T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.342.466
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
U redu, hvala.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Dobio sam ovaj novi Arcadyan VRV9518BA-2C router od tcom-a, i sad bi htio koristit svoj router al nikako da uspijem.

 

Prvo nazovem korisničku da mi prebace u bridge mode, i dobro, vele učinjeno je, ja gledam niš se nije promjenilo (na prijašnjem uređaju lampica online bi se ugasila, i tcomov uređaj bi radio isključivo u modemu modu, tj. internet preko njega bi prestao radit i konekcija bi se morala dizat sa mog routera) al ovdje tcomov uređaj i dalje radi, tj. direktno se spojim na njega i vidim da i dalje dijeli ip adrese i imam internet, dok moj router ne diže PPPoE konekciju.

 

Probao sam spajat svoj router i na tcomov modem/router LAN1 port (označen je sa wan) i na druge portove, al i dalje ništa. Jel radim nešto krivo ili da nastavim zvat korisničku dok na naiđem na nekog ko će mi znat prebacit u bridge mode?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 22:14 (Pepi102).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ako imas novi router sa novim firmwarerom i prebacen na novu "platformu" nema bridge mode tu...ne postoji, e sad jedino ako imas "stari" arcadyan onda jos mozda ima nade...jesi probao uci u router preko 192.168.1.1, jel uopce mozes išta prckati preko toga? trebao bi moci sam ukljucit bridge ak je stari arcadyan
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
9 godina
offline
T-Com Internet

Mogu uć normalno na tcomov uređaj, i jedino što mogu napravit vezano uz samu konekciju je uključit PPPoE passthrough, i to je uključeno bilo i po defaultu prije nego što sam zvao korisničku, al router i dalje ne diže konekciju nakon što sam unio svoje adsl podatke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 23:03 (Pepi102).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pepi102 kaže...

Mogu uć normalno na tcomov uređaj, i jedino što mogu napravit vezano uz samu konekciju je uključit PPPoE passthrough, i to je uključeno bilo i po defaultu prije nego što sam zvao korisničku, al router i dalje ne diže konekciju nakon što sam unio svoje adsl podatke.

 Navodno ti novi neki ruteri nemaju još bridge mod. Čekaj 1.1. i onda ti moraju složiti kako god znaju: https://www.bug.hr/telekomunikacije/telekomi-ce-od-sijecnja-morati-dozvoliti-korisnicima-instalaciju-vlastite-37213

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 10:06 (tenac).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Riješeno!

 

Skužio sam da mogu sam mijenjat tcomov uređaj iz router u bridge mode putem mojtelekom portala te se korisnička uopće ne treba ni zvat, prošao tamo u wlan modem postavke, i uređaj stvarno bio stavljen u bridge modeu, no nakon što sam ga stavio u router mode, pa onda opet nazad u bridge napokon se onda stvarno prebacio u bridge mode tj. sad svijetli samo DSL i telefonija lampica, nema interneta, i moj router uredno diže PPPoE konekciju, nariktao QoS na routeru i sada više nemam 3000+ ms ping ak netko slučajno neš uploada u kući.

8 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Je li moguće da mi t com promijeni brzinu koju su pustili?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D.123 kaže...
Je li moguće da mi t com promijeni brzinu koju su pustili?

 Na manje?
Možda je zagušenje, resetiraj ruter... ili misliš da su "namjerno" to napravili.

7 godina
offline
T-Com Internet

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni se to desilo prije dva dana, zvao tehničku prijavio kvar i on su to poslali na administraciju i centralu, dobio sms da je kvar otklonjen

tj. vračena mi je brzina na staro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 16:29 (4mal).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 probaj dodat ručni dns 

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
MadDogMattis kaže...

Otkad sam prešao na optiku imam jedan čudan problem, dosta često mi se dogodi da mi webstranice ne učita ispravno, onako polovično ih učita i onda kad refresham bude kako treba.

Nikad mi se to nije događalo dok nisam prešao na optiku, ima li netko neko logično objašnjenje ?

 probaj dodat ručni dns 

 možeš objasniti zašto i kako ručni dns riješava taj problem ?

3 godine
offline
Re: T-Com Internet

ISP-ovi DNS serveri ne rade uvijek kako treba pa se webovi ne mogu dohvatiti.

 

Korisno ih je izbaciti i staviti Googleove (8.8.8.8) i/ili CloudFlareove (1.1.1.1) pa se sve učitava kako spada ako problem nije negdje drugdje.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

ISP-ovi DNS serveri ne rade uvijek kako treba pa se webovi ne mogu dohvatiti.

 

Korisno ih je izbaciti i staviti Googleove (8.8.8.8) i/ili CloudFlareove (1.1.1.1) pa se sve učitava kako spada ako problem nije negdje drugdje.

 Prije nisam imao tih problema, to mi se pojavilo istog dana kad sam uzeo HT optiku preko Runa.

Gledao sam sad ali nemam nikakav pristup postavkama na HT ruteru kad idem na 192.168.1.1., kako da onda promjenim DNS servere ?

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Ili staviti vlastiti router ili na kompu u postavkama mrezne kartice pod ipv4 rucno unijeti DNS-ove (u tom slucaju ce samo taj komp koristit rucno unesene DNS-ove a ostatak spojenih uredjaja ce i dalje koristit ISP-ov DNS, dobro i za usporedit)

Bar probati na kompu pa pratit dan-dva jel ima problema sa ucitavanjem webova
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Ili staviti vlastiti router ili na kompu u postavkama mrezne kartice pod ipv4 rucno unijeti DNS-ove (u tom slucaju ce samo taj komp koristit rucno unesene DNS-ove a ostatak spojenih uredjaja ce i dalje koristit ISP-ov DNS, dobro i za usporedit)

Bar probati na kompu pa pratit dan-dva jel ima problema sa ucitavanjem webova

 Hvala puno, ovako na prvu izgleda da bolje radi.

Ne mogu vjerovati da moram koristiti poseban router jer ovi debili iz HT-a ne dopustaju nikakvo mijenjanje postavki routera.

Inače imam ovaj tu router:

HT HT
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 12:04 (MadDogMattis).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Ajd drago mi je

 

Ovo sa DNS-ovima je isto jedan od razloga zašto koristiti vlastitu opremu jer ISP jednostavno ne da promjenu DNS-ova na svojoj opremi kao i puno drugih stvari, tko će ga znat zašto...

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Ajd drago mi je

 

Ovo sa DNS-ovima je isto jedan od razloga zašto koristiti vlastitu opremu jer ISP jednostavno ne da promjenu DNS-ova na svojoj opremi kao i puno drugih stvari, tko će ga znat zašto...

 ?

Zar OS (Windowsi) nema prioritet ako u njega upišeš DNS po izboru?

 

 

I u mobitel mogu upisati "private DNS".

 

I u TV-u mogu promijeniti DNS (vidi sliku).

 

Tako da DNS-ovi u ISP-ovom routeru meni nisu ograničenje. Osim toga, DNS-ove podešavam toliko rijetko, da ni to nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 18:36 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
nesto ne valja sa dnsovima tak da najcesce je to problem ak ti se neka stranica ne otvara ili poluotvara. Svi aftermarket routeri su vecinom bolji od htovih osim fritzboxa, taj je jos ok
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dobra večer svima, trebao bih savjet što da napravim dalje s obzirom da tcom nije aktivirao uslugu koju sam naručio 27.11.2023 (5g internet, centar zagreba).

Mogu li ih kako natjerat da se požure, dobit popust il na kraju krajeva prekinut ugovor? Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-možeš sve ili nešto-ništa od nabrojenog, no klasično, neće to samo od sebe, moraš tražiti.. tek tad će se nešto od tog (požurivanje, popust ili raskid) dogoditi.. recimo.

-s druge strane, ako si uslugu ugovorio, imaš ugovor, tad ih po tom ugovoru i pravilniku (stari zakon-hakom, 10kn/sat neisporučene usluge ukoliko nisu nakon 15 dana otklonili kvar.. sad ako nema promjena 1,33€-sat..) i tražiš, pa dok ne isporuče, plaćaju.. no naravno oni će imati neki svoj-drugačiji odgovor, pa s time na hakom.. jer što god telekom-operater-djelatnik kaže, nisu oni zakon nit ga tumače nego samo jedna od strana u ugovornom odnosu, no ponovo, da bi bilo što dobio, moraš tražiti jer imati pravo ne znači i ostvariti ga.. i to često samo 'možda' ako uspiješ.. sretno :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-možeš sve ili nešto-ništa od nabrojenog, no klasično, neće to samo od sebe, moraš tražiti.. tek tad će se nešto od tog (požurivanje, popust ili raskid) dogoditi.. recimo.

-s druge strane, ako si uslugu ugovorio, imaš ugovor, tad ih po tom ugovoru i pravilniku (stari zakon-hakom, 10kn/sat neisporučene usluge ukoliko nisu nakon 15 dana otklonili kvar.. sad ako nema promjena 1,33€-sat..) i tražiš, pa dok ne isporuče, plaćaju.. no naravno oni će imati neki svoj-drugačiji odgovor, pa s time na hakom.. jer što god telekom-operater-djelatnik kaže, nisu oni zakon nit ga tumače nego samo jedna od strana u ugovornom odnosu, no ponovo, da bi bilo što dobio, moraš tražiti jer imati pravo ne znači i ostvariti ga.. i to često samo 'možda' ako uspiješ.. sretno :)

 sada je 30 eur po danu, nema vise po satu

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

to je dan tj 24x10kn-sat 240kn=30€ .. ista tarifa (nije izmjenjeno) važnije, postoji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Molim info za koliko je trenutno min. moguće dobiti max3 + sportski paket. Zovu me za prebacivanje sa bakra na optiku, ali kao više ne mogu ponuditi staru cijenu iz cijenika posebnih ponuda nego nude nešto oko 40€ za istu uslugu. Dakle radi se o prebacivanju sa bakra na optiku.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje... trenutno sam na MAX3 optika paketu s osnovnom brzinom 200/100 mbit. Vidim da sad nude 300/150 kao osnovnu brzinu. Mogu li nazvati SZK i traziti da mi povecaju ili trebam cekati istek ugovora/ novi ugovor? Mislim da sam imao pred koju god slicnu situaciju s A1 i da sam samo nazvao i odmah su mi aktivirali visu brzinu bez problema. Ali izgleda da nitko ne dize automatizmom...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

U tom novom crnom Arcadyanu, da li je moguce podesiti preko Moj telekom aplikacije ime mreze i razdvojiti 2.4 i 5 GHz? Da se jedna zove "neko_ime", a druga "neko_ime_5GHz"?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
nesto ne valja sa dnsovima tak da najcesce je to problem ak ti se neka stranica ne otvara ili poluotvara. Svi aftermarket routeri su vecinom bolji od htovih osim fritzboxa, taj je jos ok

 Ima li smisla uzeti neki novi router i sta bih dobio sa njim(osim toga sto bih u njemu mogao mijenjati DNS postavke) ?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
dado16 kaže...
nesto ne valja sa dnsovima tak da najcesce je to problem ak ti se neka stranica ne otvara ili poluotvara. Svi aftermarket routeri su vecinom bolji od htovih osim fritzboxa, taj je jos ok

 Ima li smisla uzeti neki novi router i sta bih dobio sa njim(osim toga sto bih u njemu mogao mijenjati DNS postavke) ?

 ima smisla jel bolje anuliraju greške tipa FEC i HEC greške i ostalo sto dolazi sa time, dns je nebitan jer ga se moze na svakom uređaju podesiti. Ukratko stabilnija je linija sa kupljenim routerima, osim ako je linija negdje vani u banani onda ti nece pomoci ni novi router

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
MadDogMattis kaže...
dado16 kaže...
nesto ne valja sa dnsovima tak da najcesce je to problem ak ti se neka stranica ne otvara ili poluotvara. Svi aftermarket routeri su vecinom bolji od htovih osim fritzboxa, taj je jos ok

 Ima li smisla uzeti neki novi router i sta bih dobio sa njim(osim toga sto bih u njemu mogao mijenjati DNS postavke) ?

 ima smisla jel bolje anuliraju greške tipa FEC i HEC greške i ostalo sto dolazi sa time, dns je nebitan jer ga se moze na svakom uređaju podesiti. Ukratko stabilnija je linija sa kupljenim routerima, osim ako je linija negdje vani u banani onda ti nece pomoci ni novi router

 Imam optiku, tako da bi onda čak i imalo smisla uzeti, jedino ne znam dali mogu koristiti maxtv sa svojim routerom..

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
dado16 kaže...
MadDogMattis kaže...
dado16 kaže...
nesto ne valja sa dnsovima tak da najcesce je to problem ak ti se neka stranica ne otvara ili poluotvara. Svi aftermarket routeri su vecinom bolji od htovih osim fritzboxa, taj je jos ok

 Ima li smisla uzeti neki novi router i sta bih dobio sa njim(osim toga sto bih u njemu mogao mijenjati DNS postavke) ?

 ima smisla jel bolje anuliraju greške tipa FEC i HEC greške i ostalo sto dolazi sa time, dns je nebitan jer ga se moze na svakom uređaju podesiti. Ukratko stabilnija je linija sa kupljenim routerima, osim ako je linija negdje vani u banani onda ti nece pomoci ni novi router

 Imam optiku, tako da bi onda čak i imalo smisla uzeti, jedino ne znam dali mogu koristiti maxtv sa svojim routerom..

tehnicki izvodivo, moglo bi raditi (potrebno je pustiti vlan id u router koji koristi maxtv) ali sad imas i pakete bez stba, onaj maxtv preko aplikacije ako imas android box ili android tv

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice