T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.309.175
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Koga da traziim,nazovem ima nekog u temi da radi tamo i provjeri,prebaci?

Javi mi se u privatnoj poruci pa pogledamo. 

 

zelenapaprika kaže...

 Mogu li uopće imati profile 17a ili 35b, ne znam. Nemam koga pitati, jer to znaju samo oni koji rade u centrali.

 17a uvijek možeš imati, svi DSLAM-ovi ga podržavaju. Ali ne podržavaju svi DSLAM-ovi 17a vectoring.

35b za sada je lutrija, ako imaš sreće da DSLAM na kojem se nalaziš sadrži supervectoring ploču, i ti si prebačen na nju, onda možeš imati 35b.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

115/60

da još ako je moguce...

 zanimljivo, meni 156/42

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
4mal kaže...

115/60

da još ako je moguce...

 zanimljivo, meni 156/42

 Ti si na VDSL2-35b on je jos uvijek na VDSL2-17a. Kad ga prebace na isto onda će imati sličnu brzinu. 

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

 Ti si na VDSL2-35b on je jos uvijek na VDSL2-17a. Kad ga prebace na isto onda će imati sličnu brzinu. 

Hvala, nego gledam, nekome je bitan zbog posla taj upload pa ne bi ni trebao mijenjati router  i ići na 35b.

Ja sam na običnom speed portu imao 100/55

Past će mu upload na nešto malo preko 40, izgubit će 20 mbit uploada. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 7:39 (Zaporožac).
12 godina
offline
T-Com Internet

Jel se može tražiti otvaranje tih profila il čega već ako si na adsl2-plus a ne na vdsl-u ?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Osim ako nisi na ADSLu jer si inzistirao na tome (radi routera ili čega već), onda ti VDSL nije dostupan i vrlo vjerojatno si predaleko od centrale (>1800m) da bi VDSL radio stabilno. Da možeš dobiti veću brzinu, dobio bi ju prelaskom na VDSL a koliko vidim, taj link se ionako jedva drži na životu, po meni bilo kakvo značajno povećanje (preko 6mbit) bi ubilo vezu.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

izgubit će 20 mbit uploada. 

 Zbog toga ja ne bih ništa dirao.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tehnicar mi je mjerio i rekao da sam 89m od centrale(koja ima supervectoring plocu samo jos nije ukljucena) te da na 35b profilu mogu ocekivat oko max 250Mbit dwnld radi sam blizine istog, up mi nije previse bitan 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Jel se može tražiti otvaranje tih profila il čega već ako si na adsl2-plus a ne na vdsl-u ?

 

Od 1.7. Na adsl2 dostupan je samo otvoren profil što znaći da je pušteno max što možeš imati a da je stabilno. 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...

Jel se može tražiti otvaranje tih profila il čega već ako si na adsl2-plus a ne na vdsl-u ?

Nesto na tim ocitanjima nije u redu, nemas na 43db atenuacije 13 mb maksimalu, tako da neka od ocitanja nisu tocna (vjerojatno ova atenuacija ako ti je 12 stabilno). Iako, s maksimalom od 13mbita na adslu neces dobit nista na vdslu, znaci treba cekat skracenje petlje jer te i dalje stavlja na 2km+ od centrale. vec ti je sad pusten maks.

13 godina
offline
T-Com Internet
Prije nekih tjedan dana mi stavili ormarić u zgradu i stavili napajanje. To znači da stiže uskoro optika ili to može sada tako stajati godinu dana i više ako treba? Jel imao netko sličnu situaciju pa da mi može reći koliko je čekao od prilike za spajanje na optiku od postavljanja toga ormarića u zgradi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cojonero kaže...
Prije nekih tjedan dana mi stavili ormarić u zgradu i stavili napajanje. To znači da stiže uskoro optika ili to može sada tako stajati godinu dana i više ako treba? Jel imao netko sličnu situaciju pa da mi može reći koliko je čekao od prilike za spajanje na optiku od postavljanja toga ormarića u zgradi?

 Mi smo cekali par dana nakon tog. Tome ima 2g+

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
191x7 kaže...

Ponoviti ću još jednom, otvoreni profil je mač s dvije oštrice.

Imao sam 17a 40/6 pušteno i postizao te brzine bez pucanja veze, nestabilnosti ili nekakvih gadnih grešaka.

Sada s otvorenim profilom 30/5 i to je to. Kladim se da su me vratili na 8b.

Vectoring nema.

 

Koliko me pamčenje služi ti navodno nisi spojen na FTTC ormarić već na lokalnu centralu. Tako da sa otvorenim profilom ni ne možeš imati nekog benefita. Vectoring i supervektoring idu samo u FTTC. A što se tiče centrala puštaju samo profil 8b i eventualno onima koji su najbliži 17a. 

 Čekaj jel ovo vrijedi, toliko ima informacija napisanih ovdje, da se teško snaći.

Znaći li ovo da tko je direktno na centrali nema mogućnost otvorenog profila odnosno neće dobiti ništa bolje.

Vektoring supervektoring ormarići.

 

Kakav nered

jedni pričaju o 5G jedni o 4G, drugi o fiksnom pa o wiFi..

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 19:05 (boatenga).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Znaći li ovo da tko je direktno na centrali nema mogućnost otvorenog profila odnosno neće dobiti ništa bolje.

Vektoring supervektoring ormarići.

 

 Ne znači. Jer sam ja na centrali i kod mene nema nikakvih ormarića HT-a. Centrala je na cca 600 metara zračne linije i nešto više je udaljena po položenim kablovima (koji idu kuda već mogu ići podzemljem, a ne izravno po zraku do centrale). Pa su mi ipak dignuli brzinu premda je u prema ranijim podacima izgledalo da je to besmisleno, jer bi pomak bio minimalan. Sada je nešto veći od minimalnog, a vrijednost uploada mi je u nekim trenucima udvostručena (s 5 na 10 megabita). Nemam šanse za nekakvih 100 ili 200 megabita. Ne znam koji su prioriteti HT-a niti prema kojim kriterijima jednima nadograđuju infrastrukturu, a drugima ne. To me je oduvijek zanimalo. Osim broja stanovnika u nekom dijelu grada, što je još faktor za nadogradnju? Jer vidim da nema pravila. Ako netko zna i smije napisati... :-)

14 godina
offline
T-Com Internet

Isključivo profit i povrat investicije. Sada je prioritet ZG optika koja se radi isključivo prema broju zainteresiranih korisnika. Ako je netko zainteresiran za FTTC neka pošalje fiksni broj ili točnu adresu i kontakt pa mogu provjerit. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Da, vlada poprilična konfuzija u temi a odgovor je jednostavan. Baš svi idu na unlimited profil i to je u punom zamahu. Brzina linije ovisi o jako mnogo faktora i razlikuju se od linije do linije pa tu nikakva očitanja sa modema ne budu dala odgovor dok se ne pusti unlimited profil,  govorim za duge petlje.  

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...
froxie24 kaže...
191x7 kaže...

Ponoviti ću još jednom, otvoreni profil je mač s dvije oštrice.

Imao sam 17a 40/6 pušteno i postizao te brzine bez pucanja veze, nestabilnosti ili nekakvih gadnih grešaka.

Sada s otvorenim profilom 30/5 i to je to. Kladim se da su me vratili na 8b.

Vectoring nema.

 

Koliko me pamčenje služi ti navodno nisi spojen na FTTC ormarić već na lokalnu centralu. Tako da sa otvorenim profilom ni ne možeš imati nekog benefita. Vectoring i supervektoring idu samo u FTTC. A što se tiče centrala puštaju samo profil 8b i eventualno onima koji su najbliži 17a. 

 Čekaj jel ovo vrijedi, toliko ima informacija napisanih ovdje, da se teško snaći.

Znaći li ovo da tko je direktno na centrali nema mogućnost otvorenog profila odnosno neće dobiti ništa bolje.

Vektoring supervektoring ormarići.

 

Kakav nered

jedni pričaju o 5G jedni o 4G, drugi o fiksnom pa o wiFi..

Ovako, meni su nešto zeznuli kod profila, nisu stavili otvoreni nego fiskni 30/5 s 8b.

Tremmert mi je popravio, sada imam otvoreni i mjerim cca 39/7.5. Radi Bufferbloata sam si ograničio na 35/6.5 i sve super.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
A što je sa optikom i brzinama?
Trenutno je akcija pa umjesto 100 imam 200Mbit.
Jel postoji mogućnost da to ostane trajno tj. Da brzine budu 200-500-1Gb? :D
5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imaš te brzine ali se dodatno naplaćuju

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
the chosen one07 kaže...
A što je sa optikom i brzinama?
Trenutno je akcija pa umjesto 100 imam 200Mbit.
Jel postoji mogućnost da to ostane trajno tj. Da brzine budu 200-500-1Gb? :D

 A gle kako sad ima (napokon) unlimited profila na bakru a da se ne plaća ništa ekstra, tak će i biti jednog dana i sa optikom kada postane optika kompletna norma/standard. 

LP
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
the chosen one07 kaže...
A što je sa optikom i brzinama?
Trenutno je akcija pa umjesto 100 imam 200Mbit.
Jel postoji mogućnost da to ostane trajno tj. Da brzine budu 200-500-1Gb? :D

 A gle kako sad ima (napokon) unlimited profila na bakru a da se ne plaća ništa ekstra, tak će i biti jednog dana i sa optikom kada postane optika kompletna norma/standard. 

 Ma nisam ni mislio na otvorene profile, nego jel će ostati 200Mbit kao početna brzina, 500Mbit i 1Gb uz doplatu? 

A za otvorene profile na optici nekako sumnjam da će tako skoro; bakru je trebalo koliko, 20 godina? :D

10 godina
offline
T-Com Internet

Hahhah otvoreni profili na optici :D Pa optika tek nakon par km malo padne signal... Nije to ko bakar koji svakim metrom pada ... 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
the chosen one07 kaže...

 bakru je trebalo koliko, 20 godina? :D

 Na bakru sve traje očajno dugo. Od starih klasičnih modema (2,4K do 56K) do VDSL-a ne samo da se rodilo dijete, nego je to dijete i završilo fakultet. :-) Do penzije će to dijete dočekati i optiku. :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 15:33 (zelenapaprika).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
the chosen one07 kaže...

 bakru je trebalo koliko, 20 godina? :D

 Na bakru sve traje očajno dugo. Od starih klasičnih modema (2,4K do 56K) do VDSL-a ne samo da se rodilo dijete, nego je to dijete i završilo fakultet. :-) Do penzije će to dijete dočekati i optiku. :-)

 Ja sam baš generacija koja je započela svoj život na dialup-u pa sam sad trenutno u 30-toj u vdsl2 dobu, optiku još neću vidjet do 40-te. 

16 godina
offline
T-Com Internet

Dobio sam SMS poruku od Tcoma ...

 

Uskoro jos brzi kucni internet! Unapredujemo nasu fiksnu mrezu kako bismo vam omogucili jos vecu brzinu i kvalitetu kucnog interneta. Saznajte vise na https://www.hrvatskitelekom.hr/obavijest/adsl-brzina Dobro je biti na vodecoj fiksnoj mrezi.

 

Dali to nešto konkretno znači za mene i moju liniju da nešto planiraju ili svima šalju taj SMS

 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
krelos kaže...

Dobio sam SMS poruku od Tcoma ...

 

Uskoro jos brzi kucni internet! Unapredujemo nasu fiksnu mrezu kako bismo vam omogucili jos vecu brzinu i kvalitetu kucnog interneta. Saznajte vise na https://www.hrvatskitelekom.hr/obavijest/adsl-brzina Dobro je biti na vodecoj fiksnoj mrezi.

 

Dali to nešto konkretno znači za mene i moju liniju da nešto planiraju ili svima šalju taj SMS

 Sve ti piše na toj stranici. Ako su ti već nešto unaprijedili, onda imaš veću brzinu. Ako nisu, vjerojatno hoće. Ako mogu, zbog tehničkih uvjeta.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
krelos kaže...

Dobio sam SMS poruku od Tcoma ...

 

Uskoro jos brzi kucni internet! Unapredujemo nasu fiksnu mrezu kako bismo vam omogucili jos vecu brzinu i kvalitetu kucnog interneta. Saznajte vise na https://www.hrvatskitelekom.hr/obavijest/adsl-brzina Dobro je biti na vodecoj fiksnoj mrezi.

 

Dali to nešto konkretno znači za mene i moju liniju da nešto planiraju ili svima šalju taj SMS

 

Taj SMS sam i ja dobio nedavno , napravio sam odmah speedtest i vidio da su mi vec povecali brzinu sa 50 na 100 .

9 godina
offline
T-Com Internet

Meni jos nisu nista poslali ali pitao sam ih u vezi otvorenog profila i rekli su mi da na mojoj adresi u slijedećem periodu će mi biti automatski omogučen otvoren profil kad bude moguće. 

 

U fttc je nedavno postavljena nova pločica sa podrškom za 35b i supervectoring. Ako sad imam max 70/30mbps očekujem barem 140/40mbps. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Pa blago vam se lol

Ja na Iskonu 30Mbps, mjesecima ih molim da mi povećaju brzinu, nema šanse a attainable je 55 download

Ali istekao ugovor!!

 

Sad gledam da postoji li mogućnost preći na tcom, pa neki Otvoreni profil i slično..

Jebiga kad se spoji 7-8 mobitela na wifi, gledaš utakmicu ujedno na Kodiju, netko brlja po jubito, 30 je maaalo!

 

Šaljem upite mail, nitko ne odgovara, ne žele uzet pare izgleda, lol

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 22:37 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Pa blago vam se lol

Ja na Iskonu 30Mbps, mjesecima ih molim da mi povećaju brzinu, nema šanse a attainable je 55 download

 Hvala ti što si mi razriješio dilemu oko prelaska na Iskon. I to mi je bila jedna od mogućih kombinacija zbog smanjenja računa. Sada kada sam pročitao da Iskon ne diže brzine poput HT-a, ohladio sam se od prelaska. Ali me i čudi. To je HT-ova firma. Moguće da će povećati brzine uskoro. Tko zna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 9:34 (zelenapaprika).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice