Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.208.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

A i tata bi sine ove skuplje modele...lol....ali nakraju uzeo 1280db na sveticama...sva sreca za moj novcanik pa nisu imali 1850...nekak mi se cini da zvucna razlika nebude tolika koliko novcana od 500kn 👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

mariolla79 cestitke kolega. Napisi koje si sve poslusao?! Bas me zanima sto su sve pobjedili ove sto si kupio.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
...vjerojatno su pobijedili sve koji su bili skuplji od ovih sto je kupio...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dobro, cekamo kolegu @|||nuclear||| da digne standard.

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
mariolla79 kaže...

A i tata bi sine ove skuplje modele...lol....ali nakraju uzeo 1280db na sveticama...sva sreca za moj novcanik pa nisu imali 1850...nekak mi se cini da zvucna razlika nebude tolika koliko novcana od 500kn 👍

500 kn razlike može lako biti vidljivo u kvaliteti ugrađene elektronike, driveova... ne mora biti vidljivo na prvu i golim okom, ali, slične klase, a 500 kn razlike je uvijek znakovito.

Sorry, ništa ne sugeriram niti pametujem, samo razmišljam sa osnove realnosti koju u biti dobro poznajem.

Neka ti rade kvalitetno, dugo i na veliko veselje i užitak :)

 

ovi Edifier su 10000kn, ovdje u videu r2000db meni osobno zvuce drasticno bolje a kostaju 5x manje, i ostat cu na svome da na r2000db nisu 5" zvucnici vec 4.3"!

Bez obzira na nedostatke u izradi zvuk koji "proizvode" me oduševio i koji fino ispune 40m2, pored njih imam 3-sistemce od 200w i ne cuju se tako glasno!

 

Evo decki i fun club pa se slobodno pridruzite s slikama i komentarima:

https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/edifier-fun-club/282002.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 17:02 (Boris grozni).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ovdje sam slusao na youtubeu...protiv erisa 3.5 i 4.5,modela 1000t4,mackie 3,alesisa 3 i 4..pionner neka 40-etka..meni ovi 1280db najbolje zvuce...gledao i ove skuplje 1850 i 1700 ali 1700 nemaju uopce a 1850 nisu imali ni na strosu ni na sveticama...morao bi cekat 2 dana...ovi 1280db ce mi biti cist dovoljni za moje pc potrebe..i financijiski mi bolje ovi dodju 1090 a 1850 1590..da su 8mali 1700 oni su bili 1249..do njoh bi se jos i protegnuo.za ostalo imam yamahu stereo i jamo stupove...koji su kod staraca na cuvanju...👍

https://m.youtube.com/watch?v=iUKmR2IU0JU

Ima usporedbe edifiera s puno njih

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 17:21 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...
tajo1960 kaže...
mariolla79 kaže...

A i tata bi sine ove skuplje modele...lol....ali nakraju uzeo 1280db na sveticama...sva sreca za moj novcanik pa nisu imali 1850...nekak mi se cini da zvucna razlika nebude tolika koliko novcana od 500kn 👍

500 kn razlike može lako biti vidljivo u kvaliteti ugrađene elektronike, driveova... ne mora biti vidljivo na prvu i golim okom, ali, slične klase, a 500 kn razlike je uvijek znakovito.

Sorry, ništa ne sugeriram niti pametujem, samo razmišljam sa osnove realnosti koju u biti dobro poznajem.

Neka ti rade kvalitetno, dugo i na veliko veselje i užitak :)

 

ovi Edifier su 10000kn, ovdje u videu r2000db meni osobno zvuce drasticno bolje a kostaju 5x manje, i ostat cu na svome da na r2000db nisu 5" zvucnici vec 4.3"!

Bez obzira na nedostatke u izradi zvuk koji "proizvode" me oduševio i koji fino ispune 40m2, pored njih imam 3-sistemce od 200w i ne cuju se tako glasno!

 

Evo decki i fun club pa se slobodno pridruzite s slikama i komentarima:

https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/edifier-fun-club/282002.aspx

 Koji su to zvučnici da imaju 200w? Neki aktivni?

 

Ako znamo da pasivni zvučnici nemaju u sebi pojačalo pa stoga zvučnici niti ne mogu imati W.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma ne imam doma neki hi-fi sustav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dobar dan!

 

Vlasnik sam Genius SP-HF1250B II zvučnika i koristim ih za PC. Pošto sam sredio stan, kupio sam TV od 43" na koji sam spojio Genius zvučnike, testiranja radi, i vidio da to dobro zvuči. Naravno, puno bolje od ravnog&jadnog zvuka koji dopire iz Tv zvučnika. Tv je na 170cm od trosjeda.

 

Kako već imam Genius zvučnike s kojima volim povremeno slušati glazbu (lounge, dub house, jazz), volim i ok zvuk koji dopire iz istih. Čak i te duboke tonove za koje me iznenađuju da dolaze iz Genius zvučnika.

 

Ono što sam razmišljao je ostaviti Genius zvučnike za TV, a sebi uzeti malo bolje, aktivne zvučnike. Inače, kod Genius zvučnika, volume control mi je bio u 95% slučajeva na pola, a softverski volume control na otprilike istoj valnoj skali ili nižoj. Dakle, nije da puštam glasnu glazbu. Set 2.0 zvučnika o kojima sam razmišljao, a upadaju u cjenovni rang za koji smatram da je ok, jest Edifier R980T. Ono što me interesira a što ne mogu provjeriti jer sam daleko od poslovnica, jest koliko je bolji Edifier od Genius modela i da li ovaj model Edifiera dobro izlazi na kraj s dubokim tonovima, bar kao Genius? Znam da je razlika u RMS-u 40W kod Geniusa naspram 24W kod Edifiera, no ne znam koliko će i to imati utjecaja s obzirom da ne puštam glasnu glazbu. Dalje, neki skuplji Eidifer modeli su studio monitori što ne želim, jer bi htio ipak, a ne znam jesam li se dobro izrazio, siroviji i grublji zvuk. Ono, da nije "ravan" studijski. Eto. Nadam se da ću ovdje dobiti neku dobru smjernicu ili pak savjet za neke druge zvučnike sličnih manevarskih sposobnosti.

 

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Ili pak Edifier R1000T4.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 10:39 (maleni.99).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
maleni.99 kaže...

Dobar dan!

 

Vlasnik sam Genius SP-HF1250B II zvučnika i koristim ih za PC. Pošto sam sredio stan, kupio sam TV od 43" na koji sam spojio Genius zvučnike, testiranja radi, i vidio da to dobro zvuči. Naravno, puno bolje od ravnog&jadnog zvuka koji dopire iz Tv zvučnika. Tv je na 170cm od trosjeda.

 

Kako već imam Genius zvučnike s kojima volim povremeno slušati glazbu (lounge, dub house, jazz), volim i ok zvuk koji dopire iz istih. Čak i te duboke tonove za koje me iznenađuju da dolaze iz Genius zvučnika.

 

Ono što sam razmišljao je ostaviti Genius zvučnike za TV, a sebi uzeti malo bolje, aktivne zvučnike. Inače, kod Genius zvučnika, volume control mi je bio u 95% slučajeva na pola, a softverski volume control na otprilike istoj valnoj skali ili nižoj. Dakle, nije da puštam glasnu glazbu. Set 2.0 zvučnika o kojima sam razmišljao, a upadaju u cjenovni rang za koji smatram da je ok, jest Edifier R980T. Ono što me interesira a što ne mogu provjeriti jer sam daleko od poslovnica, jest koliko je bolji Edifier od Genius modela i da li ovaj model Edifiera dobro izlazi na kraj s dubokim tonovima, bar kao Genius? Znam da je razlika u RMS-u 40W kod Geniusa naspram 24W kod Edifiera, no ne znam koliko će i to imati utjecaja s obzirom da ne puštam glasnu glazbu. Dalje, neki skuplji Eidifer modeli su studio monitori što ne želim, jer bi htio ipak, a ne znam jesam li se dobro izrazio, siroviji i grublji zvuk. Ono, da nije "ravan" studijski. Eto. Nadam se da ću ovdje dobiti neku dobru smjernicu ili pak savjet za neke druge zvučnike sličnih manevarskih sposobnosti.

 

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Ili pak Edifier R1000T4.

 

Na osnovu ovog videa i zvucnog testa (audio od 2:35min) R980T vs R1280DB ja bi rađe dodao jos 150kn i uzeo R1280

 

Imas bijele ili smeđe:

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280t/

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280ts/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 12:05 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...

Pretpostavljam da i za Golfa II kažeš - najbolji auto na svijetu, AMEN.  

Ne za, BMW M5 kažem da je najbolji auto na svijetu i na kraju ga blagoslovim sa AMEN. Uvjerimi me u suprotno!

Tema je izbor PC Zvučnika, ne monitor zvučnika, zvučnika za svadbe i sl. a boljih od Z-5500 Digital - nisu izmišljeni. Uvjeri me u suprotno!
I dao sam link na zvučnike cijene 250 KM a inače su novi (barem ja prije 15-tak godina) kupio za 700 KM... sjećam se nije bio u BiH uveden PDV. I dan danas kao novi.

Za 250 KM što je oko 900 kuna - ne postoje bolji. AMEN.

Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Bezveze ograničavaš kategoriju na 'pc zvučnike'. Zašto se neki aktivni zvučnik, daleko kvalitetniji i bolji, ne bi mogao uspoređivati samo zato jer ga ne reklamiraju kao 'pc zvučnik'
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
picajzla0707 kaže...
Bezveze ograničavaš kategoriju na 'pc zvučnike'. Zašto se neki aktivni zvučnik, daleko kvalitetniji i bolji, ne bi mogao uspoređivati samo zato jer ga ne reklamiraju kao 'pc zvučnik'

Eh to je sada druga stvar. A ak onije druga onda je sigurno treća stvar.
PC Zvučnik je nekada imao svoju svrhu i iznalo se za što služi. To što je sada PC samo komponentaza slanje signala na pojačalo sasvim je druga stvar. Malo sam kao padobranac uletio u temu ali ipak moj link već 2 mjeseca stoji... što je stvarno Big Deal.

Ali stvarno bilo bi suludu ne kupiti (još će momak spustii cijenu) ovaj Logi Z-5500 za ovu cijenu.

Evo i tebi piva: 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
* * *

Nemam snage kolega da ti odgovorim.. stvarno nemam snage a niti volje.

Kad ti Doktor kaže da su Z-5500 od 500 [W] RMS]snage najbolji PC zvučnici ikada napravljeni - onda uzmi taj papir i čuvaj ga.

Zaključak je jednostavan: ja sam u pravu a ti nisi. Ako se sa tim ne slažeš razvalači temu do sutra ili se žali sudu za ljudska prava, a ja neću odgovarati. (Stvarno neću, što god ti odgovorio).

Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Upadam kao padobranac, al meni je za PC zvucnike, sinonim 2.0 sistem.

 

Edit: evo da odradim jednu suradnju s kolegama.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 13:54 (metallic).
Moj PC  
6 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ma i 2.1 nekako upada u standard ako hoćeš manje zvučnike na stolu, a da ipak imaš 'mesnati' zvuk.
Ali ova kućna kina stavljati u kategoriju pc zvučnika samo zato jer je logi naljepio oznaku 'pc zvučnika', e to je već previše :D
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Upadam kao padobranac, al meni je za PC zvucnike, sinonim 2.0 sistem.

 

Edit: evo da odradim jednu suradnju s kolegama.

Upravo. Samo što na svakom pojačalu imaš opciju Stereo ili 6ch Direct i sl.. tak oda ostala tri satelita ne moraš niti koristiti kao ja upravo preko Winampa.

Ali da su najbolji PC Zvučnici na planeti ikada napravljeni Z-5500 - jesu. U to nema nikakve sumnje. Koligei moram i papir poslati za to.
Daljnja podjela za zvučnike bi ovaj dio foruma mogao da specijalizira, a ne da padobracima mi dajemo rješenja na "izvol'te", a ne zna ni za što će mu zvučnike.

Odo vidi kakva je cijena Technich R1 sustava, valja mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

 Tad kad su izasli si morao dati cijelu prosjecnu hrvatsku placu, nigdje veze, sad je 6400kn prosjek!

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
* * * 

Doktore Envy, čuvam papir što si napisao i sa radošću ću ga svima pokazati, * * *

 

Da ti doktor objasni kako su nastali 5.1 zvučnici:

Riječ je dakle o sinergiji dvije stvari:

Ekonomskoj isplativosti tj. da je najskuplje napraviti zvučnik niskih tonova a jeftinije mali visokotonac visokih tonova.
Fiziološka potreba ljudi kaže da ljudi jako teško mogu odrediti odakle dolaze duboki tonovi a vrlo precizno mogu odrediti odakle dolaze visoki tonovi.
I kada sabereš to dvoje netko je rekao: Napravit ćemo jedan Subwooer i nazvat ćemo ga .1 a ostalih 5 satelita uštedit ćemo na novcu i drvetu i svemu i nazvati ih 5.0. Kada to spojimmo i ubacimo u ekonomsku računicu dobijemo 5.1 susta.
Zaključak ako imaš čitav spektar 5-10Hz-do 15-20KHz (pa makar prva dva stereo) u par zvučnika (ili njih čitavih 5) Sub ti nije potreban uoopće. Zašto... pa većina komedija i sl. filmova i nema .1 poseban kanal.

Objasni pod 1. bolje ako možeš, a ne možeš, (ne da ti kolege pomažu) a pod 2. kao što sam ja našao 1/5 cijene Logija ti meni nađi određeni KEF ili Technics ili Behringer po 1/5 ciejni?
Možeš li to... budala sam što pitam, rekao sam da neću odgovarati.


picajzla0707 kaže...
Ma i 2.1 nekako upada u standard ako hoćeš manje zvučnike na stolu, a da ipak imaš 'mesnati' zvuk.
Ali ova kućna kina stavljati u kategoriju pc zvučnika samo zato jer je logi naljepio oznaku 'pc zvučnika', e to je već previše :D

Nije Logi samo zalijepio naljepnicu na Z-5500 nego je to bio pravi rat (kao sada Intel vs. Nvidia) tko će napraviti bolje PC zvučnike. Konkurencija je bila ako se na varam neka tamo iz Engleske i ovi iz Logija su ih otpuhali (kasnije nasljednik Z-5500 je u svemu osakaćen).

Ne vezano za tebe kolega sada, ako netko smije neka si skine u .FLAC "boston accent bass test" i ako ima par kW snage neka otdvne - ako smije. Ja na svojim Z-5500 koji su ni manje ni više manje od 200 [W] sange ne smijem odvrnuti ni 2/3 jer se trese lamperija od prvog susjeda.

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Neka mi netko onda objasni ovaj proizvod: edifier-s760d-5-1/

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 14:45 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

Navodno nisu za Rock glazvu ali za ovu novu sa Bassovima - dušu dali i partijanje naravno, jer im je jedina mana bila preglasan bas.. od 1-2/10 moraš bass (ili subwoofer) smanjiti.

Upravo preko njih ide ovo:

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Neka mi netko onda objasni ovaj proizvod: edifier-s760d-5-1/

 

Čista kopija Logitecha Z-5500.. bukvalno čista kopija. 

Ooooj: "Edifier S760D – komplet 5.1 aktivnih zvučnih kutija. Subwoofer 25cm i snage pojačala 240W. 4 satelita i centralni zvučnik."
Cijena... oooooooj^3

LOL LOL LOL.




11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Envy kaže...
metallic kaže...

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

Navodno nisu za Rock glazvu ali za ovu novu sa Bassovima - dušu dali i partijanje naravno, jer im je jedina mana bila preglasan bas.. od 1-2/10 moraš bass (ili subwoofer) smanjiti.

Upravo preko njih ide ovo:

Samo nek je guzova u spotu :))

 

P.s. nista ne pokrene temu i strasti kao guzva oko Logitecha. Haha

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 14:50 (metallic).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...
metallic kaže...

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

 Tad kad su izasli si morao dati cijelu prosjecnu hrvatsku placu, nigdje veze, sad je 6400kn prosjek! * * *

Kakva prosječna plaća bili su nešto ispod 4.000 kuna...  evo nudim ti za 1000 kuna Z-5500 i namiri se narednih 20 godina (ja sa svojim se tako iživljavam da su mi Rigips ploče pukle na potkrovlju - i ništa im).

Života mi kao kolegi-i-drugu iz World In Conflicta (da vidiš odmah čuješ odakle Helikopter dolazi), ja ću otići u te Miliće i preglati ali već sa se čuo sa momkom i kaže dođi sve pregeldaj ovo ono... znam kad me netko mulja a kada netko ne. Ti plati troškove goriva + 2 gajbe BECK'sa da se negdje našajbamo i za 900 kuna imaš Z-5500.




15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
* * *

 

tajo1960 kaže...
* * *

Pa daj čovječe napiši nešto svoje.. ne zovi kolege u pomoć. Ja sam Z-5500  kupio kada su bili tek izašli po svim testovima - rekli su to je to - AMEN.
Napiši nešto svoje a ne zovi 10 puta stručnije kolege od mene i 100 puta stručnije kolege u zvuku o tebe.

Lako je general sada biti poslije bitke, kada se Z-5500 odavno ne proizvode. Sad je fazon ajmo popljuvati Z-5500 jer smo si u glavi stvorili super računar.
Ako si faca kupi mi za 1/5 cijene onaj gore R1 sistem ili barem napiši nešto što ti imaš.

End of discussion.

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Envy kaže...
Boris grozni kaže...
metallic kaže...

Evo me opet, zivi svjedok tog zvuka z5500, cimer ih je imao i drmao zgradu.

 

Dojmljivi su bili uvik po glasnoci i za neke zanrove ekstra za taj iznos.

 

Moje osobno misljenje je bilo i mozda ostalo da nisu bili ugodni za acoustic muziku.

Mozda je kriv metal koji je parao moj sluh...

 Tad kad su izasli si morao dati cijelu prosjecnu hrvatsku placu, nigdje veze, sad je 6400kn prosjek! * * *

Kakva prosječna plaća bili su nešto ispod 4.000 kuna...  evo nudim ti za 1000 kuna Z-5500 i namiri se narednih 20 godina (ja sa svojim se tako iživljavam da su mi Rigips ploče pukle na potkrovlju - i ništa im).

Života mi kao kolegi-i-drugu iz World In Conflicta (da vidiš odmah čuješ odakle Helikopter dolazi), ja ću otići u te Miliće i preglati ali već sa se čuo sa momkom i kaže dođi sve pregeldaj ovo ono... znam kad me netko mulja a kada netko ne. Ti plati troškove goriva + 2 gajbe BECK'sa da se negdje našajbamo i za 900 kuna imaš Z-5500.




 pa kolika je bila prosjecna placa 2004g kad su izasli?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

* * *

 pa kolika je bila prosjecna placa 2004g kad su izasli?

Ma čovječe to nije poanata. Poanta je da ću ti ja kao kolega izaći u susret da za 900 kuna imaš Z-5500 a kasnije ako želiš R1 ulupaj 20.000€.
De ti meni nađi što je koštalo od 5.000 do 50.000 luna i da je stanje "kao novao" za 1/4 cijene - bilo čega?

U tome je cijela stvar da ti želim i hoću pomoći a ti mi lupaš TD (konstantno) i ne kontam te.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice