A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 479.999
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Sve promocije A1 su isključivo za nove korisnike. Stari korisnici mogu samo dobit popust u sklopu MOZAIK-a što zahtjeva povezivanje svih usluga. Ako imaš samo mobitel ili samo fiksnu uslugu, popusta nema—provjereno.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
ivic55 kaže...

Pozdav, čekam optiku godinama i napokon krenu provlačit kroz kvart, cijeli kvart spoje(90%), ekipa se već spaja po kućama, samo nas nekoliko ulica omaši iako piše da smo u planu. Već 4 tjedna ne provlače po stupovima  nego samo spajaju kuće sad.

Koji su mogući razlozi da jednostavno neće ili ne žele pokriti ostatak kvarta? Pitao sam i prodavače i radnike nitko nema odgovor.

 

 Itko?

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Zovi A1 i pitaj njih...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 17:14 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ima popusta za mozaik i ako nemaš mob kod njih...
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Koliki je popust za internet + telefon? Meni su rekli da popust uz MOZAIK dobivam isključivo ako imam fiksnu uslugu i mobilnu. Odnosno, da dvije fiksne usluge ne spadaju u MOZAIK.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ne znam, ali 3u1 s osnovnom brzinom i jednim tv paketom i fiksnim telefonom - 189kn
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Da, za nove korisnike. Tu ponudu stari korisnici ne mogu dobiti. Evo, baš je kolega s posla nedavno produživao ugovor za 3u1 (prije dvije godine je postao novi korisnik). Identična ponuda koju si naveo + gigabit + HBO/Cinemax dobio je za 239 kn. Veći popust nije mogao dobit jer je sad već stari korisnik, a ponudu je ugovorio kod prodajnog predstavnika kod kojeg je prvotno uzeo uslugu. Eto.

 

A da MOZAIK ne ide bez mobitela u paketu, to mi je reklo troje različitih ljudi iz A1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 20:17 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Kakav je to paket hbo/cinemax? Tako nešto ne postoji u ponudi od A1! Veća brzina plaća se dodatno 30 kn kao i svaki dodatni tv paket (sportski, filmski, obiteljski- jedan od tih je u cijeni).
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Mislio sam na filmski paket, odnosno, paket u kojem je uključen HBO.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Zovi A1 i pitaj njih...

 "Moramo poslati upit ovima na terenu"

Ovi na terenu: " Nemamo nikakve informacije"

 

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
ivic55 kaže...

Pozdav, čekam optiku godinama i napokon krenu provlačit kroz kvart, cijeli kvart spoje(90%), ekipa se već spaja po kućama, samo nas nekoliko ulica omaši iako piše da smo u planu. Već 4 tjedna ne provlače po stupovima  nego samo spajaju kuće sad.

Koji su mogući razlozi da jednostavno neće ili ne žele pokriti ostatak kvarta? Pitao sam i prodavače i radnike nitko nema odgovor.

 

 Dobio odgovor da HEP koči moj dio di živim, navodno što su neki drveni stupovi između mene i čvorišta. (DČ)

Znači mogu se pomirit da godinama vjerojatno još neću vidjet optike ? Ima li nekog sa istim iskustvom?

7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
ivic55 kaže...
ivic55 kaže...

Pozdav, čekam optiku godinama i napokon krenu provlačit kroz kvart, cijeli kvart spoje(90%), ekipa se već spaja po kućama, samo nas nekoliko ulica omaši iako piše da smo u planu. Već 4 tjedna ne provlače po stupovima  nego samo spajaju kuće sad.

Koji su mogući razlozi da jednostavno neće ili ne žele pokriti ostatak kvarta? Pitao sam i prodavače i radnike nitko nema odgovor.

 

 Dobio odgovor da HEP koči moj dio di živim, navodno što su neki drveni stupovi između mene i čvorišta. (DČ)

Znači mogu se pomirit da godinama vjerojatno još neću vidjet optike ? Ima li nekog sa istim iskustvom?

1-2 drvene bandere se da dobiti dozvolu od strane HEP-a.

Više od toga nije moguće dobiti optiku. 

7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Koliki je popust za internet + telefon? Meni su rekli da popust uz MOZAIK dobivam isključivo ako imam fiksnu uslugu i mobilnu. Odnosno, da dvije fiksne usluge ne spadaju u MOZAIK.

 može na dvije fiksne usluge - osobno imam tako

12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Dobio sam ponudu A1 za optički internet. Pod ugovorom sam s HT-om još 12 mjeseci no iz A1 mi kažu kako mogu otkupiti ugovor na način da ga raskinem i platim penalizaciju, konkretno to bi iznosilo oko 350kn. Oni bi mi u tom slučaju poslali poklon bon Konzuma u vrijednosti od 400kn, prvih 6 mjeseci internet bi mi bio besplatan (tj. 1kn) a nakon toga godinu i po po 159kn. Pošto trenutno imam MaxADSL, MaxTV i Telefon i sve to skupa plaćam 209kn mjesečno a MaxTV i telefon mi ne trebaju niti ih ikad koristim, matematički ispada da bi dobio puno brži internet za dosta manje novca.

Ima li netko iskustva s ovakvim slučajem, postoji li neka kvaka i što bi uradili na mom mjestu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
BlueMax kaže...

Dobio sam ponudu A1 za optički internet. Pod ugovorom sam s HT-om još 12 mjeseci no iz A1 mi kažu kako mogu otkupiti ugovor na način da ga raskinem i platim penalizaciju, konkretno to bi iznosilo oko 350kn. Oni bi mi u tom slučaju poslali poklon bon Konzuma u vrijednosti od 400kn, prvih 6 mjeseci internet bi mi bio besplatan (tj. 1kn) a nakon toga godinu i po po 159kn. Pošto trenutno imam MaxADSL, MaxTV i Telefon i sve to skupa plaćam 209kn mjesečno a MaxTV i telefon mi ne trebaju niti ih ikad koristim, matematički ispada da bi dobio puno brži internet za dosta manje novca.

Ima li netko iskustva s ovakvim slučajem, postoji li neka kvaka i što bi uradili na mom mjestu?

 

privatno sam isto došao u A1 za 169 kn mjesečno, prvih 6 mjeseci mi je bilo 1 kn. To je bilo sve ok,

 

A ova prebacivanja dok je još ugovor na snazi sam vidio na poslu, odnosno znam da je poslodavac tako napravio već dva puta sa različitim operaterima i sve je bilo ok oba puta, mi smo platili penale, a novi operater nam je umanjio račune za iznos penala. 

 

Meni sve skupa zvuči dobro, osobno bi pristao na to. Imam optiku na A1 i prezadovoljan sam. E sad moram priznati da nikad nisam čuo za ove poklon bonove Konzuma, ali to ti je i kao da su ti dali novce, ionako svi moramo ići kupovati namirnice.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Riješeno će biti izgleda, jučer istovareno desetke novih bandera uz cestu.

Eto iskustvo za ostale, iako je 70-80% kvarta pokriveno prije više od mjesec dana  i mi koji smo u crvenoj zoni moramo bit obuhvaćeni.

 

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ja sam raskinuo s operaterom i dobio Konzum poklon kartice. Sve to radi bez problema tako da što se toga tiče ne trebaš strahovat. Dobiješ pladtičnu konzum karticu na kojoj je novac i umjesto keša plaćaš s njom u Konzumu.
Ovo s 159kn, koja je to brzina? Ja sam potpisao na 200/100 za 139kn ili 169kn za 1000/500. Prvih 6mj. po jednu kunu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdrav,

 

napokon je došla optika i u moj kvart, htio sam ju odmah uzeti, međuti sada se dvoumim jer su mi iz A1 rekli da njihovi ruteri za optiku ne mogu ići u bridge mode.

Doma imam server na kojem vrtim sve i svašta i bitno mi je da mogu konfigurirati portove i izlaz za van.

 

trenutno sam na iskonu brzina 50/10, sve mi radi preko mog rutera Asus ac5300 router.

citam u prijašnjim postovima da spajate na optiku wifi 6 rutere......

 

kako to radite ako nema bridge moda?

House je Bog dok techno ne zasvira
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2022 17:33 (Mlađo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Mlađo kaže...

Pozdrav,

 

napokon je došla optika i u moj kvart, htio sam ju odmah uzeti, međuti sada se dvoumim jer su mi iz A1 rekli da njihovi ruteri za optiku ne mogu ići u bridge mode.

Doma imam server na kojem vrtim sve i svašta i bitno mi je da mogu konfigurirati portove i izlaz za van.

 

trenutno sam na iskonu brzina 50/10, sve mi radi preko mog rutera Asus ac5300 router.

citam u prijašnjim postovima da spajate na optiku wifi 6 rutere......

 

kako to radite ako nema bridge moda?

To što ne dozvoljavaju stavljanje routera u bridge mode ne znači da ne možeš spojiti vlastiti. Spojiš svoj router na njihov; na njihovom ugasiš Wi-Fi, DHCP (možeš i ne moraš), te postaviš da je tvoj router DMZ host. I to je sve; dalje sve svoje uređaje doma spajaš na svoj router. Tako ja već godinu dana imam sve spojeno i sve radi bez ikakvih problema.

 

Samo bih ti preporučio da vlastitom routeru dodijeliš statičku IP adresu, a ne dinamičku...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2022 18:13 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
Mlađo kaže...

Pozdrav,

 

napokon je došla optika i u moj kvart, htio sam ju odmah uzeti, međuti sada se dvoumim jer su mi iz A1 rekli da njihovi ruteri za optiku ne mogu ići u bridge mode.

Doma imam server na kojem vrtim sve i svašta i bitno mi je da mogu konfigurirati portove i izlaz za van.

 

trenutno sam na iskonu brzina 50/10, sve mi radi preko mog rutera Asus ac5300 router.

citam u prijašnjim postovima da spajate na optiku wifi 6 rutere......

 

kako to radite ako nema bridge moda?

To što ne dozvoljavaju stavljanje routera u bridge mode ne znači da ne možeš spojiti vlastiti. Spojiš svoj router na njihov; na njihovom ugasiš Wi-Fi, DHCP (možeš i ne moraš), te postaviš da je tvoj router DMZ host. I to je sve; dalje sve svoje uređaje doma spajaš na svoj router. Tako ja već godinu dana imam sve spojeno i sve radi bez ikakvih problema.

 

Samo bih ti preporučio da vlastitom routeru dodijeliš statičku IP adresu, a ne dinamičku...

 Isto sam napravio na A1 routeru i funkcionira. Mom routeru dao statičku IP, i DMZ postavio na njega.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Možeš koristiti i svoj router bez njihovog.
Na Iskonu sam i jedno vrijeme sam koristio svoj router. WAN direktno u moj router, postavio PPoE i tjt.
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
sve jasno, budemo vidjeli kada me spoje.
Jel im trebam što napominjati da oni sa svoje uključe/isključe ?
House je Bog dok techno ne zasvira
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Iz kog razloga mijenjaju tv box kod povećanja brzine sa 500 na 1GB na optici? Router ostaje isti
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Što svoje? Ako ih misliš tražit da stave svoj router u bridge, zaboravi. Odbijaju to napravit i govore da se mora koristiti isključivo njihova oprema.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Meni su jučer zamijenili tv box i stavili Kaon 4020 (ako se ne varam) umjesto starog Kaona (i hdmi kabel su drugi metnuli, kao bolji, iz pakiranja) i povećali brzinu ma optici s 500 na 1Gbps. Slika je drugačija, kao da je manje oštra (?!) Ili mi se to samo čini...
BTW kako se miče PIN s kanala 18+?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 14:48 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Poslovni korisnik ili mozaik? Agenti za nove korisnike nude 169kn mjesecno za obicni paket + 1 kuna prvih 6 mjeseci.

12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Produljenje ugovorne obveze.

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Kako to ide sa gratis 6 mjeseci. Dobio sam ponudu za int+tel. 144 kn. Prvih 6 mjeseci 1 kn, a onda 144 kn. Je to tako ide ili? Trenutačno sam na T comu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sasoon kaže...

 Isto sam napravio na A1 routeru i funkcionira. Mom routeru dao statičku IP, i DMZ postavio na njega.

 Čemu DMZ?

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Da ne moraš duplo otvarati portove. Ako je DMZ isključen za tvoj router, onda prvo na njemu moraš otvoriti, pa onda na routeru od operatera (u ovom slučaju Huawei). I tu upada DMZ host koji će prema lokalnoj IP adresi tvog routera otvoriti sve portove, tako da će tvoj router preuzeti ulogu vatrozida.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice