Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.225.617
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel se isplati MS thunder pro mehanička tipkovnica? U Futuri je nekih 280 kuna, čini mi se kao odličan deal.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozz .

 

Kupio bi meh.tipkovnicu sa RGB osvjetljenjem,naslonom za ruku i kotačić za smanjenje zvuka te da ima veliki ENTER i hr slova .

 

Zapeo mi za oko Uvi gear pride tikovnica ali recenzije i nema baš .

 

Slobodno ako imate neke preporuke druge uvjek su dobrodošle

 

cijena cca 600kn 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupio sam kumara k552 sa pretpostavljam US layoutom. E sad, okej sam sa svime, naravno htio bih prebaciti layout na US na kompu kako bih mogao koristiti sve tipke onak kak su i na tipkovnici, uz iznimku y i z. Znači, je li moguće prebaciti na US layout na windowsu ali da je QWERTZ?

Life is a lemon.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
U Windows 10 imaš postavke tipkovnice, čak budu i na toolbaru dolje kod sata. Probaj tamo potražiti US ili UK ali qwertz.
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi, imam pitanje. Ok ovo ce mozda zvucati naivno (ni sam neznam sto bih mislio) ali, da li je netko iskusao tzv. domaci brend Egamer i njihovu opticku tipkovnicu ? U ovom slucaju model Rampage MK95 RGB (https://egamer.hr/shop/cijena/rampage-mk95-gaming-tipkovnica). Iskreno me interesira da li je tzv. optical switch na njoj istina ili samo laz posto sam itekako svjestan da konkurencija i poznati brendovi (Razer Huntsman, Logitech itd) sa svojim optickim switchevima ne dolaze ispod 1.5k kuna. Tako da, ako ovo jest mehanika i navodno opticki switchevi, da li je isplativa kupnja (uzeo bih za necaka) posto je na akciji i svega 449 kn (600 inace). Trazim kvaku sa ovom tipkovnicom citavo vrijeme. Posto sam i sam imao do sad od Logitecha i cega sve ne, membranske i prvu mehanicku (trenutni Corsair STRAFE RGB) pitam se da li dati novce za ovo il ne. Ako itko zna i moze dati misljenje, bio bih vrlo zahvalan. Hvala Vam unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako se ne varam, ta EGAMER periferija je rebrand. A Rampage MK95 ti je ništa drugo no ova:

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Cini se legit po onom sto vidim i kvaliteta se cini ok. Mislim da ce necak zadovoljan biti :) Hvala na pomoci i odgovoru Lovce :)

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, zna li možda netko imaju li tipkovnice G915 Lightspeed kod nas UK ili US raspored tipki i imaju li urezane HR znakove ili samo otisnute? G810 i G910 imali su fino urezane sve naše znakove tako da su bili osvijetljeni.

 

Riječ je o ovom modelu: https://www.links.hr/hr/tipkovnica-logitech-gaming-g915-lightspeed-tactile-rgb-mehanicka-bezicna-usb-crna-101200449

 

Na slikama je mali enter i nema uopće HR znakova, ali nekako sumnjam da je to prava slika tipkovnice koja je u HR trgovinama.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moja G513 koja je kupljena u Linksu je došla sa našim znakovima i velikim enterom. Pretpostavljan da će i G915 isto tako.
lol
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Fox Mulder kaže...
Moja G513 koja je kupljena u Linksu je došla sa našim znakovima i velikim enterom. Pretpostavljan da će i G915 isto tako.

 

Tnx, i moja G810 je isto tako, ali me zanimalo ako netko zna sigurnu informaciju, da ne bih vraćao narudžbu.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
Fox Mulder kaže...
Moja G513 koja je kupljena u Linksu je došla sa našim znakovima i velikim enterom. Pretpostavljan da će i G915 isto tako.

 

Tnx, i moja G810 je isto tako, ali me zanimalo ako netko zna sigurnu informaciju, da ne bih vraćao narudžbu.

 Pošalji upit na neki od web dućana, ja također imam G513 sa našim layoutom ali sam u trgovini u Linksa vidio US layout.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sirka666 kaže...
Q-Tip kaže...
Fox Mulder kaže...
Moja G513 koja je kupljena u Linksu je došla sa našim znakovima i velikim enterom. Pretpostavljan da će i G915 isto tako.

 

Tnx, i moja G810 je isto tako, ali me zanimalo ako netko zna sigurnu informaciju, da ne bih vraćao narudžbu.

 Pošalji upit na neki od web dućana, ja također imam G513 sa našim layoutom ali sam u trgovini u Linksa vidio US layout.

 

Poslao sam preko weba, pa me prodaja uputila na poslovnicu, a od tamo ne stiže odgovor. Još tri dana je akcija, pa sam mislio ovdje možda pronaći odgovor.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
99% da je HR layout. Slika G513 na links webshopu je sa US layoutom :)
lol
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Fox Mulder kaže...
99% da je HR layout. Slika G513 na links webshopu je sa US layoutom :)

 

Provjereno, dobio sam info, HR layout i ugravirani su hrvatski znakovi. Ja sam je naručio.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozz ekipi,

 

Ovako, igrom slucaja (citaj: nepaznja) sam zalio svoj Corsair Strafe RGB, a kako tipkovnica ima 4 godine sad vec i jamstva vise nemam, trebam preporuku neke tipkovnice za sebe. 90% vremena igram i to mahom FPS-ove. Ono sto su mi jedini kriteriji za tipkovnicu jest da nije TKL i da ima obavezan wrist rest jer me ubijaju zglobovi bez toga. E sad, sta se budzeta tise, maximum bih dao nekih 1300kn, dalje od toga nema sanse. Vec sam bio trazio neke kandidate i za sada nasao sam dvije, problem jest sta sam po review-ovima vidio dvojake informacije ljudi za ovaj Razer ( https://www.hgshop.hr/razer-blackwidow-elite-mechanical-gaming-keyboard-us-layout-green-switch/proizvod/248389 ), a s druge strane pak takodjer ljudi ponesto kude ovaj HyperX, koji mi je hajmo reci nekakav izbor broj 2 ( https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-elite-rgb-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb2rd2-us-r2-usb-101200379 ) . Znam da su Cherry prekidaci najbolji navodno, a sad neznam za ovaj Razer posto je dizajn navodno njihov ali im ga proizvodi Kailh koliko su dobri. Sta se glasnoce tice, tako svejedno jer ne nabijam po tipkama xD. Uglavnom ako moze molio bih da mi bacite moguce preporuke do nekih 1.0 - 1.3k kuna, ako je moguce cim prije jer bi zelio novu nabaviti jos ovaj tjedan. Hvala unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 21:19 (Sarenn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Sarenn kaže...

Pozz ekipi,

 

Ovako, igrom slucaja (citaj: nepaznja) sam zalio svoj Corsair Strafe RGB, a kako tipkovnica ima 4 godine sad vec i jamstva vise nemam, trebam preporuku neke tipkovnice za sebe. 90% vremena igram i to mahom FPS-ove. Ono sto su mi jedini kriteriji za tipkovnicu jest da nije TKL i da ima obavezan wrist rest jer me ubijaju zglobovi bez toga. E sad, sta se budzeta tise, maximum bih dao nekih 1300kn, dalje od toga nema sanse. Vec sam bio trazio neke kandidate i za sada nasao sam dvije, problem jest sta sam po review-ovima vidio dvojake informacije ljudi za ovaj Razer ( https://www.hgshop.hr/razer-blackwidow-elite-mechanical-gaming-keyboard-us-layout-green-switch/proizvod/248389 ), a s druge strane pak takodjer ljudi ponesto kude ovaj HyperX, koji mi je hajmo reci nekakav izbor broj 2 ( https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-elite-rgb-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb2rd2-us-r2-usb-101200379 ) . Znam da su Cherry prekidaci najbolji navodno, a sad neznam za ovaj Razer posto je dizajn navodno njihov ali im ga proizvodi Kailh koliko su dobri. Sta se glasnoce tice, tako svejedno jer ne nabijam po tipkama xD. Uglavnom ako moze molio bih da mi bacite moguce preporuke do nekih 1.0 - 1.3k kuna, ako je moguce cim prije jer bi zelio novu nabaviti jos ovaj tjedan. Hvala unaprijed :)

 

Možda ovako nešto? 

https://www.logitechg.com/en-roeu/products/gaming-keyboards/g513-backlit-mechanical-gaming-keyboard.html

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
Sarenn kaže...

Pozz ekipi,

 

Ovako, igrom slucaja (citaj: nepaznja) sam zalio svoj Corsair Strafe RGB, a kako tipkovnica ima 4 godine sad vec i jamstva vise nemam, trebam preporuku neke tipkovnice za sebe. 90% vremena igram i to mahom FPS-ove. Ono sto su mi jedini kriteriji za tipkovnicu jest da nije TKL i da ima obavezan wrist rest jer me ubijaju zglobovi bez toga. E sad, sta se budzeta tise, maximum bih dao nekih 1300kn, dalje od toga nema sanse. Vec sam bio trazio neke kandidate i za sada nasao sam dvije, problem jest sta sam po review-ovima vidio dvojake informacije ljudi za ovaj Razer ( https://www.hgshop.hr/razer-blackwidow-elite-mechanical-gaming-keyboard-us-layout-green-switch/proizvod/248389 ), a s druge strane pak takodjer ljudi ponesto kude ovaj HyperX, koji mi je hajmo reci nekakav izbor broj 2 ( https://www.links.hr/hr/tipkovnica-hyperx-alloy-elite-rgb-mehanicka-cherry-mx-red-crna-us-layout-hx-kb2rd2-us-r2-usb-101200379 ) . Znam da su Cherry prekidaci najbolji navodno, a sad neznam za ovaj Razer posto je dizajn navodno njihov ali im ga proizvodi Kailh koliko su dobri. Sta se glasnoce tice, tako svejedno jer ne nabijam po tipkama xD. Uglavnom ako moze molio bih da mi bacite moguce preporuke do nekih 1.0 - 1.3k kuna, ako je moguce cim prije jer bi zelio novu nabaviti jos ovaj tjedan. Hvala unaprijed :)

 

Možda ovako nešto? 

https://www.logitechg.com/en-roeu/products/gaming-keyboards/g513-backlit-mechanical-gaming-keyboard.html

 

 Hej, hvala na sugestiji, da tako nesto bi bilo u redu, medjutim ako moze jos koja preporuka cisto da vidim opcije, ako je moguce eventualno se nadje koja sa multimedijalnim dediciranim tipkama, makro tipke netrebam imam novog misa za to tako da sam OK tu. Nesmeta mi ako je tipkovnica takodjer deblja tj. nije slim - ionako nece sa stola se seliti nikamo xD

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 21:55 (Sarenn).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Sarenn kaže...

 Hej, hvala na sugestiji, da tako nesto bi bilo u redu, medjutim ako moze jos koja preporuka cisto da vidim opcije, ako je moguce eventualno se nadje koja sa multimedijalnim dediciranim tipkama, makro tipke netrebam imam novog misa za to tako da sam OK tu. Nesmeta mi ako je tipkovnica takodjer deblja tj. nije slim - ionako nece sa stola se seliti nikamo xD

 

Ma glupo mi je da ti preporučam nešto ako iz iskustva ne znam da je ok. Nisam baš imao iskustva s ničim osim s Logitechom, a tipkovnica je dosta subjektivna stvar. Netko voli clicky, netko ne, netko voli veći otpor tipki, netko manji, netko veći hod, netko manji hod... 

 

Ja sam neki dan uzeo Logitech G915 Lightspeed, to ti mogu preporučiti bez problema, ali ti je izvan budžeta. Tipkovnica je vrh vrhova, osjećaj tipkanja kao na nijednoj koju sam dosad imao.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa! Može preporuka za mehaničku tipkovnicu za pisanje (programiranje) do 2k.

 

- full-size

- layout: International English, UK ili HR (ako je tvornički ili ako su stvarno dobro otisnuta slova)

- switchevi: tactile, ali ne clicky (tiše je bolje)

- bonus za media tipke

- bilo kakvo osvijetljenje, bitno da ima nekakvo

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 19:41 (ministar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nego, malo padobranski jer ne znam da li je netko spomenuo, prije nekoliko mjeseci Cherry je "digao" garanciju keystrokeova na svojim CherryMX prekidačima s 50 na 100 milja

ministar Ako ti je bitna tišina, probaj si G513 (Romer switchevi nisu svima po volji! Osobno mi na poslu dušu daju romeri; ne smetam nikome jer nije glasno i već 2 godine sretno tipkam); inače Ducky Shine 7 se prodavao po 170 funti, međutim trenutno je sve out of stock, a na Amazonu su sad 270. Prati malo stranice tipa mechkeyboards.eu. Baš "mesnate" tipkovnice, ako se da naći za cca 1500kn + dostava, jako dobro.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ministar kaže...

Pozdrav ekipa! Može preporuka za mehaničku tipkovnicu za pisanje (programiranje) do 2k.

 

- full-size

- layout: International English, UK ili HR (ako je tvornički ili ako su stvarno dobro otisnuta slova)

- switchevi: tactile, ali ne clicky (tiše je bolje)

- bonus za media tipke

- bilo kakvo osvijetljenje, bitno da ima nekakvo

 

Ako ti je već budžet do 2k, mislim da nema tipkovnice koju ne možeš kupiti. Osobno sam uzeo Logitech G915 Lightspeed, ima sve što si gore naveo. Full size, urezane HR znakove (znači baš LED-ice kroz njih svijetle), imaš tri verzije switcheva (clicky, tactile i linear, ja sam uzeo tactile i sjajan je osjećaj kod tipkanja). Ima media tipke i odličan volume wheel i super osvijetljenje koje se totalno može customizirati do svake tipke pojedinačno. I povrh svega toga izgleda jebeno dobro, brušeni aluminij. Ako nisi za to, možda nešto iz Das Keyboard izbora, cijenom su tu negdje kao i G915 Lightspeed: https://www.daskeyboard.com/products/mechanical-keyboards/. 

 

Lovac kaže...

Nego, malo padobranski jer ne znam da li je netko spomenuo, prije nekoliko mjeseci Cherry je "digao" garanciju keystrokeova na svojim CherryMX prekidačima s 50 na 100 milja

ministar Ako ti je bitna tišina, probaj si G513 (Romer switchevi nisu svima po volji! Osobno mi na poslu dušu daju romeri; ne smetam nikome jer nije glasno i već 2 godine sretno tipkam); inače Ducky Shine 7 se prodavao po 170 funti, međutim trenutno je sve out of stock, a na Amazonu su sad 270. Prati malo stranice tipa mechkeyboards.eu. Baš "mesnate" tipkovnice, ako se da naći za cca 1500kn + dostava, jako dobro.

 

Mislim da G513 nema Romer switcheve, nego GX Blue, GX Red ili GX Brown. Logitech po svemu sudeći odustaje polako od Romer G switcheva jer hrpa ljudi je s njima imala probleme.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
ministar kaže...

Pozdrav ekipa! Može preporuka za mehaničku tipkovnicu za pisanje (programiranje) do 2k.

 

- full-size

- layout: International English, UK ili HR (ako je tvornički ili ako su stvarno dobro otisnuta slova)

- switchevi: tactile, ali ne clicky (tiše je bolje)

- bonus za media tipke

- bilo kakvo osvijetljenje, bitno da ima nekakvo

 

Ako ti je već budžet do 2k, mislim da nema tipkovnice koju ne možeš kupiti. Osobno sam uzeo Logitech G915 Lightspeed, ima sve što si gore naveo. Full size, urezane HR znakove (znači baš LED-ice kroz njih svijetle), imaš tri verzije switcheva (clicky, tactile i linear, ja sam uzeo tactile i sjajan je osjećaj kod tipkanja). Ima media tipke i odličan volume wheel i super osvijetljenje koje se totalno može customizirati do svake tipke pojedinačno. I povrh svega toga izgleda jebeno dobro, brušeni aluminij. Ako nisi za to, možda nešto iz Das Keyboard izbora, cijenom su tu negdje kao i G915 Lightspeed: https://www.daskeyboard.com/products/mechanical-keyboards/. 

 Hvala! Možeš samo reći gdje si uzeo? Vidim po shopovima da ne pišu koji layout imaju.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ministar kaže...
Q-Tip kaže...
ministar kaže...

Pozdrav ekipa! Može preporuka za mehaničku tipkovnicu za pisanje (programiranje) do 2k.

 

- full-size

- layout: International English, UK ili HR (ako je tvornički ili ako su stvarno dobro otisnuta slova)

- switchevi: tactile, ali ne clicky (tiše je bolje)

- bonus za media tipke

- bilo kakvo osvijetljenje, bitno da ima nekakvo

 

Ako ti je već budžet do 2k, mislim da nema tipkovnice koju ne možeš kupiti. Osobno sam uzeo Logitech G915 Lightspeed, ima sve što si gore naveo. Full size, urezane HR znakove (znači baš LED-ice kroz njih svijetle), imaš tri verzije switcheva (clicky, tactile i linear, ja sam uzeo tactile i sjajan je osjećaj kod tipkanja). Ima media tipke i odličan volume wheel i super osvijetljenje koje se totalno može customizirati do svake tipke pojedinačno. I povrh svega toga izgleda jebeno dobro, brušeni aluminij. Ako nisi za to, možda nešto iz Das Keyboard izbora, cijenom su tu negdje kao i G915 Lightspeed: https://www.daskeyboard.com/products/mechanical-keyboards/. 

 Hvala! Možeš samo reći gdje si uzeo? Vidim po shopovima da ne pišu koji layout imaju.

 

U Linksu, bila je prošli tjedan neka akcija, 100 kn jeftinije nego što je sad.

 

Iskreno pogubim se među layoutima, uvijek ih miješam. Meni je bilo bitno da ima veliki enter, pa ti sad vidi koji je to layout. 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U pravu si, samo GX je sad, Romer-G još tu i tamo na Amazonu iako na G stranici i dalje pišu kao dostupni... Za probleme ne znam. Osobno nikakvih ni na jednoj od 3 tipkala (najstarija ima 5 godina). Druga je stvar što su drukčiji od cherrya pa ne pašu svima. Prije će biti razlog što su GX cherry-like što je svakako popularnije (sigurno će više ljudi kupiti) iako i dalje nigdje ne deklariraju koji im je životni vijek pa si ti misli.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Lovac kaže...

U pravu si, samo GX je sad, Romer-G još tu i tamo na Amazonu iako na G stranici i dalje pišu kao dostupni... Za probleme ne znam. Osobno nikakvih ni na jednoj od 3 tipkala (najstarija ima 5 godina). Druga je stvar što su drukčiji od cherrya pa ne pašu svima. Prije će biti razlog što su GX cherry-like što je svakako popularnije (sigurno će više ljudi kupiti) iako i dalje nigdje ne deklariraju koji im je životni vijek pa si ti misli.

 

Imao si sreće onda, Romer G switchevi imaju neugodnu naviku da krenu s duplim registriranjem pritiska, upiši u google "Romer G key chatter", "Romer G chattering" ili "Romer G double press". Još ih pod garancijom možeš zamijeniti, ali često to bude baš nekako kad istekne garancija, a ni blizu nekog deklariranog broja pritisaka.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 8:52 (bloodborne).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...
Lovac kaže...

U pravu si, samo GX je sad, Romer-G još tu i tamo na Amazonu iako na G stranici i dalje pišu kao dostupni... Za probleme ne znam. Osobno nikakvih ni na jednoj od 3 tipkala (najstarija ima 5 godina). Druga je stvar što su drukčiji od cherrya pa ne pašu svima. Prije će biti razlog što su GX cherry-like što je svakako popularnije (sigurno će više ljudi kupiti) iako i dalje nigdje ne deklariraju koji im je životni vijek pa si ti misli.

 

Imao si sreće onda, Romer G switchevi imaju neugodnu naviku da krenu s duplim registriranjem pritiska, upiši u google "Romer G key chatter", "Romer G chattering" ili "Romer G double press". Još ih pod garancijom možeš zamijeniti, ali često to bude baš nekako kad istekne garancija, a ni blizu nekog deklariranog broja pritisaka.

 Ne pomaže alkohol kao kod chatteringa na MX switchevima?

Alkoholom sam popravio nekoliko tipkovnica s tim problemom.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
Q-Tip kaže...
Imao si sreće onda, Romer G switchevi imaju neugodnu naviku da krenu s duplim registriranjem pritiska, upiši u google "Romer G key chatter", "Romer G chattering" ili "Romer G double press". Još ih pod garancijom možeš zamijeniti, ali često to bude baš nekako kad istekne garancija, a ni blizu nekog deklariranog broja pritisaka.

 Ne pomaže alkohol kao kod chatteringa na MX switchevima?

Alkoholom sam popravio nekoliko tipkovnica s tim problemom.

 

Neki kažu da su uspjeli riješiti problem čišćenjem, nekima je pomoglo par tjedana pa im se vratilo, a nekima ne pomaže nikakvo čišćenje. Sad sve ovisi u koju skupinu te sreća ubaci. 

 

Meni je to realno problem koji ne bi smio postojati u takvom broju za tako skup proizvod. Tražiš ljude da se isprse preko 1000 kn za tipkovnicu kojoj tobože garantiraš desetke milijuna key pressovai onda ti se takvo što dogodi.

 

Ja sam imao taj problem s G810 i ništa nije pomoglo, htio sam zviznut tipkovnicu u zid, svaki red tipkanja stotinu vraćanja da obrišem višak slova. Da je Logitech ostao kod Romer G switcheva vjerojatno više nikad ne bih kupio Logitech.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Q-Tip kaže...

 

Ja sam imao taj problem s G810 i ništa nije pomoglo, htio sam zviznut tipkovnicu u zid, svaki red tipkanja stotinu vraćanja da obrišem višak slova. Da je Logitech ostao kod Romer G switcheva vjerojatno više nikad ne bih kupio Logitech.

Koliko si imao dugo G810 i koliko si je cesto cistio?

 

Jer ja imam istu kao 2. vlasnik vec vise od 2 godine (kod prvog vlasnika je bila oko godinu dana ako ne vise) i nisam nikad imao problem dvoklika...To je jako velik problema globalno gledano pa mi je zato malo cudno...Inace je cistim svakih pola godine, nekad i cesce...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 20:39 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Tomo53nja kaže...
Q-Tip kaže...

 

Ja sam imao taj problem s G810 i ništa nije pomoglo, htio sam zviznut tipkovnicu u zid, svaki red tipkanja stotinu vraćanja da obrišem višak slova. Da je Logitech ostao kod Romer G switcheva vjerojatno više nikad ne bih kupio Logitech.

Koliko si imao dugo G810 i koliko si je cesto cistio?

 

Jer ja imam istu kao 2. vlasnik vec vise od 2 godine (kod prvog vlasnika je bila oko godinu dana ako ne vise) i nisam nikad imao problem dvoklika...To je jako velik problema globlano gledano pa mi je zato malo cudno...Inace je cistim svakih pola godine, nekad i cesce...

 

Problemi su počeli baš s istekom garancije, znači nakon dvije godine. I to na način da je krenulo od samo jedne ili dvije tipke, da bi se na kraju proširili na gotovo pola tipkovnice.

 

I meni je drago da ti nemaš problem, nema ga vjerojatno dosta ljudi, ali isto tako jednostavnim guglanjem ili na redditu nađeš hrpu ljudi koji imaju taj problem. I baš je nekako zajednički nazivnik Romer G i baš je nekakva "slučajnost" da nakon par godina guranja Romer G switcheva Logitech odjednom potpuno prelazi na druge switcheve.

 

Što se čišćenja tiče, ispuhivao sam je redovito i dvaput sam vadio sve tipke i temeljitije čistio. Problem kod ovih switcheva je što zamjenskih nema, pukne li ti nožica i ostane u switchu, piši kući propalo. Mnogima je kod vađenja tipki jednostavno znala nožica ostati unutra i zato sam izbjegavao često ih vaditi.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice