Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Ima i jeftinijih bisera koji se uz malo pažnje mogu srediti da rade još xy godina. Srećom :).

 Pa evo, imam ja jedan takav masu, masu, masu jeftiniji biser koji radi i radit će još desetljećima, a ne godinama. Nije baš za usporedbu s ovim Sony čudom.   

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

NOS primjeraka pojačala? Ovog? Pa koliko ih je onda proizvedeno? Milijun? Pa ih i danas ima na skladištu, NOVIH, ganc novih, nekorištenih ikada? A kažeš: "Proizveo se mali broj komada, pa je raritet". 

 

NOS je izraz za lampe (Vacuum tube) proizvedene 50-60-70-tih godina prošlog stoljeća sa (uglavnom) prisustvom danas zabranjenih materijala u proizvodnji, pa je za taj kontigent ili zalihu kaže "NOS" (New Old Stock).

To može biti i jest kod lampi, kojih u svijetu ima 9.000.000.000.000.000.000 komada (cijela je elektronika tih doba počivala na lampaškoj tehnologiji, pa ih je tada već stvoreno na milijarde (proizvodnja je bila jeftina, kao i danas).

 

Ali NOS Sony pojačalo iz 2001. - nekako mi nema veze sa realnosti. Ili samo krivo koristiš izraz NOS?

 

Što znači "Navodno Sony podfirma..."? Može li objašnjenje, ne snalazim se sa terminom, ne znam što to znači. Mislio sam da je Sony - Sony... bez podfirme. 

 

Hvala!

 Nisam upućen u navedeno pojačalo, ni Sony ponudu, ali ono što sam našao je broj proizvedenih pojačala u to vrijeme - oko 100 komada. Čisto sumnjam da stoji neki komad neprodan.

 

EDIT:

Dodatni problem kod ovog pojačala je što je rađen samo za Japansko tržište, struja je isključivo 120V, 60Hz. Nema modela za 220V, što znači da zahtjeva modifikaciju, a to mi ne zvuči lijepo za ovakav stroj.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 10:05 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

NOS uređaj ne mora biti nužno neki ostatak od dućana, a i večinom to nije.

Evo LINK gdje je kolega prije cca 10-ak prikazao original zapakiran Sansui amp iz 90-ih.

Nije naravno bio iz dućana.

 

A za sony TA-N1 sam rekao da je (po sjećanju) prije 15-ak godina bila jedna NOS ponuda, ali da je više nema.

No nebitno....

A ako je sve bilo za 110 V, vanjski trafo riješi taj problem, bez prčkanja iznutrice.

 

A za ono da se može ( uz masnu cijenu i danas naručiti) nisam izmislio, već prenosim ono što sam čuo od jednog znalca.

Ak je lagao on (a ne vidim razlog), lažem i ja.

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

NOS uređaj ne mora biti nužno neki ostatak od dućana, a i večinom to nije.

Evo LINK gdje je kolega prije cca 10-ak prikazao original zapakiran Sansui amp iz 90-ih.

Nije naravno bio iz dućana.

 

A za sony TA-N1 sam rekao da je (po sjećanju) prije 15-ak godina bila jedna NOS ponuda, ali da je više nema.

No nebitno....

A ako je sve bilo za 110 V, vanjski trafo riješi taj problem, bez prčkanja iznutrice.

 

A za ono da se može ( uz masnu cijenu i danas naručiti) nisam izmislio, već prenosim ono što sam čuo od jednog znalca.

Ak je lagao on (a ne vidim razlog), lažem i ja.

 

 

 Koji komad opreme, 17 godina star, nikad raspakiran. Čudo jedno taj Sansui. 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

NOS uređaj ne mora biti nužno neki ostatak od dućana, a i večinom to nije.

Evo LINK gdje je kolega prije cca 10-ak prikazao original zapakiran Sansui amp iz 90-ih.

Nije naravno bio iz dućana.

 

A za sony TA-N1 sam rekao da je (po sjećanju) prije 15-ak godina bila jedna NOS ponuda, ali da je više nema.

No nebitno....

A ako je sve bilo za 110 V, vanjski trafo riješi taj problem, bez prčkanja iznutrice.

 

A za ono da se može ( uz masnu cijenu i danas naručiti) nisam izmislio, već prenosim ono što sam čuo od jednog znalca.

Ak je lagao on (a ne vidim razlog), lažem i ja.

 

 

 Koji komad opreme, 17 godina star, nikad raspakiran. Čudo jedno taj Sansui. 

Pa kad ga nitko nije htio kupiti :D

Šala, da ne krene rasprava :)

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Pa kad ga nitko nije htio kupiti :D

Šala, da ne krene rasprava :)

 Kad nitko ne zna što je to Sansui... Mislili ljudi da je 2000E preskupo za to pojačalo.   

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, a "nezgodna" je stvar da se neki MOSFET (i JFET) tranzistori iz tog doba više ne proizvode (skupo je bilo).

Navodno i Nelsonu Pass-u ponestaje več zaliha za njegove Firt Watt uradke.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 11:19 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sad odjednom pričamo o nekom Sansuiju iz 2009.? Loš pokušaj skretanja sa teme... tipično u tvom stilu   

Razumiješ li značenje NOS?

 

A i "naručiti" Sony NOS pojačalo... tvoj znanac znalac očito barata informacijama za koje ni sam Sony ne zna da postoje.

 

Sony kod bilo kojeg proizvoda puštenog na tržište stavlja svoj logo SONY, a narudžba kod nekog "majstora" koji bi sklepao, kako ti kažeš, Sony pojačalo iz ondašnjeg doba po i sa današnjim uvjetima - neće sigurno imato logotip SONY gore, na sebi. Jamčim bilo čime da neće... neće sigurno!

Tako da - svoje pretpostavke i "lovačke priče iz kafane" - pričaj negdje drugdje, ne ovdje. Ipak si izmislio, jer si "čuo" od znalca... i ja sam čuo da na Marsu rade...  

Dođe mi da u NASA-i, "za masnu cijenu", naručim vrtna kolica za granje od orezanih ruža... 

 Ajde tajo pusti nas da malo pizdekamo o nedostižnim uređajima, nemoj odmah ubijat svu raspravu. Ionako je cijeli forum zamro... 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ajd Tajo ne mantraj.....

Rekao si da NOS mora biti iz dućana, a ja poslao link gdje nije.

Imam nekoliko NOS cijevi doma, pa moguće da znam što je to....

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tajo...ne trkeljaj...MKII

 

Usput....jako sporo povezuješ......

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 12:27 (analogni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako mislimo na istog Passa, taj ima bolje napajanje i još neke sitnice od originalnog tako da ne vidim čemu frka.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, na istog Pass-a mislimo...i na njemu lijepo piše "Clone".....

 

 

 

 

A evo nekih od mojih NOS cjievi...iz trafike tu blizu.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 12:41 (analogni).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

NOS iz dućana? OMG...

 

Razumiješ li pojam, izraz NOS, ponovo pitam? O lampama sada pričam...

 

Ako je NOS - tada je NOS - New Old Stock - lampa koja NIJE korištena i prodaje se kao nova, nikada korištena, a iz doba od prije xx godina. Samo i jedino to je NOS.

 

Ako se prodaje polovna, korištena lampa - onda više nije i ne može biti NOS... shvati to. Onda može biti i jedno jest - POLOVNA, korištena lampa iz "tog i tog doba", ali ne NOS. NOS je "NEW..." - NOVO... shvati.

 

Prodavati NOS polovnu lampu - NE postoji, nemoguće, ne može biti. Shvaćaš li? Ne možeš prodavati polovnu NOS lampu. To su 2 pojma koja ne mogu biti u istoj rečenici.

Ili je polovno ili je NOS. Drugi je "par rukava" što ljudi (iz neznanja) pojam NOS shvaćaju i kao "klasu" lampi ili uređaja, ali, to je pogrešno! NOS označava starost i nekorištenost ponuđenu danas na prodaju!

 

Ali, netko nikad ne shvati.

 

Još uvijek je otvoreno pitanje tebi koja to "Sony podfirma" "sklepa" danas ono pojačalo po narudžbi... baš sam zainteresiran da si ga naručim, pa makar i po masnoj cijeni... daj napiši ime firme, daj adresu ili link ili pitaj tog tvog znalca znanca... podijeli s nama podatak, možda se nađe još tkogod zainteresiran... 

 

Ili samo prekini sa praznim lovačkim pričicama...

 Tajo oprosti, ali samo ti si shvatio NOS kao polovne stvari u njegovim postovima. Ja nisam to tako shvatio iz njegovih postova, nego je NOS staro-nikad-korišteno. Mogu bit lampe, zvučnice (ja gledao za kupit jednu NOS zvučnicu), ali i ostali uređaji. Onaj Sansui je NOS, 17 godina star uređaj, nikad raspakiran iz original kutije, nikad struje vidio. 

 

Ako je nešto novo, nikad izvađeno iz kutije, onda nije bitno jel se radi o dućanu ili privatnoj osobi koja to nešto prodaje, bitno je da nije nikad korišteno, niti za isprobat.

 

I da, na onom Pass klonu fino piše da je klon. Nitko nikoga ne masla, samo si ti nabrušen na kolegu analognog. Udahni... Izdahni... Polako i opušteno. Bez napada.

 

Evo piva za užitak.   

 

 

EDIT:

U biti, ako je samo jedan uređaj u pitanju, onda nije NOS, nego NO. New-Old, ali nije stock, jer nema na lageru više komada, već je samo jedan. Eto, dilema riješena.   

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 13:32 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Cijeli Forum im je u Erroru !

Pogledat ćeš kasnije.

 

EDIT:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pioneer-m90-ekskluzivno-oglas-26580011

 

Ljudi svašta prodaju pod nazivom NOVO.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 17:05 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

 

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

 

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

 

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

 

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

 Imaš sheme za skoro cijelu Fisrtwatt seriju, a bome uz malo surfanja se nađe i za XA (iako ne često). No FW od 1 do 6 se uredno rade u samogradnji. Zbog toga je NP toliko popularan jer sve što manje više izađe iz prodaje postaje open source.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
hudo kaže...

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

 

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

 

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

 Imaš sheme za skoro cijelu Fisrtwatt seriju, a bome uz malo surfanja se nađe i za XA (iako ne često). No FW od 1 do 6 se uredno rade u samogradnji. Zbog toga je NP toliko popularan jer sve što manje više izađe iz prodaje postaje open source.

Nisam znao za FirstWatt, ali X i XA to nisu sluzbene sheme za koje Nelson daje support na diy forumu, kao sto je davao za Aleph?

Postoje kopije svega, od Krella i Accuphasea pa do Passa, pogovoro od strane zutih rizoljubaca.

~~ sound sommelier ~~
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Just Outlaw kaže...
hudo kaže...

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

 

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

 

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

 Imaš sheme za skoro cijelu Fisrtwatt seriju, a bome uz malo surfanja se nađe i za XA (iako ne često). No FW od 1 do 6 se uredno rade u samogradnji. Zbog toga je NP toliko popularan jer sve što manje više izađe iz prodaje postaje open source.

Nisam znao za FirstWatt, ali X i XA to nisu sluzbene sheme za koje Nelson daje support na diy forumu, kao sto je davao za Aleph?

Postoje kopije svega, od Krella i Accuphasea pa do Passa, pogovoro od strane zutih rizoljubaca.

 Dao je shemu za XA (osnovnu doduše) prije par godina. No kinezi su naravno otvorili uređaj i napravili kompletan reverzni inženjering tako da je i to dostupno. Što se FW tiče, do 6 je sve dao i to je sve na velikom diyaudio forumu gdje je sam Pass jedan od glavnih likova.

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Sagledajući razne opcije za bookshelf + sub sustav naletio na Dalijeve Oberon 3, Dali Sub E-12F i Yamaha RX-v4a. Ako će dobri ljudi iz boja zvuka to imati raspoloživo odem poslušati. 

Frend ima 5.1 sustav složen sa Dalijevim Zensorima i prošlom generacijom Yamaha prijamnika i zvuči fenomenalno, čudim se sam sebi kaj mi ovo nije prije palo na pamet.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Nikad cuo da se NOS koristi za ista osim lampi:)

Sta neki drzi nova neraspakirana pojacala u skladistu 40 i vise godina, te ih onda prodaje pod "NOS" jer kao rade bolje kad odleze:) ?

 

Sama cijev je NOS bez obzira dali ju prodaje ducan ili privatno na eBayu, samo sretno sa kupovinom NOS cijevi od privatnih neprovjerenih osoba. Meni su jedne takve skoro sprzile zvuznik i pitanje koliko su koristene prije. Dokle NOS cijev iz Watford Valves uredno dobijes i mjerenja, a oni zbog reputacije nesmiju fusat. Tip sa ebaya moze samo otvoriti novi account kad ga skuze.

 

Sto se tice Passa, do Alepha su postojali klonovi, za sve poslje (X, XA, Firstwat, ...) sheme nisu "open source". Ja imam XA seriju, i to je original, sa racunom, garancijom i sluzbenim servisom (u Nizozemskoj za EU).

 Zvučnice imaju isto NOS. Identična situacija kao i lampe, samo ih bude u manjim količinama.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 7:49 (Filox).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako bi već išao na AV receiver, tu u linku je komparacija te Yamahe i Denona.

 

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-s950h/usa/yamaha-rx-v4a/taiwan/

 

Slične su im cijene:

 

https://sonusart.hr/denon-avrs950h-av-receiver.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Hm, bio taj Denon u Ronisu pred dva/tri dana, ali ga valjda netko kupio kad sam linkao usporedbu na drugom forumu....

 

 

https://www.ronis.hr/av-receiver-yamaha-rx-v4a-crni/407758/product/

 

A Dali je solidan u početnom segmentu......

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 8:32 (analogni).
4 godine
offline
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Sagledajući razne opcije za bookshelf + sub sustav naletio na Dalijeve Oberon 3, Dali Sub E-12F i Yamaha RX-v4a. Ako će dobri ljudi iz boja zvuka to imati raspoloživo odem poslušati. 

Frend ima 5.1 sustav složen sa Dalijevim Zensorima i prošlom generacijom Yamaha prijamnika i zvuči fenomenalno, čudim se sam sebi kaj mi ovo nije prije palo na pamet.

 Ja imam zensore 3 sa e9f i jako sam zadovoljan kombinacijom.

Gledanje filmova je uzitak, a slusanje glazbe bez e9f je isto uzitak jer zvucnici stvarno dobro produciraju sve sto im se zada, a volim poslusati zaista siroku lepezu od rocka, punka, metala do elektronike.

 

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Mojo stigao. Ajme koliko je to dobar mali DAC, pravi onaj Chordov zvuk za relativno malo para - detaljan, gladak, muzikalan, ispravan ton, crna pozadina.  Mnooogo bolji od Audioquest Dragonfly Red, i par AKM/Sabre DACova koje sam cuo na trenutnim slusalicama (topping, cambridge audio, xduoo ...). Fpga, multibit ili r2r, ostalo vise nis ne priznam u DACu:) Iako bi volio cut one philips nos stare DACove ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Mojo stigao. Ajme koliko je to dobar mali DAC, pravi onaj Chordov zvuk za relativno malo para - detaljan, gladak, muzikalan, ispravan ton, crna pozadina.  Mnooogo bolji od Audioquest Dragonfly Red, i par AKM/Sabre DACova koje sam cuo na trenutnim slusalicama (topping, cambridge audio, xduoo ...). Fpga, multibit ili r2r, ostalo vise nis ne priznam u DACu:) Iako bi volio cut one philips nos stare DACove ...

 da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove,tko ne želi uložiti u original glazbu,cd-e,lp-e ili streaming osuđen je na skupe dacove

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
hudo kaže...

Mojo stigao. Ajme koliko je to dobar mali DAC, pravi onaj Chordov zvuk za relativno malo para - detaljan, gladak, muzikalan, ispravan ton, crna pozadina.  Mnooogo bolji od Audioquest Dragonfly Red, i par AKM/Sabre DACova koje sam cuo na trenutnim slusalicama (topping, cambridge audio, xduoo ...). Fpga, multibit ili r2r, ostalo vise nis ne priznam u DACu:) Iako bi volio cut one philips nos stare DACove ...

 da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove,tko ne želi uložiti u original glazbu,cd-e,lp-e ili streaming osuđen je na skupe dacove

 

Slusam Tidal iskljucivo, al jasno se cuje razlika i na obicnom youtubeu ili spotifyju! Ako imas solidan ostatak sustava, kvalitetno pojacalo i zvucnike ili slusalice, onda treba dobar DAC i razlika ce se cuti odmah.

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
hudo kaže...
blackalbum kaže...

 da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove,tko ne želi uložiti u original glazbu,cd-e,lp-e ili streaming osuđen je na skupe dacove

 

Slusam Tidal iskljucivo, al jasno se cuje razlika i na obicnom youtubeu ili spotifyju! Ako imas solidan ostatak sustava, kvalitetno pojacalo i zvucnike ili slusalice, onda treba dobar DAC i razlika ce se cuti odmah.

Zapravo kolega blackalbum dobro kaže...

Zanimljiva je ljudska psihologija i pristup stvarima. Ti, kao i mnogi drugi (i ja djelomično), zapravo, "izvlaćiš" i "popravljaš" DACovima ono što inicijalno znaš da je "lošije" od nečega što možeš (i trebaš) imati bolje - a to je original glazba na original mediju 

 

Ne kažem da i sam nisam u tom košu, djelomično... jesam, ali ne sasvim, jer ipak slušam na cd playeru veliku količinu glazbe na original cd-ima koji, ruku na srce - ipak najbolje zvuče.

Neznam dal sam bas skuzio tebe (""izvlaćiš" i "popravljaš" DACovima ono što inicijalno znaš da je "lošije" od nečega što možeš (i trebaš) imati bolje" - uopce ne kuzim ovaj dio) i blackalbuma...

Sa ovime "da ti je glazba koju imaš na kompjuteru stvarno u cd kvaliteti ne bi trebao tako skupe dac-ove" se uopce ne slazem, mislim izjava je kontradiktorna svemu sto radimo u ovom hifi hobiju.

Tek za original (CD, ...) zapis treba imati dobro uskladjene komponente, i bolji DAC itekako izvlaci maximum iz tog originalnog CDa ili lossless fajla! Zvuci kao da ocete reci, ako je original CD, onda mi je dovoljan i osrednji DAC, zvucati ce isto kao 128kbit mp3 i super DAC?

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 17:19 (hudo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa koji su to "originalni mediji" za glazbu danas ?

 

Svi mi smo počeli sa CD playerima i s glazbom na CD medijima (neki i s gramofonom).

Zatim nas je večina prešla na Comp Audio, ne samo zbog praktičnosti i dostupnosti glazbenih naslova.

 

I tako su se na HDD-ima počeli nalaziti ripani originali CD-a, a kasnije i flac zapisi viših rezolucija, koji bi načelno trebali biti bolje kvalitete od CD medija.

S time da je dosta tih hires flacava (bar kod mene) kupljeno sa kvalitetnih stanica na netu.

Naravno, iz priče je sasvim isključen bilo kakav MP3.

 

A što je bolji DAC bit će i kvaliteta prezentirane glazbe na sustavu bolja.

Pače, kvalitetniji DAC će još više "razotkriti" manjkavost kvalitete nekog glazbenog zapisa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 18:23 (analogni).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Odlučio da nema smisla biti taoc vlastitog dnevnog boravka kad je žena otišla na posao uložio pola dana da sve izvrtim kako bi mogao ugurati samostoječe zvučnike. Kad se vratila nije bila baš oduševljena no uspio sam sanirati situaciju i otišao u Boje Zvuka.

Tamo sam čuo (sve spojeno na Yamaha RX-V4A prijamnik):

 

1. Dali Oberon 3 + Dali 12" sub.

Izuzetno detaljan zvuk koji je u određenim pjesmama bio preoštar i kao nekome tko brije na black metal i ne tako dobro produciranu glazbu zamarajuč. Kao da je u segmentu gdje se rukuju zvučnici i sub bilo nesuglasica, u nekakvom visokom bas/niskom midrangeu (200-500Hz možda) nije bilo prirodnog tonaliteta kako bi instrumentalizcija bila potpuna. Falilo je određene punine npr. na segmentima gdje se čuje kako ekipa povlači žicu, ili onaj decay akustične bas gitare, čujniji dio nižih frekva. 

2. Dali Oberon 7

Bio sam u nevjerici kad sam čuo da je dinamika niskih tonova i veličina zvuka bila snažnija nego kombinacija bookshelfa sa 12" subom. Kao netko tko je išao po trance/techno festivalima i tko konstantno brije po metal koncertima mogu reći da ovo zvuči poput pozornice, a ne poput slušanja snimke glazbe. Živo, energično, ali ne zamarajuče i grubo, sa izuzetno jasnim pozicioniranjem instrumenata - točno ono što sam tražio. Pop pjesmuljci zvuče kao da ih slušate u klubu ali bez kompresiranih srednjih tonova i oštrih visokih. Jednostavno fenomenalno, kao da čovjeka zvuk vuče za ruku da se razbacuje po sobi u ritmu. Ful trodimenzonalan zvuk.

3. Klipsch 6000f 

Meni je ovo zvučalo poput Oberona 3 bez suba, sa vrlo naglašenim mid basom i nafrljenim visokim tonovima. Nerafinirano i na izgled zabavno alibrzo zamarajuče i bez ikakvih finesa. Imao sam dojam kao da čujem nekakve rupe u midrangeu i nakon 2-3 pjesme nisam imao želje slušati dalje jer je bilo baš sibilantno. Uz to su vrlo direkcionalni i za razliku od Dalija koji jedva da su promjenli karakter zvuka dok sam hodao po sobi, ovi su se praktički raspali čim sam se ustao iz fotelje. Deftinitivno nema smisla ako ih netko misli koristiti dok šeta po dnevnoj.

 

Čovo koji je tamo mijenjao zvučnike je bio jedan od najboljih prezentera na koje sam naišao. Pusti te da slušaš koliko ti volja solo, ako te nešto zanima obrazloži, nije mu problem zamjeniti zvučnike, daju razuman popust na keš i sve u svemu jako ugodno iskustvo, a nadam se da će biti i Oberoni 7 + RX-V4A kad se sljedeći tjedna udomaće u mojoj dnevnoj sobi.

 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Samo jedna natuknica vezana za cijenu tih DALI OBERON 7.

 

U Boje zvuka kostaju 7300kn, a na ovom mjestu 6200kn...1100kn razlike, pa ti vidi malo...

 
 

..a i YAMAHA RX-V4A je 100kn jeftinija...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 23:13 (djigibao).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice