Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

nemos poludit dva puta pa mi to nije problem xD

nisam naravno, ali to raspršavanje zvuka i usmjeravanje zvucnog vala i dozvoljavanje zvucnom valu da se krece su buzzwordovi, ako nisu onda objasni kako to sve radiš i zašto i kako.

raspršavanje se može protumaćit ko refleksija, usmjeravanje vala pretpostavlja nekakve horne a dozvoljavanje zvucnom valu da se krece bi trebalo bit da ti zvucnici nisu iza stola ili tako nešto :D fancy rjecnik ali nisam impresioniran zaboravi si na reverbaciju!

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 21:33 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

ja osobno imam ovakva iskustva sa mjerenjem ,evo primjer chromecast audio je na mjerenju kod audioscinece foruma pokazao loše rezultate,ja ga imam doma spojenog preko optike na rotel integrirano pojačalo i preko njega slušam tidal,zvuk sa tidala je odličan i bez ikakvih izobličenja a eto na tom forum po njihovim mjerenjima je katastrofa

Ma upravo tako, ja sam nedavno gledao razne zvučnike pa sam naletio na jedne, da se ne ponavljam više, a interesirali su me.

Mjerenja fatnastična, čujno flat i beživotni...

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo jedne stvari (elektronska glazba) s kojom sam volio preuzimati set od DJ koji je prije mene svirao, meni vrlo groovy, dovoljno dugačak uvod s kojim možeš smiriti prijašnju stvar te smirenijeg ritma nakon čega možeš graditi što hoćeš :)

 

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Teski lajk na prostoriju!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 19:35 (volegradele).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kazete akustika prostora...home made snađi se druže😂
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
za homemade 5cm stiropor se može koristit za prigušit gornji midrange, ali nakon midrange-a pocinju refleksije pa zato nije baš na dobrom glasu, ali u kombinaciji s tankom spužvom/dekom za jeftinu soluciju mid/high moze definitivno posluzit.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

nazalost neman volje ni vrimena citat knjige, samo alan ford za zaspat :D
poslin ove korone kako nema posla nema para pa nema ni prototipova ali uvati san se samo cad-a pa kad upadnem u lovu za prototipove iman sta radit godinu dana. ima svega na cekanju od filterless d klase za male aktivne zvucnike i wireless digital input d klase do smps napajanja i preampova.

najgora stvar je iman na cekanju jedan smps za audio namjenu od 500w s automatskim(broj fazi) interleaved pfc-om za napajat d klasu napravljenu prije koju godinu koji sigurno nece radit iz prve al nikako da dođen do para za prototipove napravit, ogroman skup pcb ali sam iša na low noise max efficiency. kvragu evo slika filtera s ulaza bez vrijednosti može se složit na single sided pcb ako nekome tu treba mrežni filter za audio uređaje do kilovata a dosadno mu je :D

mov MOV-14D621K, može i bez
cap discharge chip je CAP300DG, može i bez
common mode choke je wurth 7448051012
induktori su ocito s slike murata 33100c
iskrišta za grmljavinu su možda pre blizu treba testirat ali možete ih u inkscape ili tako nešto maknit lako.
na slici oznaceno koji cap je x koji y, bitno..

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 23:42 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Kazete akustika prostora...home made snađi se druže😂

 te opere tako blizu zida i stisnute uz regal ne daju ni minimum svog zvuka

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
volegradele kaže...
Kazete akustika prostora...home made snađi se druže😂

 te opere tako blizu zida i stisnute uz regal ne daju ni minimum svog zvuka

 Imas doma iste?Razmak je 2 metra,od zida su 30ak cm,kutije su kompresijskog ustroja!Stoje ispred "regala" nekih 10-11 cm..zvuk je na zavidnoj razini..Da bi bilo bolje u jos vecoj prostoriji ili drugcijeg rasporeda..probao sam,stavljeni na uzi zid (doduse taj eksperiment sam probao sa prijasnjim Secondama)..uglavnom ja sam vrlo zadovoljan postignutim a i ekipa koja je bila poslusat kod mene..sad na zid povise TV ide absorber/difuzor..bumo videli sto kazu eksperti!

 

 

sry nezz zasto ih okrene prilikom uploda

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
blackalbum kaže...
volegradele kaže...
Kazete akustika prostora...home made snađi se druže😂

 te opere tako blizu zida i stisnute uz regal ne daju ni minimum svog zvuka

 Imas doma iste?Razmak je 2 metra,od zida su 30ak cm,kutije su kompresijskog ustroja!Stoje ispred "regala" nekih 10-11 cm..zvuk je na zavidnoj razini..Da bi bilo bolje u jos vecoj prostoriji ili drugcijeg rasporeda..probao sam,stavljeni na uzi zid (doduse taj eksperiment sam probao sa prijasnjim Secondama)..uglavnom ja sam vrlo zadovoljan postignutim a i ekipa koja je bila poslusat kod mene..sad na zid povise TV ide absorber/difuzor..bumo videli sto kazu eksperti!

 

 

sry nezz zasto ih okrene prilikom uploda

 pokušaj ih odmaknuti od stražnjeg zida barem 70 cm sigurno ćeš dobiti puno bolji zvuk ovako zvučnike samo prigušuješ,znam zbog iskustva sa podnim zvučnicima kolika je razlika kad se maknu od stražnjeg zida

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 19:50 (blackalbum).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
volegradele kaže...
blackalbum kaže...
volegradele kaže...
Kazete akustika prostora...home made snađi se druže😂

 te opere tako blizu zida i stisnute uz regal ne daju ni minimum svog zvuka

 Imas doma iste?Razmak je 2 metra,od zida su 30ak cm,kutije su kompresijskog ustroja!Stoje ispred "regala" nekih 10-11 cm..zvuk je na zavidnoj razini..Da bi bilo bolje u jos vecoj prostoriji ili drugcijeg rasporeda..probao sam,stavljeni na uzi zid (doduse taj eksperiment sam probao sa prijasnjim Secondama)..uglavnom ja sam vrlo zadovoljan postignutim a i ekipa koja je bila poslusat kod mene..sad na zid povise TV ide absorber/difuzor..bumo videli sto kazu eksperti!

 

 

sry nezz zasto ih okrene prilikom uploda

 pokušaj ih odmaknuti od stražnjeg zida barem 70 cm sigurno ćeš dobiti puno bolji zvuk ovako zvučnike samo prigušuješ,znam zbog iskustva sa podnim zvučnicima kolika je razlika kad se maknu od stražnjeg zida

 Ne mogu vise od ovog,a nisu nezz koliko osjetljivi na pomicanje i micanje od straznjeg zida..da su BR ustroja to je sasvim druga prica,ovako imaju dovoljno zraka između sebe da kreiraju zvucnu sliku,prije sam imao ogroman regal između,kad sam se njega rijesio i stavio ovu manju komodu otvorilo se sve,nebo zemlja razlika!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Preporuka je minimalno 85cm. Lijepo objašnjeno ovdje :

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ali niti ja ne poštujem preporuke zbog životnog prostora koji je takav... Da ima neželjenog buma, ima. Sigurno može bolje, ali ok... Kompromisi. :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Slazem se ali vjerujem da i ovo svira vrlo dobro ako ne i odlicno jos uz to i estetika je na zavidnoj razini..najbolje imat slusaonu samo za hifi a jedno su zelje a drugo realnost!
Ne virujem da su apsorberi stavljeni samo radi estetike..ali ko zna!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tajo
Imam 2 x 3m zvucnicke..2.5 m razmaka..hm hm a mogu ih stavit i 4 m..sto ce mi to kad mi je sirina od zida do zida 3.5 m...sjedim na 2.5 m (uho-zvucnik)
Dobivam jedno gubim drugo..trenutno je tako kako je i izvucen je maximum!
Hebes ga da bar imam prostor kao frend mi,evo dole slika di su sad "stare" Opere...jos da i po metra izvuce milina,mada i ovako vrlo fino sviraju!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, to je na žalsot tako, moji su 25cm od zida, izvukao sam ih van i 70cm i radili su bolje zvučna slika itd ali mi uzimaju u 16kvadrata previše prostora i nemoguće ih je tako držati, sad je kako je, limitirani smo prostorima i možemo se slikati.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

tajo nije svaki ucinak na zvuk dobar :D

a zeljezne cjevi rezoniraju na dosta visokoj frekv, a drvena komoda je ploha za refleksiju, iako možda na slicnoj frekvenciji ne radi se o istom efektu.

realno iza i okolo zvucnika nema(ima ali jako tihih) zvucnih valova visoke frekvencije direktno sa zvucnika, pa ni nisu problem visoke nego niske frekvencije. za detalje guglat speaker directivity a slika za otprilike..

zbog toga je zbunjujuce vidit iza zvucnika ove patterne koji realno ne utjecu na ništa šta ide iza, mene osobno najviše brine pod i plafon ispred visokotonca, a bogami nikad nisan vidi na nijednoj slici da se neko pozabavia s tim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 10:24 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

A sanduk-komoda je velika pasivna berda, bas, bajs, kako god da razumiješ. Ne samo reflektivna ploha, to je efikasni efekt dupog zvuka, kao kad slušaš zvuk filma na velikim zvučnicima stereo sustava, a pored toga si zaboravio isključiti zvuk i na samom televizoru, pa imaš dupli zvuk... što je posebno iritantno i vrlo zamjetno i loše.

 

No OK, vlasnik prostora, ako nije sam ekpserimentirao sa položajem svega (slušao samo dizajnera prostora) - onda nije... ali ako je - onda je valjda postavio sve prema nekom slušnom iskustvu (pod pretpostavkom da dobro čuje i ima osjećaj za audio hi-fi) i da nije tip "imam samo da pokažem" (i takvih ima, koliko ti srce želi).

 

Njemu valjda ta komoda ne smeta :-)))

 

 

Ja samo ne razumijem kako netko može potrošit toliko para na onakve zvučnike, na nekoliko velikih difuzora, na ostatak sustava, a onda sve to stavi na neku bezveznu komodu na kotačima?! Na šta ono uopće sliči, nemam riječi. Da nema ni zvučnika ni linije, opet mi užasno izgleda onakva komoda na kotačima. Ovde na slici je očito prostorija podređena muzici, nema niti TV na zidu, a ona komoda je sve, samo ne nešto čemu je tamo mjesto, ni vizualno, ni audiofilski, a što se funkcionalnosti tiče, da baš su tamo potrebne one ladice, nigdje u kući mjesta... Neozbiljno i nema drugog objašnjenja. Drugo, kabeli su svi jedan preko drugog, izmješani, nagužvani. Ja bi rekao da je ovo prije netko tko voli da se ima, nego netko tko ganja pravi zvuk.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

A možda su audiofilske gaće u ladicama? Duge za klasiku, kraktke za jazz... tko zna? 

Zapravo, s tim kotačićima sve nekako i dobiva smisao... možda lik samo ugađa pomakom cijele komode rezne bas frekvencje ("de malo dublji bas", pa primakne komodu k zidu), pa je riješio i pitanje sub-woofer-a na taj način; 2 u 1... i gaće i sub... :-)))  ... čudni su putevi Gospdnji... pardon, audiofilski    

A kabeli? Ma tko uopće gleda kabele... vidiš da je zidni absorber centar interesa pogleda... zvuk? Ma koga briga   (Isprika vlasniku prostora, vjerojatno griješim, ali se malo šalim).

 

Naravno, možda griješimo obojica, ali eto, takav dojam sam ja stekao od pogleda na tu jednu sliku.

 

Ono šta najviše ne razumijem je difuzor umjesto televizije... Super sve, ali zna se gdje je mjesto televiziji...   

 

 

EDIT:

 

A što je s near-field slušanjem? Koliko to ukloni probleme prostorije? Ono što sam ja imao priliku slušat, u poprilično lošoj i netretiranoj sobi apsolutno vrhunski zvuk, jer je sve u near-fieldu, na oko 2 metra su zvučnici. Od zida su udaljeni metar, sa strana ima mjesta koliko god treba, u sredini između zvučnika nema komode, nego oko 2 metra prostora s policom, ali je iza slušatelja zid, možda pola metra iza slušatelja. Znači, dubina prostorije je oko 3-4 metra i tu je sve trebalo smjestit. Impresivno kako dobro to zvuči...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 11:57 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 

Ja samo ne razumijem kako netko može potrošit toliko para na onakve zvučnike, na nekoliko velikih difuzora, na ostatak sustava, a onda sve to stavi na neku bezveznu komodu na kotačima?! Na šta ono uopće sliči, nemam riječi. Da nema ni zvučnika ni linije, opet mi užasno izgleda onakva komoda na kotačima. Ovde na slici je očito prostorija podređena muzici, nema niti TV na zidu, a ona komoda je sve, samo ne nešto čemu je tamo mjesto, ni vizualno, ni audiofilski, a što se funkcionalnosti tiče, da baš su tamo potrebne one ladice, nigdje u kući mjesta... Neozbiljno i nema drugog objašnjenja. Drugo, kabeli su svi jedan preko drugog, izmješani, nagužvani. Ja bi rekao da je ovo prije netko tko voli da se ima, nego netko tko ganja pravi zvuk.

 Pitanje je čemu služi ta prostorija. Pogledaj stol, sve samo ne onaj niski iz dnevnog boravka. Uredno složen kao reklamni materijal na njemu. Tamo desno iza paravana, što je? Neki ured?

 

Pa da, dobro je pitanje... Ako je neka slušaona, onda to nema smisla da je onako uređeno. AKo je neki ured, onda tko to ima onakve zvučnike u uredu. Sve je to nešto čudno, slažem se. Ali imam pravo komentirat sliku.   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
gocc01 kaže...

Evo neka aukcija na Akustik Projekt za DAC tko treba. Naim DAC iz 2017, bez tragova korištenja. SH al trgovina je sigurna, uzimao sam par puta od njih a imaju i high-end u ponudi.

 

Ebay aplikacija je glupa ko noć pa ne vidim sad dal ima direkt shipping za nas ali preko mailbox.de ima sigurno.

To će dogurati do 1000eura vjerujem no ja ga nebi uzimao.

To je model star gotovo 10 godina sa starim burr brown čipom koji se po meni sa današnjim novim dacovima od cca 1000eura ne može mjeriti bez obzira što je to NAIM.

Malo je zastario hebiga, moje mišljenje jel.

 Evo već je na 1170 eura...

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Za audiofile na koje je žena ljuta zbog hife 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Imaju finih stvari, meni je DAC 200 signature zanimljiv al nemrem ništa iskopat o njemu:

 

http://www.audio-serum.si/trgovina/atoll-dac200-signature-crna-ali-srebrna/

 

Za dac 100 signature i za dac 300 ima ali za ovaj 200signature ne vidim nikakav review...

 

Isto tako za Atoll dac 200 signature dobijam 3 različita modela

 

https://www.cta-hifi.com/dacs/2836-atoll-dac-200-signature.html - sabre 9028pro

https://www.audio-hd.fr/gb/dac-converters/216-dac200-converter-atoll-electronique-audio-hdfr.html - Burr Brown PCM1796

 

I ovaj gore s linka od audio serum trgovine za koji ne mogu naći dac čip unutra.

 

Predpostavljam da je ovaj sa Sabre najnoviji model, to sam našao ali u audio serumu imaju sliku starijeg modela.

Malo je konfuzno :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 7:37 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 7:42 (Zoki B).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@Zoki, da imaš ovako nešto što se DAC-a tiče, brzo bi izabrao nešto što ti odgovara. Nije teško odabrati pravi sistem u USA izgleda sa ovakvom podrškom. 60 day return policy. Više nego dovoljno da zaključiš da li ti je nešto ok.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
@Zoki, da imaš ovako nešto što se DAC-a tiče, brzo bi izabrao nešto što ti odgovara. Nije teško odabrati pravi sistem u USA izgleda sa ovakvom podrškom. 60 day return policy. Više nego dovoljno da zaključiš da li ti je nešto ok.

Ma i općenito kada imaju neki black friday onda cijene idu zbilja nisko a ne kao kod nas...

Ali da slažem se, uzmeš i slušaš barem 2 tjedna pa vratiš i odabereš drugo.

Na žalost toliko je opcija kada slažeš sustav da je vrlo teško pogoditi od prve što će ti odgovarati ili sjesti u tvoj sustav, vani su toga svjesni no kod nas baš i ne...

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@Filox
Pa sto TV treba radit u centru hifi sistema,samo sa svojom ravnom plohom radi nepotrebne refleksije..iole ozbiljan audiofil ako mu to uvjeti dopustaju ima hifi sistem bez TV u sredini!Ja kad na svoj tv stavim deku imam ugodniju zvucnu sliku..volio bih kad bih imao neki lagani apsorb/difuzir kojeg mogu postavit jednostavno preko TV kad slusam
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
@Filox
Pa sto TV treba radit u centru hifi sistema,samo sa svojom ravnom plohom radi nepotrebne refleksije..iole ozbiljan audiofil ako mu to uvjeti dopustaju ima hifi sistem bez TV u sredini!Ja kad na svoj tv stavim deku imam ugodniju zvucnu sliku..volio bih kad bih imao neki lagani apsorb/difuzir kojeg mogu postavit jednostavno preko TV kad slusam

 

Točno to, napravit neki difuzor da pokrije TV, jer se slažem da sama ravna ploha tu smeta. Ono kako ja gledam sustav je kao centralni, glavni zabavni dio u kući. Ne mislim imat 4 sustava, jedan za muziku, jedan za filmove, jedan za PC i igrice, jedan za neznam šta... Ja mislim da bi trebao bit jedan glavni sustav u koji se uložilo. A kako to izgleda bez TV-a? Imat ćeš centralni glavni sustav bez TV-a, onda ćeš imat još jedan sustav negdi sa strane za filmove? Teško. Zato sam rekao da nedostaje TV u sredini, jer mu je tu mjesto, da sve bude objedinjeno. Ne znam za vas, ali ja i youtube i igrice i filmove, sve slušam na glavnom sustavu, jer mi je i jedini. Pa mi sve mora bit na okupu i TV i PC i cijeli sustav.

 

Ali tu postoji taj problem ravne plohe, koji bi trebalo sredit, ti si to odlično sredio s dekom.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Odi se prvenstveno govori o hifi sistemima a ne o all in one multimedijalnim sistemima..tv je sasvim nebitna stavka.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
A što kad gledaš koncert na TV-u? :)
 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice