A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.085
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Prije 2,3 dana primjetio sam kada se spajam na A1 ruter da spajanje traje "sporije" nije razlika dali je prijenosnik, tablet ili mobitel.

Na mobitelu sam primjetio i da ponekada piše "Nemoguće dohvaćanje IP adrese" i onda ponovno moram odabrati mrežu i tek se tada spoji...

u čemo bi mogla biti kvaka?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Resetiraj ruter svakih 5 dana

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da li je moguće namjestiti da se resetira svakih 24 sata?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ista je stvar i kod mene na tome ZTE 286 ruteru, očito ima neki bug u fw oko bežične mreže. Kada ga ugasim i upalim onda radi dobro par dana, i onda se opet zblesira.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 6:59 (kran).
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

ZTE vam je smeće teško. Rađe si pogledajte temu 4G router i kupite nesto bolje umjesto zajebancija sa tim što se dobije uz tarifu. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

ZTE vam je smeće teško. Rađe si pogledajte temu 4G router i kupite nesto bolje umjesto zajebancija sa tim što se dobije uz tarifu. 

 "SIM kartica se ne smije vaditi iz Homebox uređaja. U slučaju neovlaštenog vađenja SIM kartice linija će biti suspendirana"

 

https://forum.a1.hr/homebox-37/drugi-ruter-7255

 

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nece, hrpa ljudi je tu vadila. Ja sam cak vadio zaljepio naljepnicu i vratio router.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jim_Owens kaže...
 "SIM kartica se ne smije vaditi iz Homebox uređaja. U slučaju neovlaštenog vađenja SIM kartice linija će biti suspendirana"

 

https://forum.a1.hr/homebox-37/drugi-ruter-7255

 

 Da li to baš piše u Uvjetima korištenja negdje na papiru, ili je to samo ovako rečeno na forumu od nekog A1 djelatnika?

Po meni, ako negdje u Uvjetima izričito ne piše da se ne smije SIM-ica vaditi iz routera onda ne bi trebalo biti problema. Jer što nije zabranjeno u Uvjetima koje potpišemo - dozvoljeno je. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 10:45 (Grof-LZS).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nek netko pogleda kaj je potipiso ja to nemam, a ovo na forumu su i sami rekli da odgvori ne spadaju pod sluzbene izjave.

13 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

 Što mislite, hoće A1 zadržati uslugu ovkakva kakva je kad im dođe sad masa ljudi s Tele2 ili će se ponijeti kao ovi pederi ubrzo?

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

To najlakše možeš saznati iz uvjeta usluge. Ako im uvjeti daju mogućnost promijene usluge u bilo kojem trentku, nije isključeno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:12 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Sumnjam da ce sta mjenjati bar ne uskoro, znaju oni zasto se to na tele2 dogodilo i vjerojatno znaju kolko mreza moze podnjeti. A i kolko vidim vec su se osigurali, puno ljudi tu prijavljuje throtlanje prometa na netflixu npr. nzn jel ko torrente isprobavo jel tam kaj throtlaju?

13 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Šta throtlanje prometa na Netflixu? Hoćeš reći da se na VIP-u (A1) throtla brzina kada gledam Netflix ili?

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa ocito, ja ga ne koristim a i trenutno nisam na a1 tako da nemogu osobno potvdrit. Ali pogledaj malo po temi di ljudi pise da dobiju max 720p kvalitetu, dok koristenjem VPN-a normalno radi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...

 Što mislite, hoće A1 zadržati uslugu ovkakva kakva je kad im dođe sad masa ljudi s Tele2 ili će se ponijeti kao ovi pederi ubrzo?

 Da je baš masa ljudi koristila Tele2 pokućni preko 200GB sumnjam da bi Tele2 samo tako to ukinuo, odnosno tako drastično smanjio na 200GB

Lako je moguće da je broj ljudi koji koristi više od 200GB mjesečno zapravo dovoljno mali da ne optereti A1 mrežu pretjerano i to analitičari u A1 dobro znaju. ;)

 

Mislite da Tele2/A1 donose odluke o ukidanju/otvaranju usluga nasumce?? Teško, dobro oni sve izanaliziraju prije pogotovo ovakvih većih odluka/zahvata. 

Tim više što je Tele2 promjena takva da su morali omogućiti raskidanje ugovora bez penala. Sve to upućuje da je broj nas koji koristimo više od 200GB mjesečno zapravo relativno mali.

 

13 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Pa ocito, ja ga ne koristim a i trenutno nisam na a1 tako da nemogu osobno potvdrit. Ali pogledaj malo po temi di ljudi pise da dobiju max 720p kvalitetu, dok koristenjem VPN-a normalno radi.

 Ajde nek se jave onda ljudi koji imaju A1 i Netflix, pa da vidimo. Jer ja sam mislio da smo mi u 2020. godini i da idemo naprijed s razvojem široko pojasnog internet, a ne unatrag. Da se limitira tako!? Danas potrošnja od oko 200GB nije uopće nikakav bauk, pogotovo kako su nam dostupni svakakvi servisi on line te još sada i masa ljudi radi od kuće (Skype pozivi i slično). Ovi što kažu da je njima 200GB dovoljno, pa neka, super za vas. Ali ima nas masa kojima nije i meni ne smeta uopće što netko potroši 150GB, neka mu. Smeta mi kad će meni za 15 ili 20 dana net postati praktično neupotrebljiv a uopće ne rokam po torentima! Dakle, ovo je totalni debakl i nazadovanje, vraćaju nas 10 godina unatrag.

 

 Pročitao bio ono neko njihovo priopćenje i to je toliko debilno napisano da je žalosno. To kako je 200GB dosta većini (a prije bilo 1TB) i kako je 2 Mbps kao ok za puno stvari, pa i Skype poziv. Hahahaha, pa ajde neka ti iz uprave odrade video konferenciju, a da im se brzina limitira na jadnih 2 Mbps!??? Pa jesmo u 2005. ili 2021. još malo?? Mogli su prepoloviti tih 1 TB recimo i to bi dobar dio usera ostavilo netaknuto. Također, mogli su recimo speed throtlati nakon potrošnje paketa na recimo 10 Mbps (što bi bilo prihvatljivo) ili eventualno 5 Mbps (s čim bi se dalo čak i živjeti), ali ne. Oni paket odjednom preko noći smanje na petinu a brzinu throtlaju na one koje su bile prije 15 godina. Nema šta, apsolutna debilana i potpuno siguran gubit korisnika dok shvate kakvo je to sada sranje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 19:11 (itomic009).
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je u A1 poslovnici receno da mogu izvadit karticu, al gubim garanciju na smeće od routera. Reko super, izvadio stavio u drugi i sve radi! 

 

Pad brzina na A1 kod sebe ne mogu prijavit, jer u prime time 18-22h imam 100mb/s. Bez antena na krovu, nije optimalna pozicija routera u kuci itd. A sad dokle ce to bit stabilno ne znam, tele2 je zadnjih 3-4mjeseca sjebao brzine a korisito sam bez UO od 2018. 

 

Nadam se da neće bit pederi u A1 ko sto su u T2. Al posto opet nemam UO ak zatreba idem opet kod drugog operatera. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:49 (Kurvenrojber).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...

 Ajde nek se javlje onda ljudi koji imaju A1 i Netflix, pa da vidimo.

Evo ja imam A1 i koristim netflix, nisam primjetio da kvaliteta pada na 720p... Morao bi provjeriti (gdje to uopće piše u netflix app na TVu koji je trenutni stream)?

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...

 Ajde nek se javlje onda ljudi koji imaju A1 i Netflix, pa da vidimo. Jer ja sam mislio da smo mi u 2020. godini i da idemo naprijed s razvojem široko pojasnog internet, a ne unatrag. Da se limitira tako!? Danas potrošnja od oko 200GB nije uopće nikakav bauk, pogotovo kako su nam dostupni svakakvi servisi on line te još sada i masa ljudi radi od kuće (Skype pozivi i slično). Ovi što kažu da je njima 200GB dovoljno, pa neka, super za vas. Ali ima nas masa kojima nije i meni ne smeta uopće što netko potroši 150GB, neka mu. Smeta mi kad će meni za 15 ili 20 dana net postati praktično neupotrebljiv a uopće ne rokam po torentima! Dakle, ovo je totalni debakl i nazadovanje, vraćaju nas 10 godina unatrag.

 

 Pročitao bio ono neko njihovo priopćenje i to je toliko debilno napisano da je žalosno. To kako je 200GB dosta većini (a prije bilo 1TB) i kako je 2 Mbps kao ok za puno stvari, pa i Skype poziv. Hahahaha, pa ajde neka ti iz uprave odrade video konferenciju, a da im se brzina limitira na jadnih 2 Mbps!??? Pa jesmo u 2005. ili 2021. još malo?? Mogli su prepoloviti tih 1 TB recimo i to bi dobar dio usera ostavilo netaknuto. Također, mogli su recimo speed throtlati nakon potrošnje paketa na recimo 10 Mbps (što bi bilo prihvatljivo) ili eventualno 5 Mbps (s čim bi se dalo čak i živjeti), ali ne. Oni paket odjednom preko noći smanje na petinu a brzinu throtlaju na one koje su bile prije 15 godina. Nema šta, apsolutna debilana i potpuno siguran gubit korisnika dok shvate kakvo je to sada sranje.

 

Potpisujem. Nisam neki torrent downloader koji nabija promet i troši terabajte prometa. Uobičajeni sam korisnik s obitelji u kojoj su svi na ovaj ili onaj način na netu i troše promet na razne stvari (streaming, downloading, gaming, surfing...) I prije proljetnog lockdowna smo imali potrošnju 200-250 GB mjesečno. No, od kada supruga i ja radimo poso od kuće i vezani smo na cloud servise i ostalo, promet nam se dignuo za duplo pa je sada 400-500GB uz identičnu "privatnu" potrošnju. Uz sve video konferencije i cloud upotrebu nekakve bandwithovi od 2 Mbps su, da ne upotrijebim neku grublju riječ - smiješni.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...

Šta throtlanje prometa na Netflixu? Hoćeš reći da se na VIP-u (A1) throtla brzina kada gledam Netflix ili?

 Kod mojih doma throttlaju Netflix, Twitch i IPTV.

 

Nijedno od navedenog gore se ne da gledat bez VPN-a (konstantno bufferanje).

 

Razumio bih za IPTV da throttlaju jer nije legalno, al za twitch i netflix nema opravdanja.

 

Tehnička podrška je rekla da izvadim karticu van iz rutera i stavim natrag 

 

Nakon što to nije pomoglo, rekli su da idem u A1 centar po novu karticu...

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Koristim twitch i netflix, netlix ide 4k a twitch normalno na 1080p. Nikakvog stekanja kod mene. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
14 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav svima,evo namjeravam uzeti A1 fiksni internet i televiziju.Vidim da nude prvih godinu 179kn pa onda 269kn mjesecno.Zivim u Splitu i mozete li mi reci kakva su vasa iskustva sa ovom uslugom.Jel internet bas neogranicen ili spustaju brzinu nakon odredenog broja gigabajta.Jel se isplati posto mi je tcom preskup a  brzine su premale

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 13:10 (alexspalato).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
alexspalato kaže...

Pozdrav svima,evo namjeravam uzeti A1 fiksni internet i televiziju.Vidim da nude prvih godinu 179kn pa onda 269kn mjesecno.Zivim u Splitu i mozete li mi reci kakva su vasa iskustva sa ovom uslugom.Jel internet bas neogranicen ili spustaju brzinu nakon odredenog broja gigabajta.Jel se isplati posto mi je tcom preskup a  brzine su premale

 Bojim se da si u krivoj temi. ;) Ovo je tema siključivo za novu uslugu A1 Flatbox DUO (nije fiksni nego mobilni internet)

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
evo jos jednom da se ponovim jer sam prvi poceo pisati o throttlanju... netflix savršeno radi tamo do nekih 17 18, ide 4k i meni povuce 20 mbps, to mozete viditi tako da stisnete tipku info na daljinskom ili ono slovo I zavisi od proizvodaca do proizvodaca....e sad....kad pocne 18:00 i tamo do 23:00 stream ide najviše u 1.7 mbps tak nest, sto mi pokazuje da je 720p i cesto se prebacuje izmedu 480 i 720p...takoder u terminu od 18:00 do 23:00 imam problem sa pingom u codu warzonu, bude 58 ping pa skoci na 150 pa se vrati na 58 i tak cesto....evo to je sve sto sam dosad skontao....znaci usluga je super do 18 sati.... vpn pomaze kod netflixa da se dobije 4k, ali vpn ne pomaze da se dobije stabilniji ping, nazalost ping je bio stabilniji kod tele2 iako je bila manja brzina kod tele2
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...

 Što mislite, hoće A1 zadržati uslugu ovkakva kakva je kad im dođe sad masa ljudi s Tele2 ili će se ponijeti kao ovi pederi ubrzo?

 Uvijek mogu ograničiti brzinu prema nekim servisima, što jedan forumaš potvrđuje. A1 poput svih ostalih nadzire rad svoje mreže, tako da se nemojte čuditi ograničenjima, ako ih bude. Jer mobilna mreža nije zamjerna za fiksnu mrežu, premda se flatbox vodi pod fiksnom uslugom.

Marko :D kaže...

To najlakše možeš saznati iz uvjeta usluge. Ako im uvjeti daju mogućnost promijene usluge u bilo kojem trentku, nije isključeno...

 Svaki operater to ima.

 

Za flatbox:

17. A1 zadržava pravo izmjene ovih Uvjeta korištenja, o čemu će korisnici biti obaviješteni putem web stranice www.A1.hr.

 

Grof-LZS kaže...
Tim više što je Tele2 promjena takva da su morali omogućiti raskidanje ugovora bez penala. Sve to upućuje da je broj nas koji koristimo više od 200GB mjesečno zapravo relativno mali.

 

 Moguće. To znači da su neki stvarno pretjerivali.

itomic009 kaže...
 Nema šta, apsolutna debilana i potpuno siguran gubit korisnika dok shvate kakvo je to sada sranje.

 Puca im prsluk. Sjećam se da sam gledao podatke HAKOM-a (Web HAKOM-a, pa pod "e-Tržište" s lijeve strane) i da je ove godine od Q1 do Q2 operatera za mobilne usluge promijenilo oko 32 000 ljudi, a u fiksnoj mreži oko 30 000 ljudi. Ništa strašno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 18:08 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ma informacija mu je netocna. Meni netflix radi na 4K cijelo vrijeme. To je neki interni problem kod njega. Sada sam izvrsio network test na Netflixu (na tv aplikaciji), nakon testa: Connection speed: 34.35 Mbps. Trenutno spojeni i u koristenju: TV, dva moba i PC.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 18:48 (deepshitcro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...

 Pa i nije baš da im ne "puca prsluk" jer znam neke stvari vezane za ex Tele2 i nije baš da im je svejedno. Nitko ne želi gubiti usere. No, kakva god da je ovo politika i cilj, oni su odlučili prihvatiti ovo brukanje i gubitke nekih usera (a bit će i poslovnih) jer misle da će više profitirati s tim što im je već cilj s ovime. Kako god, jadno je to za 21. stoljeće, jadno moj kolega.

8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne mogu naći na ovom mrtvom Hisense TV koji je stream aktivan ali speedtest unutar app pokazuje 42mbit. Spojeni su tv i 4 mobitela.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
itomic009 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Pa i nije baš da im ne "puca prsluk" jer znam neke stvari vezane za ex Tele2 i nije baš da im je svejedno. Nitko ne želi gubiti usere. No, kakva god da je ovo politika i cilj, oni su odlučili prihvatiti ovo brukanje i gubitke nekih usera (a bit će i poslovnih) jer misle da će više profitirati s tim što im je već cilj s ovime. Kako god, jadno je to za 21. stoljeće, jadno moj kolega.

Mene je razveselio dan kada sam mogao prenijeti broj s jedne mobilne mreže na drugu. Mislim da sam time rekao sve.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Ma informacija mu je netocna. Meni netflix radi na 4K cijelo vrijeme. To je neki interni problem kod njega. Sada sam izvrsio network test na Netflixu (na tv aplikaciji), nakon testa: Connection speed: 34.35 Mbps. Trenutno spojeni i u koristenju: TV, dva moba i PC.

 Neka proba riješiti problem, mada može biti svašta u pitanju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice