Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Koristim balansiranu vezu cdp-integrirac. Sam princip balansirane veze je da poništi šumove koji zagade signal, ali to bi trebalo doći do izražaja pri duljim vezama. Ovako na metar duljine interkonekta kao što je kod mene jedino što sam primijetio je veća glasnoća u odnosu na rca vezu što je i logično.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ima cak nekad smisla i ako je sami input balansiran, za razbit gnd loop, konektori i naj jeftiniji su 3 klase iznad najboljih rca, da ne spominjem najbolji konektor za kabel na svitu opcenito za audio da kosta 5 eura - nc3 neutrik, a ekvivalent za pcb oko 1 eura.

oprema s balansiranim ulazima je cesto profi namjene pa ne pati od namjernih bojanja zvuka i slicnih "hifi" trikova.

preamp u ampu ako je slozen kako treba nebi treba bit glasniji xlr.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 8:42 (dabar_solta_V2).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Koliko sam shvatio balansirani ustroj, izvor šalje kroz dva vodiča dva signala s tim da je drugi obrnutog polariteta. Ta dva signala na svom putu kupe šumove koji su, naravno, istog polariteta. Dolaskom u primatelja drugom signalu, znači i pripadajućem šumu, se obrće polaritet i sad imamo dva usklađena izvorna signala dok su šumovi obrnutog polariteta i time se poništavaju. Povećana glasnoća je od dva signala koji zajedno dolaze u primatelja za razliku od jednog signala kod rca nebalansirane veze.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.

Kod nekih veza/ustroja balansirana veza može biti glasnija, a kod nekih ista kao i sa RCA.

 

Za moj DAC (R2R ustroj) proizvođać preporučuje balansiranu vezu radi malo kvalitetnijeg zvuka.

 

Je balansiran veza manje prijemčiva na smetnje i manje osjetliva na kvalitetu vodića/konektora.

 

Ali npr. AES/EBU veza (jednostruka; jedan kabel, balansirana) kojom spajam SPDIF konverter na DAC ipak daje najbolje rezultate sa srebrnim kabelom i sa kvalitetnijim Neutrik konektorima, od npr. bakrenog Mogami, ili mojeg starog DIY.

 
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
povecana glasnoca je cisto zbog drukcije slozenog preampa, u tom slucaju s jednom konekcijom ili imas preslab signal na izlazu iz ampa ili s drugom prejak, ugl ako je dobro slozeno nema bitne razlike u glasnoci i s obe konekcije imas istu glasnocu na samim zvucnicima.

balansirani receiver sa se izvorom ne gubi puno common mode karakteristike, samo je signal na jednoj zici a sum je opet na obe.

najlakse je balansirane ulaze izlaze zamislit ko trafo, kako su i poceli, samo su ekvivalent slozen elektronicki sad.

analogni brka digital i analog zbog istog konektora, juzina je jos, nije isti kabel iako je isti konektor. isti princip ko xlr na audio i xlr na dmx, isti konektor drugi kabel.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 10:00 (dabar_solta_V2).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

A dobro, spomenuo je da je veza spdf konverter na dac pa onda mora bit digitalni signal. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hitachi HMA 9500 MKII izlaz na drugim zvučnicima  - Osvrt !

 

Išao sam rano spavati, tako da sam već u 5:30 spojio gore navedeno izlazno pojačalo na Elac FS 209.2 zvučnike.

Ostale komponente su iste kao i u prethodnom Osvrtu, jedino je ovdje u igri srebrni Sumić Overture zvučnički kabel.

 

I kako to zvuči ?

 

Također vrlo dobro, da ne opisujem sada opet sve parametre zvuka, koji su zapravo vrlo slični.

 

Dakako, razlika je u karaktetu zvuka zvučnika (i malo zv. kabela).
Na Elacima to zvuči možda sa malo prezentnijim visokotnskim dijelom spektra (hebiga, JET 3 ribon visokotonc radi svoje).

 

Srednjetonski dio je sličan, na Vanderteenu možda malo "žešći" (nikako naporan), a na Elacima je to malkice "svilenkastije", malo samo naglašenije ("raskošno" ?), ali opet vrlo detaljno i rezolutno.

 

Bas je na Vandersteen malo čvršći i kraći (osobno preferiram takav), a kod Elaca malo dublji u prezentaciji.


Vandersteen (7 Ohma, 86 dB) nije klasični BR već ima pasivni radijator driver, što po meni ipak nije isto kao Bass Reflex usrtroj.
Elac (4 Ohma, 89 dB) je BR s jednim otvorom iza, dole i zato je tu bas malkice samo "opušteniji" i dublji.

Elac je zbog niže impedancije (pustimo sad osjetljivost) ipak malo zahtijevniji za pogon.
Ali zanimljivo, ipak ga na istom preampu (glede Vandersteena) ne treba nešto poglasniti, kao što je to bilo sa ona dva Sansui Alpha 907kx i 607 MOS Premiium integrirca.

 

Netko bi rekao da je Vandersteen pogodniji za Rock i žešći POP (za klasiku je sasvim ok), a Elac više za Jazz, Blues i opet za klasiku.

Ali to su osobne preferencije.

 

Zaključno, Hitachi je odličan izlaz !
Daš mu kvalitetan izvor i preamp, kvalitetne kabele i on te nagradi vrlo dobrim zvukom.

 

LP svima !

 
5 3 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

analogni brka digital i analog zbog istog konektora, juzina je jos, nije isti kabel iako je isti konektor. isti princip ko xlr na audio i xlr na dmx, isti konektor drugi kabel.

 
Pa naravno da je digitalni signal u igri, kad je to tek iza Transporta, a prije DAC-a !
Pa nisam valjda i to trebao crtati/spomenuti.

AES/EBU je zvučno bolja veza od obje SPDIF veze (Coax, Optika).

 

Ali to se kosi sa nekim uvjerenjima da kod digitalnih signala kabeli nemaju nikakav utjecaj na zvuk !

Malo morgen......

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
spomenu je da ima razlike u zvuku a usporedjuje kabel radjen za analogni signal, s kabelom za aes, nema veze sta kabel ima iste xlr konektore nemoze se koristit isti kabel za analog i za digitalu, bez obzira sta je "audio grade".
truba od posta ako cemo iskreno.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Opet ti šumom.....

Pa, to je strogo namjenski kabel za AES/EBU konekciju (glede specifikacija).

 

Spomnut je samo u kontekstu toga, gdje si ti spomenuo da kod XLR kabela nema neke veze kvaliteta vodiča i kvaliteta konektora.

 

A ima !
I kod digitalnog signala.

 

A kod anlognih XLR interkonekata ima to još veći utjecaj.

 

Samo treba imati volju i  takav sustav i izbor par kabela da se to može poslušati i usporediti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 12:20 (analogni).
 
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

To su "zamke" za znatiželjne.

 

To je ukras....uglavnom.

Mada bi (uvjetno samo) kugle mogle biti i Helmholtzov rezonator, jer ispod imaju rupu i 3/4 su šuplje.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Helmholtzov_rezonator

 

Svakakve slične naprave postoje:

https://www.theabsolutesound.com/articles/supertrax-a-newly-patented-radial-dispersion-system/?fbclid=IwAR1XyoCmC_zD2uxLzz1cFuww8l-Zho3x0UXiiA-LK3fEP2gB_2tXr2HIoVk

 

A oni artefakti od bronce su zajedno teški 5 kg, i isto im je prvenstvena svrha ukras.
A na poklopcu komponente (zbog težine) mogu poslužiti i kao (kao) neki rigidniji utezi za smanjenje vibracija.


Cijevne amplifikacije imaju klasične trafoe koji ipak malo vibriraju.

I cijevi emitiraju mini vibracije, pa zto za njih postoje gumeni prstenovi i sl....

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 12:52 (analogni).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Onda razmisli o Schiit Asgardu.

 Zaboravio pitati,  netko u HR prodaje Schiit  ili moram iz vana uzimati ako se odlučim ?

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
Master Mariner kaže...

Onda razmisli o Schiit Asgardu.

 Zaboravio pitati,  netko u HR prodaje Schiit  ili moram iz vana uzimati ako se odlučim ?

 Mislim da nema u Hrvatskoj distributer. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Trebalo bi na forumu biti malo više rasprava o komponentama, zvučnicima i sl.

A ne vaditi stvari iz konteksta i stvarati lošu atmosferu.

 

Kada netko da neki Osvrt o komponentama koje je slušao, premalo je pitanja o njima i takvima, sličnima.

A bilo je i onih uređaja koji nemaju cijenu bubrega.

 

Danas ću vjerojatno započeti testiranje još jednog amplifikacijskog uređaja.
Ako dođe kolega isprobat ćemo jedan brandirani strujni kabel početne game.

 

 

Ne znam da li ima smisla o tome pisati neki Osvrt......

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 16:11 (analogni).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Evpo čovjek vrlo promišeljno govori o sukobu koji se vodi zadnjih par dana malo intenzivnije, obavezno svi pogledati, mnogi će se prepoznati u pojedinim ulogama, ali ono 100% opisuje situaciju na forumu, neka vas naslov ne zavara :) 

Možda malo smiri tenzije kad netko sastrane da pogled na situaciju:

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Hitachi HMA 9500 MKII izlaz na drugim zvučnicima  - Osvrt !

 

Išao sam rano spavati, tako da sam već u 5:30 spojio gore navedeno izlazno pojačalo na Elac FS 209.2 zvučnike.

Ostale komponente su iste kao i u prethodnom Osvrtu, jedino je ovdje u igri srebrni Sumić Overture zvučnički kabel.

 

I kako to zvuči ?

 

Također vrlo dobro, da ne opisujem sada opet sve parametre zvuka, koji su zapravo vrlo slični.

 

Dakako, razlika je u karaktetu zvuka zvučnika (i malo zv. kabela).
Na Elacima to zvuči možda sa malo prezentnijim visokotnskim dijelom spektra (hebiga, JET 3 ribon visokotonc radi svoje).

 

Srednjetonski dio je sličan, na Vanderteenu možda malo "žešći" (nikako naporan), a na Elacima je to malkice "svilenkastije", malo samo naglašenije ("raskošno" ?), ali opet vrlo detaljno i rezolutno.

 

Bas je na Vandersteen malo čvršći i kraći (osobno preferiram takav), a kod Elaca malo dublji u prezentaciji.


Vandersteen (7 Ohma, 86 dB) nije klasični BR već ima pasivni radijator driver, što po meni ipak nije isto kao Bass Reflex usrtroj.
Elac (4 Ohma, 89 dB) je BR s jednim otvorom iza, dole i zato je tu bas malkice samo "opušteniji" i dublji.

Elac je zbog niže impedancije (pustimo sad osjetljivost) ipak malo zahtijevniji za pogon.
Ali zanimljivo, ipak ga na istom preampu (glede Vandersteena) ne treba nešto poglasniti, kao što je to bilo sa ona dva Sansui Alpha 907kx i 607 MOS Premiium integrirca.

 

Netko bi rekao da je Vandersteen pogodniji za Rock i žešći POP (za klasiku je sasvim ok), a Elac više za Jazz, Blues i opet za klasiku.

Ali to su osobne preferencije.

 

Zaključno, Hitachi je odličan izlaz !
Daš mu kvalitetan izvor i preamp, kvalitetne kabele i on te nagradi vrlo dobrim zvukom.

 

LP svima !

 

Vidimo da se na testovima vrti mjuza preko TV-a, sta je izvor tj. kako ide put izvor->zvcnici?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, pisalo je na onim opširnijim Osvrtima, ali da ponovim:

 

Transport je PC Lenovo

Glazbeni Player je Roon

USB kabel je Sumić Audio Black Hole

DAC je Musician Draco (R2R ustroj) (C.E.C je na posudbi)

Interkonekt; DAC preamp je Supra XLR (ili Audio Note Lexus RCA)

Preamp je Audio Note M2 Phono (a sad je upravo stavljen jedan fini SS)

Interkonekt; preamp/Izlaz je Sumić Ultra 3 RCA

Strujni kabeli su moji DIY Cotton SC bakreni

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 17:55 (analogni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...

Evpo čovjek vrlo promišeljno govori o sukobu koji se vodi zadnjih par dana malo intenzivnije, obavezno svi pogledati, mnogi će se prepoznati u pojedinim ulogama, ali ono 100% opisuje situaciju na forumu, neka vas naslov ne zavara :) 

Možda malo smiri tenzije kad netko sastrane da pogled na situaciju:

 

 Čini mi se da su i danas neki postovi izbrisani. Naime, sinoć sam prijavio adminu da su neki članovi ( dvoje njih ) otišli predaleko u otvorenom i degutantnom vrijeđanju drugih. To sam zatim odmah i objavio u postu da se zna ali je admin promptno reagirao i izbrisao zadnje dvije stranice te poslao upozorenje tako da vjerujem da to nisu svi vidjeli.

Dajte ljudi, ako je neko jalan, iskompleksiran ili ima neki teži period u životu neka to proba zadržati u sebi a ne da prosipa uvrede po forumu. Normalno da nemamo  svi ista mišljenja ali možemo diskutirati kao odrasli ljudi. Hifi nam je većini ipak hobi u kojem volimo uživati i svaka razmjena iskustva i mišljenja nam dobro dođe.

Ja sam prije imao namjeru objaviti jedan osvrt/mini recenziju na uređaje u svome sustavu ali sam odustao baš zbog takvih stvari. 

Svako dobro svima.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
Master Mariner kaže...

Onda razmisli o Schiit Asgardu.

 Zaboravio pitati,  netko u HR prodaje Schiit  ili moram iz vana uzimati ako se odlučim ?

 Mi nemamo distributera pa sam Asgarda naručio iz Italije

 

https://www.proaudioitalia.it/schiit

 

... jer sam dobio povoljniju ponudu od one koje su mi dali

 

https://www.schiit-europe.com/

 

Naravno, prvo sam malo pregovarao preko maila.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:16 (Master Mariner).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Trebalo bi na forumu biti malo više rasprava o komponentama, zvučnicima i sl.

A ne vaditi stvari iz konteksta i stvarati lošu atmosferu.

 

Kada netko da neki Osvrt o komponentama koje je slušao, premalo je pitanja o njima i takvima, sličnima.

A bilo je i onih uređaja koji nemaju cijenu bubrega.

 

Danas ću vjerojatno započeti testiranje još jednog amplifikacijskog uređaja.
Ako dođe kolega isprobat ćemo jedan brandirani strujni kabel početne game.

 

 

Ne znam da li ima smisla o tome pisati neki Osvrt......

 

 

 

 

 Naravno da ima smisla. I objavit ćeš osvrt... nemoj za.ebavat. Bit će mi zanimljiv taj strujni kabel jer je puno kontroverzi oko toga.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
Pixel kaže...

Evpo čovjek vrlo promišeljno govori o sukobu koji se vodi zadnjih par dana malo intenzivnije, obavezno svi pogledati, mnogi će se prepoznati u pojedinim ulogama, ali ono 100% opisuje situaciju na forumu, neka vas naslov ne zavara :) 

Možda malo smiri tenzije kad netko sastrane da pogled na situaciju:

 

 Čini mi se da su i danas neki postovi izbrisani. Naime, sinoć sam prijavio adminu da su neki članovi ( dvoje njih ) otišli predaleko u otvorenom i degutantnom vrijeđanju drugih. To sam zatim odmah i objavio u postu da se zna ali je admin promptno reagirao i izbrisao zadnje dvije stranice te poslao upozorenje tako da vjerujem da to nisu svi vidjeli.

Dajte ljudi, ako je neko jalan, iskompleksiran ili ima neki teži period u životu neka to proba zadržati u sebi a ne da prosipa uvrede po forumu. Normalno da nemamo  svi ista mišljenja ali možemo diskutirati kao odrasli ljudi. Hifi nam je većini ipak hobi u kojem volimo uživati i svaka razmjena iskustva i mišljenja nam dobro dođe.

Ja sam prije imao namjeru objaviti jedan osvrt/mini recenziju na uređaje u svome sustavu ali sam odustao baš zbog takvih stvari. 

Svako dobro svima.

Ne kužim što okolišaš, prijavio si mene.

Evo ja tebi sugeriram da ljudima ne govoriš da ne pripadaju u nekom hobiju kao što si meni napisao da sam zalutao u audiofilske vode.

Probaj si zamisliti da nekome u živo govoriš da se makne i da negdje ne pripada jer ne dijeli tvoje stavove. Moja reakcija je zapravo bila vrlo suzdržana s obzirom na to kako bi reagirao u živo.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Ja sam prije imao namjeru objaviti jedan osvrt/mini recenziju na uređaje u svome sustavu ali sam odustao baš zbog takvih stvari. 

Svako dobro svima.

 Ja bih volio da objaviš osvrt bez obzira na ove padobrance. Ima nas koji ćemo ga od gušta pročitati, a ako netko reagira idiotski onda jednostavno Ignore.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

nema kontroverzi oko strujnih kabela, nego oko nacina testiranja :D

-farabuto zašto nebi napravi mini recenziju?

mislim se vec neko vrime napravit mjerenje i "recenziju" grundig zvucnika od neke mikro linije stare bar 20 godina, klasa ultra jeftino.
nisam to do sad napravi iz razloga sta vec vidim komentare kako muljam bezveze jer to ne može valjat jer je jeftino, od ljudi koji inace izjavljuju kako nemoš sudit ako ne cujes nesto.

 

ajde objavi ti pa cu i ja ali amo se dogovoritt da necemo pretjerat s kritikama, naravno isto tako da necemo pretjerat s realno nebitnim epitetima i brojevima, ono osnovno sirovo bitno samo? može?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:33 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...
farabuto kaže...

Ja sam prije imao namjeru objaviti jedan osvrt/mini recenziju na uređaje u svome sustavu ali sam odustao baš zbog takvih stvari. 

Svako dobro svima.

 Ja bih volio da objaviš osvrt bez obzira na ove padobrance. Ima nas koji ćemo ga od gušta pročitati, a ako netko reagira idiotski onda jednostavno Ignore.

 Frajeru koliko meni piše godina da sam na forumu, a koliko isto to piše za tebe ili analnogno? Lol padobranci.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
nema kontroverzi oko strujnih kabela, nego oko nacina testiranja :D

-farabuto zašto nebi napravi mini recenziju?

 A kako želiš da ga testiram ?

Sa Blind ABX testom  ?

 

Tako ću spoznati da (možda) drugačije zvuči.

Za pravi zvučni doseg je potrebno dugotrajnije slušanje.

 

U ovom slučaju, na dva sustava.

I na raznim uređajima:

Traansport, DAC, preamp, izlaz...

 

Ako tu ne spoznam da li bolje/lošije zvuči od nekog sadašnjeg strujaša, motam kabele, gasim internet i idem brati visibabe....

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:49 (analogni).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

E sad ću ti reći da sam 15 godina na forumu, od samih početaka, ali to je nebitno. Zna se na što sam mislio što se padobranstva tiče. Sve je započelo  kad je pojedinac počeo vrijeđati kolegu zbog osigurača. Da li je to okay? Zar se jednostavno ne može reći ne vjerujem u to kao što sam i ja rekao. 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

nema kontroverzi oko strujnih kabela, nego oko nacina testiranja :D

-farabuto zašto nebi napravi mini recenziju?

mislim se vec neko vrime napravit mjerenje i "recenziju" grundig zvucnika od neke mikro linije stare bar 20 godina, klasa ultra jeftino.
nisam to do sad napravi iz razloga sta vec vidim komentare kako muljam bezveze jer to ne može valjat jer je jeftino, od ljudi koji inace izjavljuju kako nemoš sudit ako ne cujes nesto.

 

ajde objavi ti pa cu i ja ali amo se dogovoritt da necemo pretjerat s kritikama, naravno isto tako da necemo pretjerat s realno nebitnim epitetima i brojevima, ono osnovno sirovo bitno samo? može?

 Nikad nisam imao poseban strujni kabel pa me zanimaju iskustva jer neki kažu da to ne znači ništa, a drugi poput mog prijatelja su nazočili prezentaciji na TooLoudu 2022. i kaže da je razlika bila jako primjetna s napomenom da se radilo o kabelu od nekoliko tisuća eura, možda i deset.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 A kako želiš da ga testiram ?

Sa Blind ABX testom  ?

 

Tako ću spoznati da (možda) drugačije zvuči.

Za pravi zvučni doseg je potrebno dugotrajnije slušanje.

 

U ovom slučaju, na dva sustava.

I na raznim uređajima:

Traansport, DAC, preamp, izlaz...

 

Ako tu ne spoznaš da li bolje/lošije zvuči od nekog sadašnjeg strujaša, motaj kabele, gasi internet i ideš brati visibabe....

 blind test je super, ako imaš volje i vremena.

 

osobno da testiram strujni kabel to bi radi u uvjetima di bi taj kabel po teoriji moga prestavljat problem.
npr: na ultra velikim snagama, na visokim pulsnim strujama, a da bi izbjega "šporkavanje" rezultata to bi napravi s svojim izvorom napajanja koji je stabilan a ne na nepoznatom napajanju(mreža, ni tocan napon neznamo), i u jednakim uvjetima ostalim tako da ne mjenjam uz kabel još nešto drugo.

naravno sve navedeno ne ukljucuje slušanje strujnog kabela jer sam mišljenja da slušanje strujnog kabela nakon transformatora, ispravljaća /switch napajanja , regulacije, amplifikacije, i zvucnika nema apsolutno nikakvog smisla ako je isti dimenzioniran kako treba i nije opcenito krivi tip kabela za namjenu.

ovo žuto ti nije potrebno, ako i napišeš nešto tako izbriši dva reda i bit cemo svi bolje volje.

Master Mariner kaže...

E sad ću ti reći da sam 15 godina na forumu, od samih početaka, ali to je nebitno. Zna se na što sam mislio što se padobranstva tiče. Sve je započelo  kad je pojedinac počeo vrijeđati kolegu zbog osigurača. Da li je to okay? Zar se jednostavno ne može reći ne vjerujem u to kao što sam i ja rekao. 

 nemoguce je rec ne vjerujem u to, jer na kraju ispada da se radi o nekakvoj vjeri, a tu nema vjere. meni je užas guranje krivih praksi pod nešto senzacionalno i pametno, a sve odgovore i potenijalna pitanja se rješava lagano godinama "iskustva slušanja", kad ni to nije dovoljno, onda je u igri i skupa oprema, uz obavezno spuštanje sugovornika, dovoljno sam se nasluša fiks ideja i dovoljno mi je opreme prošlo kroz ruke da bi prešuti kad znam da neko mulja, i još uz to i prca. kome nije drago nek izvoli dokazat te svoje tvrdnje, prvi cu se ispricat, ali nije se nikad još dogodilo da je neko takve tvrdnje dokaza na nijednom forumu nigdi, baš se pitam zašto..

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:51 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

E sad ću ti reći da sam 15 godina na forumu, od samih početaka, ali to je nebitno. Zna se na što sam mislio što se padobranstva tiče. Sve je započelo  kad je pojedinac počeo vrijeđati kolegu zbog osigurača. Da li je to okay? Zar se jednostavno ne može reći ne vjerujem u to kao što sam i ja rekao. 

 Nisam sudjelovao u raspravi oko osigurača niti  to uopče komentirao, cijeli moj niz rekacija je uzrokovan time što mi je ovaj finjak farabuto koji poziva modove u rukavicama rekao da sam tu nepoželjan i da odj i sad se iščuđava što sam reagriao na to.

Imam apsolutno pravo ovdje mljeti vezano uz temu kao i svi drugi i idu mi na jetra ti pokušaji da se formira nekakva grupacija koja će voditi monopol oko toga o čemu se smije, a o čemu ne smije raspravljati.

Ako ste si tako prisni otvorite si lijepo mailing listu istomišljenika i meljite tamo. Ovo je otvoren forum i odbijam samu ideju da mi jedan od čalnova govori da se maknem jer sam napisao da ne vidim svrhu u jako skupoj opremi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 18:46 (MewCore).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma okay, nisam ni mislio na tebe. Na kraju krajeva i ti si imao zanimljivih priča o dsp-iju i eq-u koje sam osobno proučio i imao i neke upite preko pp-a. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice