A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 566.553
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A1 ima više korisnika od Tele2, meni je sasvim razumiljivo da to ne mogu držati. T com bi izdržao dvije sedmice da to ide napravit.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rocki kaže...
To su tvoja bezobrazna i ljubomorna razmišljanja. Gdje to piše szk o tome niš nezna, znači lažeš. Pokri se mi kažemo tovarskim ušima.
Pa i da je istina čemu ti tako jadna reakcija, bijedno.

 Samo sam napisao sta stize jer i sam sam sve koristio od teleta do a1 i tcoma.....vise navrata se pricalo kako bi to mogao i a1 napravit....naravno da neznaju kad jos nije stupilo na snagu...pricekaj i vidit ces....isto tako sam i za tele napisao pa je bilo istina....nit sam ljubomoran ni nista, samo vas pripremam :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Onda cemo na Ht Gigabox posto nakon 300gb ide 4mbs

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako A1 to napravi, garantirano će od mene dobiti laganu tužbu za prijevaru. Ne zbog prometa, jer to po šupačkom ugovoru tj. Općim pravilima na koje sam pristao imaju pravo, nego zbog toga što su me natjerali da kupim od njih router. Čisti reket je to bio, a sada to prelazi u prevaru.

 

Ako to naprave, prelazim na T-com ili bonbon 4 x 70 kn za tjedni flat  (bar je tako bilo prije negom sam prešao na A1) 

 

EDIT;

Samo da napomenem da nemam ugovornu obavezu, zato smatram da je prevara jer me o ovome nisu obavijestili dok su me tjerali da kupim router.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 17:50 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB
Upravo to..mislim da bi mnogi od nas tužili upravo zbog toga.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A je ovaj bacio buvu sa tih 400 GB i sad uživa svaka mu čast!

dododomba
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dododomba kaže...

A je ovaj bacio buvu sa tih 400 GB i sad uživa svaka mu čast!

 

 

Bar smo se malo odmakli od brzine, sranja od routera, i uglavnom dvadeset zadnjih stranica su tema ta 2 problema.

Neka malo za promjenu, hehehe!

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zadnje informacije...nece odraditi ko tele2, nego 400 gb svima novima, oni koji su uzeli po 1tb i dalje ostaje(e sad jel to samo oni koji imaju ugovor ili ne, neznam)
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dododomba kaže...

A je ovaj bacio buvu sa tih 400 GB i sad uživa svaka mu čast!

 slobodno idi u tele2 temu i vidi tko je prvi najavio promjenu, pa vidi jel lazem ili ne

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ni manje ni više,nego tužbu kolega ZdravacVZ?Za što,router?🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 19:13 (minix neo).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Muslim da je informacija neutemeljena i izmisljena, upravo zbog toga sto je A1 na mom podrucju u zadnjih dvadesetak dana na dva repetitora upogonio dodatne frekvencije sto znaci da se prilagodjavaju dodatnim korisnicima koji su presli iz tele2.
Ja se bar nadam da je tako, veliki novac je u pitanju i misl da ga se nisu spremni tako lako odreci kao tele2.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

imaš pivo aku bude istina rok 30 dana, a ako ne moraš se posipat pepelom OK

dododomba
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

i nisam rekao da lažes, nego bacio buhu da razbiješ monotoniju ;)

dododomba
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
barni kaže...
bero213 kaže...

Narucio sam naivno Flatbox zato što na Tcomovom moblinom internetu sa poprilicno losim signalom (~-105dBm) imam jako brz internet DL izmedu 150 i 250 mbps.

Došao mi flatbox, napravim speedtest, mizernih 30-50 mbps koje imam i trenutno sa tcomovim VDSLom. Mislio sam da je možda do rutera pa sam stavio karticu od A1 u mobitel i dobio iste rezultate. Sad mi nije jasno kako to da sa istim signalom tcom DL mi bude 200mbps a A1 jedva 30-40 mbps.. U cemu je stvar?

Naručio sam vanjsku antenu koja je kombatibilna sa ovim ZTE ruterom pa ću još to probat spojit i usmjerit prema baznoj postaji.. Reko možda za A1 treba biti bolji signal.. ako se ispostavi da A1 jednostavno nema dobar mobilni internet na mom području budem ga vratio i isprobao Gigabox..

 

Uz pomoć CellMappera sam izvukao sljedeće podatke

 

HT
RSRP -113 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -79 dBm GOOD/FAIR
Band number 1


A1
RSRP -111 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -57 dBm EXCELLENT
Band number 20

 

Pa ti si očito u lošim radio uvjetima kada na bandu 20 ( Lte 800 ) imaš RSRP -111, nisi dao najvažniji parametar SINR, ako ti je i on oko 0 ili ispod 0 onda je i to potvrda lošeg pokrivanja ili naveliki broj ćelija da nisu dobro optimizirane.

Ovo mi ne drži vodu da uz RSSI -79  je RSRP -113 ,  to si negdje neđto krivo napisao, RSRP mora biti bolji kod Tmobile-a i  A1

Za Tmobile se vidi da si naveo High Band uz koji ide uvijek i Low band L800 na samom site-u i uz Carrier agregation imaš onda i OK brzine, pitanje je da li imaš na A1 2CC ili 3CC ili 4CC bazne u okolici

imaš  cellmapper pa sve možeš provjeriti oko bandova

 

sve brojeve sam prepiso sa Cellmapper aplikacije.. mogu poslat screenshot ako treba.. ne znam gdje mogu vidjet taj SINR.. ne vidim ga na popisu.. kada gledam kartu na A1 mi uopće ne prikazuje nikakve cellove ni towere u blizini, a za Tmobile mi pokazuje jedan na cudnoj lokaciji na kojoj ne bi uopce trebao biti tako da ne znam kolko je to uopce accurate za moju lokaciju..

 

 

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Trebaš malo mapiraati A1 sa cellmapper app na mobu i upload podataka napraviti da se pojave tornjevi.Ja ih stavim na prave lokacije evo ovaj od HT HR eNB ID 150182 sam stavio na pravu lokaciju bio je crveni kružić a to znači da postoji ali nije na pravoj lokaciji sad je zeleni jer je stavljen na pravu lokaciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo upravo mi je stigo paket, i po ugovoru je 1tb. Brzina je za sada zadovoljavajuca s obzirom koliko sam imao u t comu. Samo da ostane tako i da ne puca net. 

 Dow: 76 mbps

 Upl: 40mbps

 Ping 22.

 Sad cemo vidjet kako radi kad se spoji zena i ja jos s sluzbenim. Na kompu sam spijen preko zice. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zna li netko radi li A1 fiksni telefon na Huawei B715?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Zna li netko radi li A1 fiksni telefon na Huawei B715?

 Hardverski podržava telefon jedino je bitan FW da on nema blokadu telefona.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
Hexfire kaže...

Zna li netko radi li A1 fiksni telefon na Huawei B715?

 Hardverski podržava telefon jedino je bitan FW da on nema blokadu telefona.

 Znači ako uzmem iz finskog shopa kojeg ekipa preporučuje trebalo bi sve biti ok?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, radi na b715 i telefon sa a1 karticom tj. Flatbox kako se to sada zove.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 8:01 (Rocki).
10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dalo je moguce kupit antenu i namjestiti da hvata jedan toranj, a ne da malo bude na jednom malo na drugom? Pa mi ping varira od 50 ms do 180ms. Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Neka se nazobaju kurca

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

I jel to sad nova tarifa, i nama kaj imamo staru ta i dalje vrijedi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolega imaš pivo, i ja se posipam pepelom! 

Nisi bacio buvu!

dododomba
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zvao sam szk i vele da je to samo za nove korisnike mi stari ostajemo na 1tb prometa

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
sve kao što sam i rekao...nažalost
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Samo da se ne dogodi sa sljedećim računom na kraju mala slova kao i Tele2 što je napravio

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

U app. Moj A1  i dalje piše  1024,00 GB ....

 

dakle sada je 400 GB i noćni flat  bez potrošnje to je kao za " torentaše "  a cijena ista 179 čuna 

 i sad je router 499 čuna jednokratno a bio je 399 čuna .

 

U svakom slučaju nije fer jer su napravili navlakušu a na to su ciljali  nakon što je Tele2 napravio svoju egzibiciju jer su korisnike zajebali sa uvjetovanjem kupnje njihovog rutera i obećali 1 TB .

 

😂🤣😭

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 10:29 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
U teoriji mi je i 400GB zadovoljavajuće, ali radije bih da mogu po potrebi nadoplatiti za dodatne GB nego da mi skrešu brzinu i onda nemam drugih opcija.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice