Koje su vam brzine na t-comu?

poruka: 2
|
čitano: 866
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
suspendiran
offline
Koje su vam brzine na t-comu?

Pozdrav,

 

 

evo gledam ovo

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/max-paketi/konfigurator

 

 

I tu piše da je osnovna brzina do 100 megabita, a da se može povećati i do 500 megabita. Zanima me da li je to nešto što je dostupno samo ograničenom broju ljudi, ili je to iz bilo kojeg dijela hrvatske? 

 

Što točno misle pod "brzina do 100 megabita"? I 0.2 megabita tehnički je "do 100 megabita". Pa me zanimaju vaša iskustva.

 

 

Imam Iskon već par godina, mislim zadovoljan sam općenito, nisam neke probleme imao jedino što malo s tom brzinom prde, plaćam "50 megabita" ali tu brzinu nisam nikad imao. Prije su mi dali 35 megabita, ali to se s vremenom spustilo i brzina se više nikad ne poveća na iznad 25. Onaj dio koji je problematičan jest to što se brzina ponekad bez ikakvog razloga spusti na, neću pretjerivati 10 kb/s (10 kilobajta u sekundi!) i tako stoji par sati. Ponekad treba resetirati ruter, a ponekad niti to ne pomaže. Pa si sad vrši "online meetinge" s klijentima preko videopoziva, s tom brzinom, nemali broj puta baš u najgore moguće vrijeme smanje ... 

 

 

Usto, zašto više nije moguće dobiti kartu pokrivenosti optikom? To je bilo prije na t-com stranici, ali su maknuli. Zna li netko link?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 11:43 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koje su vam brzine na t-comu?

Hakom interaktivna karta, sa lijeve strane odabereš "područja namjere gradnje optičke mreže". Tu su područja već pokrivena i ona koja se namjeravaju pokriti optikom. HT ima zasebno link na kojemu možeš vidjeti što oni grade od optike. LINK

Tu ako se nađeš onda si kombiniraš optiku, ako ne:

 

Ovo što imaš sad, VDSL, je do 50Mbita. Ako možeš preko tehničke provjere dobiti maksimalnu brzinu preko VDSL-a, HT to gleda ovako:

 

- do 50 Mbita -> samo internet + telefon

- do 40 Mbita -> internet, telefon i TV (bez HD programa)

- do 30 Mbita (ili manje) -> internet, telefon i TV (sa HD programima)

 

Sve ovisi o tvojoj lokaciji kuće/stana do onog ormarića gdje je internet na kvartu/selu. I dan danas, najviše ljudi je na 4 - 10 Mbita preko ADSL/VDSL-a, s tim da ovima koji ne mogu dobaciti do 10Mbita daju Hibridni ruter koji se spaja na 4G mrežu i diže brzinu do nekih 35Mbita. Ali ovo tebi neće nuditi i ako ih pitaš tako da zanemari.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice