Vrijeme rada routera

poruka: 14
|
čitano: 2.311
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Vrijeme rada routera

Prijatelji u inozemstvu imaju postavke na routeru da ne radi u noćnim satima.

Kako to kod nas funkcionira?

 

Imam brzi internet na A1.

 

Hvala na odgovorima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera

Kod nas to funkcionira tako da staviš vremenski prekidač ilitiga timer.

5 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Mia 30 kaže...

Prijatelji u inozemstvu imaju postavke na routeru da ne radi u noćnim satima.

Kako to kod nas funkcionira?

 

Imam brzi internet na A1.

 

Hvala na odgovorima!

 Cisto moja radoznalost. Zasto?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme rada routera
StonedAssassin kaže...

Kod nas to funkcionira tako da staviš vremenski prekidač ilitiga timer.

 Kako, gdje?

Misliš ugasiti?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme rada routera
Posmatrač kaže...
Mia 30 kaže...

Prijatelji u inozemstvu imaju postavke na routeru da ne radi u noćnim satima.

Kako to kod nas funkcionira?

 

Imam brzi internet na A1.

 

Hvala na odgovorima!

 Cisto moja radoznalost. Zasto?

 Imam neke razloge.. 

15 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Mia 30 kaže...

Prijatelji u inozemstvu imaju postavke na routeru da ne radi u noćnim satima.

Kako to kod nas funkcionira?

 

Imam brzi internet na A1.

 

Hvala na odgovorima!

Kod nase u zgradama AP od Routera signal oslabi za 25% do 50%, zavisi koji proizvođač je u pitanju i kakav monter Routera je u pitanju.

Prvi put u životu čujem da preko noći AP ne radi... to si ti neki korišteni Router dobio, možda su roditelji rekli "od tada i tada neće biti Interneta".. Uđeš u psotavke i naštimaš si fino sve što treba.

5 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera

.

15 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Mia 30 kaže...

Prijatelji u inozemstvu imaju postavke na routeru da ne radi u noćnim satima.

Kako to kod nas funkcionira?

 

Imam brzi internet na A1.

 

Hvala na odgovorima!

A ti želiš da ugasiš Router u noćnim satima.. ja kontam ISP-ovi gase u inzomestvu pa te zanima da li je i kod nas tako..

Pa to nikakav problem nije.. samo reci koji Router imaš. 

13 godina
offline
Vrijeme rada routera

Ja nekako mislim da kolega misli na gašenje Wi-Fija, a ne kompletnog routera. Novi routeri imaju mogućnost odabira vremena kad će se Wi-Fi ugasit/upalit.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Marko :D kaže...

Ja nekako mislim da kolega misli na gašenje Wi-Fija, a ne kompletnog routera. Novi routeri imaju mogućnost odabira vremena kad će se Wi-Fi ugasit/upalit.

Misliš kolegica i misliš na gašenje AP-a.. Mene zanima koji su razlozi.
Može i to samo nek kaže koji Router ima.

13 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Envy kaže...

Misliš kolegica...

Da, kolegica. Ja se ispričavam. 

Envy kaže...

...i misliš na gašenje AP-a.. Mene zanima koji su razlozi.

Pernarovi pristaše kažu da se bolje spava, nisi to čuo? Osim toga, ušteda električne energije.

15 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
Mia 30 kaže...
StonedAssassin kaže...

Kod nas to funkcionira tako da staviš vremenski prekidač ilitiga timer.

 Kako, gdje?

Misliš ugasiti?

Ovdje:

  

15 godina
offline
Vrijeme rada routera

uređaji s novijom verzijom softwarea (firmwarea) često nude takve opcije, kao i radno vrijeme (npr win update 8-17h.. + powermanagment uz plan da su računala stalno upaljena po firmama..).

-problem, routeri i mrežna oprema za firme koja to nudi je skupa.. biz klasa, kao i admini koji o tome brinu uz politiku firme, na to dodati novi buzvord-izum kao privatno-slobodno vrijeme i zabranu poslodavca za zivkanjem-mejlanjem npr francuska-sindikati. Tako uređaj može imati i 'radno vrijeme' npr kad wlan radi, kojom snagom itd.. tj paliti-gasiti pojedini servis, ne sam uređaj kao router nego dijelove kao wlan server tj snaga + ograničenje prometa.

-npr za djecu, uz klasično zabranu sadržaja, može biti i vrijeme do-do (zabranjeno ili dozvoljeno black/white lista) pod npr parental controlom..

 

-fičeri koj će pravno vjerojanto biti uskoro dostupni u eu tj novijim uređajima a o operateru i izmjenama opreme ovisi kad će koji korisnik što dobiti, npr sad dobar dio juzera ide na tcom-optiku.. pa i nova oprema, a možda stara ako je prvo dojč na redu itd tj ovisi o količini dostupnih uređaja, jer ako niste primijetili, kriza-korona, trgovinski ratovi, kina-usa-i mi kao kolateral itd. uz priču o g5 koja tek sad kreće jer sad zapad ima svoje chipove itd..

 

-ako uređaj ima opcije, dovoljno je pronaći-podesiti, kao vešmašina.. a ako nema, može timer-prekidač/utičnica ili neko deseto rješenje.

-no realno nema nekog smisla, uz napomenu za prenariste.. no o tome drugi put :))

 

 

edit: .. to me prisjeća na jednu od 'roditeljskih zaštita' .. :))) epizoda kad me zabrinuti roditelji tražili neko rješenje, jer klinci (srednja-fax) po čitave noći.. i tad smo napravili kabel koji slučajno prolazi krozt roditeljsku sobu, koji se slučajno 'pokvari' kad oni požele i čudnovato popravi .. tj sve im se objašnjavalo 'pucanjem interneta' koji ekšli nije pucao nego radio normalno. Neki drugi roditelji su npr za radno vrijeme nosili mrežni kabel u džepu, tako da klinac ne može online nego učiti.. no klinci nabave kabel itd. jer klinci nisu tako tupasti kad nešto žele. Pa ovisi koji je razlog, moguća su razna riješenja .. ali rezultat ne mora biti dobar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 15:29 (ihush).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijeme rada routera
ihush kaže...

uređaji s novijom verzijom softwarea (firmwarea) često nude takve opcije, kao i radno vrijeme (npr win update 8-17h.. + powermanagment uz plan da su računala stalno upaljena po firmama..).

-problem, routeri i mrežna oprema za firme koja to nudi je skupa.. biz klasa, kao i admini koji o tome brinu uz politiku firme, na to dodati novi buzvord-izum kao privatno-slobodno vrijeme i zabranu poslodavca za zivkanjem-mejlanjem npr francuska-sindikati. Tako uređaj može imati i 'radno vrijeme' npr kad wlan radi, kojom snagom itd.. tj paliti-gasiti pojedini servis, ne sam uređaj kao router nego dijelove kao wlan server tj snaga + ograničenje prometa.

-npr za djecu, uz klasično zabranu sadržaja, može biti i vrijeme do-do (zabranjeno ili dozvoljeno black/white lista) pod npr parental controlom..

 

-fičeri koj će pravno vjerojanto biti uskoro dostupni u eu tj novijim uređajima a o operateru i izmjenama opreme ovisi kad će koji korisnik što dobiti, npr sad dobar dio juzera ide na tcom-optiku.. pa i nova oprema, a možda stara ako je prvo dojč na redu itd tj ovisi o količini dostupnih uređaja, jer ako niste primijetili, kriza-korona, trgovinski ratovi, kina-usa-i mi kao kolateral itd. uz priču o g5 koja tek sad kreće jer sad zapad ima svoje chipove itd..

 

-ako uređaj ima opcije, dovoljno je pronaći-podesiti, kao vešmašina.. a ako nema, može timer-prekidač/utičnica ili neko deseto rješenje.

-no realno nema nekog smisla, uz napomenu za prenariste.. no o tome drugi put :))

 

 

edit: .. to me prisjeća na jednu od 'roditeljskih zaštita' .. :))) epizoda kad me zabrinuti roditelji tražili neko rješenje, jer klinci (srednja-fax) po čitave noći.. i tad smo napravili kabel koji slučajno prolazi krozt roditeljsku sobu, koji se slučajno 'pokvari' kad oni požele i čudnovato popravi .. tj sve im se objašnjavalo 'pucanjem interneta' koji ekšli nije pucao nego radio normalno. Neki drugi roditelji su npr za radno vrijeme nosili mrežni kabel u džepu, tako da klinac ne može online nego učiti.. no klinci nabave kabel itd. jer klinci nisu tako tupasti kad nešto žele. Pa ovisi koji je razlog, moguća su razna riješenja .. ali rezultat ne mora biti dobar.

Gledaj ovo kolega:

Dakle lik od kada ga je upalio radio je non stop 10 godina, 18 tjedana, 20 sati i 29 minuta - od zadnjeg restarta.
System restart at.. bla bla.. Juni 18. 2010. godine.

10 vražiji godina Switch radi bez daz prestanka... Matero draga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice