Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
Cobra33 kaže...
zzZZzz kaže...
Cobra33 kaže...

Čitam i gledam i što više ulaze informacije u mene, to više ne znam koju mehaničku tastaruru nabaviti. Uglavnom nekako bi je koristio 50/50 za rad i igranje. Igrice ništa zahtjevne. Nešto poput World of WarShips. Po meni to bi trebala biti neke univerzalna ako se ne varam sa smeđim ili Tactile tipkama. Ono što je bitno da je normalna za numerijskim tipkama, da ima HR osvjetljena slova i da je žičana. Nekako mi u oči padaju Logitechove G513 ili G815, ali ima i drugih. Ne znam, nekako mi tipke kod G815 izgledaju krhke, kao da bi sve poispadale kada bi mi tipkovnica pala sa pola metra. Dajte neke savjete neodlučnom. Htio bi da je i što tiša. Iz napisanog se vidi da sam za nju spreman dati i 1500-2000kn, ali da li mi je potrebna takva. Zašto ne kupit neku do 1000kn, ili 700kn. Osvjetljenje ne mora biti RGB, dapače, dovoljno je i bijelo.

Roccat Suora , Fnatic Gear Rush.

Ako ti hr znakovi nisu previše bitni (jer ne znam tko još gleda u tipkovnicu dok piše, a imat ćeš ih svakako na bilo kojem layoutu bez obzira sto na tipku nije nalijepljeno č/ć) izbor postaje daleko veći.

Što se switcheva tiče, prošetaj do Linksa, Instara ili neke slične trgovine ako imaš mogućnost pa isprobaj tamo koji ti se više sviđaju.

Ja volim zveknut tipku do kraja i kad tipkam i kad igram pa preferiram linearne (red) switcheve. Brown/tactile su isto ok za namjenu koju si naveo.

Na Blue/clicky je gušt tipkat, ali ako ne živiš sam, partner/cimer/rodbina će te spalit na lomači nakon 10 min tipkanja jer su dosta glasni.

 

Nisam ustvari napisao da koristim računalo najviše za video, fotografiju i grafiku, tako da ne razaram brzinom po tastaturi. Dapače, pišem sa 4 prsta, a ne svma. Ova tipkovnica koju sada imam (Microsoft model 1027) je stara 15 god. Još uvijek rade sve tipke, a slova su dosta izlizana. Bežična je, ali radi na 27Mhz, a ne 2,4GHz. Imam tri radioamatera u blizini i koji put mi blokiraju rad tipkovnice i miša koji je u paru sa njom. No nema to veze. Dala je svoje i pošto ću imat novo računalo, na redu je tipkovnica.

Što se tiče slova na tipkovnici, ja još uvijek lovim, odnosno tražim naša slova na njoj, pogotovo š, đ i ž, a vidim da sada ta slova nisu na baš istim mjestima na novim tipkovnicama. Zato mi trebaju HR oznake. Skočit ću do Linksa, jer mi je relativno blizu posla pa ću vidjet. Htio bi tipkovnicu koja mi izgleda mehanički čvršća, da se topke ne mogu samo tako potrgat, a ova LG 815 mi baš ne izgleda tako.

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

 Jesam, gledao sam razne recenzije. Nisam htio napisat da mi je G815 favorit i vjerojatno sutra idem po nju. Ono što još moram samo odlučit da li izabrat Linear ili Tactile. Pošto nisam sam, a po noći imam najviše vremena (mir), trebao bi izabrat tišu varijantu, ali opet nekako je bolji osjećaj ako imaš jedan direktan klik, a to je Linear.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 12:20 (Cobra33).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Cobra33 kaže...

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

 Jesam, gledao sam razne recenzije. Nisam htio napisat da mi je G815 favorit i vjerojatno sutra idem po nju. Ono što još moram samo odlučit da li izabrat Linear ili Tactile. Pošto nisam sam, a po noći imam najviše vremena (mir), trebao bi izabrat tišu varijantu, ali opet nekako je bolji osjećaj ako imaš jedan direktan klik, a to je Linear.

 

Ja imam G915 Lightspeed, znači bežičnu verziju G815. Moja ti je preporuka tactile, bolji je osjećaj kod tipkanja nego obični linear i nije glasnija jer nema glasnog klika kao kod clicky switcheva. Razlika je jedino u tome da pod prstom skroz blago osjetiš trenutak kad je switch "odradio".

 

Ali sve je to subjektivno, svatko voli nešto drugačije i zato ti je najbolje da isprobaš u trgovini pa vidiš što ti odgovara. Moj je osobni favorit tactile.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim novu tipkovnicu, probao sam samo MS malu mehaničku, i dalje ostajem pri tome da želim mehaničku samo sada ''pravu'' jer mislim da je MS jako loš. Volio bih da tipkovnica nema numpad, po mogućnosti da ima veliki enter, ali kazu mi vecina da cu uspjet naviknit i na mali... U switcheve se ne razumijem, pa ako mi moze to neko objasniti ili poslati neki thread da procitam. Hvala. Meni se ova osobno dopala.

 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-fps-pro-s-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb4rd1-us-r2-usb-101200331?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Cheapo TKL mehanika sa silent tactile prekidacima (nesto nalik MX Brown)?  Do sada sam nasao par sa Outemu plavima, ali ne bih glasan klik...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nikolacurak kaže...

Tražim novu tipkovnicu, probao sam samo MS malu mehaničku, i dalje ostajem pri tome da želim mehaničku samo sada ''pravu'' jer mislim da je MS jako loš. Volio bih da tipkovnica nema numpad, po mogućnosti da ima veliki enter, ali kazu mi vecina da cu uspjet naviknit i na mali... U switcheve se ne razumijem, pa ako mi moze to neko objasniti ili poslati neki thread da procitam. Hvala. Meni se ova osobno dopala.

 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-fps-pro-s-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb4rd1-us-r2-usb-101200331?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Cini se dobra stvar uz "original switch Cherry red". Cijena okej!

 

mechanical-switches/the-ultimate-guide

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

https://shop.friendlyfireesports.com/hr/product/penta-keys-hr

Ima li netko iskustva sa ovom mehanickom tipkarom?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Prvi put kupujem mehanicku tipkovnicu, isao bih do nekih 600 kuna. Gledao sam po netu recenzije njih raznih ali kako se ne mogu odluciti zanima me vase misljenje.

 

Trenutno je na akciji u Linksa Hyperx Alloy Originis za 600 kuna pa sam mislio nju. Ali sam takoder vidio da netko prodaje prvu verziju Corsair K70 Rgb tipkovnice dosta ocuvanu (bez garancije) za 500 kuna pa se mislim izmedu ove dvije iako je druga polovna.

 

Ili postoji neka treca opcija trenutno bolja ?

 

Hvala i Lp.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nazalost gledajuci u trgovini koju sam linkao doslo je do promjene switcha vise nije red nego blue...
PSN:nikolacurak
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

nema nazalost, moras probat switch!

 

Red je naslicniji dibroj membrani, blue je okej za gaming ako ne patis od buke. ;)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
JoPa_CaR kaže...

Pozdrav,

 

Prvi put kupujem mehanicku tipkovnicu, isao bih do nekih 600 kuna. Gledao sam po netu recenzije njih raznih ali kako se ne mogu odluciti zanima me vase misljenje.

 

Trenutno je na akciji u Linksa Hyperx Alloy Originis za 600 kuna pa sam mislio nju. Ali sam takoder vidio da netko prodaje prvu verziju Corsair K70 Rgb tipkovnice dosta ocuvanu (bez garancije) za 500 kuna pa se mislim izmedu ove dvije iako je druga polovna.

 

Ili postoji neka treca opcija trenutno bolja ?

 

Hvala i Lp.

 Uzmi tu HyperX, neloša je. Alternativa - Corsair K55 RGB.

Eventualno Logitech G413 ali nisam fan Logitech Romer-G switcheva (kada se javi chattering nije ga lako popraviti kao što se može na mnogim tipkovnicama koje koriste cherry mx ili klonove).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim mehaničku tipkovnicu do 400/450kn.

Poklon za frenda, znam da voli da su tipke tvrđe i da je tipkovnica što glasnija dok se tipka

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
Cobra33 kaže...

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

 Jesam, gledao sam razne recenzije. Nisam htio napisat da mi je G815 favorit i vjerojatno sutra idem po nju. Ono što još moram samo odlučit da li izabrat Linear ili Tactile. Pošto nisam sam, a po noći imam najviše vremena (mir), trebao bi izabrat tišu varijantu, ali opet nekako je bolji osjećaj ako imaš jedan direktan klik, a to je Linear.

 

Ja imam G915 Lightspeed, znači bežičnu verziju G815. Moja ti je preporuka tactile, bolji je osjećaj kod tipkanja nego obični linear i nije glasnija jer nema glasnog klika kao kod clicky switcheva. Razlika je jedino u tome da pod prstom skroz blago osjetiš trenutak kad je switch "odradio".

 

Ali sve je to subjektivno, svatko voli nešto drugačije i zato ti je najbolje da isprobaš u trgovini pa vidiš što ti odgovara. Moj je osobni favorit tactile.

Imamo isti mis i tipkovnicu, koliko si platio komplet?

Mene je izaslo 450eu zajedno i full sam zadovoljan. 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MEGATAMA kaže...
Q-Tip kaže...
Cobra33 kaže...

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

 Jesam, gledao sam razne recenzije. Nisam htio napisat da mi je G815 favorit i vjerojatno sutra idem po nju. Ono što još moram samo odlučit da li izabrat Linear ili Tactile. Pošto nisam sam, a po noći imam najviše vremena (mir), trebao bi izabrat tišu varijantu, ali opet nekako je bolji osjećaj ako imaš jedan direktan klik, a to je Linear.

 

Ja imam G915 Lightspeed, znači bežičnu verziju G815. Moja ti je preporuka tactile, bolji je osjećaj kod tipkanja nego obični linear i nije glasnija jer nema glasnog klika kao kod clicky switcheva. Razlika je jedino u tome da pod prstom skroz blago osjetiš trenutak kad je switch "odradio".

 

Ali sve je to subjektivno, svatko voli nešto drugačije i zato ti je najbolje da isprobaš u trgovini pa vidiš što ti odgovara. Moj je osobni favorit tactile.

Imamo isti mis i tipkovnicu, koliko si platio komplet?

Mene je izaslo 450eu zajedno i full sam zadovoljan. 

 

Iskreno ne znam koliko je komplet. Miš je s Amazona naručen, ne sjećam se po kojoj cijeni, a tipkovnica iz Linksa za 1599 kn.

 

Imao sam prije G502 Proteus Core sa žicom i sad sam samo nadogradio na Lightspeed, to mi je najbolji miš kojeg sam imao. Tipkovnica je odlična, zasad sam super zadovoljan, nadam se samo da će i potrajati sukladno cijeni.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
MEGATAMA kaže...
Q-Tip kaže...
Cobra33 kaže...

Ove što sam ti linkao su provjereno dobre tipkovnice žičane tipkovnice sa hr znakovima a i nisu toliko skupe.

Ova logitech 815 što spominješ, iako ne izgleda čvrsto, rađena je od brušenog aluminija tako da bi trebala biti dosta čvrsta iako možda ne izgleda tako na prvu.

Sve to vrlo lako možeš vidjeti na youtube recenzijama (Logitech g815Fnatic Gear RushRoccat Suora)

 Jesam, gledao sam razne recenzije. Nisam htio napisat da mi je G815 favorit i vjerojatno sutra idem po nju. Ono što još moram samo odlučit da li izabrat Linear ili Tactile. Pošto nisam sam, a po noći imam najviše vremena (mir), trebao bi izabrat tišu varijantu, ali opet nekako je bolji osjećaj ako imaš jedan direktan klik, a to je Linear.

 

Ja imam G915 Lightspeed, znači bežičnu verziju G815. Moja ti je preporuka tactile, bolji je osjećaj kod tipkanja nego obični linear i nije glasnija jer nema glasnog klika kao kod clicky switcheva. Razlika je jedino u tome da pod prstom skroz blago osjetiš trenutak kad je switch "odradio".

 

Ali sve je to subjektivno, svatko voli nešto drugačije i zato ti je najbolje da isprobaš u trgovini pa vidiš što ti odgovara. Moj je osobni favorit tactile.

Imamo isti mis i tipkovnicu, koliko si platio komplet?

Mene je izaslo 450eu zajedno i full sam zadovoljan. 

 

Iskreno ne znam koliko je komplet. Miš je s Amazona naručen, ne sjećam se po kojoj cijeni, a tipkovnica iz Linksa za 1599 kn.

 

Imao sam prije G502 Proteus Core sa žicom i sad sam samo nadogradio na Lightspeed, to mi je najbolji miš kojeg sam imao. Tipkovnica je odlična, zasad sam super zadovoljan, nadam se samo da će i potrajati sukladno cijeni.

Ja sam tipkovnicu platio 250eu a mis 150eu,sad je oboje jeftinije nesto.

Nisam uzimao produzenu garanciju od 5 godina posto je ovo jeftiniji hardver,extra garanciju uzimam samo za skuplje komade hardvera.

Nadam se da ce trajat, djeluje kvalitetno oboje. 

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zna li netko imaju li ove nove serije Logitech G512/ G513 s GX blue/ brown/ red prekidačima označene hrvatske dijakritike na tipkama? Znam da stare s Romer prekidačima imaju, a trebala bi i G512 SE (blue), no za ove nove serije mi je nepoznanica. Možda je netko skoro kupovao/ vidio uživo u trgovini, da ne šaljem mailove. Hvala!

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Leprechaun kaže...

Zna li netko imaju li ove nove serije Logitech G512/ G513 s GX blue/ brown/ red prekidačima označene hrvatske dijakritike na tipkama? Znam da stare s Romer prekidačima imaju, a trebala bi i G512 SE (blue), no za ove nove serije mi je nepoznanica. Možda je netko skoro kupovao/ vidio uživo u trgovini, da ne šaljem mailove. Hvala!

Ja imam G512 SE (GX Blue) i ima naše znakove.

Mala napomena, oznake koje na slici ne svjetle se uživo praktički uopće ne vide (pogotovo po slabijem svjetlu), pa ako ti je to važno...

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim pomoć za odabir tipkovnice.

Tipkovnica je za sina (12godina), znači obavezno što šareniji RGB s više i boljim efektima.

S obzirom na cijene ovih "no name" mehaničkih tipkovnica mislim da na membransku nema smisla ići. Do cca 500kn ali dobro bi bilo da je i jeftinija.

Vrsta prekidača nije presudna. Ne smeta mu buka plavih prekidača.

Treba imati osvjetljena HR slova.

Ne mora imati numerički dio.

 

Ove sam gledao (izvukao neke prijedloge iz ove teme) ali nemam nikakvo iskustvo s mehaničkim tipkovnicama pa bolje da vi to odlučite:

 

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-thudner-pro-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-plava-76805471

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-elite-pro-mehanicka-zicana-tipkovnica-cijena-87020451

https://www.nabava.net/tipkovnice/eshark-esl-k1-kodachi-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-crvena-plava-99872031

https://shop.friendlyfireesports.com/hr/product/penta-keys-hr

https://egamer.hr/shop/cijena/rampage-mk95-gaming-tipkovnica

....

 

Sažetak: što šarenija jeftina mehanička tipkovnica s osvjetljenim HR znakovima

neću napisat HITNO da vas ne iživciram :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Na žalost, ne znam ništa o ovim modelima. Ali imam jednu ideju koja ti možda pomogne.

Pogledaj Njuškalo i Bug oglasnik. Možda netko prodaje novu zapakiranu tipkovnicu, pa kupiš nešto u rangu iznad 700-800kn za ispod 500

 

Edit: obavezno s garancijom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 12:36 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne znam koliko je sin "nježan" prema uređajima ali gledajući svog možda najpametnije kupiti najjeftiniju varijantu jer je pitanje koliko dugo će preživjeti :-)

Ideja s njuškalom nije loša jedino šta god sam u zadnje vrijeme gledao ljudi traže sulude cijene, neki čak i više nego ista stvar košta u dućanu, u svakom slučaju pogledaj, možda imaš sreće pa nađeš "normalnog" prodavača

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...
Ideja s njuškalom nije loša jedino šta god sam u zadnje vrijeme gledao ljudi traže sulude cijene, .....

 S ovim se slažem! Valjda besparica, pa ljudi na brzinu hoće do love...

 

Uglavnom, sretno u pronalasku tipkovnice.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pogledao njuškalo i odustalo. Nemam povjerenja u stvari kojih se netko želi riješiti, a za "novo i neotpakirano" traže više nego što košta u dućanu.
Narudžba preko službenog web shopa mi daje 14 dana da se predomislim ako mi ne paše i stvarno mi nije jasno kome ovi s njuškalu išta prodaju. 🤔
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Postoji li u HR steelseries apex 7 (no numpad) tipkovnica, nisam uspio pronaci u nijednoj trgovini?

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BlueMax kaže...

Molim pomoć za odabir tipkovnice.

Tipkovnica je za sina (12godina), znači obavezno što šareniji RGB s više i boljim efektima.

S obzirom na cijene ovih "no name" mehaničkih tipkovnica mislim da na membransku nema smisla ići. Do cca 500kn ali dobro bi bilo da je i jeftinija.

Vrsta prekidača nije presudna. Ne smeta mu buka plavih prekidača.

Treba imati osvjetljena HR slova.

Ne mora imati numerički dio.

 

Ove sam gledao (izvukao neke prijedloge iz ove teme) ali nemam nikakvo iskustvo s mehaničkim tipkovnicama pa bolje da vi to odlučite:

 

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-thudner-pro-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-plava-76805471

https://www.nabava.net/tipkovnice/ms-elite-pro-mehanicka-zicana-tipkovnica-cijena-87020451

https://www.nabava.net/tipkovnice/eshark-esl-k1-kodachi-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crna-crvena-plava-99872031

https://shop.friendlyfireesports.com/hr/product/penta-keys-hr

https://egamer.hr/shop/cijena/rampage-mk95-gaming-tipkovnica

....

 

Sažetak: što šarenija jeftina mehanička tipkovnica s osvjetljenim HR znakovima

neću napisat HITNO da vas ne iživciram :)

 

 https://www.mikronis.hr/Proizvod/tipkovnica-redragon-kumara-k552-mechanical-p-n-6950376704436/3654?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ovo je inače dosta dobra budget tipkovnica ima i u crnoj varijanti ali eto možda mu bude bijela zanimljiva. Samo nisam siguran ima li crni model full rgb ili samo svijetli crveno. Sve u svemu ova tipkovnica je super za budget.

 

Evo i video, ima jako puno rgb modova što mu je i potrebno vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 14:11 (rocko9).
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Već 3 godine imam Redragon miš (Mammoth m801) i to čudo je neuništivo. Jedini razlog zašto već nisam kupio Redragon tipkovnicu je što još nisam našao niti jednu s osvjetljenim hrvatskim slovima, a to je sinu jedan od osnovnih uvjeta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BlueMax kaže...

Već 3 godine imam Redragon miš (Mammoth m801) i to čudo je neuništivo. Jedini razlog zašto već nisam kupio Redragon tipkovnicu je što još nisam našao niti jednu s osvjetljenim hrvatskim slovima, a to je sinu jedan od osnovnih uvjeta.

Teško je i pronaći, vjerojatno ni ne postoji, jedino kupit naljepnicu pa zaljepit ili kupit par novih tipki (ako postoje sa č, ć, ž, đ ...itd).

14 godina
moderator
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pogledaj i UVI Gear (Mini)

 

Imam ju i sasvim sam zadovoljan...jedino promijenio prekidače u brown da ukučani mogu spavat :D

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Uvi mini mi je u užem izboru.
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U potrazi sam za novom tipkovnicom i nisam još uspio naći što želim.

Tražim bežičnu mehaničku tipkovnicu s podlogom za zglob i pozadinskim osvjetljenjem (nije bitno da je rgb).

Hrvatskim layout je jako poželjan, s tiim da mi nije bitno da imaju naljepljena hrvatska slova već da ima tipku za izlomljene zagrade pokraj lijevog shifta (https://prnt.sc/trz1qk)

Ima li tko kakav prijedlog? :D

 

Nešto najsličnije tome što tražim je LOGITECH Gaming G613, s tim da nema pozadinsko osvjetljenje i što nisam siguran ima li hravtski layout.

 

EDIT: poželjno je i da ima numpad

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 21:52 (maniak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
maniak kaže...

U potrazi sam za novom tipkovnicom i nisam još uspio naći što želim.

Tražim bežičnu mehaničku tipkovnicu s podlogom za zglob i pozadinskim osvjetljenjem (nije bitno da je rgb).

Hrvatskim layout je jako poželjan, s tiim da mi nije bitno da imaju naljepljena hrvatska slova već da ima tipku za izlomljene zagrade pokraj lijevog shifta (https://prnt.sc/trz1qk)

Ima li tko kakav prijedlog? :D

 

Nešto najsličnije tome što tražim je LOGITECH Gaming G613, s tim da nema pozadinsko osvjetljenje i što nisam siguran ima li hravtski layout.

 

EDIT: poželjno je i da ima numpad

Logitech G915 ti je opcija, dosta je skupa doduše.

Ako numpad nije apsolutno potreban, tu su ti još Corsair k63 wireless, keychron k1 v4, Logitech G915 tkl...

Što se layouta tiče pri kupovini traži UK layout - tu imaš mali lijevi shift i tipku za izlomljene zagrade.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice