A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.881
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

meni je žicom spojeno i nema ucinka....ugl je to ovako preko dana savršeno radi 4k netflix, dođe 18:00 i tamo do 23:00 jedva dobijem 2 mbps pa mi slika bude u 720p najviše(dok speedtest ide bez problema i preko 50 mbps)....dosad me nije zezao ping al evo jucer i ping je znao skakat malo malo pa 150 pa se spusti na 50

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 14:02 (dado16).
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
blackeagle29 kaže...
Jel ima tko problem s pingom? U igrama mi zna stekati, probao neki pingtest i svakih par sekundi mi skoci ping na 150+ i spusti se ispod 100 i tak cijeli dan.

Da, meni je tako bilo. Vanjske antene pomažu malo.

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Probao sam pingati ruter kroz cmd (ping 192.168.0.1 -t) i svakih 10-20 pinganja mi skace ping na 300+, a vecina ostalih ocitanja je 1-2ms, ako se ne varam, to se nebi trebalo dogadati?
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
to bi bilo nesto do routera...slican sam problem imao sa iskonovim routerom
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne bi smjelo, kod mene je cijelo vrijeme <1 ms. Jel si spojen žicom ili wifi-em?

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
uspio sam riješit problem sa pingom, forsirao sam da mi je band 20 kao glavni + band 1 da bude 2CA, i nema više dropanja, na band 3 i band 1 zna dropat pa su ocito ti bandovi optereceni nemam pojma
battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam primijetio na LG TV da je WiFi totalno loš nakon update-a FW ( očigledno su nešto "zbrljavili " ) . Prije toga je WiFi radio super sad je brzina mizerna čak i radio stanice štekaju kad ih pustim. Preko žice radi sve super.
Mijenjao sam i routere i wifi kanale i ništa ne pomaže .
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Lil Dice kaže...

Ne bi smjelo, kod mene je cijelo vrijeme <1 ms. Jel si spojen žicom ili wifi-em?

 Ruter je na tavanu, spustio sam kabel i stavio dlink repeater na koji se spajam preko wifi, mislio danas probati spojiti komp na taj kabel ali danas radi normalno, većina pingova na ruter je 2-3ms, povremeno se dogodi koji malo veći (20-30ms, odprilike 2-3 puta od 50)... Vidjeti ću kak će biti idućih dana, ali jel moguće da je bio neki update rutera, jel moguće kak to vidjeti?

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dragi ljudi, molim vas (A1 kao da ne želi odgovarati na mailove):

https://forum.bug.hr/forum/post/internet/pojacivac-mobilnog-signala/6235255.aspx

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nije se updejtao osim ako je još bio na onoj prvoj verziji s kojom je došao, poslije nje ima jedan update i to je B04. Ali veća je vjerojatnost da ti taj ping do routera skače zbog bežičnog spajanja. Idealno bi bilo spojiti komp kabelom direkt u router.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
tonchy kaže...

Dragi ljudi, molim vas (A1 kao da ne želi odgovarati na mailove):

https://forum.bug.hr/forum/post/internet/pojacivac-mobilnog-signala/6235255.aspx

Odgovore na sva svoja pitanja imaš u navedenoj temi. 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolege, ako je netko zainteresiran za kupovinu routera Huawei B715, prodao bih svojega, pa može na PM.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ti trazis iste pare za rabljeno ko za novo :facepalm:

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Ti trazis iste pare za rabljeno ko za novo :facepalm:

 Pa, ovak na prvu, čini se da imaš pravo, ali;

Dostupan je odmah, praktično isti dan

Nema nikakve razlike u performansama kod ovog u u odnosu na novi

brzine koje postižem su za mene i više nego zadovoljavajuće, ruter je stvarno zvijer i ne mislim ga dati u "bescjenje"!

i najbitnije; Tko je rekao da je to zadnja cijena?

 

Ne treba se sad otvoriti rasprava kolko vrijedi pola godine star B715, samo je bila namjera dati info, ako netko možda treba...

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Slabi su ti argumenti, na internetu se uzme i za par dana stize. Mislim da svatko moze pricekat tih par dana, jer eto ni jedan operater ne nudi samo sim karticu u tim "flat" tarifama pa nije da nemas pristup internetu istog trena. Razlike u performansama nemi ni kod auta, ali jbg kume, rabljeno je rabljeno i vjv da ce nesto otic prije nego na novom postoji pa tako i s tim ruterom, garancija ce takodjer prije istec.
Ti svakako imas pravo stavit cijenu koja tebi odgovara, no eto ja jos nikog ne znam da je prodavao nesto rabljeno po istoj cijeni ko novo iz ducana.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 11:13 (Kurvenrojber).
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima li ova neograničena mobilna tarifa Savršena  kod A1  kakav mjesečni limit u  podatkovnon prometu u GB i aktivaciju novih GB  sa SMS om kao kod Tele2 .

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
100gb po punoj brzini, nakon toga spusta.
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
jpantalon kaže...
100gb po punoj brzini, nakon toga spusta.

 

Pa to je gnjurac od ovce  za 189 čuna /mj

a na koju brzinu spušta nakon 100 GB  ... su

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

Ima li ova neograničena mobilna tarifa Savršena  kod A1  kakav mjesečni limit u  podatkovnon prometu u GB i aktivaciju novih GB  sa SMS om kao kod Tele2 .

 

 Kod A1 je do 1T prometa po maksimalnoj brzini (ovisno o LTE/4G signalu dostupnom na vašoj lokaciji).

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
MUĆAK kaže...

Ima li ova neograničena mobilna tarifa Savršena  kod A1  kakav mjesečni limit u  podatkovnon prometu u GB i aktivaciju novih GB  sa SMS om kao kod Tele2 .

 

 Kod A1 je do 1T prometa po maksimalnoj brzini (ovisno o LTE/4G signalu dostupnom na vašoj lokaciji).

 

 

Sad mi ništa nije jasno ovaj  post ispred mog piše da je 100 GB limit a onda smanjuju brzinu na niže , što je sad točno .

Kupio sam SIM od A1 da testiram  signal i

DOW/UPL.  na svojoj lokaciji  a  bazna stanica je iznad moje zgrade 500 m  zračne linije i to sva tri operatera u trokutu od 20 m jedan od drugog .

I na toj lokaciji ja kod Tele2 imam max. 20 mbps .

7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
1T je točan odgovor 👍
dododomba
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

 

 

Sad mi ništa nije jasno....

 Jednostavno, uživaj i surfaj. Imat ćeš maksimalnu 4G/LTE brzinu koja je dostupna na tvojoj lokaciji a kada potrošiš promet od 1TERABAJTA (a sumnjam da ćeš sve potrošiti) onda ti brzina pada

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 19:14 (Gale92).
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne, on ne pita za flatbox uopce, iako mi nije jasno kog boga onda to pita u temi od flatboxa. Kolko ja vidim on je pito za savršenu tarifu, kolko tam imaš gb nzn, al sumnjam da je 1tb.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Halthior  Dobro si shvatio što se tiče signala. Da taj toranj eNB ID 2131 je najbolji ima 4CA e sada ovisi koliko je udaljen od tvoje lokacije i kakav je teren prema njemu od tebe. Evo SKRIPTA koju staviš u preglednik i imaš sve parametre i možeš mijenjati frekvencije i agregacije na B535. Pa staviš prtscr da vidim signale i toranj na koji se spaja kada budeš u mogučnosti tj kad se preseliš. Uključiš cellmapper app kad se seliš i ideš u to područje neka osvježi podatke tornjeva i možda nađe koji novi samo napravi upload bodova.

 

Evo napokon sam uhvatio malo više vremena pa prčkao i micao router okolo po stanu.
Od početnih cca 20/20 do sada oko 40-ak DL i 10 UL mi je ok... Još moram shvatiti kako da osposobim TP Link range extender router, kao spojen je i u Huawei routeru ga vidim, ali kad se spojim na njega nema interneta...

Ovo su mi parametri konekcije, prema onom kalkulatoru na cellmapperu bih trebao imati puno veće brzine, tako da mi nije jasno da li sam nešto propustio. Spaja me na ovaj eNB ID 2250 kada aktiviram sve bandove. Moja lokacija je označena crvenim kvadratićem:

https://www.screencast.com/t/98ecSKsZrSOU

https://www.screencast.com/t/CnWt3GHx

 

https://www.screencast.com/t/kJacHh54M

 

 

 

 

Što misliš, da li je moguće dobiti veću brzinu downloada od toga?

 

EDIT: Ne znam zašto, ali ne mogu staviti screenshote, baca mi server error stalno.

 

Evo parametara copy paste:

Network: A1 HR
MCC-MNC: 219-10
TAC: 204
CellId: 576002
eNB Id: 2250 (sector 2)
UL: 1764.9 MHhz (band 3)
DL: 1859.9 MHhz (band 3)
Session: 0j 1h 43m

 

RSSI mi je oko -67 dBm stalno, ide gore do -72 najviše.
RSRP je na -96 dBm, ide do -99.


Speed test:
https://www.speedtest.net/result/10351894622.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:22 (Halthior).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Halthior  Dobro si shvatio što se tiče signala. Da taj toranj eNB ID 2131 je najbolji ima 4CA e sada ovisi koliko je udaljen od tvoje lokacije i kakav je teren prema njemu od tebe. Evo SKRIPTA koju staviš u preglednik i imaš sve parametre i možeš mijenjati frekvencije i agregacije na B535. Pa staviš prtscr da vidim signale i toranj na koji se spaja kada budeš u mogučnosti tj kad se preseliš. Uključiš cellmapper app kad se seliš i ideš u to područje neka osvježi podatke tornjeva i možda nađe koji novi samo napravi upload bodova.

 

EDIT: Nešto mi je zaštekalo pa sam dvaput stavio isti komentar...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:04 (Halthior).
13 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, ima li vas na forumu da koristite ovu specifičnu uslugu (A1-FLATBOX DUO 1TB), a da se nalazite u Velikoj Gorici ili okolici? Iz Gradića sam, te se planiram čim prije prebaciti s tele2 pokućnog na A1 pokućni, pa me zanima kakvi su vam signali i jeste li zadovoljni uslugom. Osobno su mi signali na tele2 odlični, preko dana ne idu ispod 30, koliko bi mi na A1 bilo sasvim dovoljno, a po noći se zna popeti i do 80, 90 Mbps, ali problem je što više nemam 1000GB kod tele2, nego samo 200GB po max brzini, što je za mene osobno premalo. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko_95 kaže...

Pozdrav, ima li vas na forumu da koristite ovu specifičnu uslugu (A1-FLATBOX DUO 1TB), a da se nalazite u Velikoj Gorici ili okolici? Iz Gradića sam, te se planiram čim prije prebaciti s tele2 pokućnog na A1 pokućni, pa me zanima kakvi su vam signali i jeste li zadovoljni uslugom. Osobno su mi signali na tele2 odlični, preko dana ne idu ispod 30, koliko bi mi na A1 bilo sasvim dovoljno, a po noći se zna popeti i do 80, 90 Mbps, ali problem je što više nemam 1000GB kod tele2, nego samo 200GB po max brzini, što je za mene osobno premalo. Hvala!

 

Ako imaš mobitel koji je na A1 mreži izmjeri speed test i to će ti biti pokazatelj brzine koju tamo možeš dobiti.

12 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Da kada bi se spojio na pravi toranj ima u tvojoj blizini toranj sa 4CA eNB ID 2131

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Da kada bi se spojio na pravi toranj ima u tvojoj blizini toranj sa 4CA eNB ID 2131

 

Kako da odaberem toranj na koji sam spojen?

12 godina
online
A1 - Flatbox DUO 1TB

Javis se u PM popodne

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice