Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.651
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Koliko plaćate Optima internet da znam radi ugovaranja. Zasad mi nude 139 kuna s ugovornom obvezom za prelazak iz druge mreže sto je ista cijena kao na njihovoj stranici što nisam prihvatio jer znam kad sam pitao neke da plaćaju manje od toga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Mambinjo kaže...
Koliko plaćate Optima internet da znam radi ugovaranja. Zasad mi nude 139 kuna s ugovornom obvezom za prelazak iz druge mreže sto je ista cijena kao na njihovoj stranici što nisam prihvatio jer znam kad sam pitao neke da plaćaju manje od toga

 139k,za 16 Mb/s,realno imam 10.

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
zzz kaže...
Mambinjo kaže...
Koliko plaćate Optima internet da znam radi ugovaranja. Zasad mi nude 139 kuna s ugovornom obvezom za prelazak iz druge mreže sto je ista cijena kao na njihovoj stranici što nisam prihvatio jer znam kad sam pitao neke da plaćaju manje od toga

 139k,za 16 Mb/s,realno imam 10.

 Tako isto i ja.

6 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nemoj na njih prelaziti da ti daju najjeftinije, koliko problema s njima i internetom i tv-om. Pogotovo ako igraš imat ćeš konstantno gubljenje paketa i loš net. Moja topla preporuka zaobiđi ih. 

Max
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
marko0951 kaže...

Nemoj na njih prelaziti da ti daju najjeftinije, koliko problema s njima i internetom i tv-om. Pogotovo ako igraš imat ćeš konstantno gubljenje paketa i loš net. Moja topla preporuka zaobiđi ih. 

Meni radi ok,ali kvaliteta veze zna ovisiti i o lokaciji. 

6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Malo popričao s njima i ovo su ponudili iz optime i prihvatio sam ovaj za 132 kune

128 kuna internet do 16mbit/s + telefon (telefon ima 0 minuta, ali tko to i koristi)

132 kuna s pojačanim internetom do 60mbit/s

 

Pa eto ako netko misli uzimati u optime trenutno im je akcija na taj paket internet+telefon 128 ili 132 kune ovisno o brzini interneta (mora se potpisati ugovor 24 mjeseca)

 

Tcom mi je bio jednostavno preskup (250 kuna max2 i 139 kuna tarifa za mlade), a evo dolazi i recesija i sve,a oni neće ni lipe da smanje mojoj obitelji kao 20+ godišnjem korisniku tcoma tako da mi se nije dalo ni prepirati s njima i ovo mi se svidjelo u optime. Tcom mi je internet ionako bio očajne kvalitete i stalno se gasio, ovi i da žele ne mogu biti gori.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Oprostite ako je već bilo...

 

Da li netko može napisati kratki tutorijal za prebacivanje Innbox V45 u bridge mod? Imam Appleov router Time Capsule, pa vjerujem da je bolji od ovog Optiminog kojeg često moram gasiti i paliti da bi se "popravio".

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Došao danas tehničar iz hrvatskog telekoma jer nema optima svoje i stavljen mi ruter kad ono brzina 20mbit/s. Ja pitam tehničara zašto je brzina 20mbit/s kad sam dogovorio 60mbit/s, on kaže da centrala tako svima ograničava i da on ne zna koliko sam ja ugovorio da zovem optimu da on tu nema ništa. Šaljem optimi poruku kažu da će mi povećanje brzine bit dostupno u 14 dana. Je li itko imao slična iskustva i je li stvarno onda povećaju brzinu ili samo naklapaju bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 12:22 (Mambinjo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Ma lažu za brzine..Do 60 moš mislit..

Imaju namještene profile, eto kod tebe je 20..Bez obzira što parica može više po parametrima..

Probaj tražit, možda ti uspije da dignu koliko parica može..

 

Jednako je na iskonu..

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Optima telekom internet

Imam već dugo paket do 60 mbps i nikad nisam imao više od 22, kakti ne može više. Zadnjih nekoliko tjedana navečer katastrofa, neupotrebljiv net praktički, zna mjeriti ispod 1 mbps. Još 3 tjedna ugovora i bye bye.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Optima telekom internet

Kod mene tehničar namjestio na 65mbs i radi bez problema već godinu i nešto. Jako sam zadovoljan s Optimom. Cijena i brzina sve odlično. Nema pucanja. Nadam se da s novim vlasnicima neće biti loših promjena.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 12:56 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Znači treba ih stalno gnjaviti očito jer to namjerno stave. Znam da mi je na tcomu bilo 35 mbit/s i onda mi odjednom počela pucat veza nakon 4-5 mjeseci i rekli da to moja parica ne može podnijeti, a ja ono pa kako je do sada jednostavno radila, ali njih briga nije bilo smanjili na 28 i rekli žalite se, ali tako je.

Ja mislim da oni svi u centrali namjerno određenim korisnicima smanjuju brzine ili odmah ili nakon nekog vremena, a namjerno stave da počne pucati veza kako bi mogli reci slaba vam je parica. 

Poslat ću im mail možda je to bolja strategija pa ću vidjeti jer znam da su mi namjerno limitirali brzinu jer je prije svakako u tcoma bila prvo 35, pa 28. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Mambinjo kaže...

Došao danas tehničar iz hrvatskog telekoma jer nema optima svoje i stavljen mi ruter kad ono brzina 20mbit/s. Ja pitam tehničara zašto je brzina 20mbit/s kad sam dogovorio 60mbit/s, on kaže da centrala tako svima ograničava i da on ne zna koliko sam ja ugovorio da zovem optimu da on tu nema ništa. Šaljem optimi poruku kažu da će mi povećanje brzine bit dostupno u 14 dana. Je li itko imao slična iskustva i je li stvarno onda povećaju brzinu ili samo naklapaju bezveze.

 i ja sam čekao 14 dana da mi povećaju brzinu jer su radili prebacivanje sa optimine na HT-ovu centralu, tako da bi trebalo radit, ali zovi ih pa provjeravaj stalno

4 godine
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da li je netko dobio povećanje brzine nakon službenog mjerenja Hakometrom i prijave spore veze?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Optima telekom internet

U istom gradu sam imao Optimu na tri različite adrese, i na sve tri adrese parica je mogla puštati samo osnovnu brzinu do 16Mbps. S time što su mi na prethodnoj adresi uvalili kao brzinu do 60Mbps, pa mi se T-comov tehničar prilikom instalacije routera smijao i govorio da kada bi mi pustio toliku brzinu centrala bi se raspala. 

 

Ajd, nije mi toliko bitna brzina, ali mi je bitna stabilna veza što ovdje sada nemam. Pukne veza tri-četiri puta dnevno, SZK restartira vezu, bude ok par sati i onda sve ispočetka. Tako da, završio sam s Optimom za sve vijeke vjekova, čekam prelazak na iskonovu optiku. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Svi mi čekamo optiku kao ozeblo sunce. Kod mene T-Scum nema ni u planu provlačiti, A1 je nešto spominjao, ali i oni su utihnuli. U mom kvartu je oko 90-ak kućanstava, pa ne znam da li im je to privlačno. Šaht gdje optika prolazi je 100 metara od moje zgrade.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Optima telekom internet

Optimu treba zaobilazit u što širem luku, usudio bih se reći da je to namješteno da vas prevari da potpišete ugovor na 24 mjeseca i onda molite Boga da ne bude problema.
Što se tiče izlazaka na teren grozno, šalju TComove tehničare jer svojih nemaju, jednom sam čekao mjesec dana da spoje žicu na stupu, i na kraju žicu spoji neki čovjek koji se eto slučajno razumije u to.
Trenutno imam neki paket brzina do 16, ali ja mogu max 10 zbog lokacije. I oni svjesni da je to nemoguće, prodaju mojim roditeljima 2 iptv prijemnika i puknu ugovornu obvezu još 24 mjeseca.
Kad se oba iptva upale ne učitava se stanica na internetu, a kamoli video ili gaming neki. Kad neko surfa na mobu, ping u igrama skače od 120 do 1500.
Ali dobro, sve ja to razumijem takva je brzina itd.

Evo sad nešto što me najviše nervira, kod njih smo 10 godina i ja pitam mogu li nekako prijeći na VDSL jer je to danas stvarno potrebno, a oni kažu ili da to nije moguće, ili da trebam plaćat 350kn mjesečno.
Najgore od svega je to što oni imaju mogućnost, ali zbog nekih glupih pravila ne žele ponudit promjenu paketa na skuplji i brži jer još traje ugovorna obveza, što je potpuno suludo jer bi profitirali zapravo ako bi uzeo skuplji paket i produžio ugovor.

Toliko od mene, moja preporuka je svakako zaobići Optimu Telekom.

jk
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 1:31 (jaxy1108).
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Dakle ukoliko nedaj boze igrate kakve online igrice, ni slucajno ovo nestabilno govno od interneta. Onako dobri su ako ste penzioner i ne koristite bas internet. Jednom kratkom recenicom : Internet vrijedan sudske tuzbe, mamu im jebem kolko su me gameova kostali.
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gr8jak kaže...
Dakle ukoliko nedaj boze igrate kakve online igrice, ni slucajno ovo nestabilno govno od interneta. Onako dobri su ako ste penzioner i ne koristite bas internet. Jednom kratkom recenicom : Internet vrijedan sudske tuzbe, mamu im jebem kolko su me gameova kostali.

 Isto mi se desava ovih dana ako neko slucajno upali youtube ping preko 100, a da nepricam kako mi je brzina u ugovoru 16 pa onda posto imam tv brzina je max 10, a mjeri mi 7 megabita, katastrofa... nadam se da cu uspit prekinit ugovor u ponedjeljak, jel tko prekidao s njima? Mjero sam hakometrom i imam dokaze da mi daju manju brzinu nego u ugovoru, nadam se da nece bit problema s raskidom. I ako raskinem hocu se moc prebacit na drugu mrezu da imam isti telefonski broj?

https://500px.com/darkonakic
6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Evo moj mali update nakon dobivanja usluge optime. Kratko rečeno izbjegavajte u širokom luku ako imate novca za druge operatere.

Naime zbog nedostatka novca morao sam preći iz tcoma na optimu jer tcom nije htio dati nikakve akcije i evo sad mogu reći internet im je srednja žalost, a da ne govorim o korisničkoj podršci gdje su svi bahati i bez završene osnovne škole.

Znači obećali su brzine da će biti vrlo blizu 60 mbit/s i da će mi sigurno biti brže od tcoma gdje sam dobivao oko 30-35 mbit/s. Međutim dogodilo se upravo suprotno brzina mi je 21 mbit/s koju su stalno govorili kako će se popraviti i da treba 2 tjedna sve dok nije završilo razdoblje za raskid bez penala. Sad kad je završilo samo govore kako je puštena brzina i da nije moguće više od toga da oni nisu nikad obećali oko 60 nego do 60 i da tu ništa ne mogu. Da minimalno što moraju isporučiti je 20 mbit/s čime mi nije dopušten raskid bez penala. Uglavnom ljudi bez morala, bez osnovne škole koji samo zavlače ljude i pritom im zaključavaju vezu što je očigledno da su zaključali jer koriste iste žice kao tcom i što je vrlo lako vidljivo jer je brzina konstanta na toj brzini. Jedino što su mi pustili na maksimalnu brzinu je upload, ali download je zaključan jako lako vidljivo.

2 godine vezan jedva čekam da završi ugovor ili da ih uhvatim da mi pada veza ispod 20 kako bi sam raskinuo hakometar je pripremljen, nakon čega sigurno odlazim, a do tada se nadam da dođe u moj ulaz ili tcom optika ili još bolje a1 optika, ili bar da se pojavi 5g u blizini za pokućni internet.

Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

U početku sam imao ADSL, bilo je ok, pa su mi ponudili VDSL, i to je bilo čak i bolje. Imao sam brzine preko 20Mbps. Sa porastom broja korisnika, to je počelo padati, ali držalo se između 15-20Mbps. Za moje potrebe to je bilo ok. I onda je Optimu kupio T-scum i od tada Optima više nije Optima, nego škart T-scuma. Ono od opreme i infrastrukture što je Optima imala i izgradila i što je valjalo, to su njemci kupili i spojili svoje korisnike, a Optimine dugogodišnje korisnike prebacili na njihove stare oksidirane vodove i opremu iz kamenog doba.

Tako da ti T-scum namjerno daje slabiju vezu, jer im plaćaš manje, pa ne dobivaš prvoklasnu uslugu kao i oni koji plaćaju T-scumu. HAKOM bi trebao to zabraniti, jer kao i u devedesetima, tako i danas, imamo monopolista u telekomunikacijama.

Kao šlag na kraju, odradio sam mjerenja hakometrom i pošto mi ne mogu pružiti niti minimalnih 16Mbps, ponudili su mi da me vrate na ADSL. To je stvarno debilno!

I ja, kao i većina ljudi na ovom forumu, jedva čekam da dođe optika lokalne tvrtke na moju adresu, da ih jednom zauvijek prekrižim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 16:45 (highdook).
12 godina
offline
Optima telekom internet

Optima prebaci bez upozorenja i korisnike s ugovorom u nat. Bar je tak bilo dok sam ja bio tamo jedno vrijeme, i to je bio, jasno, momentalni razlog za otići od njih, jer si, jasno, amputiran i ne žele te vratiti na solo IP čak ni kad skužiš kaj su ti napravili. Dajte mi ono i iskra crno bijeli tv umjesto smart tvja. Dakle, ako je tome još uvijek tako, preporučam svakome da ne ide na Optimu ni da je džabe.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Optima telekom internet

Teski drek od usluge. Internet kao da sam spojen preko dial up-a, nestabilan, od korisnicke sluzbe nema apsolutno nikakve koristi. Nemam trenutno vremena pisat prituzbe HAKOM-u i ostalim institucijama, ali bih trebao sto prije. Sad da mi dodje HT za 150 kn vise dao bi im odmah.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Optima telekom internet

Btw. jel zna netko kada korisnik moze raskinuti ugovor s operaterom? 2 tjedna od dobivanja usluge ili 2 tjedna od potpisivanja ugovora? 

 

Ugovor je sklopljen elektricnim putem.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav,
Koje sve opcije da izaberem, da smanjim wifi?

previse mi povlaci interneta pa mi na pc sve steka

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ljudi, imam problema sa stokom iz Optima Telekoma. Izgorio mi je router u srijedu 10.06 i do dan danas 18.06 mi nisu poslali drugi ! Nazalost starce su zajebali prije 2 mjeseca da produlje ugovor inace bi ih odma otkazao.

Koje su mi opcije, oni naravno sve svaljuju na one propalice Overseas Ekspress ali da router putuje tjedan dana unutar Hr to jos nikad u zivotu nisam čuo.

Dali mogu raskinit taj ugovor bez penala i da pređem na Iskon ili Tele2 pokućni ili bilo koga ?

 

Preporuka je bježite od Optime koliko vas noge nose, kad treba ugovor potpisat sve moze a svu pomoc koju mozete dobit je da upalis i ugasis router, više ne znaju.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nemam pojma :(

Nazovi Overseas i pitaj dal imaju paket na tvoje ime.

 

 

EDIT: Da, za raskid ugovora razlog može biti loša veza ili nedostupnost usluge. A ti očito imaš ovo drugo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 15:32 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Optima telekom internet

Jedan savjet za vas koji imate problema s Optimom, ako imate lošu brzinu, a da ta brzina opet nije ispod minimalne koju ste ugovorili (ako je max 16, onda je min 4, a traba biti ispod 2.8 za raskid ugovora)

Ako imate OptiTV ili MaxTV ili tako nešto onda upalite televiziju na neki HD kanal npr. Cinestar HD jer on vuče puno bandwitha, još bolje ako imate 2 TV prijemnika pa na oba uključite HD kanale i onda HakoMetrom izmjerite i molite Boga da padne pa da izmjerite ispod minimalne da vam odobre raskid.

Nisam siguran je li moguće to napraviti tako što ćete uključiti neki drugi uređaj da skida nešto pa da tako zauzmete bandwith da HakoMetar izmjeri manje, ali vrijedi pokušati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Optima telekom internet

Isto smo presli na Optimu i brzina nejde preko 6 mbit, paket 4 do 16. Zovem ih svaki dan, kao povecavaju neku propusnost, mislim da ekipa ne zna kaj radi.

 

Poslao sam prigovor na Optimu, sljedeci korak je kontaktirat Hakom jer su staroj podvalili ugovor preko telefona, zatim udrugu za zastitu potrosaca. Izbjegavajte Optimu kak god znate.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Tkozna kaže...

Isto smo presli na Optimu i brzina nejde preko 6 mbit, paket 4 do 16. Zovem ih svaki dan, kao povecavaju neku propusnost, mislim da ekipa ne zna kaj radi.

 

Poslao sam prigovor na Optimu, sljedeci korak je kontaktirat Hakom jer su staroj podvalili ugovor preko telefona, zatim udrugu za zastitu potrosaca. Izbjegavajte Optimu kak god znate.

 To i jest najveći problem što u ugovorima stoji minimalno 4, zato ja idem na Iskon pa mi kažu minimalno 14 tako da im u slučaju da bude manje mogu zaprijetit i podignut ton jer sam ja po ugovoru upravu.

jk
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice