Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.097.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nosite li sat?

Lijep dial toga Tissota. Izgleda mi nekako poveliko. I ruka je veća, ali bome i sat je dobrano preko 40mm.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Predivan Seastar! Da bar imam zapešće za njega...
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Mislim da sam vidio sličan dial kod diver satova 38 i 39mm širine.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Mene baš zanima ovaj chrono, koliko znam, njih nema u manjoj veličini?
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Kronografi nisu poznati po malim gabaritima. Ali već godinu dvije se događa velika promjena na području mode te se opet vraćaju na veliku scenu satovi od 37-38mm. Ništa nije nemoguće. Tudor je s ovim novim black bayom 54 otvorio širom vrata i svim ostalim firmama da slijede njihov primjer.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kolega, zvučiš kao da radiš u PR odjelu nekog brenda satova :D

Hvala na odgovoru
16 godina
offline
Nosite li sat?

ja se rijesio hamitona, nije mi nikako pasao kao radni/sportski sat. svi ga hvale, ali meni je meh, pogotovo jer ima printane brojeve, i izgleda kao igracka radi toga. takoder radi velikog luga, klasicni kozni remeni nikako ne pasu na njega, jer ima previse lufta

 

narucen SNJ029p1 zvan arnie , koji ce postati radni sat, naravno i za teretanu, i ljetni diver

 

mislio sam uzet neki seiko 5 sport, skx ili slicno ali mi se neda namjestat sat i navijat ga svakih par dana nekoristenja

g shock nisam mogao nac nijedan da mi se svida izgledom

cak mi vise pase solarac, jer cu ga koristiti svaki 4ti dan, ili za neke radne aktivnosti, za razliku od automatika kojega bi trebao namjestat svaki put jer ga nebi koristio cesto

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 18:23 (Gemmy).
16 godina
offline
Nosite li sat?

Oni koji vole satove nemaju problema s pipkanjem i naštimavanjem istih kod automatike ili na ručno navijanje. Za sve druge je bolji kvarcni sat na bateriju ili na solarni pogon.

Znam neke ljude kojima je neprihvatljivo da sat ide gore dolje 45 sekundi na dan. Meni je to gotovo nebitno. Nigdje mi ne znače sekunde, a svaki dan okvirno uštimam sat prije stavljanja na ruku.

16 godina
offline
Nosite li sat?

nemam problema ako mi sat kasni/rani, ipak je glavni sat seiko, a to im je trademark :D

 

sada u imam rotaciji 3 sata, i tlaka mi je ih namjestat stalno jer 147 mi je na ruci 90% vremena, a ova druga dva po potrebi

hamilton je bio ok jer je manualac bez datuma, s glatkom i dobrom krunom i lako se namjesta. dok recimo ovaj kinez  san martin nema bas glatko navijanje, i imam feeling kao da cu polomit nesto kada se ide stisnut kruna nazad

13 godina
offline
Nosite li sat?

Da se automatik složiti da bude točan. Frend se poigrao s tim i njegov skx je sad točan praktički u sekundu ali bez Timegraphera trebalo je dosta dana da dođe do te točke, samo treba biti jako oprezan s tim pošto je to osjetljivo područje. Moj 5kx dnevno kasni cca 12 sek., nije da mi smeta ali poigrat ću se s tim u budućnosti sigurno.

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 20:18 (vrinho).
16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
vrinho kaže...

Da se automatik složiti da bude točan. Frend se poigrao s tim i njegov skx je sad točan praktički u sekundu ali bez Timegraphera trebalo je dosta dana da dođe do te točke, samo treba biti jako oprezan s tim pošto je to osjetljivo područje. Moj 5kx dnevno kasni cca 12 sek., nije da mi smeta ali poigrat ću se s tim u budućnosti sigurno.

Potencijalno vrlo koristan Android programčić za sve nas koji nemamo Timegrapher: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchaccuracymeter.app

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

Potencijalno vrlo koristan Android programčić za sve nas koji nemamo Timegrapher: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchaccuracymeter.app

 Vidiš, nisam ni razmišljao da bi moglo biti aplikacija za to, isprobat ću svakako. Hvala.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Nosite li sat?

Davno sam ja štimao svoj seiko 5. I koristio sam android aplikaciju. Problem je što moj seiko očigledno ima nekih drugih problema jer ovisno o položaju sata drastično se drugačija situacija. Naštimam sat dok je "na leđima" u sekundu, ali kada zatvorim pozadinu i okrenem sat već je to 30 sekundi razlike. Dok radi, radi, i 30 sekundi gore dolje dnevno nije mi bitno.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Jesi štelao možda regulator za beat error? Čitam da je toga bolje ne dirati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Nisam to dirao. Gledali smo iste youtube filmiće glede toga :-D

9 godina
offline
Nosite li sat?

Ja se jednom zezao s tim i samo sam još više za*ebao stvar :D

 

Otišao kod najbližeg urara, naplatio mi je bivših 50 kuna namještavanje. Riješio je to u jednu minutu, sat je od tada gubio 3 sekunde dnevno. Riječ je bilo o kinezu Steeldiveu, NH35 mehanizam.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...
vrinho kaže...

Da se automatik složiti da bude točan. Frend se poigrao s tim i njegov skx je sad točan praktički u sekundu ali bez Timegraphera trebalo je dosta dana da dođe do te točke, samo treba biti jako oprezan s tim pošto je to osjetljivo područje. Moj 5kx dnevno kasni cca 12 sek., nije da mi smeta ali poigrat ću se s tim u budućnosti sigurno.

Potencijalno vrlo koristan Android programčić za sve nas koji nemamo Timegrapher: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchaccuracymeter.app

 potencijalno...

 

ali treba ga se isprobati u svim pozicijama sata spram mikrofona smartphonea...

 

meni novi sat dobiva 21 s/dnevno, a stari sam podesio na +1.5 s/dnevno...

 

a očitanje u app im je isto...

 

sad moram naći u kojem položaju je sukladno odmaku očitanje appa...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Stigao novi radni sat.
Mislio sam da je dosta veci, ali nije i bas se lijepo nosi.
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Get to the choppa...

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Gemmy kaže...
Stigao novi radni sat.
Mislio sam da je dosta veci, ali nije i bas se lijepo nosi.

Wau! Olabavi remen, poplavit ce ti saka :)

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
12 godina
offline
Nosite li sat?

Preporuka nekog sata da ide dobro uz plavo odijelo do 200€?
Nije mi ovaj galaxy watch 4 classic bas za to , a sve klasične sam rasprodao

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Onaj gore moj Orient Maestro, ima i s plavim i zelenim licem...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Ovisi želiš li klasični sat, dajver, kolika ti je ruka... Što se boje tiče, bijela pozadina sata je najbolja uz odjelca.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Prvi g shock koji sam kupio,na prvu odlican 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 15:15 (toma20).
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

lajkam 

 

i to odmah full metal. Koliko si to platio? ako se smije znat

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Mislim da nije full metal, cini se da ima crni rubber strap.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
13 godina
online
Nosite li sat?

Ajde onda da se i ja pohvalim. Ovo je moja kolekcija za sada :)

 

Hamilton Khaki Field 38mm - kupljen od kolege Gemmya 

Seiko SSK001 GMT

Zeppelin New Captains Line - zaista iznenađujuća kvaliteta, prekrasan automatski mehanizam i safirno staklo, lijepi dress watch koji ide i na trapke :D

GSHOCK GA-2100

Huawei GT2e

 

e da, tipkovnica je također nova  radi se o Keychron Q2 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Shaka111 kaže...

lajkam 

 

i to odmah full metal. Koliko si to platio? ako se smije znat

Hvala 😀,amazon.de 142€ sa postarinom,i da strap je gumeni 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Poštovanje,

 

Kakva je linija od Casia Edifice, pošto sam laik za satove,  a zaintrigiralo me.... Za neku cijenu do 150 EUR..., Jel ima neka druga marka ili je ovo sasvim pristojno?

 

Hvala, lp

Only God Can Judge Me
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Imaš Casio Edifice bez ikakvog LCDa a da je BT poveziv s  smartphoneom, tj. ima korekciju sata i uz to da je na sunčevo punjene:

 

https://www.creationwatches.com/products/casio-watches-73/casio-edifice-mobile-link-analog-solar-eqb-1200d-1a-eqb1200d-1-100m-mens-watch-23285.html

 

ili 

 

https://www.creationwatches.com/products/casio-chronograph-71/casio-edifice-slim-line-chronograph-analog-solar-efs-s570d-1a-efss570d-1-100m-mens-watch-21278.html

 

prati kad su na nekoj akciji tad ima i 10-15% nižucijenu, dostava besplatna ali računaj carinjenje...

 

 

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice