Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

poruka: 17
|
čitano: 3.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Pozdrav. Eto kao što piše u naslovu potreban mi je takav uređaj, koji može skenirati i printati formate A3 veličine. Odmah da kažem, razumijem se jako malo u printere i skenere. Budžet mi je do 1000 kn. Znam jedino da postoji više vrsta printera ali ne poznam razlike. Printanje bi bilo 99% crno bijelo. Preferiram da je trgovina Links ali ne mora biti. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Zaboravio sam napisati, printati će se uglavnom crno bijele fotografije na običnom printerskom papiru(crtam portrete pa mi trebaju kao referencija)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Nitko ništa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Budzet ti je ispod mogucnosti. Gledaj polovne, trazi firme koji prodaju polovnu uredsku opremu,

ili firme u bankrotu koje rasprodaju uredsku opremu.

 

To je isto kao da kazes da za 1000€ zelis automobil do 5000km i do 12 mjeseci starosti.

Nema toga za 1000kn. Klasa optimist.

 

Necu ti ni preporucati jeftinjake do 300€, jer njima je set tinti 100€+, a ti nemas 130€ samo za printer.

 

Portrete skeniraj na A4 a printaj na A3, i dovidjenja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Čitatelj kaže...

Budzet ti je ispod mogucnosti. Gledaj polovne, trazi firme koji prodaju polovnu uredsku opremu,

ili firme u bankrotu koje rasprodaju uredsku opremu.

 

To je isto kao da kazes da za 1000€ zelis automobil do 5000km i do 12 mjeseci starosti.

Nema toga za 1000kn. Klasa optimist.

 

Necu ti ni preporucati jeftinjake do 300€, jer njima je set tinti 100€+, a ti nemas 130€ samo za printer.

 

Portrete skeniraj na A4 a printaj na A3, i dovidjenja.

 Ma ok, skeniranje i može proći sa A4, skeniram dvije polovice i kasnije spojim u nekom softveru, koliko sam čitao to je moguće. A što se tiče printera baš mi treba sa mogućnošću printanja na A3 formatu. Eto, jel sada postoji nešto u tom budžetu?

7 godina
protjeran
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Ne postoji

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Čitatelj kaže...

Ne postoji

 Jbg rođo od tebe nikakve pomoći

16 godina
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

Najjeftiniji MFP A3 koji se može kupiti je HP OfficeJet 7720 (~1500Kn) imaš ih u Svijetu Medija i ADMu

 

 

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Ziga kaže...

Najjeftiniji MFP A3 koji se može kupiti je HP OfficeJet 7720 (~1500Kn) imaš ih u Svijetu Medija i ADMu

 

 

 E hvala, možda budu na akciji za black friday, zar to nije skoro?

 

usput, što tu moram mjenjati? I jel često? Kažem opet, ne razumijem se u printere, tonere i te pizdarije

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 0:18 (ReverseFlash).
7 godina
protjeran
offline
Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A3 fo

To je 50% skuplje od 1000kn.

 

I sretno s tintama, ide 5 komada, originali su oko 250kn po komadu,

zamjenske su oko 100kn po komadu - s obzirom koliki ti je budzet za printer,

vjerujem da ces ga brzo baciti i prestati koristiti.

 

Ako vec mozes vise od 1000kn, dakle 1500+, onda imas

Epson WorkForce WF-7710DWF, A3+ pisac, A3 skener,

i tinte su Epson 27 - puno jeftinije od HP-ovih - 35kn zamjenske, odnosno 45kn zamjenske XL u HR.

A vani su narucis tintu za 1-2€, narucis odmah 5 komada od svake i miran si jedno vrijeme,

vidis kako trosis i opet narucis.

 

https://geizhals.at/epson-workforce-wf-7710dwf-c11cg36413-a1714827.html

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Čitatelj kaže...

To je 50% skuplje od 1000kn.

 

I sretno s tintama, ide 5 komada, originali su oko 250kn po komadu,

zamjenske su oko 100kn po komadu - s obzirom koliki ti je budzet za printer,

vjerujem da ces ga brzo baciti i prestati koristiti.

 

Ako vec mozes vise od 1000kn, dakle 1500+, onda imas

Epson WorkForce WF-7710DWF, A3+ pisac, A3 skener,

i tinte su Epson 27 - puno jeftinije od HP-ovih - 35kn zamjenske, odnosno 45kn zamjenske XL u HR.

A vani su narucis tintu za 1-2€, narucis odmah 5 komada od svake i miran si jedno vrijeme,

vidis kako trosis i opet narucis.

 

https://geizhals.at/epson-workforce-wf-7710dwf-c11cg36413-a1714827.html

 

 

  Ok, a recimo ako bih uzimao samo printer sa mogućnošću A3 printanja? Bez skenera itd itd, znači samo printer. Jel bi išlo ispod iljadarke? Što niže to bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 23:41 (ReverseFlash).
15 godina
online
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A

Najjeftinija opcija ti je da uzmeš A4 printer i isprintaš dvije polovice A3 formata na dva A4 papira i spojiš ljepljivom trakom sa stražnje strane.

Ima programa koji to mogu automatski podijeliti da ne moraš ručno dijeliti print.

Pošto ti služi samo kao referenca mislim da ti to ne pravi razliku a dosta je jeftinije nego A3 printer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 0:42 (Widowmaker).
7 godina
protjeran
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
ReverseFlash kaže...

  Ok, a recimo ako bih uzimao samo printer sa mogućnošću A3 printanja? Bez skenera itd itd, znači samo printer. Jel bi išlo ispod iljadarke? Što niže to bolje

 

Gle, shvati da A3 lasera sa jeftinim ispisom u A3 formatu nemas, i najjeftiniji su 700€.

A sto jeftiniji printer, to je skuplja tinta/toner/bubanj/potrosni_materijal_opcenito.

Najjeftiniji A3 tintni pisac je oko 110€, opet, pogledaj recenicu iznad.

 

Ne mozes ustedjeti ako ne ulozis u startu vise.

Ti trazis automobil koji ima gepek od 650 litara - a da kosta kao rabljeni ficek, da su potrosni dijelovi

ultra jeftini, i da ne trosi puno, kad ga natovaris - nema toga.

 

Da sam ja ti, nazvao bi ovog covjeka, otisao i napravio 5 ispisa, da vidis kako printer radi,

ima 300.000 ispisa, vrlo vjerovatno nepotpunih stranica, i vjerovatno jos radi prilicno solidno,

makar bi trebalo podmazat i provjeriti stanje pick-up rolera:

https://www.njuskalo.hr/multifunkcijski/canon-imagerunner-2520-oglas-28824653

 

I ponudio bi mu 1000kn s obzira na kolicinu ispisanih stranica.

Toner mu je 20-25€ (original) za 14.000 stranica (ili 10€ zamjenski), tebi ce to trajati dok se printer ne raspadne.

 

A jednom kad na tom printeru crkne bubanj, originalni je oko 200€, zamjenski oko 170€,

s tim da je taj bubanj za 150.000 stranica, ako printas od ruba do ruba, a traju najcesce i duplo vise,

prosjecno izdrze 200.000 ispisa. Pa ako jednom i crkne, promjenis bubanj i picis dalje.

 

Kao sto sam rekao - potrazi firme koje se rijesavaju starijih uredjaja za sicu - sigurno ima i firmi koje su u stecaju i rjesavaju se inventara,

i tu je tvoja prilika. iR2520 je vrhunski stroj, brz, precizan, automatski feeda i skenira A3/A4 papir, dakle nema zajebancije s tim.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Čitatelj kaže...
ReverseFlash kaže...

  Ok, a recimo ako bih uzimao samo printer sa mogućnošću A3 printanja? Bez skenera itd itd, znači samo printer. Jel bi išlo ispod iljadarke? Što niže to bolje

 

Gle, shvati da A3 lasera sa jeftinim ispisom u A3 formatu nemas, i najjeftiniji su 700€.

A sto jeftiniji printer, to je skuplja tinta/toner/bubanj/potrosni_materijal_opcenito.

Najjeftiniji A3 tintni pisac je oko 110€, opet, pogledaj recenicu iznad.

 

Ne mozes ustedjeti ako ne ulozis u startu vise.

Ti trazis automobil koji ima gepek od 650 litara - a da kosta kao rabljeni ficek, da su potrosni dijelovi

ultra jeftini, i da ne trosi puno, kad ga natovaris - nema toga.

 

Da sam ja ti, nazvao bi ovog covjeka, otisao i napravio 5 ispisa, da vidis kako printer radi,

ima 300.000 ispisa, vrlo vjerovatno nepotpunih stranica, i vjerovatno jos radi prilicno solidno,

makar bi trebalo podmazat i provjeriti stanje pick-up rolera:

https://www.njuskalo.hr/multifunkcijski/canon-imagerunner-2520-oglas-28824653

 

I ponudio bi mu 1000kn s obzira na kolicinu ispisanih stranica.

Toner mu je 20-25€ (original) za 14.000 stranica (ili 10€ zamjenski), tebi ce to trajati dok se printer ne raspadne.

 

A jednom kad na tom printeru crkne bubanj, originalni je oko 200€, zamjenski oko 170€,

s tim da je taj bubanj za 150.000 stranica, ako printas od ruba do ruba, a traju najcesce i duplo vise,

prosjecno izdrze 200.000 ispisa. Pa ako jednom i crkne, promjenis bubanj i picis dalje.

 

Kao sto sam rekao - potrazi firme koje se rijesavaju starijih uredjaja za sicu - sigurno ima i firmi koje su u stecaju i rjesavaju se inventara,

i tu je tvoja prilika. iR2520 je vrhunski stroj, brz, precizan, automatski feeda i skenira A3/A4 papir, dakle nema zajebancije s tim.

 ma jbg kad ja ne znam ni razliku između laserskog i tintnog pisača.....ili kakvih već sve ima

7 godina
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
ReverseFlash kaže...

 ma jbg kad ja ne znam ni razliku između laserskog i tintnog pisača.....ili kakvih već sve ima

Laserski ti je po svemu bolji, osim po početnoj cijeni.

Ali ako puno printaš laser ti je jedini izbor.

S tim da crno-bijeli možeš nabaviti za normalne novce, a u boji zaboravi, nemaš dovoljno nevitalnih organa za prodati.

Plus još kaj bi ti i A3.

Čitatelj ti je dobro rekao, uzmi neku rashodovanu "kopirku" iz neke firme i pitaj prodavača da ti da broj servisera, obično svi znaju nekog pouzdanog (puno puta se opekli pa znaju), pa kad nekaj prdne platiš mu par stotki i sve ko novo.

Ako budeš puno printao dugoročno isplativije.

Inače ti je sve ostalo kemijanje (kao što su ti kolege i rekli).

 

E da, malo sam zazujao, ti planiraš samo neke probne kerefeke printat, a želiš baš A3, onda ili nađi rabljenog polovnjaka u tom cijenovnom razredu (i to je teško), ili odi kod susjeda cijepat drva pa zaradi dodatnu tisuću-dvije za neki A3 i nemaš kemijanja 

(a odmah budeš imao i bolje poteze rukom dok crtaš, ovak će ti atrofirat - never skip the hand day)

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A
Widowmaker kaže...

Najjeftinija opcija ti je da uzmeš A4 printer i isprintaš dvije polovice A3 formata na dva A4 papira i spojiš ljepljivom trakom sa stražnje strane.

Ima programa koji to mogu automatski podijeliti da ne moraš ručno dijeliti print.

Pošto ti služi samo kao referenca mislim da ti to ne pravi razliku a dosta je jeftinije nego A3 printer.

 Koji program može automatski podijeliti?

15 godina
offline
Re: Multifunkcijski uređaj za skeniranje i print A

-svaki, tj to nema veze s programom, nego to nudi sam driver printera, dok programi tipa acad nude svašta, tj dtp nudi ispis knjiga-folda itd.

-ne kupuješ ono što ne znaš, kao i to da ne određuješ cijenu tj ili trebaš ili ne trebaš.

-jeftinije ti je platiti uslugu ispisa, skerniranja itd odnosno samo s većim troškom-poslom ima smisla tražiti-kupiti takav uređaj, dok kopirke možeš i rentati ali će i mjesečno trošak biti iznad planiranog iznosa za kupnju.. no probaj, svaki veći trgovac nudi i najam i to tad pitaš tamo, ne tu jer tu su samo 'generička pravila' dok su tvoje želje samo želje..

 

+ razni 'programčići' koji to nude ako već ne nudi printer ili 'prava app' no zanemarivi, nepotrebni i većinom free, dok imaš npr pdf-printer i tad možeš printati što želiš, u kojem formatu želiš jer nisi ograničen fizički nego neograničen-softwareovski izborom npr a3-a4.. ili koji želiš format a nakon tog taj pdf printaš na odgovarajućem printeru ili u dijelovima kao mozaik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:10 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice