom mjestu u većem dijelu prizemlja nema signala s kata. Čak i dva nosiva zida u hodniku ometaju signal u dječjoj sobi na katu. To smo također riješili extenderom u hodniku između dva zida, blizu vrata
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Promster kaže...

Pa jednostavno nema potrebe, aposlutno svi uređaji rade kroz cijelu kuću pa i dvorište.

 

Evo sad sam izmjerio na brzinu s mobitelom, 28Mbps na katu, a 24Mbps na katu još iznad, znači 2 levela iznad rutera. 

Svaka čast ako je tako, imam taj isti router na donjem katu i meni ga uređaji na katu iznad jedva hvataju i ako ulove signal brzina je jako nestabilna, bez extendera jako slabo radi. To je router bez vanjskih antena, tako da ako ga tebi mobitel lovi na dva kata iznad i gubiš svega 6Mbps, odnosno 20% brzine to je pravo malo čudo.

 

Prošao sam hrpu ovakvih instalacija i vjeruj mi da si valjda jedan od deset tisuća kojem ovaj ili sličan router bez dodatnih antena baca signal dva kata iznad sa tako malim gubicima. Imaš li ti uopće deku između katova? 

Ha čuj, dobar dio kuće je otvoreno stubište koje vodi skroz do tavana, vjerojatno to pomaže.

 

Do sad s tim ruterom i svim uređajima nisam imao nikakavih problema, tako da me ovo s Chuwijem iznenadilo. 

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 22:57 (sosta).
15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

-vjerojatno je problem 'pogrešan' driver tj kombinacija winver-buida recimo aktualan w10-21-h1.. i loš support, možda i update biosa+postavke.

-problem dinamikom izlaska stvara MS.. tj nije dobro za ovakve proizvode, tj moguće da je razlika po buildovima od 1703-1909.. tj da treba samo odgovarajuću reviziju drivera + možda neku postavku koja se može razlikovati, npr powersaving.. i snaga/brzina, širina kanala itd. tj ono što bi 'bolji' driver sam napravio tj da je pravi support a to tad treba sam juzer znati ili imati sreće.

 

najelegantiji-najbrži test? .. boot nekog live-medija, minipe ili linux.. pa se usporedi kako radi, ako je bolje tad je samo driver ili neka postavka. Ako je isto tad je možda bios ili fizički problem antene pa čak možda otvoriti i provjeriti da kabel nije loš, kontakt.. tko zna što se u transportu desi..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Upravo to, nekoć davno bio tak problem na par modela HP-a: spojili koakse od wifi kartice kontra 

Danas puno teže, jer ostave oznake i na kabele i na karticu, ali nikad ne znaš, možsa je baš to.

Ali prvo ovo kaj je ihush rekao -neku live linux distru da vidi jel do drivera.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

Da se to sad ne vrti jedan te isti uređaj u krug. 

 

Kod mene nije taj AC-9461, očito sam imao sreće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

 Baci oko na ove savjete, pa javi je li pomoglo.

 

https://www.dell.com/support/kbdoc/en-us/000132395/change-the-intel-advanced-wi-fi-adapter-settings-to-improve-slow-performance-and-intermittent-connections

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

Da, nešto definitivno ne štima s tim uređajima, valjda je zato i cijena takva bila. 

Moj je baš bio neupotrebljiv, ugoda surfanja ravna 0.

Sumnjam da si dobio onaj koji sam ja vratio jer je ekran bio u qurcu...Ali nebi me čudilo uopće da to rade, kao što je SD kod izlaska PS4 to radila i ljudi su skužili po serijskim brojevima. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice