T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.324.137
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 Rofl. Nice logic. Pa normalno da ti nece dat istu cijenu pod ugovorom i bez :))))))))

 

Znam da nisu iste cijene bez ugovora i sa. Živcira me u biti to što mi naplaćuju 240 kn za fakin adsl net, i onda nije ni to dovoljno neg idu dizat na 270 kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 22:21 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...

Ljudi, ima tko problem da mu se određene stranice jaaaako sporu učitavaju (nrp. Vimeo cca 15 sekundi) a brzina je normalna. optika 480Mbps/250 Mbps @Speedport plus ruter (HT). Već znam ako zoven tehničara da će reći da je problem moj PC (mrežna i sl). problem se počeo dešavati nakon zadnjeg posjeta servisera kada je bio onaj problem sa bugovitim firmwareom na Speedport-u.( kada se nije moglo slidati veće fileove). Tada su zamjenili ruter sa starijom verzijom firmwarea.

Može pomoć mala?

Da mi provjerite vi koji imate Speedport (plus) dali vam je pod "Ethernet status" isto samo Ipv4 connectivity oznaka "Internet", a Ipv6 "No network access" kao meni?

 

Hvala.

Luc
9 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da ipv6 nije jos kod nas zazivio.

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Nema IPv6 kod nas.

 

Zanimljivo, išao sam na Google statistike malo, i kod nas je udio IPv6 0.13%, kod istočnih susjeda je 0.05%, ali zato BiH ima oko 5% udio, a Slovenci su čak na 12%. Isto tako, krivulja prirasta IPv6 prometa usporava rast, a ne ubrzava se pretjerano.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 16:22 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Update: Ugasio 5Ghz wifi u postavkama rutera i za sada je sve ok...što je nonsense jer mi je PC spojen žično.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Hvala kolegi wAlpha što je odvojio vremena da mi pokuša namjestit upload speed. Ali mislim da nešto nije u redu s mojom vezom u globalu.
Otkad je namjestio, ovako se kreću brzine zadnjih sat vremena.

Znači, oscilacije prevelike.. A 4.5 stabilno je neki minimum koji mi treba, nažalost! :(

Ništa, ostaje mi čekat tehničare da provjere kabele nekih 10-ak dana.. 
Ili novu infrastrukturu nekih 10-ak godina. 

Lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pokušaj za početak mjeriti preko žice, pa stavi rezultate.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Pokušaj za početak mjeriti preko žice, pa stavi rezultate.

 Misliš preko kabela, ne wi-fi?
Mjerenja i jesu preko kabela. Ako misliš na nešto treće, onda nisam upućen što i kako bi trebalo.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ja nedavno uspio otkantat HT jedva i to nakon što mi uvalili ugovor za "optiku".

Plaćo od 5. do 9. mjeseca uredno, ništa, nit zvali, nit tko bio.

1km od centrale - centar grada sam, a ne mogu mi na bakrenu paricu isporučit 2MBs, odnosno 20Mbps vezu. Užas što plaćamo ...

U međuvremenu sam na Tele2 pokućni, bez ugovora i miran san imam.

Za optiku, vjerujem kako će "preskočiti" na 5G, ako.

Sve ostalo, ako postoji mogućnost da Vam MagicNET da optiku, uzimaj i mirni doživotno s njom.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Gdje se na t-com stranici nalazi onaj cjenik proteklih ponuda? Ne mogu ga naći a agent prodaje to traži jer kaže da ponude(max3 paket za 209 kn) nema.Tražio sam za brata kojem ističe ugovor ovaj mjesec.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...

Gdje se na t-com stranici nalazi onaj cjenik proteklih ponuda? Ne mogu ga naći a agent prodaje to traži jer kaže da ponude(max3 paket za 209 kn) nema.Tražio sam za brata kojem ističe ugovor ovaj mjesec.

 Ni nema je. Procitaj moje postove par stranica unazad, moras imati "uvjete" za takvu ponudu. Ja sam rekao da sam vec zvao druge operatere i da ako njima vise vrijede novi korisnici nego oni koji su 10-15 ili vise godina kod njih, onda definitivno odlazimo.

Zvali me za par sati da sam dobio uvjete. Sretno!

Kovačić
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Trenutno sam na A1 i uskoro mi ističe ugovor. Kako najbolje ispregovarati sa T-Com-om onu ponudu MAX2 parica za 149 kn?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...

Gdje se na t-com stranici nalazi onaj cjenik proteklih ponuda? Ne mogu ga naći a agent prodaje to traži jer kaže da ponude(max3 paket za 209 kn) nema.Tražio sam za brata kojem ističe ugovor ovaj mjesec.

 https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=3129&rType=2

 

MAX3 paket od 167,20 kn bez PDV-a odnosno 209,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi

 

odi na njihovu stranicu -> online chat.

kazes njima istice mi ugovor, das taj link i kazes 209 kn za max 3.. onda on kaze kao oke, samo to netko mora odobrit pa te nazovu nakon 2-3 dana ili se opet javis na chat da vidis ako je odobreno..

ja sam jos poslao razgovor na mail i slikao sa mobom u slucaju da nesto prikenjaju kao nismo se tako dogovorili...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 13:32 (aloevera13).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...

Gdje se na t-com stranici nalazi onaj cjenik proteklih ponuda? Ne mogu ga naći a agent prodaje to traži jer kaže da ponude(max3 paket za 209 kn) nema.Tražio sam za brata kojem ističe ugovor ovaj mjesec.

 ...izvolis - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
T-Com Internet

Bok nadam se da mi moze te pomoc.Ovako susjed je radio nes i prekinio mi je kabel dovodni od tefona t-com i sad su bili tehnicari i zakrapali kable na 2 strane i sad mene zanima ja zelim da mi poromjenu kabel u cijeloj duzni cca 20m-300m do spoja  sa ostalim.Jel mogu ikako to napravit jer se preko ljeta tom objekut bavim iznmaljivanje ma nebi htio da bude problema sa interetom dok su mi gosti u objeku hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ice45 kaže...

Bok nadam se da mi moze te pomoc.Ovako susjed je radio nes i prekinio mi je kabel dovodni od tefona t-com i sad su bili tehnicari i zakrapali kable na 2 strane i sad mene zanima ja zelim da mi poromjenu kabel u cijeloj duzni cca 20m-300m do spoja  sa ostalim.Jel mogu ikako to napravit jer se preko ljeta tom objekut bavim iznmaljivanje ma nebi htio da bude problema sa interetom dok su mi gosti u objeku hvala 

 moze al mislim da po njihovoj filozifiji to ce ti isto naplatiti 180 kn je sat

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
T-Com Internet

Je li još aktualan Speedport Plus ili ima nešto (novo) malo manje ograničeno?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam hibridbox, i svako 2-3 dana brzina odjednom padne sa 35Mbps na 1Mbps, i moram rebootat router, ili otići u 192.168.1.1 pa pritisnuti 'Restart DSL' i onda se vrati na normalno.

 

Ima li još netko takav problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Imam router Speedport w724v i od prije nekoliko dana svakih otprilike 24h mi se svi uredaji spojeni preko wirelessa jednostavno odspoje i vise se ne zele spojiti dok ne resetiram router. Da li je netko imao slicnih problema ? Sve mi smrdi da je vrijeme za mijenjat ga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vidi koji ti je firmwer u tom speedport modemu...
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Evo pogledao bas: 09091602.00.011

14 godina
offline
T-Com Internet
Poz. Imam turbo 50 i plex media server mi nekad radi a nekad moram par puta restartati ruter da sve bude normalno.sad me zanima jel problem u liniji il necem drugom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kupi gigabitni switch i pokopcaj sve preko njega.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kako su mi stavili hibridbox jačina signala mi se smanjila za duplo. Na istoj etazi u drugoj prostoriji mi je signal na minimumu puca mi veza često i signal ne može uhvatiti. Ima li tu pomoći?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...

Kupi gigabitni switch i pokopcaj sve preko njega.

 ako se ovaj odgovor odnosi na pitanje koje je postavio @chewa, možeš malo objasniti kako to napraviti, odn kako prespojiti. i ja imam media player koji ima 100mbps mrežnu, komp 1gbps, ali brzina ne ide preko 40mbps. sve je spojeno preko t-comovog zte rutera. 

pa ako je gigabitni switch rješenje, kako sve skupa spojiti.

 

hvala!

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

router, switch, dhcp, wlan.. to su razni dijelovi neke 'kutije', modema-routera-mediaplayera-APa-NASa..

tako i postojeći router (modem) kojeg koristiš, zte.. ima neki switch, obično 4-portni... i ako je to 100mpbs/fast tad je on ograničenje brzine do 100mbps.. (+duplex)

-gbe mreža, trebaš mrežnu karticu (većina je gbe-1000) switch (stariji routeri većinom 100, novi-optika i sl možda 1000, možda ne), .. pa i kabel. Jer stari mrežni kabel koji se dobijao npr u maxtv kompletu (žuti+crveni) su sa samo 4-žice, fast-100, tj za 1000 trebaš svih 8 žica i tek tad može biti gbe mreža. Naravno sve u lancu mora biti gbe, bilo koje usko grlo i imaš nižu brzinu. Pa ako ti router ima 100 tad može pomoći dodatni switch, ako je gbe-1000 tad je isto.. i tad je nešto drugo usko grlo, ako nije mrežna, tad je kabel.

 

-switch.. (glupi/pametni hub tj razvodnik), jednostavno spojiš router lan port na koji inače spajaš pc, na switch, na njega dalje spajaš ostale uređaje. Dobro je imati gbe switch i ako nije gbe router, tj tad će i dalje taj dio linije biti ograničen (internet) ali interna-intranet-LAN može tad raditi na gbe-1000 i to se osjeti u kopiranju-playanju.. (čak brže nego interno hdd), ali ovisi i o kategoriji-klasi switcha, jeftikaner-skuplji.. ugl su jeftikaner 4-8port 50-100kn.. dok nešto za firme iz klase smart može koštati 200-500-1000kn.. ovisi što ti treba.

 

+ umjesto kupnje switcha, ponekad je praktičnije imati svoj router + slična cijena tj ovisi što se sve želi. Operaterova oprema je ograničena, nemaš admin-100% kontrolu + reset s centrale. Zasebni router koji kupiš može biti 'identičan' operaterovom ali si ti gazda + biraš ono što trebaš, npr wlan 2,4/5ghz, mediaplayer-printer-nas.. itd.. i kad jednom podesiš radi dok ne crkne neovisno o operateru kojeg možda sutra promjeniš. Za firme poželjno-preporučljivo, za kućne sporedno ali može biti bolje + pokrivenost signala + potrebe kućne mreže koje su danas već slične poslovnim.. npr nekad je ugl jedno računalo korsitilo internet, danas mobiteli-tableti, tv.. i danas prosjećno domaćinstvo ima recimo 5-10 uređaja na mreži a ponekad je problem npr wlan server koji možda može 5 uređaja ali problem sa šestim.. itd. ili kad lte-5ghz ubije internet ostalim korisnicima i sl.

-operaterova oprema je ista-slična, ali ograničena, operaterov firmware koji ograničava mogućnosti + operater može po želji resetirati s centrale. Cijena routera ovisno što sve želiš je od 100-300-500kn.. pa vidi što ti više odgovara. Većina routera ima 4-port switch, a sad od novijih često gbe.. ali treba provjeriti (čitati na kutiji, ne samo lan ili wlan jer jedno ne ovisi o drugom može biti svašta.. + cijena dok je prosječan AP zaprvo ista stvar ali samo s jednim lan portom tj nema switch.. i obično ap-router može biti izbor načina rada).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, da li mi može netko pomoći, naime do sada sam bio spojen na net preko lan kabla, ali pošto sam mijenjao poziciju kompa, ne želi mi se spojiti preko wireless koju mi matična ima ugrađenu niti preko tp linka. Da li netko zna u čemu je problem, ruter radi, max tv radi, mobitel se može spojiti na wifi, telefon radi, a komp se neće spojiti. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Stalno mi piše: "Nema interneta, veza sigurna". A sad sam probao da mi se komp spoji i na hotspot od mobitela, te se isto neće spojiti. Da li moram ip adresu mijenjat ili nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

obrnuto, ako si ručno podešavao ip-adresu tad je to vjerojatno uzrok problema.. dhcp će ti dati ip.

-možda pogrešan driver za wlan, možda bilo koja mrežna postavka.. možda na routeru, možda antivirus, možda virus..

 

-najefiksanije, obriši postojeću konekciju i ponovi-novo.. npr pogrešan pass ili enkripcia (wpa/2-psk.. open i sl su odavno +zabranjeni' .. + moraš dozvoliti neke mrežne stvari tj ako nešto ne dozvoliš tad win-zaštita može blokirati ..)

-kako znati jel ispravno, kvar, driver, .. ili samo neka postavka? -najlakši način, bootaš neki live os kao linux-mint i 99% da će raditi.. i tad znaš da je samo postavka pogrešna ili driver tj tad znaš da nije kvar ili nešto do routera i sl. nego da je problem u računalu-win-postavkama.. i tad nastaviš.

-npr ako nema driver za wlan, spojiš žicom privremeno.. dok se instalira.. i kad proradi tad odspojiš žicu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

hvala na opširnom odgovoru. 

ako sam dobro shvatio, odvojiti jedan lan port sa rutera za switch, i onda ostale uređaje, media player u mom slučaju, spojiti na switch? 

 

ali, ako sada ruter guši brzinu, neće li opet biti ista stvar ako komunikacija pc<>media player prolazi kroz njega, bez obzira na switch? 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice