T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.370
|
čitano: 6.306.776
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
speedport + i arcadyan su zapravo jako slicni, ali eto arcadyan ima wifi6, ugl ako imas neki svoj uvijek je bolje svoj spojit...tipa asusov router ili slicne
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Prosječan. Nit smrdi nit miriše. Ako je linija ok, radi dobro ali ako je na samom rubu (lošiji parametri), zna pucati. Nama je u firmi bilo tako pa sam ga zamijenio sa Fritzem i iako je brzina bilo nešto manja, pucanja je bilo daleko manje.

 Treba mi samo za držanje veze. Nisam mislio mijenjati router ali je osoba u službi za korisnike odmah krenula u tom smjeru - zamjene routera. Možda imaju takvu uputu. Ne znam. Zadnji put kada sam imao kvar, javio se tehničar koji je rekao da i dalje držim stari router. Vidjet ću kako će se ponašati Speedport. Još nije odradio ni 24 sata u komadu.

dado16 kaže...
speedport + i arcadyan su zapravo jako slicni, ali eto arcadyan ima wifi6, ugl ako imas neki svoj uvijek je bolje svoj spojit...tipa asusov router ili slicne

 Imam svoj. HT-ov mi samo drži vezu.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ak imas malo bolji router koji može uređivat vlan id bolje direkt spoji, i sam stavi vlan idove od t-coma i to je to
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
7 godina
online
T-Com Internet

Jel zna netko jel moguce na Maxtv to go postaviti full screen kad se gleda preko mobitela? Imam barem 1cm crnog ekrana sa svake strane, prilicno je iritatno.. Telefon je s21+..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nisam siguran da li sam ovaj post stavio u pravu temu. Da li netko od novih korisnika HT-a ima iskustva s maxtv-om i maxtv to go aplikacijom na način da ako mi je resiver direktno spojen na router u dnevnom boravku a tv u sobi je spojen bežično na router i na njumu je maxtv to go instaliran da li ću na tv-u u sobi imati sve iste kanale kao i u dnevnom boravku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
myfiles4you kaže...

Nisam siguran da li sam ovaj post stavio u pravu temu. Da li netko od novih korisnika HT-a ima iskustva s maxtv-om i maxtv to go aplikacijom na način da ako mi je resiver direktno spojen na router u dnevnom boravku a tv u sobi je spojen bežično na router i na njumu je maxtv to go instaliran da li ću na tv-u u sobi imati sve iste kanale kao i u dnevnom boravku?

 Sve programe koje imaš na max tv-u, imati ćeš na max tv to go.

Odnosno one kanale koje nemaš u paketu (koji nisu otključani),nećeš imati niti na aplikaciji.

16 godina
offline
T-Com Internet

Koji je najnoviji firmware za Speedport Plus (Sercomm)?

Moj je na 09022001.00.035 pa se pitam ima li što novije...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

.035 je bio zadnji kada sam otišao iz HTa prije malo više od godinu dana, sigurno ima noviji firmware od tada

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

.035 je bio zadnji kada sam otišao iz HTa prije malo više od godinu dana, sigurno ima noviji firmware od tada

 Router preuzet prošle subote:
Firmware version
09022001.00.035

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 13:45 (NetkoNegdje).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Imaš previše povjerena u njihove sposobnosti. Do sada su me uvijek htjeli prebaciti na terence tj prijaviti kvar jer nemaju pojma što je uopće u pitanju.

 

I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Ne pada mi na pamet. Znaš zašto? Jer mi sve radi. A stabilnost veze mi je kriterij broj 1. Možda bi neki noviji firmware sve to upropastio. A i download mi je narastao za koji sitni megabit nakon promjene routera.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Imaš previše povjerena u njihove sposobnosti. Do sada su me uvijek htjeli prebaciti na terence tj prijaviti kvar jer nemaju pojma što je uopće u pitanju.

 

I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.

 Meni je ženski glas s dalmatinskim naglaskom odradio ovu promjenu. I sljedeći dan sam zvao službu za korisnike i opet sam dobio istu osobu. :-)  A pretprošle godine mi je jedna Slavonka Ana prikupila sve podatke o ugovoru (imam nešto malo kompliciraniju kombinaciju) i sama se javila sljedeći dan s tim podacima kao što je i obećala. Drugi se nikada ne jave.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol.. nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Ne pada mi na pamet. Znaš zašto? Jer mi sve radi. A stabilnost veze mi je kriterij broj 1. Možda bi neki noviji firmware sve to upropastio. A i download mi je narastao za koji sitni megabit nakon promjene routera.

 

I to ti je isto lutrija. Sjećam se još fw .020 koji je radio odlično, ali imao je jednu manu: ako korisnik ima 2 različita tel. broja i oba telefona spojeni normalno u VoIP 1 i VoIP 2 - čim nazoveš bilo koji broj, oba zvone neovisno o tome koji si broj zvao. To se naravno riješilo sa firmware upgradeom, ali u tom novom fw je bio drugi problem, mislim da je ili odspajao PPPoE ili je WiFi odspajao uređaje sam od sebe bez razloga (ne sjećam se točno koji je bio problem), ali uglavnom nismo stavljali novi fw upravo zbog tog razloga osim dok nismo dobili baš tu smetnju sa telefonima, onda je korisnik morao birat opciju A ili opciju B što mu je draže dok nije došao novi fw nakon xy mjeseci i napokon popravio taj problem, ali napravio treći problem negdje i tako to.

 

Tako da, ako baš želiš novi firmware stavit, provjeri ako netko ovdje ima noviji i propitaj ako ima kakvih općenitih problema, ali moraš i upamtit da čak ako oni nemaju, možda ti budeš imao sa svojom određenom konfiguracijom (tipa 2 različita tel. broja, jer to stvarno nema puno ljudi, ali opet su se našli sa takvim problemom)

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol..nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

Ja nisam taj koji je napisao nešto protiv Dalmatinki. Molim te, pročitaj tko je to napisao + muško / žensko - spusti slušalicu i odgovori njemu. Jer ja nisam taj.

 

Obje ženske osobe su se potrudile oko problema i na tome sam im zahvalan. Obično su to studenti, a nisu tehničari. Koji vrag bi tehničar odgovarao na upite na 0800 9000? Pa ja bih u tom slučaju zvao svaki dan. :-)

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

 

Tako da, ako baš želiš novi firmware stavit, provjeri ako netko ovdje ima noviji i propitaj ako ima kakvih općenitih problema, ali moraš i upamtit da čak ako oni nemaju, možda ti budeš imao sa svojom određenom konfiguracijom (tipa 2 različita tel. broja, jer to stvarno nema puno ljudi, ali opet su se našli sa takvim problemom)

 Za sada sve radi - tako da neću ništa dirati.

 

"ako baš želiš novi firmware stavit" - ne, ja to ne želim. I opet pogrešan odgovor pogrešnom forumašu. Nisam taj koji je pitao koji je zadnji firmware. To je pitao drugi forumaš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 19:35 (NetkoNegdje).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol..nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

Ja nisam taj koji je napisao nešto protiv Dalmatinki. Molim te, pročitaj tko je to napisao + muško / žensko - spusti slušalicu i odgovori njemu. Jer ja nisam taj.

 

Obje ženske osobe su se potrudile oko problema i na tome sam im zahvalan. Obično su to studenti, a nisu tehničari. Koji vrag bi tehničar odgovarao na upite na 0800 9000? Pa ja bih u tom slučaju zvao svaki dan. :-)

 -čemu 'defanzivan gard'? .. tj ti si nešto napisao, ja citirao.. pa ako imaš prigovor provjeri sadržaj :)

.. i nisi ti fokus ili kritika posta.. generički-svi, dok je tvoj post samo recimo posljednji u tom nizu na koji referiram ili nastavljam na prethodne koji spominju agente-szk i rod-spol oosbe umjesto stučnosti i riješenja problema.. ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol..nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

Ja nisam taj koji je napisao nešto protiv Dalmatinki. Molim te, pročitaj tko je to napisao + muško / žensko - spusti slušalicu i odgovori njemu. Jer ja nisam taj.

 

Obje ženske osobe su se potrudile oko problema i na tome sam im zahvalan. Obično su to studenti, a nisu tehničari. Koji vrag bi tehničar odgovarao na upite na 0800 9000? Pa ja bih u tom slučaju zvao svaki dan. :-)

 -čemu 'defanzivan gard'? .. tj ti si nešto napisao, ja citirao.. pa ako imaš prigovor provjeri sadržaj :)

.. i nisi ti fokus ili kritika posta.. generički-svi, dok je tvoj post samo recimo posljednji u tom nizu na koji referiram ili nastavljam na prethodne koji spominju agente-szk i rod-spol oosbe umjesto stučnosti i riješenja problema.. ok?

Ne, to tako ne ide, jer ne volim da mi se usta stavljaju riječi koje nisam izgovorio ili napisao. Pa ti provjeri tko je što napisao. Forumaš 191x7 je napisao: "I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.". Pa komentiraj njegovu poruku, a ne moju, onako od oka, jer ti je prst skliznuo po mišu. ok?

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
191x7 kaže...
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Imaš previše povjerena u njihove sposobnosti. Do sada su me uvijek htjeli prebaciti na terence tj prijaviti kvar jer nemaju pojma što je uopće u pitanju.

 

I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.

 Meni je ženski glas s dalmatinskim naglaskom odradio ovu promjenu. I sljedeći dan sam zvao službu za korisnike i opet sam dobio istu osobu. :-)  A pretprošle godine mi je jedna Slavonka Ana prikupila sve podatke o ugovoru (imam nešto malo kompliciraniju kombinaciju) i sama se javila sljedeći dan s tim podacima kao što je i obećala. Drugi se nikada ne jave.

 

NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...
NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol..nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

Ja nisam taj koji je napisao nešto protiv Dalmatinki. Molim te, pročitaj tko je to napisao + muško / žensko - spusti slušalicu i odgovori njemu. Jer ja nisam taj.

 

Obje ženske osobe su se potrudile oko problema i na tome sam im zahvalan. Obično su to studenti, a nisu tehničari. Koji vrag bi tehničar odgovarao na upite na 0800 9000? Pa ja bih u tom slučaju zvao svaki dan. :-)

 -čemu 'defanzivan gard'? .. tj ti si nešto napisao, ja citirao.. pa ako imaš prigovor provjeri sadržaj :)

.. i nisi ti fokus ili kritika posta.. generički-svi, dok je tvoj post samo recimo posljednji u tom nizu na koji referiram ili nastavljam na prethodne koji spominju agente-szk i rod-spol oosbe umjesto stučnosti i riješenja problema.. ok?

Ne, to tako ne ide, jer ne volim da mi se usta stavljaju riječi koje nisam izgovorio ili napisao. Pa ti provjeri tko je što napisao. Forumaš 191x7 je napisao: "I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.". Pa komentiraj njegovu poruku, a ne moju, onako od oka, jer ti je prst skliznuo po mišu. ok?

 

 -eto.. što si napisao? slavonka, dalmatinka.. ženske osobe, kao da je važno koji naglasak ili iz kojeg su kraja, rade posao korektno (ili ne) a to tad opet nema veze s tim od kud su ili što su žene, ništa više (ili manje).

-što ti stavljam u usta? riječi? :)) .. smiješno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Tremmert kaže...

 

Tako da, ako baš želiš novi firmware stavit, provjeri ako netko ovdje ima noviji i propitaj ako ima kakvih općenitih problema, ali moraš i upamtit da čak ako oni nemaju, možda ti budeš imao sa svojom određenom konfiguracijom (tipa 2 različita tel. broja, jer to stvarno nema puno ljudi, ali opet su se našli sa takvim problemom)

 Za sada sve radi - tako da neću ništa dirati.

 

"ako baš želiš novi firmware stavit" - ne, ja to ne želim. I opet pogrešan odgovor pogrešnom forumašu. Nisam taj koji je pitao koji je zadnji firmware. To je pitao drugi forumaš.

 Pogrešan odgovor? Koji je onda točan odgovor?

Pogrešan forumaš? Odnosilo se općenito na bilo koga tko razmišlja o tome, ne tebi direktno. Citiran si zbog jednog jedinog razloga - nadovezivanje na temu nadogradnje firmwarea i mogućih problema ("Možda bi neki noviji firmware sve to upropastio"), ne zato da se odgovori na pitanje drugog forumaša.

2 godine
online
T-Com Internet

Ovo s muško, žensko, dalmatinski, slavonski, zagorski nije ni za komentirati jer je glupavo.

 

Nisam ekspert kao ihush za rutere, mreže itd no čim vidim da mi agent/agentica nešto pričaju, a skontam da ne znaju baš puno odmah tražim da mi daju nekoga iz "prave tehničke službe", jer vi godpodine, gospođo, ne možete riješiti moj problem jer sam ja prof. informatike na FER-u (slažem im da ostavim dojam)

Isti moment mi kažu da pričekam par minuta, onda nađu nekog lika/likušu (da, za nečije čudo, ima žena koje rasturaju informatiku, mreže, sve) koji ima ipak malo veće vještine (bar su za mene dovoljno dobre), sporazumimo se, čovjek riješi problem ako je s njihove strane rješiv i sve 5.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 6:07 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
NetkoNegdje kaže...
191x7 kaže...
Tremmert kaže...

Preuzet nažalost u velikoj većini slučajeva ne znači i sa najnovijim firmwareom. Najbolje nazvati i provjeriti, barem je agentima to doslovno klik posla.

 Imaš previše povjerena u njihove sposobnosti. Do sada su me uvijek htjeli prebaciti na terence tj prijaviti kvar jer nemaju pojma što je uopće u pitanju.

 

I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.

 Meni je ženski glas s dalmatinskim naglaskom odradio ovu promjenu. I sljedeći dan sam zvao službu za korisnike i opet sam dobio istu osobu. :-)  A pretprošle godine mi je jedna Slavonka Ana prikupila sve podatke o ugovoru (imam nešto malo kompliciraniju kombinaciju) i sama se javila sljedeći dan s tim podacima kao što je i obećala. Drugi se nikada ne jave.

 

NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...
NetkoNegdje kaže...
ihush kaže...

zakjlučak, slavonke su bolje od dalmatinki? :) .. šunka-pršut? ..

 

- ja bi rekao da lokalno nije važno, regija, spol..nego znanje osobe, što se lako-brzo može procijeniti u minuti razgovora, naravno ako barem jedna strana ima odgovarajuće znanje, ponekad obje strane to nemaju ... + agent-operater možda ima ovlasti, možda nema, možda je sutdent/ica, možda iskusan tehničar.. možda ima znanje, dobre namjere, možda su u šumici... no vratimo se u realnost, spol, regija itd. nisu kriteriji, ne treba ih tako propagirati jer to klizi u dogmu-zatucanost, mali koraci i sitnice, pa eto, napomena za ovu sitnicu, možda pomogne za bolje društvo sutra, ne za ovu temu ili indirektno za sve..

Ja nisam taj koji je napisao nešto protiv Dalmatinki. Molim te, pročitaj tko je to napisao + muško / žensko - spusti slušalicu i odgovori njemu. Jer ja nisam taj.

 

Obje ženske osobe su se potrudile oko problema i na tome sam im zahvalan. Obično su to studenti, a nisu tehničari. Koji vrag bi tehničar odgovarao na upite na 0800 9000? Pa ja bih u tom slučaju zvao svaki dan. :-)

 -čemu 'defanzivan gard'? .. tj ti si nešto napisao, ja citirao.. pa ako imaš prigovor provjeri sadržaj :)

.. i nisi ti fokus ili kritika posta.. generički-svi, dok je tvoj post samo recimo posljednji u tom nizu na koji referiram ili nastavljam na prethodne koji spominju agente-szk i rod-spol oosbe umjesto stučnosti i riješenja problema.. ok?

Ne, to tako ne ide, jer ne volim da mi se usta stavljaju riječi koje nisam izgovorio ili napisao. Pa ti provjeri tko je što napisao. Forumaš 191x7 je napisao: "I dalje vrijedi pravilo, ako ti se javi muški glas s dalmatinskim naglaskom, imaš sreće, ako se javi ženski glas bolje prekini poziv jer će se samo zakomplicirati. Iskustvo.". Pa komentiraj njegovu poruku, a ne moju, onako od oka, jer ti je prst skliznuo po mišu. ok?

 

 -eto.. što si napisao? slavonka, dalmatinka.. ženske osobe, kao da je važno koji naglasak ili iz kojeg su kraja, rade posao korektno (ili ne) a to tad opet nema veze s tim od kud su ili što su žene, ništa više (ili manje).

-što ti stavljam u usta? riječi? :)) .. smiješno.

Kada pogledam odgovore pojedinih osoba ovdje na forumu od trenutka svoje registracije, ne čudim se općoj situaciji u državi. I na mikrorazini pojedinci konstantno divljaju bez kraja i konca, pa tako i ti. Opet ti ponavljam - nisam ja taj kojem si trebao odgovoriti i uporno odgovaraš na moje poruke, a ne na poruku čovjek koji je zapravo napisao nešto uvredljivo. Ja sam svojom porukom sugerirao nešto suprotno. Tako da te ovako javno molim, makni se od mojih poruka i nemoj više odgovarati na njih.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
NetkoNegdje kaže...
Tremmert kaže...

 

Tako da, ako baš želiš novi firmware stavit, provjeri ako netko ovdje ima noviji i propitaj ako ima kakvih općenitih problema, ali moraš i upamtit da čak ako oni nemaju, možda ti budeš imao sa svojom određenom konfiguracijom (tipa 2 različita tel. broja, jer to stvarno nema puno ljudi, ali opet su se našli sa takvim problemom)

 Za sada sve radi - tako da neću ništa dirati.

 

"ako baš želiš novi firmware stavit" - ne, ja to ne želim. I opet pogrešan odgovor pogrešnom forumašu. Nisam taj koji je pitao koji je zadnji firmware. To je pitao drugi forumaš.

 Pogrešan odgovor? Koji je onda točan odgovor?

Pogrešan forumaš? Odnosilo se općenito na bilo koga tko razmišlja o tome, ne tebi direktno. Citiran si zbog jednog jedinog razloga - nadovezivanje na temu nadogradnje firmwarea i mogućih problema ("Možda bi neki noviji firmware sve to upropastio"), ne zato da se odgovori na pitanje drugog forumaša.

 

Ja NISAM tražio nikakav novi firmware. Razumijete li vi hrvatski jezik? Pogledaj tko je pitao za novi firmware i njemu odgovori.


Ako želiš odgovori općenito, klikni na gumb "Nova poruka" i napiši takvu poruku. Nemoj mene nagovarati da zove službu za korisnike i tražim novi firmware jer mene to uopće ne zanima. Imam stabilnu internetsku vezu i ne želim to narušiti nikakvim eksperimentom. U slučaju da se situacija promijeni, onda ću možda moliti da i to naprave. Ovako sam sretan da je sve u redu, jer dio posla radim od kuće i važna mi je stabilnost veze.

 

A sada pomozi čovjeku koji je napisao da ga ZANIMA novi firmware kako da dođe do novog firmware, ako takav postoji.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
..

Kada pogledam odgovore pojedinih osoba ovdje na forumu od trenutka svoje registracije, ne čudim se općoj situaciji u državi. I na mikrorazini pojedinci konstantno divljaju bez kraja i konca, pa tako i ti. Opet ti ponavljam - nisam ja taj kojem si trebao odgovoriti i uporno odgovaraš na moje poruke, a ne na poruku čovjek koji je zapravo napisao nešto uvredljivo. Ja sam svojom porukom sugerirao nešto suprotno. Tako da te ovako javno molim, makni se od mojih poruka i nemoj više odgovarati na njih.

 -kul.. i što ćemo sad? :)

-odnosno, odskakući, prijavi, ispravi, komentiraj.. ovo je forum, pravila foruma + ostalo, prihvati ili odskakući.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
NetkoNegdje kaže...
Tremmert kaže...
NetkoNegdje kaže...
Tremmert kaže...

 

Tako da, ako baš želiš novi firmware stavit, provjeri ako netko ovdje ima noviji i propitaj ako ima kakvih općenitih problema, ali moraš i upamtit da čak ako oni nemaju, možda ti budeš imao sa svojom određenom konfiguracijom (tipa 2 različita tel. broja, jer to stvarno nema puno ljudi, ali opet su se našli sa takvim problemom)

 Za sada sve radi - tako da neću ništa dirati.

 

"ako baš želiš novi firmware stavit" - ne, ja to ne želim. I opet pogrešan odgovor pogrešnom forumašu. Nisam taj koji je pitao koji je zadnji firmware. To je pitao drugi forumaš.

 Pogrešan odgovor? Koji je onda točan odgovor?

Pogrešan forumaš? Odnosilo se općenito na bilo koga tko razmišlja o tome, ne tebi direktno. Citiran si zbog jednog jedinog razloga - nadovezivanje na temu nadogradnje firmwarea i mogućih problema ("Možda bi neki noviji firmware sve to upropastio"), ne zato da se odgovori na pitanje drugog forumaša.

 

Ja NISAM tražio nikakav novi firmware. Razumijete li vi hrvatski jezik? Pogledaj tko je pitao za novi firmware i njemu odgovori.


Ako želiš odgovori općenito, klikni na gumb "Nova poruka" i napiši takvu poruku. Nemoj mene nagovarati da zove službu za korisnike i tražim novi firmware jer mene to uopće ne zanima. Imam stabilnu internetsku vezu i ne želim to narušiti nikakvim eksperimentom. U slučaju da se situacija promijeni, onda ću možda moliti da i to naprave. Ovako sam sretan da je sve u redu, jer dio posla radim od kuće i važna mi je stabilnost veze.

 

A sada pomozi čovjeku koji je napisao da ga ZANIMA novi firmware kako da dođe do novog firmware, ako takav postoji.

 Na forumu smo, "ti" je sasvim dovoljno, ali ako baš zahtjevaš "Vi" - piše se velikim početnim slovom.

 

Zar je toliko puno vremena prošlo da se ljudi ne sjećaju klasične forumske funkcije spajanja 2 posta jednim za drugim od istog forumaša? 

Naravno, to nije aktivno na Bugu, ali ako baciš oko na bilo koju temu gdje je bilo koji forumaš napravio double-post, naići ćeš i na drugog forumaša koji već piše njemu da postoji opcija "uredi" kojom se izbjegava takva radnja i da se prati tzv. "forumski bonton". 

 

Rečeno ti je zašto si citiran, ne znam od kud si uopće izvukao ikakvo nagovaranje da iste sekunde trebaš upravo baš ti zvati službu da ti to naprave. Ponavljam - odnosi se na forumaše koji upravo čitaju taj post i imaju taj problem (i hvala bogu, postoji opcija traženja postova u kojoj mogu izvući upravo taj post i odmah naći rješenje, a ne da moraju klikati na thread i onda tražiti po hrpi drugih postova rješenje). 

 

Po tebi, u koliko postova sam trebao razbiti ovaj jedan post? 2? 3? Možda čak i 4?

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

 Na forumu smo, "ti" je sasvim dovoljno, ali ako baš zahtjevaš "Vi" - piše se velikim početnim slovom.

 

Zar je toliko puno vremena prošlo da se ljudi ne sjećaju klasične forumske funkcije spajanja 2 posta jednim za drugim od istog forumaša? 

Naravno, to nije aktivno na Bugu, ali ako baciš oko na bilo koju temu gdje je bilo koji forumaš napravio double-post, naići ćeš i na drugog forumaša koji već piše njemu da postoji opcija "uredi" kojom se izbjegava takva radnja i da se prati tzv. "forumski bonton". 

 

Rečeno ti je zašto si citiran, ne znam od kud si uopće izvukao ikakvo nagovaranje da iste sekunde trebaš upravo baš ti zvati službu da ti to naprave. Ponavljam - odnosi se na forumaše koji upravo čitaju taj post i imaju taj problem (i hvala bogu, postoji opcija traženja postova u kojoj mogu izvući upravo taj post i odmah naći rješenje, a ne da moraju klikati na thread i onda tražiti po hrpi drugih postova rješenje). 

 

Po tebi, u koliko postova sam trebao razbiti ovaj jedan post? 2? 3? Možda čak i 4?

Spajanje postova iliti višestruko citiranje ili samostalno spajanje poruka je - koma. Jer se nakon toga više ne može znati na čiju poruku se odgovara ako onaj koji odgovara sam ne uredi poruku.

 

Otkud mi nagovaranje? A da pogledaš svoju poruku. Ne jednom sam napisao da me novi firmware (ako uopće postoji) ne zanima. Odgovorio sam forumašu da sam prilikom preuzimanja routera u njemu dobio verziju .035. A tebi da mi sve radi i da mi je to prioritet. A ti meni - zovi službu. Ja tebi - ne pada mi na pamet, jer nemam zašto.

 

Odgovaraj onome koji pita (jer će ga softver obavijestiti da ga čeka poruka baš za njega), a ne onome koji ne pita i ne traži ništa.

 

Post se razbija na onoliko dijelova koliko je to potrebno. Da svi vide kome se odgovara i zašto. Ne odgovara se nekome tko nije pitao, pa možda netko uoči poruku. A da nitko ne uočava poruku možeš vidjeti gotovo svaki dan u temi ovog foruma o izboru laptopa. 100 njih napiše - kupi Lenovo idea pad 3, idea pad 5 ili legion (ovisno što želiš raditi jer je svaki dobar za nešto) i onda dođe tip i mrtav hladan nakon toga pita - preporučite mi laptop. A samo 2-3 poruke iznad njegove mu sve doslovno piše. I to mu drugi i napišu. Ali on i dalje čeka odgovor. :-D

 

 

 

 

13 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje vezano za provođenje optike vama kojima je izvođač radova bio HT: koliko vremena je trebalo da HT aktivira uslugu nakon što su vam doveli optiku do kuće?

 

Ja evo čekam već skoro tri mjeseca. Lani krajem godine sam prijavio svoju bijelu adresu, očekivan rok je bio do veljače. Meni su proveli optiku negdje početkom ožujka, dakle kasnili su malo, ali uglavnom sve je dovršeno.

 

I otada je sve stalo. Nikakve obavijesti nisam dobio, zvao sam već tri puta SZK, oni naravno tvrde da u sustavu ne vide da imam dostupnu optiku i da ne mogu ništa. Prije par dana sam zvao i firmu koja je provodila tu optiku na terenu (O-K-TEH iz Zagreba), al oni kažu da su završili kompletno sve radove na ovom području i da bi to već trebalo bit aktivirano.

 

Ima netko ideju što da radim dalje? Poremetili su mi planove užasno, sredinom 6. mjeseca moram iselit iz stana u gradu i planirao sam se vratit i preselit posao na selo jer sam očekivao optiku do tad. Puknut će mi živci ako sad ispadne da budem opet morao tražit novi stan.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Meni su dopelali optiku na stup ispred kuće, krajem siječnja.

Isto sam zvao SZK, prvo su mi rekli očekivano uključenje je veljača, pa onda ožujak, pa svibanj i neki dan su mi rekli ipak rujan.

Ista stvar, u sustavu se ne vidi raspoloživa optika na mojoj adresi. Tako da vjerujem da tek negdje početkom slijedeće godine bude uključenje.

 

Kolega je čekao godinu i pol, s tim da su ga shebali prilikom uvođenja i onda je još čekao dva mjeseca da opet izađu na teren i poprave.

 

Tako da, načekat ćeš se.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 8:05 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
T-Com Internet

Jučer nazovem t-com radi mail postavki, da ćaći sredim mail koji mu ne radi već koju godinu, treba mu jer ga je davno prijavio kao kontakt za OPG...

I danas, točnije jutros, ne radi Internet. Asus kaže krivi PPPoE password. Ne znam kako su to uspjeli, ali vratili su stari adsl password koji je promijenjen prije koju godinu! <i to se apliciralo kada se router u 5 restartao.

I da, agentica se javila. Naravno da nije osposobljen webmail na tportalu, nije mu povlačilo mailove niti ih i dalje povlači, ali mi je barem navela ispravne podatke mail servera.

 

 

Odlazni server: mail.ht.hr

port: 25

 

dolazni: pop.ht.hr

port: 110

port za SSL: 995 (ne radi u Thunderbirdu i većini mail klijenata)

 

mobilni odlazni: smtp.ht.hr

port: 25

 

Traži autentifikaciju passwordom ALI U NESIGURNOM (NEKRIPTIRANOM) OBLIKU.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 8:38 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice