Dial-up DSL + 2 racunala

poruka: 8
|
čitano: 3.594
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dial-up DSL + 2 racunala

Imam neobican problem s internetom kada postavim router u router-mod, tj da mi stoji stalno on-line.

Veza nakon nekog vremena pukne a router je preglup da shvati da se treba ponovno povezati (inace t-comov D'link 584T)

 

Igranjem s nacinima povezivanja shvatio sam da veza duze traje kada ga postavim u Bridge mod te preko racunala nacinim povezivanje.

Frka je u tome sto imam dva racunala spojena na router, te onaj drugi (koji nije napravio povezivanje) ima problema s odlaskom na internet.

 

Kako napraviti da mi i drugo racunalo bude on-line?

 

Jasno mi je da preko routera to ne mogu napraviti, zanima me sto bi se desilo kada bi na jednom racunalu uzeo dvije mrezne kartice te jednu spojio na router a drugu na 'drugo' racunalo?

Tj, kako onda urediti mrezu da obojica mogu on-line a s jednim bi samo radio povezivanje.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala

meni se svaka 24 sata sad odspoji i nakon 60 sec opet sam spoji. a za 2 kompa online nabolje nazovi naš "dragi" t-com da ti oni objasne korak po korak da bar koliko toliko iskoristiš njihove "usluge"

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala
MRK 22 kaže...

meni se svaka 24 sata sad odspoji i nakon 60 sec opet sam spoji. a za 2 kompa online nabolje nazovi naš "dragi" t-com da ti oni objasne korak po korak da bar koliko toliko iskoristiš njihove "usluge"

 
Ocito me nisi dobro procitao, tj je istina za 24h, ali samo u idealnim situacijama gdje veza ne puca ucestalo. Oko mene su masovno pokupovali maxTV a t-com apsolutno nista ne cini oko lose veze (i meni i njima).
Veza pukne, ali se router obicno ne spoji opet na internet. Zgodna stvar kod 'dial-up-a' je sto windowsi izbace poruku da je pukla veza i ponovno me povezu nakon 60 sec.

T-com sam zvao vezano za to i dobio samo odgovor da ga spojim na router, ali tada router mora biti u router nacinu rada sto mi pak ne odgovara zbog pucanja veze.

Nadam se ima netko tko zna ovdje, jer t-com sigurno ne zna.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Dial-up DSL + 2 racunala

Hmm, a kako mislis spojiti drugo racunalo na svoj ako vec imas spojen router, imas 2 ethernet porta? Ako da, onda je lako, ili bi trebalo biti, jednostvano ukljuci connection sharing..

You cannot change your fate, no man can...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala

preko dvije mrezne kartice!(?)

Jedna ide u router, druga u 'drugi' PC

 

Kako ukljuciti connection sharing, prvi put cujem za taj pojam!

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala
pixelatem kaže...

preko dvije mrezne kartice!(?)

Jedna ide u router, druga u 'drugi' PC

 

Kako ukljuciti connection sharing, prvi put cujem za taj pojam!

 E ovako, ja idem preko wirelessa na net, i dijelim konekciju jos sa jednim komp., dakle imas onaj "dial-up" sto napravis na windowsima kako bi se konektovao, idi na control panel, network connections, desni klik na tu konekciju, properties.. Ovako to izgleda kod mene:

E sad, posto ti ides zicnim putem na net, ako imas WLAN kartice na oba komp.-a mozes dijeliti preko wireless network connectiona takodjer..
Nadam se da si me razumio..
ICS ICS
You cannot change your fate, no man can...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala

jep, radi. thx.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dial-up DSL + 2 racunala
pixelatem kaže...

jep, radi. thx.

 Nema problema, drago mi je sto sam mogao pomoci.. ;)
You cannot change your fate, no man can...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice