Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.519
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sil kaže...

 Svi streaming servisi dobiju isti zapis kao što i ti dobiješ na CD-u koji kupiš. Distributerske kuće šalju streaming servisima materijal.

 

A ovo za piratlkuk je toliko pogrešno na toliko razina... Nitko neće propasti zbog toga što nećeš nekom koga cijeniš, često slušaš, dati poneku lipu, ali zar se ti ne osjećaš... onako, malo loše zbog toga ili je BMK?

 

 

 Pa ja bi bio najsretniji da sam pun para i da mogu po CD Shopovima kupovat CDove. Na žalost nemam baš toliko love, pa ću kupovat ono što zaista cijenim i želim imat/podržat, ali neću sigurno imat para za sve što želim, pa ću napravit kompromis. Cijeli život nešto piratiziram, pa se baš ne tresem oko glazbe i filmova. Ne bi imao ni jeftine Logitech zvučnike danas da nisam cijeli život piratizirao filmove, muziku i igre. Vjerojatno ni za kruh ne bi imao.

 

Tek danas kad malo bolje zarađujem i kad sam sebi posložio neke stvari u životu mogu priuštit da uopće razmišljam o original muzici. Prije par godina sam po prvi put počeo kupovat igre preko Steam-a. Polako, malo po malo ću kupovat, ali piratizacija neće u potpunosti prestat, smanjivat će se s vremenom.

 Osim što sam gore spomenuo za piratizaciju... A vidim da još uvijek nemaš tu poveznicu u glavi "ja koji slušam nekoga koga volim slušati i cijenim tu osobu/band i želim podržati tu osobu/band"... Kako se tebi i ostalima da uopće piratizirati, pitam se.... Koja je to tlaka pored ovako komotnih opcija koje ne koštaju puno. Otvorim streaming koji koristim, izaberem, slušam, uživam.... A da nemam to i sad idem piratizirati... Uh... Baš se pitam kako se nekome da? 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Osim što sam gore spomenuo za piratizaciju... A vidim da još uvijek nemaš tu poveznicu u glavi "ja koji slušam nekoga koga volim slušati i cijenim tu osobu/band i želim podržati tu osobu/band"... Kako se tebi i ostalima da uopće piratizirati, pitam se.... Koja je to tlaka pored ovako komotnih opcija koje ne koštaju puno. Otvorim streaming koji koristim, izaberem, slušam, uživam.... A da nemam to i sad idem piratizirati... Uh... Baš se pitam kako se nekome da? 

 Pa za početak nemam streaming. Dalje, ne plaćam niti mislim plaćat nešto svaki mjesec. Nemam ni streamer, a trenutno mi je cijeli sustav u kući bez interneta i tu ovisim o mobilnom internetu i koliko je trenutno dobra veza na mom mobitelu. Streaming je zadnje na što bi sad trošio pare, jer mi je poprilično neupotrebljiv kao tehnologija. U budućnosti - možda.

 

Većina bendova koje slušam i koji me zanimaju su danas pokojni ili u debeloj penziji, pa im moj piratluk ne znači apsolutno ništa. Mlade bendove bi rado podržao, pogotovo male, domaće, ali nema toga što me tu zanima za slušanje.

 

Uostalom, koji je to veliki problem napravit kolekciju CDova na HDD? Ne bi da moram ja ručno okretat CD dok se ripa... Jednom izripan stoji zauvijek na mom disku i onda mi je isto kao i da streaman, samo ne ovisim o internetu.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 9:14 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa ...demantiraj...jednu po jednu....

 Nema smisla. Been there, done that... Uvijek ćeš imati ekipu za i ekipu protiv. To i sam znaš jer si već dugo u ovim vodama. Tebe to zabavlja i sve je ok dok ne namećeš svoje mišljenje nekom drugom. A moram ti priznati i reći da nisi baš agresivan kao jehovini svjedoci, tako da ne reagiram na tvoje takve postove, kao i većina drugih iskusnijih vidim. Takav si, takvih uvjerenja i super dok mi ne namećeš svoje razmišljanje. Ja razmišljam drugačije. Ti ćeš potkripijepiti svoja uvjerenja "slušnim" metodama, ja svoja nekim svojim izvorima... I nula:nula na kraju. Tko god ima volje i strpljenja, Google i pucaj npr. "wired vs wireless music streaming" i onda kad te pitam kakav je Auralic npr. Ti ćeš reći "ma super su!" a oni isti takvi napišu ovo: https://support.auralic.com/hc/en-us/articles/205863078 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Većina bendova koje slušam i koji me zanimaju su danas pokojni ili u debeloj penziji, pa im moj piratluk ne znači apsolutno ništa. Mlade bendove bi rado podržao, pogotovo male, domaće, li neama toga što me tu zanima za slušanje.

Ovo je (nažalost) činjenica.

 

Kao da je sve poslije 80-h...ajd i malo s početkm 90-ih, zamrlo u Rock, JazzBlues, pa i kvalitetnoj PopRock glazbi.

Nema više glazbenika sa takvom kvalitetom, a pogotovu karizmom kao u ta prošla vremena.....ili smo malo nostalgični..ili su takva zbrzana vremena......

 

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

Pa ...demantiraj...jednu po jednu....

 Ma pusti ga, očito se ne želi uvlačit u dugotrajne rasprave, a očito je da smatra da je sve digitalno = digitalno i da tu nema promjene u zvuku. Postoji takva vrsta ljudi, ne možemo tu ništa.   

 Je, istina. Želim si pojednostaviti život gdje mogu.  "Crv" ću prepustiti vama s velikim zadovoljstvom. 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ovo je (nažalost) činjenica.

 

Kao da je sve poslije 80-h...ajd i malo s početkm 90-ih, zamrlo u Rock, JazzBlues, pa i kvalitetnoj PopRock glazbi.

Nema više glazbenika sa takvom kvalitetom, a pogotovu karizmom kao u ta prošla vremena.....ili smo malo nostalgični..ili su takva zbrzana vremena......

 

 

 Ne bih rekao da sam nostalgičan, ako ne vidim danas ni jedan bend koji će me oduševit kao Led Zeppelin. Jednostavno ih nema. Da ne spominjem stari crnački blues...

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Filox kaže...

 

Većina bendova koje slušam i koji me zanimaju su danas pokojni ili u debeloj penziji, pa im moj piratluk ne znači apsolutno ništa. Mlade bendove bi rado podržao, pogotovo male, domaće, li neama toga što me tu zanima za slušanje.

Ovo je (nažalost) činjenica.

 

Kao da je sve poslije 80-h...ajd i malo s početkm 90-ih, zamrlo u Rock, JazzBlues, pa i kvalitetnoj PopRock glazbi.

Nema više glazbenika sa takvom kvalitetom, a pogotovu karizmom kao u ta prošla vremena.....ili smo malo nostalgični..ili su takva zbrzana vremena......

 

 

 Ili netko ne koristi streaming, pa stalno vrti jedne te iste ploče... 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Pa za početak nemam streaming. Dalje, ne plaćam niti mislim plaćat nešto svaki mjesec. 

 

Ne mislis placat nesto svaki mjesec, a zelis kupovat CD-e?

Ajmo rec da mjesecno kupis 1 cd i da on kosta 100kn.

Znaci svaki dan, za tih 100kn ti slusas 1 te isti album i to 30 dana.

Sa druge strane za manje od 100kn mjesecno imas milion albuma koje mozes slusati svaki dan, 30 dana.

 

Meni se vise sviđa ova druga opcija...

 

Ovo je moje misljenje/razmisljanje

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 . Tko god ima volje i strpljenja, Google i pucaj npr. "wired vs wireless music streaming" i onda kad te pitam kakav je Auralic npr. Ti ćeš reći "ma super su!" a oni isti takvi napišu ovo: https://support.auralic.com/hc/en-us/articles/205863078 

 A čuj...uvijek će biti onih za bežični prijenos i onih za "čistu žnjoru".

 

Svakom po volji...nikoga ne uvjeravati nepotrebno......

 

Osobno nemam problem s tim, jer koristim i jedno i drugo; kako gdje i kako za koju namjenu.

 

Za baš najkvalitetniji Hifi doživljaj koristim ipak sve preko žice (sve je blizu i nije problem povezati).

 

A napisa o tome (žica vs bez žice) ima na netu koliko hočeš:

 

https://blog.son-video.com/en/2020/05/guide-should-you-choose-ethernet-for-streaming/

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ne mislis placat nesto svaki mjesec, a zelis kupovat CD-e?

Ajmo rec da mjesecno kupis 1 cd i da on kosta 100kn.

Znaci svaki dan, za tih 100kn ti slusas 1 te isti album i to 30 dana.

Sa druge strane za manje od 100kn mjesecno imas milion albuma koje mozes slusati svaki dan, 30 dana.

 

Meni se vise sviđa ova druga opcija...

 

Ovo je moje misljenje/razmisljanje

Da i ne, danas zahvaljujući ebayu CDovi se mogu kupit za puno manje od sto kuna, zatvoreni, novi. 

 

A i što bi radio sa streamingom kad mi pukne veza na otoku i nemam internet? Da gledam u pojačalo kako fino svijetli?

 

I što će bit sa streamingom za 5 godina? 10? 20?

 

Ja znam što će bit s CDom na polici, bit će i dalje na polici.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 9:41 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 A čuj...uvijek će biti onih za bežični prijenos i onih za "čistu žnjoru".

 

Svakom po volji...nikoga ne uvjeravati nepotrebno......

 

Osobno nemam problem s tim, jer koristim i jedno i drugo; kako gdje i kako za koju namjenu.

 

Za baš najkvalitetniji Hifi doživljaj koristim ipak sve preko žice (sve je blizu i nije problem povezati).

 

A napisa o tome (žica vs bez žice) ima na netu koliko hočeš:

 

https://blog.son-video.com/en/2020/05/guide-should-you-choose-ethernet-for-streaming/

 Ako je nekoga strah da će LAN kabel kupit previše smetnji, onda se kupi shielded LAN kabel i problem je riješen.

 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
djigibao kaže...

Ne mislis placat nesto svaki mjesec, a zelis kupovat CD-e?

Ajmo rec da mjesecno kupis 1 cd i da on kosta 100kn.

Znaci svaki dan, za tih 100kn ti slusas 1 te isti album i to 30 dana.

Sa druge strane za manje od 100kn mjesecno imas milion albuma koje mozes slusati svaki dan, 30 dana.

 

Meni se vise sviđa ova druga opcija...

 

Ovo je moje misljenje/razmisljanje

Da i ne, danas zahvaljujući ebayu CDovi se mogu kupit za puno manje od sto kuna, zatvoreni, novi. 

 

A i što bi radio sa streamingom kad mi pukne veza na otoku i nemam internet? Da gledam u pojačalo kako fino svijetli?

 

I što će bit sa streamingom za 5 godina? 10? 20?

 

Ja znam što će bit s CDom na polici, bit će i dalje na polici.

 Moram ti reći da spadaš u zaista vrlo malen postotak ljudi koji imaju problem s dostupnošću interneta tako da je tvoja situacija vrlo specifična. A inače, streaming servisi imaju mogućnost preuzimanja koji zapravo otklanja takve probleme kad nema interneta. Korisno kad ideš van zemlje recimo i nemaš dobru opciju roaminga, ili živiš na nekom otoku gdje te ignoriraju sa internetom. Inače, upravo mi razbijaš idiličnu sliku u glavi da freelanceam s nekog otoka s fantastičnim pogledom na more. ;)

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Moram ti reći da spadaš u zaista vrlo malen postotak ljudi koji imaju problem s dostupnošću interneta tako da je tvoja situacija vrlo specifična. A inače, streaming servisi imaju mogućnost preuzimanja koji zapravo otklanja takve probleme kad nema interneta. Korisno kad ideš van zemlje recimo i nemaš dobru opciju roaminga, ili živiš na nekom otoku gdje te ignoriraju sa internetom. Inače, upravo mi razbijaš idiličnu sliku u glavi da freelanceam s nekog otoka s fantastičnim pogledom na more. ;)

 Nemoj da te obeshrabrim. Veza je najčešće stabilna, preko mobilnih podataka od Telemach. A ako misliš na duže selit, uvijek imaš opciju fixne internet veze (T-Com, Iskon...). Ja namjerno odbijam uvlačit telefonsku žicu u svoju kuću, nikad nismo imali ni telefon ni internet na otoku, niti ga želim i mislim stavljat. To je otok, tu je život malo drugačiji. Mobitel ima sve što mi treba, a ako zašteka odem vanka ili slušam/gledam nešto s diska. Navečer dobro radi i jako je brza veza, što me začudilo. Preko dana zna malo štekat, valjda ovisi o količini korisnika spojenih na repetitor.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako ideš baš na otok, treba bar tada odbaciti maximalno sve "blagodati" modernog, zbrzanog vremena....

 

....samo more, sunce, riba na gradele, vino domaće....i  par dobrih komada naokolo...da odmoriš umorne oči.....

 

...slušaš samo analogni radio ispod neke strehe od trstike....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ako ideš baš na otok, treba bar tada odbaciti maximalno sve "blagodati" modernog, zbrzanog vremena....

 

....samo more, sunce, riba na gradele, vino domaće....i  par dobrih komada naokolo...da odmoriš umorne oči.....

 

...slušaš samo analogni radio ispod neke strehe od trstike....

 Pa tako nekako, da. Odem tamo gdje se grijem na drva koja sam sam ubrao, pečem meso na gradelama, slušam muziku na starom analognom pojačalu i vrtim vinile na starom gramofonu. Ja ne vidim problem ovde... Možda vam nisam poslao slike kako to sve izgleda u dnevnom boravku, sustav, kožni kauč i fotelja uz kameni komin usred dnevnog boravka, pa imate krivu predodžbu...   

 

Još kad bi mogao ne radit u gradu, nego preselit skroz na otok, savršeno.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja sam se makao sa klasicne reprodukcije glazbenog materijala (cdp) prije vise od 10 godina,posjedujem streaminng dac player i zadnje 2 godine koristim 90% TIDAI MASTER preplatu ostalo otpada na Deezer i flac kolekcija na hdd.
Posjedujem 50ak orginal SACD i CD naslova ali eto niti ih ima gdje poslusat niti sam ih izripao..ali volio bih imat jednog rasnog CD playera pri ruci da mogu gustat u samo jednom albumu.
Nabavio sam si i gramofon u nadi da cu kupivat ploce ali kupio sam par komada,gramofon je kao nov,neznam jel sve skupa jedan cijeli dan svirao..5k kn baceno u vjetar..ali gledam zamjenit 2M red sa blue ili black zvucnicom nebili potpirio analognu vatru!
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni muzika radi 12 sati dnevno, ne volim non stop slušati istu glazbu, šaram po žanrovima i izvođaćima.

Koliko bi ja CD-a morao kupiti?

Milsim da isti problem imaju osobe koje slušaju glazbu a ne uređaje, ako slušate uređaje onda vam je dosta par albuma....

 

Streaming servisi danas nude hifi kvalitetu koja je više nego zadovoljavajuća. ja ne kužim razliku između flaca koji sam napravio sa original cd-a i flaca sa tidala.

A da ne govorim o predlaganju izvođaća koje streaming servisi nude, ne moram gubiti vrijeme da bi našao novog izvođaća, sve mi je na dohvat na par klikova.

 

Nadalje, hordanje glazbe na diskove, kupovina dodatnih diskova da se dodatno horda, pa onda ne mogućnosti nalaska nekih albuma kojih jednim klikom ima npr na Tidalu....

 

Tidal hifi obiteljski plan na 6 korisnika ispada cca 3 eura mjesečno, što ćete kupiti od glazbe za te pare mjesečno?

Troškovi diskova, gubljenje vremena na pretraćivanje, ovo ono....

 

Mislim da je moj stav po ovom pitanju jasan.

 

 

 

 

 

 

 
6 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Ipak će ti veza bit sve bolja i bolja pa neće biti straha od pucanja. Sve ide naprid tako i kvalitet veze po otocima.  

 Pitat ću vas ja što slušate nakon neke elektro magentske oluje kad svijet bude bez interneta, a ja iza kuće ložim agregat i vrtim svoje fizičke CDove...   

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Usput....kad smo već kod uživancije (a takav nam jei  hobi), jel imate gdje sutra otići na grah vani...?

 

Kod mene u centru ČK će sadašnji gradonačelnik dijeliti porcije (reizbor mu...)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Usput....kad smo već kod uživancije (a takav nam jei  hobi), jel imate gdje sutra otići na grah vani...?

 

Kod mene u centru ČK će sadašnji gradonačelnik dijeliti porcije (reizbor mu...)

 A ja ću vidit kakva je situacija s janjetinom, pa se nadam malo okrenit ražnja, nije me briga za grah. Puno koroniranih ima na Braču, pa mi nije do velikih druženja...

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma da naravno da nije neka klasa od gramofona,ali bez obzira ima neka magija u njemu.Imam par dobrih ploca ali me jednostavno nije uhvatiio taj analogni crv..zato i nisam odmah iskesirao 10-20K kn za njega!
Nezz imam The Wall album od Floyda i nisam jos nabasao na Tidalu takav zvuk a gram je sasvim prosijecan..dok npr Jeff Beck Live je tesko sranje..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 12:45 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ma da naravno da nije neka klasa od gramofona,ali bez obzira ima neka magija u njemu.Imam par dobrih ploca ali me jednostavno nije uhvatiio taj analogni crv..zato i nisam odmah iskesirao 10-20K kn za njega!
Nezz imam The Wall album od Floyda i nisam jos nabasao na Tidalu takav zvuk a gram je sasvim prosijecan..dok npr Jeff Beck Live je tesko sranje..

 Ako gledaš samo gdje je vinil tiskan, tko je izdavač, možeš naletit na ogromne razlike u kvaliteti. To je jedan veliki problem vinila, isti album, poprilično različit zvuk, ovisno o "tiskari", pa ti sad traži...

 

I na CD-u zna bit razlika, ovisno o izdanju i/ili izdavaču, ali su te razlike manje primjetne.

Live long and prosper.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo da se nadovežem na Tajin post. Prije nekoliko godina ulovilo me to sa pločama. Gledao sam ih, stoje 30-tak godina na polici pa odlučio da kupim gram. Rega P3 sa Elys 2 zvučnicom, rabljeni. Dao si posla sa čišćenjem ploča i podsjetio se svoje mladosti i ondašnjeg uživanja u njima.Nakon prvotnog entuzijazma i veselja brzo palo u zaborav, nakon par mjeseci. Poslije sam samo čistio prašinu sa grama. U međuvremenu kupio dvije ploče. Lijepo se to čulo ali ipak traži angažman a ja sam bio lijen po tom pitanju. Prodao prije tri mjeseca sav zadovoljan. Ne znam, možda ( mada sumnjam ) se opet vratim njemu, ali na gramofon treba i potrošiti za zaista dobar zvuk, kvalitetni phono stage i potrošiti na ploče koje nisu baš jeftine. Sad se ipak više razmišljam za pretplatu na Tidal . A ploče neka stoje na polici za ukras.

Ps, 

ako nekom treba phono stage, pp.

 
5 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Da, da, samo se tješite, ima i onih koji kupuju i slušaju ploče.

I nije im teško staviti i preokrenuti ploču. :)

I tako već dvadesetak godina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Testing testing 123

Dosta je Focal zvuka, vrijeme je za promjene. Iako je Focal super radio i nemam neke zamjerke, odlucio se ici na nesto suprotno po zvucnoj filozoriji, pa odlucit sto mi vise pase kroz pol godine/godinu.

 

Za sada QA Concept 500 rasturaju; muzikalni, topli, ugodni, jako ugladzeni, sa izvrsnom holografskom pozornicom, te usprkos toplini daju jako puno detalja u gornjem spektru sto me bas iznenanadilo. Vizualno i nisu bogzna sto, barem ne u odnosu na Focale, al kako ne privlace paznju na sebe vizualno, cak mi i pase da se ne zagledavam stalno u njih neko samo slusam muziku i uzivam.

 

Sad ih treba usvirat tjedan dva, pa naci najbolju poziciju u sobi, te mozda i druge kablove koji su trenutno birani za Focale da malo zaoble ostre zvukove berilijskog visokotonca.

 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 16:17 (hudo).
Moj PC  
5 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Testing testing 123

Dosta je Focal zvuka, vrijeme je za promjene. Iako je Focal super radio i nemam neke zamjerke, odlucio se ici na nesto suprotno po zvucnoj filozoriji, pa odlucit sto mi vise pase kroz pol godine/godinu.

 

Za sada QA Concept 500 rasturaju; muzikalni, topli, ugodni, jako ugladzeni, sa izvrsnom holografskom pozornicom, te usprkos toplini daju jako puno detalja u gornjem spektru sto me bas iznenanadilo. Vizualno i nisu bogzna sto, barem ne u odnosu na Focale, al kako ne privlace paznju na sebe vizualno, cak mi i pase da se ne zagledavam stalno u njih neko samo slusam muziku i uzivam.

 

Sad ih treba usvirat tjedan dva, pa naci najbolju poziciju u sobi, te mozda i druge kablove koji su trenutno birani za Focale da malo zaoble ostre zvukove berilijskog visokotonca.

 

 ma koji li ste to zvučnici usviraju u tjedan dana,ja na takve još nisam naletio ,po mom iskustvu ovakvim zvučnicima treba barem par stotina sati da se usviraju,td si dobio jer mi se diže kosa od kabela,p.s sretno i ugodno slušanje

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
hudo kaže...

Testing testing 123

Dosta je Focal zvuka, vrijeme je za promjene. Iako je Focal super radio i nemam neke zamjerke, odlucio se ici na nesto suprotno po zvucnoj filozoriji, pa odlucit sto mi vise pase kroz pol godine/godinu.

 

Za sada QA Concept 500 rasturaju; muzikalni, topli, ugodni, jako ugladzeni, sa izvrsnom holografskom pozornicom, te usprkos toplini daju jako puno detalja u gornjem spektru sto me bas iznenanadilo. Vizualno i nisu bogzna sto, barem ne u odnosu na Focale, al kako ne privlace paznju na sebe vizualno, cak mi i pase da se ne zagledavam stalno u njih neko samo slusam muziku i uzivam.

 

Sad ih treba usvirat tjedan dva, pa naci najbolju poziciju u sobi, te mozda i druge kablove koji su trenutno birani za Focale da malo zaoble ostre zvukove berilijskog visokotonca.

 

 ma koji li ste to zvučnici usviraju u tjedan dana,ja na takve još nisam naletio ,po mom iskustvu ovakvim zvučnicima treba barem par stotina sati da se usviraju,td si dobio jer mi se diže kosa od kabela,p.s sretno i ugodno slušanje

 

Kroz tjedan-dva (2 tjedna je vise od 300 sati, btw) ce doci na 80-90% zvuka i promjene nece vise biti velike. "po mom iskustvu ovakvim zvučnicima " - koji su to tocno zvucnici koje si imao i usviravao?

Sto se tice kabela, uopce ne kuzim sto zelis reci, ali Focalima su izrazito pasali Signal Cable Ultra zvucnicki, i Cambridge Audio AUD700 interkonektor, razlika je bila veca nego npr DAC il pol pojacala koje sam probao, a sto ne najbolje, kablovi su i relativno jeftini.

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Testing testing 123

Dosta je Focal zvuka, vrijeme je za promjene. Iako je Focal super radio i nemam neke zamjerke, odlucio se ici na nesto suprotno po zvucnoj filozoriji, pa odlucit sto mi vise pase kroz pol godine/godinu.

 

Za sada QA Concept 500 rasturaju; muzikalni, topli, ugodni, jako ugladzeni, sa izvrsnom holografskom pozornicom, te usprkos toplini daju jako puno detalja u gornjem spektru sto me bas iznenanadilo. Vizualno i nisu bogzna sto, barem ne u odnosu na Focale, al kako ne privlace paznju na sebe vizualno, cak mi i pase da se ne zagledavam stalno u njih neko samo slusam muziku i uzivam.

 

Sad ih treba usvirat tjedan dva, pa naci najbolju poziciju u sobi, te mozda i druge kablove koji su trenutno birani za Focale da malo zaoble ostre zvukove berilijskog visokotonca.

 

 ...jesu to oni sto su bili na njusci, takorec novi?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 ...jesu to oni sto su bili na njusci, takorec novi?

 

Jok, uzeo nove, Richersound u Belfastu. I to jeftinije nego ovi sa njuske:)

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 16:57 (hudo).
4 godine
offline
Tuner C.E.C. RA 51

Kako već imam jedan C.E.C: uređaj (DAC), ugledah povoljno ovaj tuner, pa ajde da počnem sakupljati.....

 

 
 

Izrada je kasična "cecovska", podosta robusna za jedan Tuner.
Prednja ploča je od brušenog aluminija, ne tako debala kao na DAC-u, ali glavno da nije pleh.
Nije niti toliko težak (mislim da je upola lakši) jer niti ne treba takvo napajanje kao C.E.C. DAC (48.000 uF) i sl.
Boja je malo drukčija; "šampanj".
Gumb za biranje stanica je vrlo podoban za okretanje, a diplay je taman vidljiv sa 3-4 m.
Ima RDS i mogučnost memoriranja 30 postaja.
 
Kupio sam sobnu, dipolnu pasivnu antenu za njega (30 kn) i smjestio je iza TV-a da se ne vidi.
Strujni kabel (IEC) sam imao rezervni svoj DIY, isto kao i DIY interkonekt (OFC bakar u pamuku original plus pamučni Snake Skin).
C.E.C. RA 51 Tuners
  • Tuning range: 87,5 108,0 MHz in 50 kHz steps.
  • Sensivity: 11,2 dbf mono.
  • Frequency response: 30 Hz - 15 kHz.
  • Signal to noise:72 db mono, 70 db stereo.
Prijem stanica je dobar, zvuk vrlo dobar.
Stereo separacija je odlična, uravnoteženo u cijelom spektru, protočno, s dobrim basom.
Uglavnom, čak i više nego sam očekivao.
Malo sam uspoređivao  njegov zvuk, sa zvukom istih postaja putem interneta.
Meni je večina postaja zvučala prirodnije preku tunera.
Fokus mi je nekako bio bolji, a vokal više na sredini, ali razlike nisu velike i čujne su samo u drito usporedbi.
A i usporedna nije sasvim primjerena jer sa neta ide signal prvo na DAC optikom i drugačijim Interkonektom na pokrajnji (Tuner) ulaz istog preampa.
 
Sutra ću vjerojatno napraviti 2 RCA na mono RCA kabel (sa 2 optornika 1k ohm zbog prilagodbe) i isprobati ga na linijski ulaz RIZ 604 UKV radija.
S njime ću hvatati puni opseg FM područja.
A i da vidim kakva će biti razlika u zvuku s druačijim (novijim) tunerom.
Evo, nije Vintage komponenta, al je C.E.C. , pa nek se najde.....
P.S.....nikako da mi okrene sliku u okomitom obliku........
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 20:51 (analogni).
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice