Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.219.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trebam preporuku tipkovnice do 200-300kn, sada imam neku basic Chicony staru 10 godina pa bi htio da su tipke slične u smislu da ne klikaju previše (one cherry boje, nekužim se).
Recimo da mi treba za gejmanje, ne toliko za pisanje. Po mogućnosti da ima brojke desno, da nije tanka i da ima hr layout.
Valja li ova? https://www.links.hr/hr/tipkovnica-uvi-gear-greed-rgb-memhanicka-usb-crna-101200620

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zna li netko gdje u ZG-u ili HR nabaviti prozirne o-ringove za Cherry MX, 40A recimo? Za sada ne nalazim nikakove, a kamoli prozirne (Bauhaus gumice ne gledam).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Poz ekipa,

 

STEELSERIES Apex 100 ili Redragon Kumara K552?

 

Znam da je jedna membranska a druga mehanička, neznam koju da kupim posto imam neku havic za jeftine pare koja je membranska,

pa neznam ako će mi mehanička pasati.. no i cijena igra veliku ulogu, membranska kosta 400kn dok mehanička 260kn.. sad koja je bolje isplativija?

Koristio bih ju za gaming..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Skroz različite tipkovnice.

Imam kumaru k552, glasna je i nema hrvatski layout sto me malo smetalo u početku ali sam se navikao. Zvuči nekako metalno i ako nemaš dobru izolaciju u slušalicama ne bih ti preporučio. Aluminijska je i debela, fino je po njoj tipkat, a rgb opcije su fora ima ih dosta, svjetlina tipki je odlična. Nije loša za te novce valjda, ali da sad ponovno biram uzeo bih nešto drugo zbog glasnoće i zbog layouta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 15:38 (J(CRO)).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pozdrav,
tražim mehaničku tipkovnicu sa HR znakovljem pošto sam krenuo puno pisati a dosad sam koristio reddragon kumaru za igranje igrica. ( Tipkovnica mi je dobra međutim kako puno pišem stalno brkam tipke a pogotovo posebne znakove, volio bi isto da je nešto tiša). RGB je isto plus pošto mi konfiguracija ima crvenu temu. Hvala 👍
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam nedavno kupio ASUS ROG Strix Flare, Cherry MX brown, RGB, ISO (veliki enter) i HR znakovi kroz koje ide svijetlo. Protis, 1000kn, sad je čak i malo manje:

 

https://www.protis.hr/products/details/tipkovnica-asus-rog-strix-flare-mx-brown-rgb-usb-cro/142020?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Jedina prava mana koju mogu naći je da, pošto switchevi imaju ledicu s gornje (sjeverne) strane, ne vide se dobro stvari na donjem dijelu tipaka (južna strana). U US rasporedu to nije toliko vidljivo jer su svi znakovi napravljeni na gornjoj strani tipaka, ali u ISO HR su npr. brojevi dole (!"#$%& itd. znakovi su gore) te se stoga slabije vide. Nije prestrašno ali opet. Problem je više što praktički nema tipkovnica s ovom kombinacijom (veliki enter, HR znakovi koji svijetle, full RGB).

 

Mogao sam možda ići na neki Logitech kod kojeg je jako dobro uniformirano osvijetljenje znakova, ali su se pokvarili u zadnje vrijeme, te mi samo bijelo svjetlo nije dovoljno (OCD ili štogod).

 

Još samo da nabavim o-ringove da bude tiša pri udaranju u dno i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 19:59 (Mad Ant).
14 godina
moderator
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pogledaj si UVI Gear / Gear mini

 

HR znakovi i izmjenjivi Gateron optical switchevi.

Dolazi sa blue.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gledam čime bih zamijenio Logitech Illuminated koju imam već desetak godina.

 

Mora imati osvjetljenje i HR znakove, najradije da su i oni osvjetljeni. Koliko vidim nema baš nekih prevelikih opcija osim da kupim takvu istu

 

Kako uopće znati ima li tipkovnica HR znakove? Jer koliko vidim svi shopovi imaju generičke slike, a u opisu negdje piše samo HR, negdje piše podrška za HR znakove, negdje piše HR layout... 

 

Označava li sve to da su naši znakovi ugravirani i osvijetljeni ili ne? Pa nije valjda da moram slati mail svakom shopu da mi potvrde. Ima neki proizvođać da sve što prodaje kod nas stavlja naše znakove?

 

Koliko sam shvatio ovaj UVI Gear stavlja. Još netko?  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Negdje sam procitao na forumu da asus ima HR znakove pa pogledaj i njih.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Da, ovo odokativno izgleda kao super zamjena za moju. Samo moram provjeriti ima li naše znakove gore.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Doslovno 4 posta iznad sam opisao ASUS :-D

Edit: bas sad pogledao, nema vise u Protisu... Treba nazvat svaki ducan ponaosob (a i to nije 100%) jer ima vise verzija svake tipkovnice po trzistu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 8:26 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
Doslovno 4 posta iznad sam opisao ASUS :-D

Edit: bas sad pogledao, nema vise u Protisu... Treba nazvat svaki ducan ponaosob (a i to nije 100%) jer ima vise verzija svake tipkovnice po trzistu.

Ma vidio sam, ali taj Asus mi je pomalo overkill.  

 

Naručio sam ovaj Cherry MX iz HG Spota. Potvrdili su mi da ima ugravirana HR slova. Protis mi nije odgovorio na mail, a iz PCshop su mi rekli da moraju provjeriti s uvoznikom koja je verzija.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nadam se da su ti dobro odgovorili, tj. da ide svijetlo kroz HR slova, koji puta je samo print gore, a kazu gravura...

Meni 1000kn nije nesto s obzirom da kupujem mehanicku vec 10g. hocu-necu, najvaznije je bilo da je ta kombinacija. Ionako izgleda klasicno kockasto, nije oblika pauka i ostale gaming gluposti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 10:59 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Sutra dolazi pa ću vidjeti. Nije ni 1000kn puno ako mi izdrži upola kao logi illuminated, ali po svemu što sam gledao taj Cherry mi je pametnija kupnja od Asusa. Ima tihe prekidače, a RGB mi ne treba jer sam se naviknuo na bijelo osvijetljene.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hexfire kaže...
Sutra dolazi pa ću vidjeti. Nije ni 1000kn puno ako mi izdrži upola kao logi illuminated, ali po svemu što sam gledao taj Cherry mi je pametnija kupnja od Asusa. Ima tihe prekidače, a RGB mi ne treba jer sam se naviknuo na bijelo osvijetljene.

 I pronašao si mi potencijalno iduću tipkovnicu. Lijepu, crnu. XD

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hexfire kaže...
Sutra dolazi pa ću vidjeti. Nije ni 1000kn puno ako mi izdrži upola kao logi illuminated, ali po svemu što sam gledao taj Cherry mi je pametnija kupnja od Asusa. Ima tihe prekidače, a RGB mi ne treba jer sam se naviknuo na bijelo osvijetljene.

 Nigdje ne vidim koji su switchevi, gdje si pronašao da su silent?

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Piše u nazivu proizvoda "silent". Valjda je :D. To će mi biti prva mehanička tipkovnica pa ne znam baš što očekivati.

Imaju dvije verzije, silent i ovu običnu koju je kolega preporučio.

A javili su mi se upravo i iz Protisa, napisali su da ima HR slova što god to značilo. HG spot je barem napisao ugravirana.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hexfire kaže...
Piše u nazivu proizvoda "silent". Valjda je :D. To će mi biti prva mehanička tipkovnica pa ne znam baš što očekivati.

Imaju dvije verzije, silent i ovu običnu koju je kolega preporučio.

A javili su mi se upravo i iz Protisa, napisali su da ima HR slova što god to značilo. HG spot je barem napisao ugravirana.

 Ja sam valjda slijep jer ne vidim nigdje na HGSpotu da piše silent...

 

Moja Flare ima ovaj "P/N: 90MP00M1-B0VA00" i ime je "XA01 ROG STRIX FLARE/BN/WB".

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...

 Ja sam valjda slijep jer ne vidim nigdje na HGSpotu da piše silent...

 

Moja Flare ima ovaj "P/N: 90MP00M1-B0VA00" i ime je "XA01 ROG STRIX FLARE/BN/WB".

 https://www.hgshop.hr/tipkovnica-cherry-mx-board-1-0-backlight-silent-usb-crna-g80-3816lwbgb-2/proizvod/265608

 

Ovo sam naručio, u nazivu proizvoda je silent. U svakom slučaju ne bi ih ubilo da malo jasnije to iskomuniciraju. Sasvim slučajno sam skužio da imaju i taj model u ponudi. Skoro sam već naručio onu koju je kolega preporučio.

 

Prema Internetu dolazi sa red silent ili black silent switchevima. U opisu se ne navodi konkretno, ali mi je svejedno. Bitno da su tiši. Javim sutra ako je ikome bitno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pitanje je i koliko se cuje kad tipka lupi u "pod", ja namjeravam o-ringove za to nabaviti.
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Razlika ti je izmedju red i black, ja imam red silent i super su. Jedno vrijeme sam imao mx black i dosta su onako vise za tipkanje ( dok su red najbolje za gaming ), tezi za stisnut i glasniji su od crvenih.

 

Moram naglasit da imam mx silent red, a da sam koristio obicne mx black pa sigurno ima razlike.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mislio sam na silent red i silent black. Što se glasnoće tiče navodno nema razlike.

A sam osjećaj tipkanja je drugačiji, ali meni osobno će oboje biti dovoljno s obzirom koliko se koristi
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

a to se tak rješava? Stvarno nemam pojma

 

Hexfire kolega ako nije problem da poslikaš sa upaljenim backlightom kad dodje

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 12:37 (Del_Boy97).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Del_Boy97 kaže...

a to se tak rješava? Stvarno nemam pojma

 

Hexfire kolega ako nije problem da poslikaš sa upaljenim backlightom kad dodje

 Evo slikica. Bez svjetla, 10%, 100% i switch.

 

 

 

Znači dolazi sa red silent switchevima. Ugravirana su HR slova, tj. svjetlo probija kroz njih. Može se regulirati po 1% ili u koracima po 10%. Odokativno, na 50% je kao Logi Illuminated na najjačem.

 

Vidjet ću kako izgleda kad padne mrak, ali 50% ili čak manje mi izgleda dovoljno ugodno za svakodnevni rad. Na 100% baš jako svijetli.

 

Fun fact, nema posebnih lampica koje označavaju je li upaljen caps lock ili num lock nego svijetli baš taj key ako je aktivan. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moram priznat da je 100% backlight prejako za bilosta, a po suncu ionako nema efekta. Ja sam cak sa najslabijeg settinga bijele presao na tamno ljubicastu za kasno po noci.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
Moram priznat da je 100% backlight prejako za bilosta, a po suncu ionako nema efekta. Ja sam cak sa najslabijeg settinga bijele presao na tamno ljubicastu za kasno po noci.

 ma bijela ništa, ja preko dana limeta zelena, nocu isto ljubicasta.
 plava, crvena i bijela su iskljucene opcije.
 sad kad razmislim pravi sam antihrvat

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 

Ja na ovom ASUSu imam 5 stupnjeva preko direktne tipke (Off, 1, 2, 3, 4), iskreno nisam još upogonio njihovu aplikaciju gdje možda može i detaljnije...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 11:18 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice